Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 Ρε παιδια ειναι λιγο με το να βλέπω βιντεο στο youtube η βιντεο στο  tiktok να καίει τοσο πολυ το κινητο πισω που να παιξω και κανενα παιχνιδι το κανει και σε εσας

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, alex61 said:

Σε ελληνικό από public ήρθε 971, 76ΜΒ

Επιβεβαιώνω το ίδιο και στο δικό μου. Τι αλλαγές έχουμε; Γνωρίζει κανένας, γιατί δεν γράφει τίποτα. Επίσης έμεινε στο one ui 3.1 και ενημέρωση ασφαλείας Αυγούστου.

Edited by one2377

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, one2377 said:

Επιβεβαιώνω το ίδιο και στο δικό μου. Τι αλλαγές έχουμε; Γνωρίζει κανένας, γιατί δεν γράφει τίποτα. Επίσης έμεινε στο one ui 3.1 και ενημέρωση ασφαλείας Αυγούστου.

Και σε μένα από Κωτσόβολο. Είναι 1 gb περίπου. Το googlαρα αλλά δεν βρήκα κάτι για τις αλλαγές. Λίγο μικρό δεν είναι για να αλλάξει το UI; μήπως είναι μόνο security; 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αλλαγή σε κάμερα είδε κανείς??ποιότητα φωτογραφίας κλπ..

 

Τι νέο βλέπετε γενικά??

 

Μόλις την έκανα..

Όντως παραμένει επίπεδο ασφαλείας Αυγούστου και ui 3.1

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω διαβάσει είναι το update 3.1.1 απλά δεν το γράφει. Αναβαθμίσεις σε κάποιες εφαρμογές όπως κάμερα, καιρός κλπ και πιο γρήγορα animations.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GeorgeX21 said:

Από ότι έχω διαβάσει είναι το update 3.1.1 απλά δεν το γράφει. Αναβαθμίσεις σε κάποιες εφαρμογές όπως κάμερα, καιρός κλπ και πιο γρήγορα animations.

Όντως είναι το 3.1.1 Έχουν βάλει και το bedtime mode στην κουρτίνα quick settings που κάνει την οθόνη μονόχρωμη

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας όλους! Μια ερώτηση ήθελα να κάνω.. Εχω παρει το κινητό δυο μερες τώρα και παρατηρησα κάτι που δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό.. Πήρα τον ασυρματο φορτιστή της Samsung στα 9w και έβαλα το κινητό να φορτίσει τελείως κλειστό μιας και είχε φτάσει στο 15% περίπου.. Η φόρτιση διήρκησε περιπου 4 ώρες... Είναι φυσιολογικό? Μήπως για να λειτουργήσει η γρήγορη φόρτιση στην ασυρματη πρεπει το κινητό να είναι ανοιχτό? Ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πάντως έχουν βελτιώσει αρκετά την λειτουργία της κάμερας, σε οτι αφορά το άνοιγμα και το κλείσιμο της εφαρμογές και εναλλαγές στους φακούς.

Αλλά και τα animations πολύ βελτιωμένα σε σχέση με πριν που πολύ συχνά κολλούσαν ή έκαναν stuttering.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Από θερμοκρασίες στα ίδια επίπεδα,  μετά από 30 λεπτά real racing 3 cpu 43 βαθμούς  battery 41 βαθμούς με εξωτερική θερμοκρασία υπό σκιάς στους 30 βαθμούς. 

Edited by SpeedRacer
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, thanostc said:

Καλησπερα σας όλους! Μια ερώτηση ήθελα να κάνω.. Εχω παρει το κινητό δυο μερες τώρα και παρατηρησα κάτι που δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό.. Πήρα τον ασυρματο φορτιστή της Samsung στα 9w και έβαλα το κινητό να φορτίσει τελείως κλειστό μιας και είχε φτάσει στο 15% περίπου.. Η φόρτιση διήρκησε περιπου 4 ώρες... Είναι φυσιολογικό? Μήπως για να λειτουργήσει η γρήγορη φόρτιση στην ασυρματη πρεπει το κινητό να είναι ανοιχτό? Ευχαριστώ εκ των προτερων

Καταρχάς 9w δεν είναι γρήγορη φόρτιση.  15w είναι στην ασύρματη η γρήγορηγια την samsung.  2) Μήπως το φορτίζεις με θήκη; 

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη προκαταβολικά για την ερώτηση στον λάθος χώρο.

γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να πάρω αντίγραφα στο galaxy s8 από τον ασφαλή φάκελο;                          θέλω να κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις για πρώτη φορά μετά 4 χρόνια και φοβάμαι πως θα χάσω τα δεδομένα μου

έχω κάνει την ίδια ερώτηση και στο χώρο συζητήσεων του galaxy s8, όμως εκεί βλέπω δεν κινείται τίποτα, μπορεί να μου απαντήσει κάποιος, εκεί; 

προσπαθώ να βάλω τον σύνδεσμό του galaxy s8, για να τον πατήσει όποιος θέλει να απαντήσει όμως δεν το δέχεται και βγάζει κάποιο μήνυμα στα αγγλικά που δεν καταλαβαίνω. .

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kakos said:

συγνώμη προκαταβολικά για την ερώτηση στον λάθος χώρο.

γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να πάρω αντίγραφα στο galaxy s8 από τον ασφαλή φάκελο;                          θέλω να κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις για πρώτη φορά μετά 4 χρόνια και φοβάμαι πως θα χάσω τα δεδομένα μου

έχω κάνει την ίδια ερώτηση και στο χώρο συζητήσεων του galaxy s8, όμως εκεί βλέπω δεν κινείται τίποτα, μπορεί να μου απαντήσει κάποιος, εκεί; 

προσπαθώ να βάλω τον σύνδεσμό του galaxy s8, για να τον πατήσει όποιος θέλει να απαντήσει όμως δεν το δέχεται και βγάζει κάποιο μήνυμα στα αγγλικά που δεν καταλαβαίνω. .

Πρέπει να βγάλεις  τα αρχεία από τον ασφαλή φάκελο και να αποθηκεύσεις στο τηλέφωνο από εκεί θα μπορείς να τα μεταφέρεις σε κάρτα SD η σε USB η όπου αλλιώς θέλεις. 

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ. είναι πάρα πολλά τα αρχεία φωτογραφίες, βίντεο, ηχογραφήσεις, και επαφές που έχω μέσα και έλεγα αν υπήρχε κάτι πιο εύκολο. ευχαριστώ όμως. 

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση οτι με το νεο update περιορίστηκε η δραστηριότητα στο γνωστο θεματακι Cameraservice_worker partial wakelock που κατανάλωνε μπαταρια....

 

Στη παρεα κι εγω μετα την υπερτατη απογοητευση του NOTE 20 ULTRA και μετα απο ενα διαλλειμα με το καταπληκτικο Xiaomi Mi 10T....

Ελεγα να μην ασχοληθω ξανα με τη κυρια Sammy αλλα αλλιως τα εφερε η μοιρα.... 😁

Η μπαταρια ηταν το μεγαλο στοιχημα κι απο οτι φαινετε με σωστη παραμετροποιηση το κερδιζει οσο αφορα εμενα και τη δικη μου χρηση !

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάποιο κολπάκι για βελτίωση μπαταρίας? Να βγάζει λίγο μεγαλύτερη διάρκεια....
Υπάρχουν πολλά post και videos εάν ψάξεις.

Το θέμα είναι ότι θα πρέπει να κόψεις πολλά πράγματα από την καθημερινότητα σου για να κερδίσεις λίγο μπαταρία.

Σε στοκ συσκευή είναι ημίμετρα μόνο με root θα δεις διαφορά αλλά και εκεί θέλει σκάλισμα και υπομονή και χάνεις εγγύηση.


Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kek said:

Έχω την αίσθηση οτι με το νεο update περιορίστηκε η δραστηριότητα στο γνωστο θεματακι Cameraservice_worker partial wakelock που κατανάλωνε μπαταρια....

 

Στη παρεα κι εγω μετα την υπερτατη απογοητευση του NOTE 20 ULTRA και μετα απο ενα διαλλειμα με το καταπληκτικο Xiaomi Mi 10T....

Ελεγα αλλα να μην ασχοληθω ξανα με τη κυρια Sammy αλλα αλλιως τα εφερε η μοιρα.... 😁

Η μπαταρια ηταν το μεγαλο στοιχημα κι απο οτι φαινετε με σωστη παραμετροποιηση το κερδιζει οσο αφορα εμενα και τη δικη μου χρηση !

Υπέρτατη απογοήτευση από note 20 ultra;;;;

Την ίδια μετάβαση έκανα φίλε μου αλλά δεν μπορώ να θάψω τόσο το ultra.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, miltos74 said:

Υπέρτατη απογοήτευση από note 20 ultra;;;;

Την ίδια μετάβαση έκανα φίλε μου αλλά δεν μπορώ να θάψω τόσο το ultra.

Για τη μπαταρια μιλαω και μονο....

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2021 at 10:38 ΜΜ, pchrono said:

Καταρχάς 9w δεν είναι γρήγορη φόρτιση.  15w είναι στην ασύρματη η γρήγορηγια την samsung.  2) Μήπως το φορτίζεις με θήκη; 

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολυ για την απάντηση! Ναι το φορτιζω με τη θήκη της Samsung με το πενάκι... Πήρα αυτό το φορτιστή επειδή έλεγε πως υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση όπως ότι υποστηρίζει φόρτιση με θήκη... Αν δεν είναι για γρήγορη φόρτιση γιατί γράφουν πανω στο κουτί ότι υποστηρίζει μεταξυ άλλων και s21 ultra?? Τι να πω... 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, thanostc said:

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολυ για την απάντηση! Ναι το φορτιζω με τη θήκη της Samsung με το πενάκι... Πήρα αυτό το φορτιστή επειδή έλεγε πως υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση όπως ότι υποστηρίζει φόρτιση με θήκη... Αν δεν είναι για γρήγορη φόρτιση γιατί γράφουν πανω στο κουτί ότι υποστηρίζει μεταξυ άλλων και s21 ultra?? Τι να πω... 

Την έχω πατήσει και εγώ. Μην το βάζεις το ultra σε αυτόν τον φορτιστή. Φοβάμαι ότι θα τα παίξει και η μπαταρία... για 4 ώρες παλεύει μεταξύ θερμοκρασίας και φόρτισης.  Έναν αντίστοιχο που είχα τον χάρισα στον πατέρα μου που έχει το s9+. Γνώμη μου βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...