Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 minutes ago, pchrono said:

Την έχω πατήσει και εγώ. Μην το βάζεις το ultra σε αυτόν τον φορτιστή. Φοβάμαι ότι θα τα παίξει και η μπαταρία... για 4 ώρες παλεύει μεταξύ θερμοκρασίας και φόρτισης.  Έναν αντίστοιχο που είχα τον χάρισα στον πατέρα μου που έχει το s9+. Γνώμη μου βέβαια...

Ευτυχώς μια φορά το έβαλα και ευτυχώς με τελείως κλειστή συσκευή και δεν είχε ζεσταθεί καθόλου.. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, kek said:

Έχω την αίσθηση οτι με το νεο update περιορίστηκε η δραστηριότητα στο γνωστο θεματακι Cameraservice_worker partial wakelock που κατανάλωνε μπαταρια....

 

Στη παρεα κι εγω μετα την υπερτατη απογοητευση του NOTE 20 ULTRA και μετα απο ενα διαλλειμα με το καταπληκτικο Xiaomi Mi 10T....

Ελεγα να μην ασχοληθω ξανα με τη κυρια Sammy αλλα αλλιως τα εφερε η μοιρα.... 😁

Η μπαταρια ηταν το μεγαλο στοιχημα κι απο οτι φαινετε με σωστη παραμετροποιηση το κερδιζει οσο αφορα εμενα και τη δικη μου χρηση !

Δώσε καμία συμβουλή για καλύτερη μπαταρία αν σου είναι εύκολο..

Link to comment
Share on other sites

Για καλυτερη μπαταρια δοκιμασε καποια απο αυτα που προτεινω σε αυτο το θεμα.

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https://myphone.gr/forum/topic/183709/&share_tid=183709&share_fid=2264387&share_type=t&link_source=app

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δώσε καμία συμβουλή για καλύτερη μπαταρία αν σου είναι εύκολο..
Πολυ χονδρικα...

-Απενεργοποιώ το 5G καθως μου ειναι αχρειαστο.
-Βαζω μαυρο θεμα.
-Αν δεν εχεις spen απενεργοποιησε το απο τις ρυθμισεις να μη το ψάχνει.
-Αναλυση FullHD και refresh rate στα 96hz (χρυση τομη για εμένα).
-Απενεργοποιώ τις περισσότερες εφαρμογες προκειμενου να μη τρεχουν στο παρασκήνιο και να ανοιγουν μονο όταν θελω να τις χρησιμοποιησω, ωστόσο συγχρονισμους email, cloud, και αλλους λογαριασμούς οπως και Messenger, Viber, Whatsup, τα αφηνω να τρέχουν πληρως στο παρασκήνιο!
-Το GPS το εχω ρυθμισει να ανοίγει αυτοματα απαξ κι ανοιξω καποια εφαρμογή GPS, χάρτες Google κλπ και να κλεινει παλι αυτόματα, ολα αυτα με Bixby routines.
-AOD την εχω ρυθμισει να αναβει για 10 δευτερόλεπτα αν αγγιξω την οθονη.

Αυτα τα πολυ βασικα....

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς μεμβράνη από Smartec; Θα ήθελα να μάθω αν γδέρνεται το ίδιο εύκολα με την εργοστασιακή..

Link to comment
Share on other sites

Για το refresh rate που εχω στα 96Hz το κανω με αυτο το πολυ χρησιμο apk.:

https://www.xda-developers.com/galaxy-max-hz-app-samsung-galaxy-owners-fine-tune-high-refresh-rate-displays/

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, LELELO said:

Νέα αναβάθμηση τις τελευταίες 5 ημέρες.. Μόλις ήρθε ασφάλεια Σεπτεβρίου(203,68mb).

Επιβεβαιώνω.  Σε ελληνικό 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση οποιος ξερει αξιζει να αλλάξω firmware να βαλω ελληνικό η καποιο αλλο ποια χώρα περνει πρωτα τα update και εκτός αυτου αλλάζει και κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, panos93gr said:

Παιδια μια ερωτηση οποιος ξερει αξιζει να αλλάξω firmware να βαλω ελληνικό η καποιο αλλο ποια χώρα περνει πρωτα τα update και εκτός αυτου αλλάζει και κατι αλλο?

Βαλε γερμανικο. Θα παιρνεις πρωτος τις αναβαθμισεις. Εγω ετσι το εχω

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκε απο ενα φίλο στο νήμα του Galaxy Watch 4, οτι είναι πλέον διαθέσιμο το GPay στο Play Store για τηλέφωνο και για Wear OS ρολογάκια  🙂

Οπότε όσοι το είχατε σετάρει στο κινητό, τώρα μπορείτε να το βάλετε και στο ρολόι 😉

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Το βαλαμε, αλλα τι να το κανουμε αν καμια συστημικη τραπεζα δεν το υποστηριζει;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, doganos said:

Το βαλαμε, αλλα τι να το κανουμε αν καμια συστημικη τραπεζα δεν το υποστηριζει;

Curve, Revolut κλπ είναι αρκετοι που τις χρησιμοποιούν και δουλεύει.

Προσωπικά εχω curve γιατί οι συναλλαγές είναι σα να έχουν γίνει με την αρχική κάρτα, περνάνε στο αφορολόγητο και μου δίνει και δυνατότητα αναθεώρησης αγορών σε περίπτωση λάθους.

Οπότε για μένα είναι χρήσιμο. Για σένα οχι. Εκτός και βάλεις υποστηριζόμενη κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, qosmio said:

Curve, Revolut κλπ είναι αρκετοι που τις χρησιμοποιούν και δουλεύει.

Προσωπικά εχω curve γιατί οι συναλλαγές είναι σα να έχουν γίνει με την αρχική κάρτα, περνάνε στο αφορολόγητο και μου δίνει και δυνατότητα αναθεώρησης αγορών σε περίπτωση λάθους.

Οπότε για μένα είναι χρήσιμο. Για σένα οχι. Εκτός και βάλεις υποστηριζόμενη κάρτα.

 

Εχω revolut, αλλα δεν την παιρνει απο το ρολοι. Μονο τις συστημικες τραπεζες δειχνει στο ρολοι, δεν ξερω γιατι. Οπως και να χει, αν δεν το υποστηριξουν κανονικα οι τραπεζες...μια τρυπα στο νερο... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, doganos said:

 

Εχω revolut, αλλα δεν την παιρνει απο το ρολοι. Μονο τις συστημικες τραπεζες δειχνει στο ρολοι, δεν ξερω γιατι. Οπως και να χει, αν δεν το υποστηριξουν κανονικα οι τραπεζες...μια τρυπα στο νερο... 

Τι να σου πω.. εμένα την Curve την πήρε κανονικά στο ρολόι. Βασικά μόλις έτρεξα την εφαρμογη GPay εμφάνισε αυτόματα την κάρτα δεν έκανα κάποιου είδους καταχώρηση και απλά έτρεξα την υπόλοιπη διαδικασία απο το κινητό για να δώσω έγκριση χρήσης.

Αν την έχεις στο κινητό θα πρέπει να στην βγάζει αυτόματα και στο ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα κάρτα πιστωτική της Alpha στο gpay και την πήρε και στο κινητό και στο watch4.

Πληρωμή δε δοκίμασα ακόμα.

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

insomnia.gr: Τη δυνατότητα ανέπαφων πληρωμών μέσω Google Pay και Wear OS δίνει η Alpha Bank.
https://www.insomnia.gr/articles/internet/fintech/alpha-bank-sto-google-pay/

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, qosmio said:

Αναφέρθηκε απο ενα φίλο στο νήμα του Galaxy Watch 4, οτι είναι πλέον διαθέσιμο το GPay στο Play Store για τηλέφωνο και για Wear OS ρολογάκια  🙂

Οπότε όσοι το είχατε σετάρει στο κινητό, τώρα μπορείτε να το βάλετε και στο ρολόι 😉

που εναι το νήμα του Galaxy Watch 4?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
32 minutes ago, spiros1001 said:

που εναι το νήμα του Galaxy Watch 4?

https://myphone.gr/forum/topic/190063/page/2/?tab=comments#comment-6991067

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, pchrono said:

insomnia.gr: Τη δυνατότητα ανέπαφων πληρωμών μέσω Google Pay και Wear OS δίνει η Alpha Bank.
https://www.insomnia.gr/articles/internet/fintech/alpha-bank-sto-google-pay/

μονο η Alpha (προς το παρον), οι αλλες Τραπεζες οχι (προς το παρον)...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Just now, emperor_gr said:

μονο η Alpha (προς το παρον), οι αλλες Τραπεζες οχι (προς το παρον)...

Εκτός και αν βάλεις την curve, και έχεις όλες τις ελληνικές κάρτες σε μία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ως νέος κατοχος ενος s21+ ultra 16/512,  εχετε κι εσεις θέμα με το σήμα ή μόνο εγώ? Εχει πολυ χειρότερο σημα απο το p30 που ειχα. Και μιλαμε σε φάση να χάνω κλησεις εκει που με το παλιο είχα 3 γραμμες. Επίσης 2 φορές που έκανα αλλαγη στις sim τα δεδομενα δλδ πηγα τα δεδομενα απο τη sim1 στην sim2 χαθηκε τελειως το σημα και απο τις 2 καρτες και ηθελε επανεκινηση. Ευχαριστώ εκ των προτέρων, να συμπληρώσω οτι εχω μια καρτα για ομιλία vodafone και μια μονο δεδομενα cosmote

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, arnaia said:

Να ρωτησω κατι ως νέος κατοχος ενος s21+ ultra 16/512,  εχετε κι εσεις θέμα με το σήμα ή μόνο εγώ? Εχει πολυ χειρότερο σημα απο το p30 που ειχα. Και μιλαμε σε φάση να χάνω κλησεις εκει που με το παλιο είχα 3 γραμμες. Επίσης 2 φορές που έκανα αλλαγη στις sim τα δεδομενα δλδ πηγα τα δεδομενα απο τη sim1 στην sim2 χαθηκε τελειως το σημα και απο τις 2 καρτες και ηθελε επανεκινηση. Ευχαριστώ εκ των προτέρων, να συμπληρώσω οτι εχω μια καρτα για ομιλία vodafone και μια μονο δεδομενα cosmote

Με cosmote δεν εχω κανενα θεμα..

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, arnaia said:

Να ρωτησω κατι ως νέος κατοχος ενος s21+ ultra 16/512,  εχετε κι εσεις θέμα με το σήμα ή μόνο εγώ? Εχει πολυ χειρότερο σημα απο το p30 που ειχα. Και μιλαμε σε φάση να χάνω κλησεις εκει που με το παλιο είχα 3 γραμμες. Επίσης 2 φορές που έκανα αλλαγη στις sim τα δεδομενα δλδ πηγα τα δεδομενα απο τη sim1 στην sim2 χαθηκε τελειως το σημα και απο τις 2 καρτες και ηθελε επανεκινηση. Ευχαριστώ εκ των προτέρων, να συμπληρώσω οτι εχω μια καρτα για ομιλία vodafone και μια μονο δεδομενα cosmote

Επειδή προφανώς το σήμα εξαρτάται αποκλειστικά από τα σημεία που βρίσκεται κάποιος μόνο αυτός μπορεί να συγκρίνει.

Εγώ προσωπικά ναι είχα καλύτερο σήμα πάντα με Huawei  από ότι με τα samsung στα δύσκολα σημεία που κινούμαι. Υπάρχουν σημεία μέσα στο σπίτι που δεν έχω καν σήμα. Γιαυτό το έχω πάντα 2g μέσα στο σπίτι. Κατι που δεν έκανα ποτέ με Huawei.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...