Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αυτούς ακριβώς τους λόγους το έδωσα το κινητό χθες. Όντως εξαιρετική συσκευή όμως τα χέρια μου δεν πιάνουν με τοποθετήσεις γυαλιών full glue δεν το ρισκάρω σε τέτοιο εύρος τιμής οπότε έφυγε μετά από συμβίωση δύο εβδομάδων. Μοναδική οθόνη εξαιρετική ποιότητα το ακουστικό του και τα ηχεία του,οι κάμερες του επίσης. Ούτε κρύο ούτε ζέστη η μπαταρία του, χάλια μαύρα το δακτυλικό με after market γυαλί δεν έπιανε καθόλου περίπου, σπαστικό το face unlock με χρήση μάσκας δεν ... ούτε με γυαλιά ηλίου , οι ταχύτητες σε εφαρμογές και ίντερνετ browsing δεν με εντυπωσίασαν το αντίθετο η οθόνη LTPO λόγω ακριβώς της μεταβαλλόμενης ρύθμισης των hz ορισμένες φορές λαγκάριζε στο ίντερνετ σε ταχεία ανεβάσματα των σελίδων ( ίσως για αυτό να γκρινιάζουν για όχι τόσο μη σμουθ λειτουργία στην σειρά 9 Pro της 1+ ). 

Αποφάσισα να μείνω με το καθημερινό πολύ πιο ελαφρύ και μαζεμένο s20 fe 5g όπου τελικά για άλλη μια φορά διαπιστώνω ότι ο SD επεξεργαστής είναι εξαιρετικός δίχως την παραμικρή αίσθηση θερμοκρασίας και η συσκευή με μια λέξη πυραυλάκι. Η οθόνη του s21u εθιστική με μια λέξη κι  αυτό είναι το selling point του συγκεκριμένου μοντέλου μαζί με τις κάμερες για όποιον τον ενδιαφέρει. Στα υπόλοιπα δεν θα μου λείψει τίποτα απολύτως προσωπικά εμένα, το αντίθετο θα έλεγα έχω μια πιο  ισορροπημένη από κάθε άποψη συσκευή στα χέρια μου...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μετά από αρκετό καιρό με την εξαιρετική ζελατίνα έκανα την αλλαγή και έβαλα την Whitestone dome glass η οποία είναι εξαιρετική ταιριάζει απόλυτα στο τηλέφωνο και σου δίνει την αίσθηση του τζαμιού ξανά. Λίγο Πυρηνική Φυσική στην τοποθέτηση😀 αλλά με τη βοήθεια του φίλου από δω

Όλα πήγαν εξαιρετικά!!!

Κάτι σημαντικό αφού περάσουμε το τζάμι να ξαναπεράσουμε τα δακτυλικά  αποτυπώματα!!

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evagelos_ said:

Μετά από αρκετό καιρό με την εξαιρετική ζελατίνα έκανα την αλλαγή και έβαλα την Whitestone dome glass η οποία είναι εξαιρετική ταιριάζει απόλυτα στο τηλέφωνο και σου δίνει την αίσθηση του τζαμιού ξανά. Λίγο Πυρηνική Φυσική στην τοποθέτηση😀 αλλά με τη βοήθεια του φίλου από δω

Όλα πήγαν εξαιρετικά!!!

Κάτι σημαντικό αφού περάσουμε το τζάμι να ξαναπεράσουμε τα δακτυλικά  αποτυπώματα!!

Αν έπιαναν και τα δικά μου χέρια πίστεψέ με θα το είχα αγοράσει αν και είναι πανάκριβο. Είναι λίγο θέμα να δώσω τόσα χρήματα και στο τέλος να το πετάξω γιατί κατά 90% δεν θα μπορώ να το βάλω χαχα.. αυτό που μένει είναι να το πάω σε κάποιον που ξέρει και να μου το περάσει αυτός..

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζονται τόσο ακριβές λύσεις. 

Η Smartec δεν έχει μηχανημα που σου περναει αυτή ζελατίνη κομμενη στα μετρα του κινητου?Και η mediamarkt πρεπει να έχει κάτι αντιστοιχο.

Οσο για τα tempered glass,δυστηχως εχουν θεματα συμβατοτητας με τον Ultrasonic αισθητηρα των galaxy και τα περισσοτερα δεν δουλευουν απο S10 εποχές που πρωτο παρουσιάστηκε. Συνηθως για αυτο το λόγο έχουν μια τρύπα στην θεση του δακτυλικου ή μεμβρανη στο σημειο αυτό.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Ποια θηκη φοραγε ο φιλος που του έσπασε η οθόνη??

Στάλθηκε από το Galaxy S21 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, LELELO said:

Αν έπιαναν και τα δικά μου χέρια πίστεψέ με θα το είχα αγοράσει αν και είναι πανάκριβο. Είναι λίγο θέμα να δώσω τόσα χρήματα και στο τέλος να το πετάξω γιατί κατά 90% δεν θα μπορώ να το βάλω χαχα.. αυτό που μένει είναι να το πάω σε κάποιον που ξέρει και να μου το περάσει αυτός..

Έχει οδηγό  για να περαστεί το συγκεκριμένο τζαμακι. Και να θες δεν μπορείς να το βάλεις λαθος

3 ώρες πριν, konakis said:

Για αυτούς ακριβώς τους λόγους το έδωσα το κινητό χθες. Όντως εξαιρετική συσκευή όμως τα χέρια μου δεν πιάνουν με τοποθετήσεις γυαλιών full glue δεν το ρισκάρω σε τέτοιο εύρος τιμής οπότε έφυγε μετά από συμβίωση δύο εβδομάδων. Μοναδική οθόνη εξαιρετική ποιότητα το ακουστικό του και τα ηχεία του,οι κάμερες του επίσης. Ούτε κρύο ούτε ζέστη η μπαταρία του, χάλια μαύρα το δακτυλικό με after market γυαλί δεν έπιανε καθόλου περίπου, σπαστικό το face unlock με χρήση μάσκας δεν ... ούτε με γυαλιά ηλίου , οι ταχύτητες σε εφαρμογές και ίντερνετ browsing δεν με εντυπωσίασαν το αντίθετο η οθόνη LTPO λόγω ακριβώς της μεταβαλλόμενης ρύθμισης των hz ορισμένες φορές λαγκάριζε στο ίντερνετ σε ταχεία ανεβάσματα των σελίδων ( ίσως για αυτό να γκρινιάζουν για όχι τόσο μη σμουθ λειτουργία στην σειρά 9 Pro της 1+ ). 

Αποφάσισα να μείνω με το καθημερινό πολύ πιο ελαφρύ και μαζεμένο s20 fe 5g όπου τελικά για άλλη μια φορά διαπιστώνω ότι ο SD επεξεργαστής είναι εξαιρετικός δίχως την παραμικρή αίσθηση θερμοκρασίας και η συσκευή με μια λέξη πυραυλάκι. Η οθόνη του s21u εθιστική με μια λέξη κι  αυτό είναι το selling point του συγκεκριμένου μοντέλου μαζί με τις κάμερες για όποιον τον ενδιαφέρει. Στα υπόλοιπα δεν θα μου λείψει τίποτα απολύτως προσωπικά εμένα, το αντίθετο θα έλεγα έχω μια πιο  ισορροπημένη από κάθε άποψη συσκευή στα χέρια μου...

Δηλαδή το fe σου αναγνωρίζει το face και κάνει unlock με μάσκα; 

Το δαχτυλικό μια χαρά δουλεύει με τζαμακι

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δευτερη μερα που το εχω ολα δουλευουν αψογα ειμαι πολυ ευχαριστημενος για την επιλογη μου ειδικα με την οθονη του εχω παθει πλακα κινητο τερας στην κυριολεξια.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να πούμε ότι μέσα στηWhitestone dome glass συσκευασία έχει από δύο τζαμάκια αρκετά υγρά και όλα Επί δύο οπότε όταν με τον καιρό χαλάσει το τζάμι έχει και δεύτερο στα 41 ευρώ που είναι τώρα στο Skroutz Μία χαρά είναι η τιμή του.

Έχω  το 21 ultra  από την αρχή και τώρα που έβαλα το τζάμι μπορώ να πω με σιγουριά ότι είναι πολύ καλύτερο από την ζελατίνα  επίσης το δακτυλικό δουλεύει υποδειγματικά .

Επίσης όποιος από σας το αγοράσει κατά την τοποθέτηση Βάλτε λίγο παραπάνω υγρό .

 

Edited by Evagelos_

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Strofigkas said:

Παιδιά το s Pen pro έχει κυκλοφορήσει; 

Εξωτερικό ναι,Ελλάδα δεν βλέπω κάτι https://www.samsung.com/us/mobile/mobile-accessories/phones/s-pen-pro-black-ej-p5450sbegus/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Παρατήρησα ότι όταν κουνάω ελαφρά την συσκευή ακούγονται λίγο οι κάμερες από μέσα. Να υποθέσω συμβαίνει σε όλους σας έτσι δεν είναι?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, dan81 said:

Παιδιά καλησπέρα. Παρατήρησα ότι όταν κουνάω ελαφρά την συσκευή ακούγονται λίγο οι κάμερες από μέσα. Να υποθέσω συμβαίνει σε όλους σας έτσι δεν είναι?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

το ois είναι

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Στις συσκευές που είχα δεν δούλευα ποτέ ξεκλείδωμα με αναγνώριση προσώπου, στο 1+ 7 προ που είχα για παράδειγμα το δαχτυλικο αποτύπωμα ήταν πρότυπο ιδανικής λειτουργίας είτε με "λερωμένα" είτε με καθαρά, πεντακάθαρα ή βρεγμένα από την θάλασσα χέρια . Η μπαταρία που ανέφερα, έχοντας να ανταποκριθεί σε υψηλές απαιτήσεις 120hz με υψηλή φωτεινότητα είναι λογικό να τα βρίσκει δύσκολα. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλή, απλά δεν είναι κάτι που μου προκαλεί εντύπωση λογικό πάντα 2Κ ανάλυση το είχα γιααυτότοπήραγιατην ρημάδα την οθόνη. Το σκρολάρισμα έγραψα την άποψη μου κάτι που δεν φαίνεται απίθανο λόγω Ltpo οθόνης. Στα μονιμως 120hz του fe η συμπεριφορά ήταν και είναι υποδειγματικη  αυτή είναι η άποψη  από 15νθημερη ταυτόχρονη χρήση των δύο συσκευών. Το ημερήσιο internet browsing μου κυμαίνεται σε 7ωρη χρήση κατά μ.ο. και πάντα σε full gestures λειτουργία. 

Απολαύστε το παιδιά, εξάλλου του χρόνου το καλοκαίρι θα χρειαστώ ξανά μια οθόνη επιπέδου ultra 21 για τον δυνατό ήλιο όπου εκεί ναι φαίνεται η ασύγκριτη διαφορά με τα υπόλοιπα κινητά...

 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον konakis αλλά εγώ έχω άποψη για το μικρό S21.

Πολύ χάλια αυτονομία,εμφάνιση Κινέζου ,αλλά η οθοναρα είναι η καλύτερη της αγοράς.Το κρατάω μόνο για την σύνδεση με το watch 4,αν και κάνω σκέψεις να πάρω ένα S20 Fe για τον SD και την αυτονομία.

Τώρα που η Huawei δεν έχει Google κι η Xiaomi ακόμα παλεύει να φτιάξει ένα bugless λειτουργικό,η Samsung είναι αναγκαστικά η μόνη επιλογή.

 

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

ενταξει κορυφαιο το doom glass το γνωριζουμε ολοι αλλα δοκιμαστε και το tmax ..το εχω βαλει στο δικο μου και ειναι κορυφη.αλλη αισθηση!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

@panosfx κοίτα το s21u με εντυπωσίασε κατασκευαστικά, μια πολύ  premium αίσθηση στο χέρι συσκευή, κορυφαία θα έλεγα. Όμως με το που αρχίσει η καθημερινότητα με χρήση θηκών κλπ όλα αυτά ουσιαστικά κάπου χάνονται. Το fe 5g παίζει σχετικά κοντά με το  Mi 10T σε απόδοση μπαταρίας ένα κινητό που αν όχι όλοι οι περισσότεροι γράφουν και λένε τα καλύτερα για την απόδοση της μπαταρίας του. Το ultra21 είναι ένα φινετσάτο λαμπερό κινητό hi end φαίνεται και το δείχνει. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, konakis said:

@panosfx κοίτα το s21u με εντυπωσίασε κατασκευαστικά, μια πολύ  premium αίσθηση στο χέρι συσκευή, κορυφαία θα έλεγα. Όμως με το που αρχίσει η καθημερινότητα με χρήση θηκών κλπ όλα αυτά ουσιαστικά κάπου χάνονται. Το fe 5g παίζει σχετικά κοντά με το  Mi 10T σε απόδοση μπαταρίας ένα κινητό που αν όχι όλοι οι περισσότεροι γράφουν και λένε τα καλύτερα για την απόδοση της μπαταρίας του. Το ultra21 είναι ένα φινετσάτο λαμπερό κινητό hi end φαίνεται και το δείχνει. 

Θα συμφωνήσω, σχεδόν στα περισσότερα. Εξαιρετικό κινητό το s21 ultra στους τέσσερις μήνες που το είχα, απαράμιλλη οθόνη, καταπληκτικές κάμερες (κυρίως η zoom). Ωστόσο το βάρος του με έκανε να στραφώ στο S20 FE 5G που προσφέρει, σε μένα τουλάχιστον, την ίδια εμπειρία χρήσης με το Ultra. Ειλικρινά δε νιώθω να μου λείπει κάτι. Προφανώς σε κάποιον άλλο, δε θα ισχύει το ίδιο

Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Ποια θηκη φοραγε ο φιλος που του έσπασε η οθόνη??

Στάλθηκε από το Galaxy S21 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Την γνήσια δερμάτινη φοράω.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάποιοι λέτε πως το τηλέφωνο μου είναι γερμανικό, ελληνικό κλπ..

Που το βλέπετε για να ρίξω μια ματιά να μου φύγει η απορία..

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, costsa41 said:

Πληροφορίες για το τηλέφωνο. Κάτω κάτω Πληροφορίες λογισμικού έχει τρία γράμματα κεφάλαια π.χ EUR . Για κάθε χώρα έχει διαφορετικό το παραπάνω είναι και για ελληνικά τηλέφωνα.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εννοείς μπαίνω στο "Πληροφορίες για το λογισμικό"; λίγο πιο κάτω γράφει όταν μπω: εκδοση λογισμ παροχέα υπηρεσιών και εκεί γράφει αρκετές φορές το EUR

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι και το Ιρακ πηρε update Οκτωβριου EUR ουτε για δειγμα....υπνος βαθύς..μην φωναζετε και τους ξυπνησουμε.

Link to comment
Share on other sites

ε καλά κι αν το πάρεις μια εβδομάδα μετά ή ακόμα και 2 εβδομάδες, τι θα γίνει?

Τι θα αλλάξει?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα. Με κλειστό GPS που καταλάβει το άτιμο ότι είμαι στο αυτοκίνητο και μπαίνει σε κατάσταση μην ενοχλείτε και χάνω κλήσεις? Έχω προσπαθήσει να το κάνω disable αλλά πάλι ενεργοποίητε με το που οδηγω.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...