Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 7/9/2021 at 7:31 ΜΜ, doganos said:

Βαλε γερμανικο. Θα παιρνεις πρωτος τις αναβαθμισεις. Εγω ετσι το εχω

Ότι rom και να περάσεις τα update θα τα παίρνεις της χώρας που είναι η sim. 

Έχει αλλάξει αυτό από το android 9 η 10 .

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpeedRacer said:

Ότι rom και να περάσεις τα update θα τα παίρνεις της χώρας που είναι η sim. 

Έχει αλλάξει αυτό από το android 9 η 10 .

Δεν ισχυει αυτο που λες. Εγω με το γερμανικο τα παιρνω πιο γρηγορα απο εδω μεσα που βλεπω. Πολυ πιο γρηγορα....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ως νέος κατοχος ενος s21+ ultra 16/512,  εχετε κι εσεις θέμα με το σήμα ή μόνο εγώ? Εχει πολυ χειρότερο σημα απο το p30 που ειχα. Και μιλαμε σε φάση να χάνω κλησεις εκει που με το παλιο είχα 3 γραμμες. Επίσης 2 φορές που έκανα αλλαγη στις sim τα δεδομενα δλδ πηγα τα δεδομενα απο τη sim1 στην sim2 χαθηκε τελειως το σημα και απο τις 2 καρτες και ηθελε επανεκινηση. Ευχαριστώ εκ των προτέρων, να συμπληρώσω οτι εχω μια καρτα για ομιλία vodafone και μια μονο δεδομενα cosmote
Με 1+ 8pro είχα καλύτερο σήμα σε γραμμουλες,
αλλά δεν μου έχει δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα το s21.
Δεν έχασα ποτέ κλήση ή κάτι ανάλογο και δεν έχω καλό σήμα σπίτι μου.

Μάλιστα σε speedtest 5g στη δουλειά ενώ το 1+ έδειχνε 350mbps το s21 ultra έδειξε 650mbps.




Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, doganos said:

Δεν ισχυει αυτο που λες. Εγω με το γερμανικο τα παιρνω πιο γρηγορα απο εδω μεσα που βλεπω. Πολυ πιο γρηγορα....

Συμφωνώ. Έχω Ινδονησίας και δεν παίρνω τα update όταν παίρνουν τα ελληνικα

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Προσεχώς κάτοχος του ultra.. μια ερώτηση σχετικά με το πενάκι: πρέπει να αγοράσω της samsung ή κάνουν την ίδια δουλειά και aftermarket πενάκια;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια χαζή ερώτηση γιατί ποτέ δεν τα έχω χρησιμοποιήσει. Το wifi κλήσεις που λέει, μπαίνει μόνο όταν δεν έχεις σήμα; ή μπορείς να κάνεις κλήσεις επιλέγοντας το wifi calling με καλό σήμα? Δεύτερον το volte που έχω επιλέξει είναι όταν κάνω μια κλήση κ γράφει HD ? Και τελευταίο έχω  δει σε άλλους που τα έχουν ενεργά αυτά να φαίνονται δίπλα στην μπαταρία κ το wifi call αλλά και το volte?  Εγώ  δεν μπορώ να  τα εμφανίσω.  Σε άλλους εμφανίζονται;  έχω Vodafone.  Τι κάνω λάθος; 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, challenge143 said:

Παιδιά μια χαζή ερώτηση γιατί ποτέ δεν τα έχω χρησιμοποιήσει. Το wifi κλήσεις που λέει, μπαίνει μόνο όταν δεν έχεις σήμα; ή μπορείς να κάνεις κλήσεις επιλέγοντας το wifi calling με καλό σήμα? Δεύτερον το volte που έχω επιλέξει είναι όταν κάνω μια κλήση κ γράφει HD ? Και τελευταίο έχω  δει σε άλλους που τα έχουν ενεργά αυτά να φαίνονται δίπλα στην μπαταρία κ το wifi call αλλά και το volte?  Εγώ  δεν μπορώ να  τα εμφανίσω.  Σε άλλους εμφανίζονται;  έχω Vodafone.  Τι κάνω λάθος; 

To wifi calling μπαίνει μόνο του όταν έχεις αδύναμο σήμα. Δεν μπορείς να το επιλεξεις

Το volte σου δίνει την δυνατότητα ενώ μιλάς σε κληση  να μην απενεργοποιουνται τα δεδομενα(και έχει καλύτερη ποιότητα κλήσης). Παλιότερα όταν δεχοσουν η έκανες κλήσεις τα δεδομένα κοβονταν

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Για το refresh rate που εχω στα 96Hz το κανω με αυτο το πολυ χρησιμο apk.:
https://www.xda-developers.com/galaxy-max-hz-app-samsung-galaxy-owners-fine-tune-high-refresh-rate-displays/
Σου είναι εύκολο με screenshot να ποσταρεις τις ρυθμίσεις που έχεις στην εφαρμογή αυτή;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Strofigas αυτο που λες για το Volte δεν ίσχυε παλιοτερα, ανεκαθεν ειχα το προηγουμενο μου κινητό (S9+) με mobile data και σερφαρα ενώ μιλουσα, χωρίς να κανω καποια ρύθμιση στο κινητό. Τωρα τελευταια καποια μαλ... αλλαξαν και δεν μπορω να το κανω στο καινουργιο S21 Ultra.
Οποτε πρεπει να ενεργοποιησω το VolTe για να καταλαβω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.  Άρα ισχύει ότι δεν θα φαίνονται τα εικονίδια δίπλα στην μπαταρία. Απλά ίσως έχουν αλλάξει ρομ κ εμφανίζονται το wifi calling και το volte.  Έτσι δεν είναι  ;

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, topdim said:

Καλημερα Strofigas αυτο που λες για το Volte δεν ίσχυε παλιοτερα, ανεκαθεν ειχα το προηγουμενο μου κινητό (S9+) με mobile data και σερφαρα ενώ μιλουσα, χωρίς να κανω καποια ρύθμιση στο κινητό. Τωρα τελευταια καποια μαλ... αλλαξαν και δεν μπορω να το κανω στο καινουργιο S21 Ultra.
Οποτε πρεπει να ενεργοποιησω το VolTe για να καταλαβω.

Εννοώ ότι πριν σκάσει μύτη το volte δεν μπορούσες να έχεις δεδομένα κατά την διάρκεια της κλησης

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

@kekδεν φαίνονται.Κατι έκανες λάθος μάλλον..

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ας σβήσει καποιος mod. Το προηγούμενο post μου....

88e09f1a03817d1c5edfa4c083a2b0c7.jpg9102608bceab847a959badd1c18d6315.jpg

Στάλθηκε από το Galaxy S21 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ έχω πάθει πλάκα με τη μπαταρία.. δεν τελειώνει με τίποτα.. το έβγαλα από το φορτιστή χθες το πρωί στις 9 πάρα και τώρα είμαι με 16%..

Screenshot_20210911-181704_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Μόλις παρέλαβα το samsung s21 ultra και εδώ και δύο μέρες προσπαθώ να ανακαλύψω το εξής: όταν έχω αναπάντητη ή μήνυμα έρχεται ειδοποίηση στιγμιαία αλλά δεν υπάρχει κάποια φωτεινή ένδειξη όπως στα προηγούμενα samsung. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα ότι θα πρέπει να ανοίγω το κινητό για να δω αν έχει έρθει κάτι. Ξέρετε πως ενεργοποιώ τις φωτεινές ενδειξεις; Σημείωση ότι σε όλες τις εφαρμογές εχω ήδη κάνει την αντίστοιχη παραμετροποίηση. 

Αν κάποιος γνωρίζει ας με βοηθήσει σας παρακαλώ. 

Σας ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, LELELO said:

Παίδες εγώ έχω πάθει πλάκα με τη μπαταρία.. δεν τελειώνει με τίποτα.. το έβγαλα από το φορτιστή χθες το πρωί στις 9 πάρα και τώρα είμαι με 16%..

Screenshot_20210911-181704_Device care.jpg

Πως έχεις βγάλει και εμφανίζεται το εικονίδιο φίλε μου του volte δίπλα στην μπαταρία;  έχω φάει το τόπο ενώ το έχω ενεργοποιήσει δεν το δείχνει.  Παίζει ρόλο επειδή έχω μόνο μία κάρτα Sim? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Πως έχεις βγάλει και εμφανίζεται το εικονίδιο φίλε μου του volte δίπλα στην μπαταρία;  έχω φάει το τόπο ενώ το έχω ενεργοποιήσει δεν το δείχνει.  Παίζει ρόλο επειδή έχω μόνο μία κάρτα Sim? 

Εάν υποστηρίζεται από τον παροχο σου τότε κάνεις το εξής.

Ρυθμίσεις / Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας  / κλησεις volte sim 1 το πατάς και το ενεργοποιείς.

 

Θα φανεί αυτόματα επάνω ανάμεσα από το σήμα wifi και το σήμα του κινητού σου.

Screenshot_20210911-230746_One UI Home.jpg

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Απάντησαν τα παιδιά.. το έχω ενεργοποιήσει σαν επιλογή και από την πρώτη στιγμή εμφανίζεται.. επίσης η ποιότητα κλήσης είναι πολύ καλύτερη και δεν κλείνουν τα δεδομένα αν με καλέσουν στο τηλ..

 

Να σημειώσω πως η πρώτη κάρτα είναι wind και η δεν cosmote 

Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2021 at 8:40 ΜΜ, Strofigkas said:

Συμφωνώ. Έχω Ινδονησίας και δεν παίρνω τα update όταν παίρνουν τα ελληνικα

Μπορεις να μας πεις γιατι εχει τοσο μεγαλη διαφορα σε ογκο περιπου 1,5 GB μικροτερη απο την ελληνικη, γερμανικη κλπ κλπ 

Link to comment
Share on other sites

H Vodafone υποστηρίζει Volte? Γιατί εγώ έχω ενεργοποιημενη τη ρύθμιση αλλά δεν εμφανίζει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...