Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 minutes ago, one2377 said:

Ελα ντε....;;; Έχω ρωτήσει και εγώ το ίδιο παλιότερα, αλλά δεν πήρα απάντηση. Ξέρει κανένας;;;

Γιατί σε κάποιες εφαρμογές πχ Telegram, δεν ανάβει η οθόνη σε κάθε μήνυμα που παραλαμβάνω.

Ρυθμισεις/προσβασιμοτητα/σύνθετες ρυθμισεις/ειδοποίηση φλας 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
21 minutes ago, ilka71 said:

οχι ρε παιδια να ΑΝΑΒΕΙ η οθονη σε εισερχομενες ειδοποιησεις θελω!τα βασικα του android!

Συγνώμη αλλά αυτό ακριβώς ζήτησες…

22 hours ago, ilka71 said:

ρε παιδιά η ρύθμιση που έλεγε να ανάβει η οθόνη σε ειδοποιήσεις που είναι;

Sent from my SM-A725F using Tapatalk
 

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ίσως εννοεί το notification led που είχαν παλιότερα...πχ να σου στέλνουν ένα e-mail να μην το έχεις δει και να αναβοσβήνει διακριτικά ένα λαμπάκι ή κάποιο μέρος της οθόνης έτσι ώστε όταν πέσει το μάτι σου πάνω στο κινητό να καταλάβεις ότι έχεις ειδοποίηση

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
25 minutes ago, LELELO said:

Ίσως εννοεί το notification led που είχαν παλιότερα...πχ να σου στέλνουν ένα e-mail να μην το έχεις δει και να αναβοσβήνει διακριτικά ένα λαμπάκι ή κάποιο μέρος της οθόνης έτσι ώστε όταν πέσει το μάτι σου πάνω στο κινητό να καταλάβεις ότι έχεις ειδοποίηση

Ενδεχομένως να εννοεί αυτό. Εμείς όμως οφείλουμε να απαντήσουμε σε αυτό που ρωτάει, όχι σε αυτό που ενδεχομένως εννοεί. 🙂

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

οχι ρε παιδια να ΑΝΑΒΕΙ η οθονη σε εισερχομενες ειδοποιησεις θελω!τα βασικα του android!

Τι ακριβώς θέλεις; όταν έχεις κάποια ειδοποίηση από εφαρμογή να ανάβει η οθόνη και να πάει στην αρχική η την οθόνη κλειδώματος; 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως να εννοεί αυτό. Εμείς όμως οφείλουμε να απαντήσουμε σε αυτό που ρωτάει, όχι σε αυτό που ενδεχομένως εννοεί.
όταν έρχεται μια ειδοποίηση σε ΌΛΑ τα κινητά δεν ανάβει η οθόνη και φαίνεται σε οριζόντιο tab ποιος το έστειλε και λίγο από το κείμενο;; από όλες τις εφαρμογές!

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Τι ακριβώς θέλεις; όταν έχεις κάποια ειδοποίηση από εφαρμογή να ανάβει η οθόνη και να πάει στην αρχική η την οθόνη κλειδώματος; 
στην οθόνη κλειδώματος (εάν είναι κλειδωμένο το κινητό). λέτε να φταίει ο τρόπος κλειδώματος; έχω βάλει πιν και έχω ενεργό και το fingerprint και το face unlock

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ilka71 said:

όταν έρχεται μια ειδοποίηση σε ΌΛΑ τα κινητά δεν ανάβει η οθόνη και φαίνεται σε οριζόντιο tab ποιος το έστειλε και λίγο από το κείμενο;; από όλες τις εφαρμογές!

Sent from my SM-A725F using Tapatalk
 

ε αυτό σου παρέθεσαν πιο πάνω στο link

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ έχω θέμα με αυτό, εδώ και μήνες!!!

Στο Viber πχ, όταν έρχεται μήνυμα, ακούγεται ο ήχος και ανάβει για μερικά δευτερόλεπτα η οθόνη, δείχνοντας τον αποστολέα και λίγο από το μήνυμα στην οθόνη κλειδώματος.

Όταν λαμβάνω μήνυμα SMS, ή Telegram, WhatsApp, ακούγεται ο ήχος, αλλά η οθόνη δεν ανάβει. Δεν μου δείχνει καμία ένδειξη οτι έχω μήνυμα. Αν πας και την ενεργοποιήσεις, θα δεις οτι το μήνημα SMS, Telegram έχει έρθει κανονικά, αλλά δεν άναψε η οθόνη. 

Και τι δεν έχω δοκιμάσει εδώ και πόσους μήνες, δεν ξέρω για ποιο λόγο το κάνει.

Υπόψιν, οτι αυτό το κάνει όταν έχω επιλέξει το "αναλυτικές" και όχι το "σύντομες". Όταν είναι σύντομες, ανάβει περιμετρικά της οθόνης το εφέ σαν κύμα που κάνει και σβήνει μετά, δίνοντας οπτική ειδοποίηση για όλες τις εφαρμογές και τα μηνύματα.

Καμία ιδέα;

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι
;
όχι ..........

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

 
έχεις το κινητό κάτω σβηστό. έρχεται μήνυμά πχ Viber. ΌΛΑ μου τα κινητά άναβε η οθόνη στην ΟΘΌΝΗ ΚΛΕΙΔΏΜΑΤΟΣ για 2,3 δευτερόλεπτα και μετά ΈΣΒΗΝΕ. εάν ήθελες να διαβάσεις αναλυτικά το μήνυμά έπρεπε να ξεκλειδώσεις το κινητό κλπ κλπ

δεν λέω της προσβασιμότητας την ρύθμιση δεν έχει ΚΑΜΊΑ σχέση.

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η εργοστασιακή ζελατίνα υπάρχει διαθέσιμη online?

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boymanos said:

αν εισαι αθηνα στην smartec αυθημερον.

Δεν είναι εργοστασιακή αλλά λένε ότι πιο κοντά στην εργοστασιακή.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την beta. Τίποτα ουσίας, ουσιαστικά one ui 3.5 θα την χαρακτηριζα.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά για το θέμα που είχα αναφέρει μερικές σελίδες ποιο πίσω  (για το volte) διευκρίνιστηκε από το αρμόδιο κατάστημα της Vodafone κ όντως είναι  θέμα παροχου το αν φαίνεται το εικονίδιο δίπλα στην μπαταρία κ τα παιδιά που είχαν iPhone 12 k 11 δεν εμφανίζεται ενώ το περίεργο που δεν μπορούσε να το εξηγήσει ο υπάλληλος είναι ότι σε ορισμένες λίγο ποιο παλιές samsung συσκευές το εμφανιζε.  Όντως είναι τσεκαρισμένο δουλεύει κανονικά αυτόματα από τον παροχο χωρίς να υπάρχει πρόβλημα.  Και μόλις τώρα το τσέκαρα με την κάρτα της γυναίκας μου με cosmote κ όντως το εικονίδιο εμφανίζεται κανονικά ( και παρεμπιπτόντως Δραπετσώνα με cosmote έχει full σήμα 5g .    😱) . Συγνώμη  αν σας ζάλισα απλά για όσους έχουν την απορία όπως εγώ, ήθελα να το αναφέρω. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, challenge143 said:

Λοιπόν παιδιά για το θέμα που είχα αναφέρει μερικές σελίδες ποιο πίσω  (για το volte) διευκρίνιστηκε από το αρμόδιο κατάστημα της Vodafone κ όντως είναι  θέμα παροχου το αν φαίνεται το εικονίδιο δίπλα στην μπαταρία κ τα παιδιά που είχαν iPhone 12 k 11 δεν εμφανίζεται ενώ το περίεργο που δεν μπορούσε να το εξηγήσει ο υπάλληλος είναι ότι σε ορισμένες λίγο ποιο παλιές samsung συσκευές το εμφανιζε.  Όντως είναι τσεκαρισμένο δουλεύει κανονικά αυτόματα από τον παροχο χωρίς να υπάρχει πρόβλημα.  Και μόλις τώρα το τσέκαρα με την κάρτα της γυναίκας μου με cosmote κ όντως το εικονίδιο εμφανίζεται κανονικά ( και παρεμπιπτόντως Δραπετσώνα με cosmote έχει full σήμα 5g .    😱) . Συγνώμη  αν σας ζάλισα απλά για όσους έχουν την απορία όπως εγώ, ήθελα να το αναφέρω. 

Καλά έκανες και το διευκρίνισες γιατί δεν είναι λίγοι που έχουν την ίδια απορία. 😉

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

SOS!!!!

Απο μ%#%$3 μου, ραγισε η οθονη και θα το παω σε service για επισκευη.

Με το backup εφαρμογων, φωτογραφιων, ρυθμισεων και οτι αλλο υπαρχει, τι κανω? Υπαρχει τροπος να περασω μετα τα παντα οπως ειναι το κινητο μου αυτη τη στιγμη?

Δεν εχω χρονο να διαβασω το τοπικο επειδη ειμαι στο γραφειο, οποτε ζηταω τη βοηθεια αν και πιστευω καποιος θα το εχει γραψει στο παρελθον. Το smartswitch θα με καλυψει? 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, doganos said:

Smart switch .....

Σε ευχαριστω!

Ελπιζω να μην χασω τιποτα και αφου βαρεσα το κινητο στο γραφειο να μην βαραω και το κεφαλι μου!!! 

Link to comment
Share on other sites

https://www.samsung.com/gr/support/out-of-warranty-repair-cost/

Το εκτιμώμενο κόστος για τη συσκευή σας


€ 337,00€ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ)

 

 

**Η τιμή είναι η ανώτατη προτεινόμενη λιανική τιμή.
**Το κόστος αντικατάστασης οθόνης και πίσω καλύμματος αφορά σε μαύρο χρώμα.
Στις προαναφερθείσες τιμές συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ 24%.
Το εμφανιζόμενο ποσό είναι ενδεικτικό και μπορεί να διαφέρει ανάλογα με την επισκευή και σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί επίσημη προσφορά. Για περισσότερες λεπτομέρειες, παρακαλούμε απευθυνθείτε σε ένα Εξουσιοδοτημένο κέντρο τεχνικής υποστήριξης Samsung.

 

Παραδόξως είναι 2ευρώ φθηνότερο το κόστος σε σχέση με του note20ultra 🤔

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

 

On 9/14/2021 at 1:33 PM, boymanos said:

αν εισαι αθηνα στην smartec αυθημερον.

Όχι, ειμαι εξωτερικό. Το κινητό έφαγε μια πολύ άσχημη πτώση και μάλιστα σε άσφαλτο που έχει μηδαμινή "απόσβεση" της πρόσκρουσης αλλά με ένα μαγικό τρόπο η ζελατίνα έκανε τη δουλειά της και η οθόνη δεν παρουσίασε ούτε ράγισμα, αν και η ζελατίνα ξεκόλλησε σε κάποια σημεία. Την πληρώσανε λίγο οι γωνίες αλλά επιφανειακά μόνο.

Οπότε τώρα είμαι χωρίς προστασία οθόνης και ψάχνω να βάλω κάτι απλό, πραγματικά εντυπωσιακό το ότι δεν έσπασε μετά από τέτοιο πέσιμο.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, gasgounis said:

Σε ευχαριστω!

Ελπιζω να μην χασω τιποτα και αφου βαρεσα το κινητο στο γραφειο να μην βαραω και το κεφαλι μου!!! 

μου βγαζει αυτο το μηνυμα. Η Samsung λεει οτι φταει ο υπολογιστης μου. Τι κανουμε???

s21 ultra.PNG

 

Edit: Το προβλημα λυθηκε. Κατεβασα ενα προγραμματακι απο τη Microsoft και προχωραει. Θα παω αυριο για service και θα σας ενημερωσω σχετικα με το τι μου ειπαν!

Edited by gasgounis
προβλημα λυθηκε
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...