Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
5 minutes ago, mike3550 said:

καλησπερα..ερωτηση : ποιον φορτιστη να επιλεξω της samsung 25w η 45w?

ξερω οτι η συσκευη υποστηριζει 25 αλλα απλα λεω μηπως με τον 45αρι δω λιγο πιο γρηγορε φορτισεις!

επισης σε temperes glass τι να επιλεξω?

Πάρε τον πιο δυνατό φορτιστή για μελλοντική χρήση. Η συσκευή εξάλλου θα φορτίσει σύμφωνα με τις δικές της δυνατότητες. Για tempered glass, κοίτα τα Spigen και ESR.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγω προτίμησα τον μεγάλο, το περίεργο με τον 45ρι είναι οτι δεν μπορει να φορτίσει τη συσκευη σε fast charging ,μόνο σε super fast,αν δεν ενεργοποιήσεις το super fast φορτίζει πιό αργα απο τον 25ρι

Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

ερχομαι απο oneplus οπου το λειτουργικό ειναι αυτο που λεμε κρεμα. Εχω το s21ultra εδω και 10 μερες και ειμαι ενθουσιασμενος απο τα χαρακτηριστικά, την κατασκευη και την καμερα του. Θα ηθελα να ρωτησω: ενω το oneui 3.1 ειναι και αυτο "κρεμα" εχω παρατηρήσει μερικες φορες ενω επιστρέφω απο μια εφαρμογη στην κεντρική οθονη μου κανει κατι μικρο λαγκαρισματακια του δευτερολεπτου, και 2 οταν ειμαι στην καμερα για φωτογραφια μερικες φορες καθως κουναω το κινητο η εικονα της καμερας παει λιγο σαν να χανει frames παλι για δευτερολεπτα. Τα εχει παρατηρισει αυτα κανεις αλλος? ειναι γενικα θεματα του λειτουργικου η εχουν παρουσιαστει μονο σε εμενα? Επισης στο σπιτι με wifi, 120hz και qhd εχω 5.5 sot και εξω με 5g, 120hz και qhd και καποιες φωτο βιντεο εχω γυρο στις 3-3.5 sot. Φυσιολογικα νουμερα?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vasilismf said:

ερχομαι απο oneplus οπου το λειτουργικό ειναι αυτο που λεμε κρεμα. Εχω το s21ultra εδω και 10 μερες και ειμαι ενθουσιασμενος απο τα χαρακτηριστικά, την κατασκευη και την καμερα του. Θα ηθελα να ρωτησω: ενω το oneui 3.1 ειναι και αυτο "κρεμα" εχω παρατηρήσει μερικες φορες ενω επιστρέφω απο μια εφαρμογη στην κεντρική οθονη μου κανει κατι μικρο λαγκαρισματακια του δευτερολεπτου, και 2 οταν ειμαι στην καμερα για φωτογραφια μερικες φορες καθως κουναω το κινητο η εικονα της καμερας παει λιγο σαν να χανει frames παλι για δευτερολεπτα. Τα εχει παρατηρισει αυτα κανεις αλλος? ειναι γενικα θεματα του λειτουργικου η εχουν παρουσιαστει μονο σε εμενα? Επισης στο σπιτι με wifi, 120hz και qhd εχω 5.5 sot και εξω με 5g, 120hz και qhd και καποιες φωτο βιντεο εχω γυρο στις 3-3.5 sot. Φυσιολογικα νουμερα?

Εγώ προσωπικά όπως είχα γράψει κ στην αρχή έχω απενεργοποιησει τα animations με αποτέλεσμα το κινητό να είναι πραγματικά κοφτό κ αστραπιαίο κ δεν έχω τέτοιο θέμα.  Νομίζω αν μπεις στο κρυφό μενού η κλιμάκωση είναι στο 1.5χ , αν θες καντο απενεργοποιηση για να μην έχεις τέτοια θέματα. Όσο για την κάμερα δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο.  Τέλος με το sot που μου αναφέρεις αν κ αυτό έχουμε πει είναι αντικειμενικο ,γιατί ο κάθε ένας κάνει διαφορετική χρήση , μου φαίνονται φυσιολογικά τα νούμερα. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Σε γενικές γραμμές η συσκευή είναι από τις πιο smooth Android και από τις καλύτερες υλοποιήσεις της Samsung. Μήπως τρέχει κάποια περίεργη διεργασία στο background και ζορίζει τη συσκευή τόσο από θέμα καθημερινής χρήσης όσο και απόδοσης μπαταρίας; Όσον αφορά τα animations, εγώ προτείνω να μπουν στο 0.5x.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites



εχω παρατηρήσει μερικες φορες ενω επιστρέφω απο μια εφαρμογη στην κεντρική οθονη μου κανει κατι μικρο λαγκαρισματακια του δευτερολεπτου


Βασίλη ενα ανεπαίσθητο λαγκ ειναι οπως το λες, το ειχα κι εγω, βάλε την ρυθμιση στο 0,5x που γραφουν παραπανω και λογικά θα φτιαξει!



Στάλθηκε από το Galaxy S21 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και κατι ακομη που εχω παρατήρηση για lag οταν μιλησας στο τηλέφωνο και θες να κλεισεις την κληση αργει μερικές φορες να αναψη το φως της οθονη για να πατησεις το κουμπί τερματισμός κλήσης το κανει και σε εσας?? 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και κατι ακομη που εχω παρατήρηση για lag οταν μιλησας στο τηλέφωνο και θες να κλεισεις την κληση αργει μερικές φορες να αναψη το φως της οθονη για να πατησεις το κουμπί τερματισμός κλήσης το κανει και σε εσας?? 
αυτό το κάνει εμένα στο Α72. αρκετά ενοχλητικό
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και κατι ακομη που εχω παρατήρηση για lag οταν μιλησας στο τηλέφωνο και θες να κλεισεις την κληση αργει μερικές φορες να αναψη το φως της οθονη για να πατησεις το κουμπί τερματισμός κλήσης το κανει και σε εσας?? 
Αυτό μου το έκανε πάρα πολύ το s10+ που είχα, με s21 δεν μου έχει τύχει ακόμη. Όντως όμως είναι εκνευριστικό

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

εσκασε και αλλο update putch (οκτωμβριου) 284mb σε γερμανια,ιταλια και περιμενουμε και αλλες χωρες!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, panos93gr said:

Ρε παιδια και κατι ακομη που εχω παρατήρηση για lag οταν μιλησας στο τηλέφωνο και θες να κλεισεις την κληση αργει μερικές φορες να αναψη το φως της οθονη για να πατησεις το κουμπί τερματισμός κλήσης το κανει και σε εσας?? 

Δεν κάνεις ρε παλικάρι μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων μήπως κάτι δεν έχει κάτσει καλά; ή για αρχή μια επανεκκίνηση να δεις πως πάει για αρχή  ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είχα τραβήξει μια φωτογραφία και ενώ την είδα στην συλλογή τώρα δεν υπάρχει σάς έχει τύχει κάτι τέτοιο;

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dpoulos said:

Καλησπέρα είχα τραβήξει μια φωτογραφία και ενώ την είδα στην συλλογή τώρα δεν υπάρχει σάς έχει τύχει κάτι τέτοιο;

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μήπως έχεις πατήσει ομαδοποίηση;  είναι το πρώτο σύμβολο με το διπλό τετράγωνο 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και από εμένα.Μολις το πήρα ερχόμενος από iPhone 12 οφείλω να ομολογήσω πως έχω πάθει πλάκα με την παραμετροποίηση και τις δυνατότητες του ultra. Δεν το μετανιώνω σε καμία περίπτωση που έφυγα από ios το βαρέθηκα αρκετά γρήγορα. Θα ήθελα να ρωτήσω για τις φορτίσεις. Οι πρώτες φορτίσεις γίνανε στα 25watt αλλά όπως διάβασα εδώ μέσα σε βάθος χρόνου ίσως μειωθεί η υγεία της μπαταρίας αν φορτίζεται συνέχεια σε πολύ γρήγορη φόρτιση .. Από χτες το φορτίζω στα λίγα watt αργή φόρτιση αλλά καθυστερεί πολύ αλλά δεν ζεστενεται καθόλου.Εσεις τι μοτίβο φόρτισης ακολουθείται?? Έχω γνήσιο φορτιστή 25 watt και έχω σκοπό να κρατήσω την συγκεκριμένη συσκευή κάνα 2με3 χρόνια οπότε με ενδιαφέρει πολύ να την προσέχω και ιδιαίτερα την μπαταρία της. 
Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλώς σας βρήκα! 


Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν βιάζεσαι να χρησιμοποιείς τη γρήγορη φόρτιση. Τον ίδιο φορτιστή έχω κι εγώ. Αν το φορτιζεις βράδυ να είναι με την αργή. Καλώς ήλθες στην παρέα μας και να το χαρείς το τηλέφωνο γιατί είναι πραγματικά πολύ καλό.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


υπάρχει τρόπος χωρίς να μπούμε στο μενού να ενεργοποιουμε /απενεργοποιουμε την γρήγορη φόρτιση;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, dan81 said:

Από χτες το φορτίζω στα λίγα watt αργή φόρτιση αλλά καθυστερεί πολύ αλλά δεν ζεστενεται καθόλου.Εσεις τι μοτίβο φόρτισης ακολουθείται??
 

Ακριβώς το ίδιο. Όταν δεν το βιάζεσαι, με έναν απλό επώνυμο πάντα φορτιστή, το αφήνεις να φορτίσει με την ησυχία του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, ernesto1983 said:

εσκασε και αλλο update putch (οκτωμβριου) 284mb σε γερμανια,ιταλια και περιμενουμε και αλλες χωρες!

Και σε Ινδονησίας ήρθε 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο. Όταν δεν το βιάζεσαι, με έναν απλό επώνυμο πάντα φορτιστή, το αφήνεις να φορτίσει με την ησυχία του.
Οκ αυτό είναι και το λογικό, αν το έκαψα λίγο για τις 3 πρώτες φόρτισεις δεν μπήκα καν να δω τα settings για αρχή αλλά οκ δεν νομίζω να κατάλαβε κάτι. Παιδιά το κινητό είναι σοκ ότι καλύτερο έχει βγάλει η Samsung μέχρι σηκερα και επειδή τυχαίνει να εργάζομαι σε τμήμα κινητής σε αλυσίδα και βλεπω τα πάντα κυριολεκτικά, το ultra μας δεν υπάρχει είναι αλλού...

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dan81 said:

Καλησπέρα στην παρέα και από εμένα.Μολις το πήρα ερχόμενος από iPhone 12 οφείλω να ομολογήσω πως έχω πάθει πλάκα με την παραμετροποίηση και τις δυνατότητες του ultra. Δεν το μετανιώνω σε καμία περίπτωση που έφυγα από ios το βαρέθηκα αρκετά γρήγορα. Θα ήθελα να ρωτήσω για τις φορτίσεις. Οι πρώτες φορτίσεις γίνανε στα 25watt αλλά όπως διάβασα εδώ μέσα σε βάθος χρόνου ίσως μειωθεί η υγεία της μπαταρίας αν φορτίζεται συνέχεια σε πολύ γρήγορη φόρτιση .. Από χτες το φορτίζω στα λίγα watt αργή φόρτιση αλλά καθυστερεί πολύ αλλά δεν ζεστενεται καθόλου.Εσεις τι μοτίβο φόρτισης ακολουθείται?? Έχω γνήσιο φορτιστή 25 watt και έχω σκοπό να κρατήσω την συγκεκριμένη συσκευή κάνα 2με3 χρόνια οπότε με ενδιαφέρει πολύ να την προσέχω και ιδιαίτερα την μπαταρία της. 
Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλώς σας βρήκα! 


Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

επειδη η μπαταρια του ειναι τερας, και βγαζω μερα ο,τι και να γινει, εχω καταργησει τον γρηγορο φορτιστη που εχω μονο για κανα ταξιδι και χρησιμοποιω εναν αργο, οποτε και ανοιχτη να εχω τη γρηγορη φορτιση δεν τραβαει παραπανω. Κανω 5ωρη φορτιση περιπου.

Προσωπικα δεν μου εχει χρειαστει ποτε η γρηγορη γιατι καθε βραδυ ελεγχω αν θελει φορτιση, αν ειμαι απο 60% και ανω και η επομενη μερα αναμενεται κανονικη δε φορτιζω. Αντιθετα αν την επομενη εχω ενα ταξιδι κτλ εννοειται οτι θα φορτισω ή αν ειμαι με κατω απο 60% οποτε θεωρητικα ισως ζοριστει να βγαλει τη 2η μερα. απλα και ευκολα. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

επειδη η μπαταρια του ειναι τερας, και βγαζω μερα ο,τι και να γινει, εχω καταργησει τον γρηγορο φορτιστη που εχω μονο για κανα ταξιδι και χρησιμοποιω εναν αργο, οποτε και ανοιχτη να εχω τη γρηγορη φορτιση δεν τραβαει παραπανω. Κανω 5ωρη φορτιση περιπου.
Προσωπικα δεν μου εχει χρειαστει ποτε η γρηγορη γιατι καθε βραδυ ελεγχω αν θελει φορτιση, αν ειμαι απο 60% και ανω και η επομενη μερα αναμενεται κανονικη δε φορτιζω. Αντιθετα αν την επομενη εχω ενα ταξιδι κτλ εννοειται οτι θα φορτισω ή αν ειμαι με κατω απο 60% οποτε θεωρητικα ισως ζοριστει να βγαλει τη 2η μερα. απλα και ευκολα. 
Αυτό είναι ένα πολύ λογικό μοτίβο φόρτισης ώστε να κρατήσει όσο γίνεται πιο δυνατή η μπαταρία του στον χρόνο. Αλλο αξιόπιστο φορτιστή δεν έχω οπότε χρησιμοποιώ τον ίδιο σε αργή φορτιση και αποφεύγω όσο γίνεται την πολυ γρηγορη. Να ρωτήσω υπάρχει κάποιο app που να σου δείχνει υγεία μπαταρίας σαν το ios ή μόνο root?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_Mpl said:

επειδη η μπαταρια του ειναι τερας, και βγαζω μερα ο,τι και να γινει, εχω καταργησει τον γρηγορο φορτιστη που εχω μονο για κανα ταξιδι και χρησιμοποιω εναν αργο, οποτε και ανοιχτη να εχω τη γρηγορη φορτιση δεν τραβαει παραπανω. Κανω 5ωρη φορτιση περιπου.

Προσωπικα δεν μου εχει χρειαστει ποτε η γρηγορη γιατι καθε βραδυ ελεγχω αν θελει φορτιση, αν ειμαι απο 60% και ανω και η επομενη μερα αναμενεται κανονικη δε φορτιζω. Αντιθετα αν την επομενη εχω ενα ταξιδι κτλ εννοειται οτι θα φορτισω ή αν ειμαι με κατω απο 60% οποτε θεωρητικα ισως ζοριστει να βγαλει τη 2η μερα. απλα και ευκολα. 

Εγώ παιδιά έχοντας απενεργοποιήσει την γρήγορη φόρτιση και την εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση χρησιμοποιώντας έναν παλιό φορτιστή Samsung που έχω μου φορτίζει το κινητό σε 2 ώρες και 8 λεπτά περίπου.. πώς γίνεται να φορτίζει σε σένα φίλε μου 5 ώρες περίπου; όποιον φορτίστη και να βάλω γιατί έχω κάνα τριάρι μου βγάζει την ώρα που σου έγραψα πριν δηλαδή δύο ώρες και 10 λεπτά Ενώ αν ενεργοποιήσω την εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση και βάλω έναν που αγόρασα από το e-shop αλλά δεν είναι ο γνήσιος σύμφωνα με παλαιότερες συζητήσεις με τα παιδιά εδώ μέσα μου βγάζει περίπου μία ώρα και 8 λεπτά αλλά σπάνια κάνω αυτή τη χρήση για να προφυλάξω την μπαταρία.. Κατά τα άλλα Ακριβώς έτσι το φορτίζω και εγώ με σένα αλλά μου κάνει εντύπωση η διαφορά στους χρόνους..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dan81 said:

Καλησπέρα στην παρέα και από εμένα.Μολις το πήρα ερχόμενος από iPhone 12 οφείλω να ομολογήσω πως έχω πάθει πλάκα με την παραμετροποίηση και τις δυνατότητες του ultra. Δεν το μετανιώνω σε καμία περίπτωση που έφυγα από ios το βαρέθηκα αρκετά γρήγορα. Θα ήθελα να ρωτήσω για τις φορτίσεις. Οι πρώτες φορτίσεις γίνανε στα 25watt αλλά όπως διάβασα εδώ μέσα σε βάθος χρόνου ίσως μειωθεί η υγεία της μπαταρίας αν φορτίζεται συνέχεια σε πολύ γρήγορη φόρτιση .. Από χτες το φορτίζω στα λίγα watt αργή φόρτιση αλλά καθυστερεί πολύ αλλά δεν ζεστενεται καθόλου.Εσεις τι μοτίβο φόρτισης ακολουθείται?? Έχω γνήσιο φορτιστή 25 watt και έχω σκοπό να κρατήσω την συγκεκριμένη συσκευή κάνα 2με3 χρόνια οπότε με ενδιαφέρει πολύ να την προσέχω και ιδιαίτερα την μπαταρία της. 
Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλώς σας βρήκα! 


Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Η μπορεις πολυ απλα να την χρησιμοποιεις την συσκευή όπως θέλεις και εαν δεις οτι έχει πέσει η υγεια της μπαταριας στα 2χρόνια,της βάζεις κάποια άλλη.

Για συσκευή των 1000+ευρώ μιλάμε,αν είναι να την νταντεύουμε τόσο πολύ,ποιο το νόημα?

5000mah μπαταρία με ένα αργό φορτιστή 5W πχ, παίζει να θέλει 4+ώρες να φορτίσει.

Και σιγα την πολύ γρήγορη φόρτιση με τα 25W. Τι να πουν δηλαδή οι άλλες συσκευές που έχουν 65 ή και 120W...

Χαρείτε τις πανακριβες συσκευες σας,και να παρακαλάτε στα 3-4χρόνια χρήσης,το μόνο πράγμα που να θέλει αλλαγή να είναι η μπαταρία.

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα το φορτιζω καθε βραδυ με αργο 1000ρη φορτιστη Samsung.

Φορτιζει μεσα σε 3 η 4 ωρες το πολυ...μου κραταει η μπαταρια με καλη χρηση ολη τη μερα...απλα ζεσταινετε αρκετα ο φορτιστης,δε με πειραζει ας καει,εχω κι αλλον,αλλα αφου αντεξε τις ζεστες δεν εχω προβλημα.

 

Αν τυχει να βιαστω θα βαλω γρηγορο φορτιστη αλλα μια φορα μονο χρειαστηκε....

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

με τον φορτιστη του note 10 plus με κανονικη φορτιση απο το 20% για πληρη φορτιση καπου 1 ωρα και 50 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dan81 said:

Αυτό είναι ένα πολύ λογικό μοτίβο φόρτισης ώστε να κρατήσει όσο γίνεται πιο δυνατή η μπαταρία του στον χρόνο. Αλλο αξιόπιστο φορτιστή δεν έχω οπότε χρησιμοποιώ τον ίδιο σε αργή φορτιση και αποφεύγω όσο γίνεται την πολυ γρηγορη. Να ρωτήσω υπάρχει κάποιο app που να σου δείχνει υγεία μπαταρίας σαν το ios ή μόνο root?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μπορείς να πάρεις έναν αργό αν θες να τα έχεις ανοιχτά αλλά να μην φορτίζει γρήγορα αφού δε θα μπορεί ο φορτιστεις να δώσει κάτι παραπάνω.

2 ώρες πριν, LELELO said:

Εγώ παιδιά έχοντας απενεργοποιήσει την γρήγορη φόρτιση και την εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση χρησιμοποιώντας έναν παλιό φορτιστή Samsung που έχω μου φορτίζει το κινητό σε 2 ώρες και 8 λεπτά περίπου.. πώς γίνεται να φορτίζει σε σένα φίλε μου 5 ώρες περίπου; όποιον φορτίστη και να βάλω γιατί έχω κάνα τριάρι μου βγάζει την ώρα που σου έγραψα πριν δηλαδή δύο ώρες και 10 λεπτά Ενώ αν ενεργοποιήσω την εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση και βάλω έναν που αγόρασα από το e-shop αλλά δεν είναι ο γνήσιος σύμφωνα με παλαιότερες συζητήσεις με τα παιδιά εδώ μέσα μου βγάζει περίπου μία ώρα και 8 λεπτά αλλά σπάνια κάνω αυτή τη χρήση για να προφυλάξω την μπαταρία.. Κατά τα άλλα Ακριβώς έτσι το φορτίζω και εγώ με σένα αλλά μου κάνει εντύπωση η διαφορά στους χρόνους..

Έχω τους Sony green heart, που έδινε η Sony με hands free και φθηνά κινητά, που δουλεύουν στα 0,85ampere και 5 volt. 

Αυτό δίνει μια επίδοση περίπου στις 4 με 5 ώρες ανάλογα πόσο άδεια είναι. 

Όσο για τους κλασσικούς φορτιστές όλων των κινητών των τελευταίων 5 ετών δίνουν 9volt και κάνα 3αρι ampere αν θυμάμαι οπότε λογικό είναι να θέλουν 2ωρο 

2 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Η μπορεις πολυ απλα να την χρησιμοποιεις την συσκευή όπως θέλεις και εαν δεις οτι έχει πέσει η υγεια της μπαταριας στα 2χρόνια,της βάζεις κάποια άλλη.

Για συσκευή των 1000+ευρώ μιλάμε,αν είναι να την νταντεύουμε τόσο πολύ,ποιο το νόημα?

5000mah μπαταρία με ένα αργό φορτιστή 5W πχ, παίζει να θέλει 4+ώρες να φορτίσει.

Και σιγα την πολύ γρήγορη φόρτιση με τα 25W. Τι να πουν δηλαδή οι άλλες συσκευές που έχουν 65 ή και 120W...

Χαρείτε τις πανακριβες συσκευες σας,και να παρακαλάτε στα 3-4χρόνια χρήσης,το μόνο πράγμα που να θέλει αλλαγή να είναι η μπαταρία.

 

Συμφωνώ αλλά δεν το κάνω για αυτό. Το κάνω γιατί απλά κάθε βράδυ κοιμάμαι τουλάχιστον 6 ώρες άρα το να φορτίζει στις 2 είναι άχρηστο για μένα. Απλό ?

Τώρα όσο αφορά την πτώση, καταρχάς να θυμίσω ότι κάποτε αυτοί οι φορτιστές που έχουμε όλοι αππ παλιά κινητά, πχ από s20 κτλ ήταν οι γρήγοροι, αν θυμάστε γράφουν fast charge πάνω κτλ.

2ον το ότι φτάσαμε στα 100watt φόρτιση σήμερα δε σημαίνει ότι οι λίγο γρήγοροι δεν κάνουν ζημιά. 

Τέλος το να έχω στα 2 χρόνια σταθερή απόδοση της μπαταρίας και  να μην χάσω ένα 20% πχ τον πρώτο χρόνο, για μένα είναι σημαντικό γιατί θα βγάζω και 2 μέρες χρήσης 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...