Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Δεν είμαι Αθήνα και δυστυχώς δεν έχω την πολυτέλεια της smartec. Θα ψάξω να βρω το κατάστημα που λέει ο φίλος πιο πάνω.. Γι αυτή τι λέτε??

 

https://www.skroutz.gr/s/26746847/Spigen-Neo-Flex-Screen-Protector-Galaxy-S21-Ultra-5G.html

Μπορεις να το στειλεις στην smartec με ACS με δωρεαν μεταφορικα και να το παρεις πισω 1-2 μερες με κοστος 10€ για την μεμβρανη....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μπορεις να το στειλεις στην smartec με ACS με δωρεαν μεταφορικα και να το παρεις πισω 1-2 μερες με κοστος 10€ για την μεμβρανη....

 

Ε για μια ζελατίνα δεν το στέλνω στη smartec. ;Ίσως κάνω την κίνηση να αγοράσω αυτή που έστειλα στο προηγούμενο μήνυμα!

Link to comment
Share on other sites

Ε για μια ζελατίνα δεν το στέλνω στη smartec. ;Ίσως κάνω την κίνηση να αγοράσω αυτή που έστειλα στο προηγούμενο μήνυμα!

 

Ναι. Δεν νομίζω να κάνει 1-2 μέρες να πάει και γυρίσει. Άσε που θα έχεις και έξοδα μεταφοράς. Επίσης η smartec δεν βάζει την εργοστασιακή όπως μου έχουν πει εκεί. Βάλε σε ένα μαγαζί εάν δεν πιάνουν τα χέρια σου ή παρήγγειλε αυτή που λες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το στειλεις στην smartec με ACS με δωρεαν μεταφορικα και να το παρεις πισω 1-2 μερες με κοστος 10€ για την μεμβρανη....

 

Acs k δωρεάν μεταφορικά; πως γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη καποιοι δεν γνωριζουν για να δουν και οι επομενοι τι πραγματικα ισχυει:

 

Οπως θα δειτε και στο link...

 

η Smartec εχει υπηρεσια Δωρεαν μεταφορικων μεσω καταστηματων ACS

 

https://smartecservice.gr/smartec-courier-online-service/

 

Η ζελατινα που μπαινει ειναι σχεδον ιδια με την εργοστασιακη ( ενοουμε την διασταση) και σαν ποιοτητα, υφη και τροπο τοποθετησης δεν εχει καμια διαφορα....

 

Εκανα αλλαγη στο S20+ που ειχα και ημουν ευχαριστημενος 100%

 

Και αν Φυσικα χρειαστει ν αλλαξω ζελατινα στο S21 U ...στην Smartec θα το ξαναστειλω....

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Εγώ που λέτε είχα το εξής θέμα. Γδάρθηκε η εργοστασιακή ζελατίνα και απευθύνθηκα σε τοπικό κατάστημα επισκευές κινητών για να μου προτείνουν τζαμάκι. Τα παιδιά τα γνωρίζω και σε ανάλογες περιπτώσεις έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά Όσον αφορά τα τζαμάκια. Μου έφεραν ένα το οποίο κόστιζε 25 ευρώ μου έδειξαν βέβαια το κουτί αλλά δεν συγκράτησα τη μάρκα και το τοποθέτησαν( το τζαμάκι κολλούσε περιμετρικά με κόλλα στις άκρες και στο σημείο του δακτυλικού αποτυπώματος από ότι μου είπαν). Το τζαμάκι έκατσε πολύ καλά αλλά είχε δύο θέματα. Το πρώτο είναι ότι αχρηστεύτηκε το δακτυλικό αποτύπωμα και ήθελε τουλάχιστον πέντε προσπάθειες για να λειτουργήσει.. το δεύτερο είναι ότι στο σημείο του δακτυλικού αποτυπώματος λόγω ότι εκεί είχε κόλλα, δημιουργήθηκε ένα θολό στρογγυλό Πλαίσιο το οποίο χαλάει όλη την όμορφη εικόνα της οθόνης. Το δακτυλικό αποτύπωμα είναι κάτι το οποίο χρησιμοποιώ πάρα πολύ και σε συνεργασία με την ασχήμια που έχει το θόλο αυτό μέρος το δακτυλικό αποτύπωμα με κάνει να θέλω να βγάλω το τζαμάκι αλλά φοβάμαι πολύ ότι θα Έχω επιπλέον προβλήματα με τη μηδενική προστασία της οθόνης... Εννοείται ότι κλαίω 25 ευρώ και πιέζομαι στο να πάρω και άλλο τζαμάκι αυτή την περίοδο. Εννοείται ότι τα παιδιά τα οποία τα εμπιστεύτηκα κάνανε Πολύ κακή επιλογή σε τζαμάκι... πραγματικά με έχει τσαντίσει πάρα πολύ που δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το δακτυλικό αποτύπωμα όπως πριν και έχει αυτό το θολό και γλυκό στην οθόνη το οποίο χαλάει πάρα πολύ την ομορφιά του κινητού κι αν δεν υπήρχε κίνδυνος για την οθόνη θα το άφηνα εντελώς γυμνό χωρίς τζαμάκι προς το παρόν.. Όσο το βλέπω Έτσι μου τσιτώνει τα νεύρα.. Αυτά τα λίγα και περαστικά μου.

 

 

 

** Τρίτωσε το κακό!

 

Μόλις έβγαλα τη θήκη και ξεκόλλησε το τζαμάκι.. Μάλλον είναι ίσα ίσα με τις άκρες της θήκης και την επηρεάζει ή δεν είχε καλλήσει καλά(την έσπρωξα και την έβαλα πρόχειρα για να χω προστασία).. επιπλέον το τζάμι τραβάει τις δαχτυλιές σαν μαγνήτης. Παίδες μια βοήθεια.. πρέπει να το πετάξω αυτό το πράμα που μου βάλανε και ψαχνω να βάλω κάτι άλλο.. είμαι επαρχία και δεν μπορώ να πάω σε SMARTEC να βάλω τη ζελατίνα που βάζουν. Υπάρχει κάτι φθηνό που μπορώ να βάλω στο κινητός; Έχω σκάσει. προσανατολίζομαι και σε ζελατίνα που όντως δεν προστατεύει όσο το τζάμι αλλά πιστεύω θα μπορούσα να το βάλω μόνος μου!

Φίλε μου τι ζελατίνα και τζαμάκια. Απόλαυσε το κινητό σου. Έχει την καλύτερη οθόνη της αγοράς και του βάζεις ζελατίνες 20 ευρώ έλεος. Το πρώτο πράγμα που κάνω πάντα είναι να βγάζω ότι έχει πάνω η οθόνη. Είναι πολύ ανθεκτικό το victus. Έτσι και αλλιώς άμα σου πέσει κάτω με δύναμη θα σπάσει ούτος ή άλλος. Μια λεπτή θήκη για πίσω και γεια σας. Κάθεσαι και αγχώνεσαι για τζάμια...

 

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Δεν είμαι Αθήνα και δυστυχώς δεν έχω την πολυτέλεια της smartec. Θα ψάξω να βρω το κατάστημα που λέει ο φίλος πιο πάνω.. Γι αυτή τι λέτε??

https://www.skroutz.gr/s/26746847/Spigen-Neo-Flex-Screen-Protector-Galaxy-S21-Ultra-5G.html

Βάλε Whitestone tempered glass με υγρό και UV επεξεργασία μετά την εφαρμογή.Λειτουργει άψογα και αξίζει το παραμικρό ευρώ.Δες και το ανάλογο βίντεο στο YouTube...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω και εγώ ότι η smartec είναι η καλύτερη λύση η ζελατίνα που βάζουν είναι τις samsung και είναι σχεδόν ίδια με την εργοστασιακή απόλυτα ευχαριστημένος 10 euro κοστίζει.

 

Μου έπεσε το s20+ με θήκη από το σορτσάκι την ώρα που έμπαινα στο αμάξι το αποτέλεσμα η θήκη γδάρθηκε και στην ζελατίνα έγινε ένα βαθούλωμα συν κάτι άλλες γρατζουνιές, η οθόνη από κάτω δεν έπαθε τίποτα πήγα smartec και έβαλα καινούρια, αν δεν φόραγε τίποτα θα είχε γεμίσει τουλάχιστον γρατζουνιές και δεν θα μπορούσα να το μεταπουλήσω μετά ποιος θα το έπαιρνε ενώ τώρα το πήρε ο φίλος μου και το χαίρεται

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Περασα τησ ινδονησιασ με Odin (home csc) και ολες μου οι εφαρμογές ειναι ακομα εκει.

Δεν ξερω αν χανω καποια πραγματα απο την EUR θα φανει

Προς το παρων εχω ηχογραφηση κομπλε.αλλα δεν υπαρχει καποια εφαρμογη να ανοιγεις κατευθειαν τις ηχογραφησεις περα απο το να μπαινεις ρυθμισεις?

Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

Mε το συμπαθειο...αλλά αυτή την ηχογράφηση κλήσης τι τη θέλετε όλοι?Στην ΕΥΠ ανήκετε όλοι....:lol::lol:?

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με το συμπαθειο....

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Mε το συμπαθειο...αλλά αυτή την ηχογράφηση κλήσης τι τη θέλετε όλοι?Στην ΕΥΠ ανήκετε όλοι....:lol::lol:?

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Με το συμπαθειο....

Δεν είναι για καλό σκοπό ,ούτε για να χρησιμοποιηθούν νομικά φυσικά.

Πολλές φορές μιλάμε στο τηλέφωνο και μας λένε πράγματα χρήσιμα που δεν τα θυμόμαστε μετά και δεν είναι εύκολο να κρατηθούν σημειώσεις.

Πολλές φορές μου έχει χρειαστεί για να δω τι μου είπαν επειδή δεν θυμόμουν.

Είναι παράνομο όμως το λέμε και δημόσια.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν εχουν εμφανιστει ολα τα θεματα μετα την ανανεωση του site. Λογικα, αμεσα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση? Το ultra μου μου βγαζει screen on time γυρω στις 4,5 με 5 ωρες ειναι φυσιολογικο?δεν παιζω μονο σοσιαλ και φωτο αλλα και παλι νορμαλ χρηση δεν ειμαι και τοσο φανατικος..Ειναι φυσιολογικο?γιατι βλεπω κατι νουμερα 7 και 8.Βεβαια με τη μπαταρια ειμαι ευχαριστημενος αλλα λεω μηπως εχω θεμα..Μου βγαζει παντως 1 μιση μερα.Σας χαιρετω 

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εκει παίζω ,περίμενα παραπάνω με όσα διάβαζα αλλα και εμένα εκει παίζει στο τελος της μέρας. Πιστευω για να δεις παραπανω νουμερα πρεπει να το δουλευεις συνεχωμενα ,χωρις μεγαλα κενα αναμονης

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, alex_n80 said:

Και εγω εκει παίζω ,περίμενα παραπάνω με όσα διάβαζα αλλα και εμένα εκει παίζει στο τελος της μέρας. Πιστευω για να δεις παραπανω νουμερα πρεπει να το δουλευεις συνεχωμενα ,χωρις μεγαλα κενα αναμονης

μην ξεχνατε οτι ειναι καλοκαιρι και παιζει ρολο, εγω πριν τον ιουνιο εβγαζα σταθερα 2 ημερες, τωρα δεν μου βγαζει, ειναι ρισκο να το παω 2η μερα δηλαδη χωρις φορτιση. πιστευω οτι υπαρχει μια παραπανω πτωση απο τη ζεστη. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, alex_n80 said:

Και εγω εκει παίζω ,περίμενα παραπάνω με όσα διάβαζα αλλα και εμένα εκει παίζει στο τελος της μέρας. Πιστευω για να δεις παραπανω νουμερα πρεπει να το δουλευεις συνεχωμενα ,χωρις μεγαλα κενα αναμονης

 Όντως έτσι είναι όσο το δουλεύεις τόσο παραπάνω βγάζει.  Απλά ένα παλικάρι είχε απενεργοποιησει πολλές εφαρμογές που δεν τον ενδιαφέρει κ βγάζει πολύ περισσότερο.  

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Σήμερα μου ήρθε η clear view μαζί με το s pen.

Πολύ καλή θηκη. Φοβερή ποιότητα και το αναδεικνύει σε πολύ πιο premium κινητο από ότι είναι.

Το πενάκι κάνει ότι χρειαζόμουν άλλωστε το είχα ήδη και το δούλευα με note 20 ultra  πριν το s21 ultra 

Δεν βολεύει όπως οι θήκες πλάτης στο πιάσιμο το μόνο διαφορετικό αρνητικό η όχι ανάλογα ότι βολεύει τον καθένα.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει να βάλει κανείς skin στο κινητό; αυτά τα αυτοκόλλητα/μεμβράνες δηλαδή που καλύπτουν κάθε σημείο του. Αξίζει; Προσφέρει καθόλου προστασία από χτυπήματα, έχει δηλαδή καθόλου πάχος το υλικό ή δεν έχει σαν τη θήκη;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω ενα πρόβλημα αλλαξα θεμα  στο κινητό ενω αλλαξε παντου σε μαυρο στην εφαρμογή στα μυνηματα του κινητού εμεινε  ασπρο οπως ηταν πριν εβαλα αλλο θεμα μετα παλι τα ιδια παντου μπενει σωστα αλλα στα μυνηματα μενει ασπρο δεν αλλαζει τi μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, mikeone said:

έχει δοκιμάσει να βάλει κανείς skin στο κινητό; αυτά τα αυτοκόλλητα/μεμβράνες δηλαδή που καλύπτουν κάθε σημείο του. Αξίζει; Προσφέρει καθόλου προστασία από χτυπήματα, έχει δηλαδή καθόλου πάχος το υλικό ή δεν έχει σαν τη θήκη;

Αξίζει για ομορφιά και προστασία από γρατζουνιές. Εγώ βάζω σε όλα μου τα κινητά και έβαλα και σε αυτό αλλά από πάνω θήκη. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, GeorgeX21 said:

Αξίζει για ομορφιά και προστασία από γρατζουνιές. Εγώ βάζω σε όλα μου τα κινητά και έβαλα και σε αυτό αλλά από πάνω θήκη. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έχεις βρει κάτι από Ελλάδα; γιατί λίγο που έψαξα βρίσκω μόνο ξένα σάιτ. Υπάρχει κάτι από εδώ που με διαφεύγει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...