Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 hours ago, Strofigkas said:

Εννοώ ότι πριν σκάσει μύτη το volte δεν μπορούσες να έχεις δεδομένα κατά την διάρκεια της κλησης

Μα αυτό λέω. Δεν ίσχυε παλιότερα αυτό. Μια χαρά ήμουν εκτός wifi και ενώ μιλούσα σέρφαρα με το S9+ μου και χωρίς να ενεργοποιήσω τίποτα στις ρυθμίσεις. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Diam84 said:

Απορία. Το volte και  wifi call στην μπαταρία τι επίπτωση έχουν?

Βλέπω αρκετά μεγάλη 

Link to comment
Share on other sites

H Vodafone υποστηρίζει Volte? Γιατί εγώ έχω ενεργοποιημενη τη ρύθμιση αλλά δεν εμφανίζει κάτι
Σε Vodafone σε αρκετές αν σε όχι σε όλες τις συσκευές δεν εμφανίζεται εικονίδιο ενώ είναι ενεργό το volte. Επιλογή της Vodafone να το φτιάξει έτσι

Στάλθηκε από το SM-A426B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, athanaso77 said:

Ναι φυσικά...

Και εγώ Vodafone έχω φίλε.  Αλλά μάλλον τα παιδιά έχουν 2 κάρτες Sim κ εμφανίζεται αυτό έχω καταλάβει.  Εμείς  με μια κάρτα πιθανόν να μην το βλέπουμε Αλλά  δουλεύει σωστά. Γι αυτό μας γράφει σε κάθε κλήση με κεφαλαία  (HD )κλήση 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Diam84 said:

Δηλαδή? Όταν λες αρκετά μεγάλη? Προς το καλό? 

Μάλλον προς το κακό θα έλεγα 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Maria said:

Καλησπέρα σας,

Μόλις παρέλαβα το samsung s21 ultra και εδώ και δύο μέρες προσπαθώ να ανακαλύψω το εξής: όταν έχω αναπάντητη ή μήνυμα έρχεται ειδοποίηση στιγμιαία αλλά δεν υπάρχει κάποια φωτεινή ένδειξη όπως στα προηγούμενα samsung. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα ότι θα πρέπει να ανοίγω το κινητό για να δω αν έχει έρθει κάτι. Ξέρετε πως ενεργοποιώ τις φωτεινές ενδειξεις; Σημείωση ότι σε όλες τις εφαρμογές εχω ήδη κάνει την αντίστοιχη παραμετροποίηση. 

Αν κάποιος γνωρίζει ας με βοηθήσει σας παρακαλώ. 

Σας ευχαριστώ 

Δεν έχει το κινητό notification light πρέπει να κατεβάσεις μια εφαρμογή για να έχεις αυτό που θέλεις. 

SmartSelect_20210912-094637_Google Play Store.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, challenge143 said:

Και εγώ Vodafone έχω φίλε.  Αλλά μάλλον τα παιδιά έχουν 2 κάρτες Sim κ εμφανίζεται αυτό έχω καταλάβει.  Εμείς  με μια κάρτα πιθανόν να μην το βλέπουμε Αλλά  δουλεύει σωστά. Γι αυτό μας γράφει σε κάθε κλήση με κεφαλαία  (HD )κλήση 

Κατάλαβα. Επίσης, όταν κάποιες φορές μιλάω και δεν έχω ταυτόχρονα πρόσβαση στο ίντερνετ (δεν υπάρχει το εικονίδιο των δεδομένων δλδ δίπλα στις μπάρες του σήματος) είναι επειδή η κλήση έγινε σε σημείο που δεν υπάρχει 4g κάλυψη; 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Diam84 said:

Απορία. Το volte και  wifi call στην μπαταρία τι επίπτωση έχουν?

Εγώ παιδιά όπως είπα και χθες είμαι πλήρως ικανοποιημένος με την μπαταρία του κινητού.. χθες ανέβασα και σχετικό screenshot.. τα έχω όλα μα όλα ανοιχτά και το volte και το wi-fi.. Τα τελευταία(volte και  wifi call) δε νομίζω να καίνε πάρα πολύ( βέβαια δεν γνωρίζω πόσο τις εκατό καινε) και είμαι της άποψης όταν έχεις ένα τόσο καλό κινητό με τόσο καλή διαχείριση μπορείς να τα έχεις όλα ανοιχτά όπως κάνω εγώ για να το ευχαριστηθείς. Το να βγάλεις δύο ώρες παραπάνω και να στερηθείς κάποια πράγματα είναι περιττό για ένα κινητό σαν αυτό άλλα παιδιά Πραγματικά αυτό είναι η προσωπική μου άποψη καθώς θέλω να το χρησιμοποιώ στο έπακρο.

Τέλος κάτι που παρατήρησα είναι το βράδυ σε αδράνεια το κινητό και ανοιχτό Περίπου 7 με 9 ώρες και γύρω στο 7% μπαταρία το οποίο είναι παραπάνω από τα προηγούμενα μου κινητά και εννοείται ότι δεν με απασχολεί και τόσο απλά το αναφέρω μιας και πιάσαμε το θέμα της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, mikeone said:

Κατάλαβα. Επίσης, όταν κάποιες φορές μιλάω και δεν έχω ταυτόχρονα πρόσβαση στο ίντερνετ (δεν υπάρχει το εικονίδιο των δεδομένων δλδ δίπλα στις μπάρες του σήματος) είναι επειδή η κλήση έγινε σε σημείο που δεν υπάρχει 4g κάλυψη; 

Ναι έτσι ακριβώς.  

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι ακριβώς.  
Γιατί όμως όταν πηγαίνω σε σημείο που σίγουρα έχει κάλυψη 4g ενώ μιλάω δεν επανέρχονται τα δεδομένα; έχει κλειδώσει η κλήση σε 2g/3g και τα δεδομένα επανέρχονται μόνο αφού τερματίσει η κλήση;
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, challenge143 said:

Και εγώ Vodafone έχω φίλε.  Αλλά μάλλον τα παιδιά έχουν 2 κάρτες Sim κ εμφανίζεται αυτό έχω καταλάβει.  Εμείς  με μια κάρτα πιθανόν να μην το βλέπουμε Αλλά  δουλεύει σωστά. Γι αυτό μας γράφει σε κάθε κλήση με κεφαλαία  (HD )κλήση 

Άλλο το HD

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pchrono said:

Άλλο το HD

Μα πώς άλλο το HD? Άμα το γυρίσω σε 2g δεν γράφει HD . Το HD με το VOLTE είναι δύο διαφορετικά πράγματα θες να μου πεις; παρόλο που το έχω ενεργοποιήσει δεν παίζει το volte λόγου του παροχου μου; δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, challenge143 said:

Και εγώ Vodafone έχω φίλε.  Αλλά μάλλον τα παιδιά έχουν 2 κάρτες Sim κ εμφανίζεται αυτό έχω καταλάβει.  Εμείς  με μια κάρτα πιθανόν να μην το βλέπουμε Αλλά  δουλεύει σωστά. Γι αυτό μας γράφει σε κάθε κλήση με κεφαλαία  (HD )κλήση 

Δεν έχει να κάνει. Με δύο κάρτες sim είμαι και βονταφον και δεν εμφανιζεται

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Strofigkas said:

Δεν έχει να κάνει. Με δύο κάρτες sim είμαι και βονταφον και δεν εμφανιζεται

Άρα τελικά σε μας δουλεύει σωστά; ή έχουμε κάποιο πρόβλημα με την rom?  Σε μερικούς εμφανίζεται κ σε άλλους όχι;  θα προσπαθήσω να βάλω της γυναίκας μου σήμερα που έχει cosmote να μου φύγει η απορία. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην μπερδεύεστε. Το volte ενεργοποιείτε από τις ρυθμίσεις της συσκευής. Αν το έχετε ρυθμίσει σε 4g(η LTE) και έχετε ενεργοποιημενο το volte, θα δουλεύουν και τα δεδομένα σε 4G κατά την διάρκεια μιας κλήσης. Αν απενεργοποιησετε το volte, τότε κατά την διάρκεια της κλήσης τα δεδομένα θα τα ρίξει από 4G (η LTE) σε Η+ η και σκέτο Η. 

Το ότι δεν εμφανίζει το volte στην μπάρα είναι θέμα Vodafone μάλλον, δεν σημαίνει ότι δεν είναι ενεργοποιημενο 

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Strofigkas said:

Παιδιά μην μπερδεύεστε. Το volte ενεργοποιείτε από τις ρυθμίσεις της συσκευής. Αν το έχετε ρυθμίσει σε 4g(η LTE) και έχετε ενεργοποιημενο το volte, θα δουλεύουν και τα δεδομένα σε 4G κατά την διάρκεια μιας κλήσης. Αν απενεργοποιησετε το volte, τότε κατά την διάρκεια της κλήσης τα δεδομένα θα τα ρίξει από 4G (η LTE) σε Η+ η και σκέτο Η. 

Το ότι δεν εμφανίζει το volte στην μπάρα είναι θέμα Vodafone μάλλον, δεν σημαίνει ότι δεν είναι ενεργοποιημενο 

Α για σού.  Άρα αυτή η παλιό Vodafone με έχει μπερδέψει γιατί η συσκευή παίζει μία χαρά μπάλα. Απλά δεν εμφανίζεται το εικονίδιο. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, theopanatha13 said:

Δεν έχει το κινητό notification light πρέπει να κατεβάσεις μια εφαρμογή για να έχεις αυτό που θέλεις. 

SmartSelect_20210912-094637_Google Play Store.jpg

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη Βοήθεια. 

 

8 hours ago, theopanatha13 said:

Δεν έχει το κινητό notification light πρέπει να κατεβάσεις μια εφαρμογή για να έχεις αυτό που θέλεις. 

SmartSelect_20210912-094637_Google Play Store.jpg

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει το κινητό notification light πρέπει να κατεβάσεις μια εφαρμογή για να έχεις αυτό που θέλεις. 
1315115288_SmartSelect_20210912-094637_GooglePlayStore.thumb.jpg.d0077180d0d7696587fbe8aceb720249.jpg
καλημέρα σε αυτήν την εφαρμογή γίνεται να βάλουμε διαφορετικό χρώμα σε ΚΆΘΕ εφαρμογή;πχ μώβ στο Viber, πράσινο στο Whatsapp κλπ

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ilka71 said:

καλημέρα σε αυτήν την εφαρμογή γίνεται να βάλουμε διαφορετικό χρώμα σε ΚΆΘΕ εφαρμογή;πχ μώβ στο Viber, πράσινο στο Whatsapp κλπ

Sent from my SM-A725F using Tapatalk
 

νομιζω ναι επι πληρωμη....

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Maria said:

Ναι επί πληρωμή (4€)

Δεν χρειάζεται να πληρώσει υπάρχει στο moddroid η premium έκδοση free κ παίζει κανονικά.  Κάθε λίγο την ανανεώνουν η developed.  Βέβαια κ τα 4 ευρώ δεν είναι κ κάποιο μεγάλο κόστος απλά το ανέφερα 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, ilka71 said:

ρε παιδιά η ρύθμιση που έλεγε να ανάβει η οθόνη σε ειδοποιήσεις που είναι;

Sent from my SM-A725F using Tapatalk
 

Ελα ντε....;;; Έχω ρωτήσει και εγώ το ίδιο παλιότερα, αλλά δεν πήρα απάντηση. Ξέρει κανένας;;;

Γιατί σε κάποιες εφαρμογές πχ Telegram, δεν ανάβει η οθόνη σε κάθε μήνυμα που παραλαμβάνω.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
20 hours ago, ilka71 said:

ρε παιδιά η ρύθμιση που έλεγε να ανάβει η οθόνη σε ειδοποιήσεις που είναι;

Sent from my SM-A725F using Tapatalk
 

Δεν είναι αυτό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...