Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδη εκατσα και ασχοληθηκα πολυ με το θεμα αλλαγη CSC  σε branded συσκευες πχ (vodafone,cosmote,t-mobile)ακομα και με το samkey δεν αλλαζει το csc στα τελευταια updates σου βγαζει not supported..αυτο που πρεπει να κανετε ειναι να κατεβασετε filmware  rom (μαιου)οποιαδηποτε χωρας θελετε  να κανετε downgrade  με odin και εκει το samkey δουλευει αψογα!!ΠΡΟΣΟΧΗ!μονο σε branded συσκευες..σε unbranded το samkey δουλευει και στα τελευταια updates λογο multi csc!δοκιμαμενο απο εμενα 100%

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, ernesto1983 said:

επειδη εκατσα και ασχοληθηκα πολυ με το θεμα αλλαγη CSC  σε branded συσκευες πχ (vodafone,cosmote,t-mobile)ακομα και με το samkey δεν αλλαζει το csc στα τελευταια updates σου βγαζει not supported..αυτο που πρεπει να κανετε ειναι να κατεβασετε filmware  rom (μαιου)οποιαδηποτε χωρες θελετε  να κανετε downgrade  με odin και εκει το samkey δουλευει αψογα!!ΠΡΟΣΟΧΗ!μονο σε branded συσκευες..σε unbranded το samkey δουλευει και στα τελευταια updates λογο multi csc!δοκιμαμενο απο εμενα 100%

Κωδικούς για το samkey από που αγοράζεις;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την beta. Τίποτα ουσίας, ουσιαστικά one ui 3.5 θα την χαρακτηριζα.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Που την Βρήκες φίλε μου;

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πως βλέπετε την κάμερα μετά τις πρόσφατες αναβαθμίσεις; Νιώθετε να έχει επηρεαστεί η επίδοση της; Επίσης πως την κρίνετε από την αρχή που το αγοράσατε; Βλέπετε με την πάροδο του χρόνου  και τις αναβαθμίσεις που δέχθηκε  το κινητό κάποια βελτίωση η πισωγύρισμα;

Δε έχω κάτι εντελώς συγκεκριμένο που ρωτάω αλλά έχω απορία πως βλέπετε εσείς το θέμα  κάμερα του κινητού μας.

Εγώ για να πω την άποψή μου βλέπω τελευταία σε πολύ δύσκολες καταστάσεις με κόντρα ήλιο με τη βελτιστοποιηση σκηνής ενώ παλαιότερα έριχνε το φωτισμό και συρρίκνωση τον ήλιο σαν μια μεγάλη κουκίδα, τώρα αφήνει το φωτισμό ως έχει και ανοίγει κάποιες σκιές πράγμα που δε νομίζω να είναι και κακό. Δείχνει σαν να μην κάνει βελτιστοποιηση η αν την κάνει την κάνει ταχύτατα χωρίς να βλέπω διαφορά και η φωτογραφία δεν έχει διαφορά αν βγάλεις χωρίς τη βελτιστοποιηση. Σε βραδυνές με βελτιστοποιηση δεν βλέπω αλλαγή.. 

Καμία άποψη έτσι για να πιάσουμε κουβεντούλα?

Στις παρακάτω φωτογραφίες Η πρώτη είναι με βελτίωση και η δεύτερη είναι χωρίς.. εμένα μου φαίνονται ίδιες και οι δύο.. πρέπει να Τράβηξα και κάποιες με κόντρα ήλιο χωρίς σύννεφα αλλά δεν ξέρω ποιες είναι με βελτίωσε και ποιες όχι..

20210919_175828.jpg

20210919_175832.jpg

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, LELELO said:

 

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει η αγορά του τηλεφώνου επτά μήνες μετά την κυκλοφορία του. Η αγορά θα γίνει στο εξωτερικό, με ενδιαφέρει πολύ το θέμα κάμερα και μπαταρία καθώς και οθόνη.

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορείτε να μου δείξετε τι φορτιστές ακριβώς χρησιμοποιείται διότι γνωρίζω ότι το πακέτο δεν περιέχει φορτιστή. Έχω ήδη μία συσκευή samsung την οποία τη φορτίζω με έναν φορτιστή των 25 watt, απλά δεν γνωρίζω αν είναι κατάλληλος για το μοντέλο.

Ευχαριστώ προκαταβολικά και ελπίζω να μην είμαι off topic.

 

 

 

Edited by gambitzx
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αύριο το παραλαμβάνω κι εγώ μιας κι ο κολλητός φαγώθηκε να το δοκιμάσουμε κι αυτό ( σε έκδοση 12/256) για να του δώσω το  fe 5g μου. Η ερώτηση μου έχει να κάνει με το εξής, διότι δεν γνωρίζω αν είναι ελληνικό ή όχι.  Το ανοίγω κ το στήνω με κάρτα wind sim μέσα ή δίχως κάρτα? Μιας και τελευταία χρόνια όλες οι συσκευές που είχα ήταν από μεγάλες αλυσίδες άρα επίσημης εισαγωγής...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία συχνά όταν μπαίνω Facebook λέει ότι έληξε η σύνδεση και πρέπει να συνδεθώ ξανά. 

 

Το κάνει και σε εσάς;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό είναι τελικά, έχει ελληνικούς χαρακτήρες πάνω στο κουτί, σε ευχαριστώ!!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Άστα....τα χουμε ξανά πει...μικρόβιο αυτές οι αλλαγές. Αν δεν ήταν το βάρος και το μεγάλο μέγεθος θα το είχα  πάρει καιρό τώρα. Η αλήθεια είναι ότι το fe 5g  με έβγαλε ασπροπρόσωπο το καλοκαίρι από κάθε άποψη. Τώρα βέβαια που δεν έχει πολύ βερμούδα κλπ είπα να κάνω την κίνηση. Σημαντικό ρόλο έπαιξε και το γεγονός ότι το δεύτερο καθημερινό μου κινητό έχει ανάλογες διαστάσεις ( ελαφρώς και μεγαλύτερο ίσως) οπότε είπα να προχωρήσω τελικά. ✌

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι έρχεται με δύο θήκες εκ των οποίων η μία είναι η γνήσια με το πενάκι. Αν καραντινιάσουμε πάλι θα έχω πολύ χρόνο να το λιώσω 😁

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

@costsa41  πρώτη μέρα λοιπόν... εξαιρετική συσκευή, επιτέλους premium αίσθηση στο χέρι κι όχι μόνο. Η οθόνη πραγματικά ότι καλύτερο...είπα Wow μετά από πολύ καιρό. Κόντρα ήλιο σκούπισε για πλάκα τα υπόλοιπα κινητά που ήταν δίπλα δίπλα (s20 fe 5g & MI 10T). Μια  πραγματική ναυαρχίδα και στα 256GB δεν νιώθω ελλιπής μιας και δεν κάνω ιδιαίτερη χρήση βίντεο πάρα μόνο φωτογραφίες έως ένα βαθμό. 

Κόσμημα το άτιμο μου θύμισε εποχές s9 plus  & note 8 που ξεχώριζαν κρατώντας τα στο χέρι, καμία σχέση με το περσινό "ψεύτικο " s20 plus...

Τα άλλα όλα γνωστά συνηθισμένος από τα Samsung, αυτή η πραγματικά premium αίσθηση μου είχε λείψει...

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Οπως τα ειπες.... Καλομιλητο! η μπαταρια καλη, με βγαζει με βαρια χρηση ολη τη μερα (με σωστη παραμετροποιηση φυσικά) ωστόσο τη νιώθω 1 κλικ πιο κατω απο το Mi 10T που ηταν σκύλος μαύρος σε αυτονομια. Για δες κι εσυ μετά απο λίγο καιρο και πες.

Βεβαια τα ειχα δίπλα, δίπλα και η amoled εβγαζε φωτιες....κακα τα ψέματα.

Στάλθηκε από το Galaxy S21 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2021 at 2:17 ΜΜ, arnaia said:

Να ρωτησω κατι ως νέος κατοχος ενος s21+ ultra 16/512,  εχετε κι εσεις θέμα με το σήμα ή μόνο εγώ? Εχει πολυ χειρότερο σημα απο το p30 που ειχα. Και μιλαμε σε φάση να χάνω κλησεις εκει που με το παλιο είχα 3 γραμμες. Επίσης 2 φορές που έκανα αλλαγη στις sim τα δεδομενα δλδ πηγα τα δεδομενα απο τη sim1 στην sim2 χαθηκε τελειως το σημα και απο τις 2 καρτες και ηθελε επανεκινηση. Ευχαριστώ εκ των προτέρων, να συμπληρώσω οτι εχω μια καρτα για ομιλία vodafone και μια μονο δεδομενα cosmote

Και εγώ το ίδιο θέμα έχω.... οπως τα λες... κάρτα vodafone για ομιλία και κάρτα cosmote για δεδομένα με τα ίδια προβλήματα... δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η εφαρμογή της Samsung - τηλέφωνο για τις κλήσεις μήπως να αλλάξουμε σε Google app τηλέφωνο? 

Link to comment
Share on other sites

Έχουν ξανά ακουστεί τέτοια θέματα η αλήθεια είναι. Εγώ προσωπικά στο σπίτι κ στο εξοχικό η συμπεριφορά είναι ακριβώς η ίδια με άλλες συσκευές που είχα με  snapdragon.  Άρα δεν μπορώ να  σου πω με σιγουριά.  

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, costsa41 said:

Μήπως φταίει η καλή voda? Εγώ με wind δεν έχω χάσει κλήση ακόμα. Θυμάμαι πριν δύο χρόνια που είχα voda στην Καλλιθέα σε σπίτι φίλων δεν είχα δεδομένα ούτε σήμα. Με άλλο τηλέφωνο φυσικά.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πολύ πιθανόν αυτή η Vodafone να μας τα κάνει τσουρέκια κ να μην φταίει η συσκευή των παιδιών.  Εγώ που έχω εταιρικό η ταχύτητα μου φτάνει 22 με 30 mbs στην περιοχή μου κ μετά από κράξιμο ως διαμαγειας όταν ξανά κάνω  speed test φτάνει 90 με 110 . Άρα φαντάσου το τι γίνεται... 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άσχετο απλά μια παρατήρηση.  Όταν πάω  καμιά φορά στην φροντίδα μπαταρίας κ μου εμφανίζει το ιστορικό προβλημάτων εφαρμογών, μου βγάζει 2,με 3 εφαρμογές ότι διαπιστώθηκαν  με προβλήμα χωρίς να το έχω καταλάβει εγώ κ όντως δουλεύουν άψογα οι εφαρμογές. Αλλά δεν μπορώ να τις σβήσω από το ιστορικό. Έτσι γίνεται; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!! Νέος κάτοχος από σήμερα, προερχόμενος από s10+ ( απλά κινηταρα..) . Εδώ θα είμαστε να τα λέμε συχνά πυκνά, ελπίζω κι εύχομαι για να μοιραζόμαστε θετικές εντυπώσεις και εμπειρίες. Καλή συνέχεια σε όλους

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Είναι όντως πιο βαρύ, ενώ θέλει και λίγο συνήθεια το μέγεθος. Πενάκι δεν χρησιμοποιώ, μια διαφανή θήκη σιλικόνης του έχω προς το παρόν και βλέπουμε. Σιγά σιγά θα τα δούμε όλα!! Ένα watch 4 classic 46αρι, θα είναι στην κατοχή μού σε κάνα μήνα. Προς το παρόν βολεύομαι με το πρώτο s watch classic που έχω. Πάντως είναι χορταστικότατο σαν οθόνη, ενώ και τα ηχεία του μού φαίνονται κάτι πιο δυνατά. Η SD δεν θα μου ληψει μιας και πήρα το 12/256gb. Ειδομεν!!!

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

@costsa41 καλημέρα καλό σαββατοκύριακο, τελικά κράτησα και τα δύο Samsung😬 😯 έφυγε ο Κινέζος 😄

 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε στη κουρτίνα ειδοποιήσεων ένα εικονίδιο που γράφει "Ο αριθμός SIM 1 δεν επιτρέπεται" και στο σήμα του κινητού πάνω δεξιά μου δείχνει το εικονίδιο με το WiFi για τις κλήσεις. Cosmote έχω. Αν το πατήσω δεν κάνει τίποτα. Έχει κάποιο πρόβλημα το σήμα; 

*Ενημέρωση: το έβαλα σε λειτουργία πτήσης και το έβγαλα και έφυγε η ειδοποίηση. 

Edited by _dimdim_

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..ερωτηση : ποιον φορτιστη να επιλεξω της samsung 25w η 45w?

ξερω οτι η συσκευη υποστηριζει 25 αλλα απλα λεω μηπως με τον 45αρι δω λιγο πιο γρηγορε φορτισεις!

επισης σε temperes glass τι να επιλεξω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...