Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γιατί να αλλάξετε rom κι όχι να βάλετε το cube acr από google play;

Εγώ με S21 αυτό χρησιμοποιώ ακόμα και στο Note 10 που είχα πριν.

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και ακούς τον συνομιλητή στην εγγραφή; καθαρά; γιατί εγώ που την είχα βάλει άκουγα μόνο εμενα

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με 43 βαθμούς υπό σκιά και δεν ξέρω εγώ πόσο φτάνει όταν είσαι απευθείας στον ήλιο τι θέλετε να κάνουνε και τα κινητά... Ξεκινάνε με throttling πριν καν τα χρησιμοποιήσεις..

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

 

Πολύ σωστά..

Link to comment
Share on other sites

Και ακούς τον συνομιλητή στην εγγραφή; καθαρά; γιατί εγώ που την είχα βάλει άκουγα μόνο εμενα
Ναι κανονικά.Στην sim1 ακούω κι εμένα και τον συνομιλητή.Στην sim2 νομίζω ακούω μόνο εμένα.

Θα κάνω δοκιμή αύριο για την 2 να σου πω σίγουρα .

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά.Στην sim1 ακούω κι εμένα και τον συνομιλητή.Στην sim2 νομίζω ακούω μόνο εμένα.

Θα κάνω δοκιμή αύριο για την 2 να σου πω σίγουρα .

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απλά στις ρυθμίσεις κλείστε το : επιβολή του τρόπου λειτουργίας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή με τις θερμοκρασίες αυτές, του συναδέλφου μου Sony 1 iii πηγεναμε για μια εξωτερική επισκευή με αμάξι χωρίς a/c είχαμε βάλει GPS κ το ιαπωνικό κινητακι παρέδωσε πνεύμα κ του χάλασε ή οθόνη χωρίς να σβήσει η συσκευή απαράδεκτο. Θα μου πεις πως να το προστατέψεις εμείς που δουλεύουμε στα 40αρια .έχετε δίκιο στην τσέπη μου σβηστω κ η οθόνη ήταν ζέστη. Απλά επειδή οι συνθήκες είναι ακραίες καλό θα ήταν να μην δοκιμάζουμε την τύχη του ασκοπα χωρίς κάποια προστασία .
Link to comment
Share on other sites

εδώ Τζια 2 φίλοι με samsung 20 ο ένας και s21 ultra ο αλλος έσβησαν και δεν ξανα άναψαν ποτέ!

Τρομερό!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά οσοι αντιμετωπισαν πρόβλημα με την υπερθέρμανση είχαν ακόμα πιο μεγάλο θέμα(να μην ανοιγει το κινητό πχ.);
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα σας έχω λίγο ζαλίσει αλλά μετά από πολλά χρόνια iOS με κερδίσατε...Να ρωτήσω κάτι?κάθε φορά που ανοίγω μπλουτουθ να συνδεθεί το ρολόι μου πετάει παράθυρο και πρέπει να το πατάω συνέχεια να επειλεξω το ρολοι?αυτόματα δεν γίνεται?βαρετό είναι κάθε φορά..Φιλιά!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα σας έχω λίγο ζαλίσει αλλά μετά από πολλά χρόνια iOS με κερδίσατε...Να ρωτήσω κάτι?κάθε φορά που ανοίγω μπλουτουθ να συνδεθεί το ρολόι μου πετάει παράθυρο και πρέπει να το πατάω συνέχεια να επειλεξω το ρολοι?αυτόματα δεν γίνεται?βαρετό είναι κάθε φορά..Φιλιά!

 

Ετσι και αλλιως αυτοματα γινεται. Οταν ανοιγει το παραθυρο απλα πατα "ακυρο" για να κλεισει. Ετσι και αλλιως, θα συνδεθει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Νέος κάτοχος.

 

Με το πρωτο άνοιγμα δεν περναγε το αποτύπωμα. Ελεγε στο 71% οτι δεν βαζετε ολο το δάχτυλο πανω οσες φορες κ αν δοκιμασα.Προφανως το εβαζα.Τεσπα το αφησα για μετα.

 

Αλλα μετα σαν να εχει κρασαρει.Οποτε παω να περασω αποτύπωμα μου βγαίνει το μηνυμα οτι μπορει ο αισθητήρας ναναι βρώμικος κτλ κ ακυρώνεται η διαδικασία.

 

Τι να κανω..??πρωτο ανοιγμα κ επεσα σε προβλημα....

 

Edit: Με κατι τυχαίες πιέσεις πριν βγαλει το μήνυμα καταφερα να μαφησει να αρχισω τη διαδικασία αλλα μετα κολλαει κ βγαζει το μηνυμα οτο δεν καλυπτει το δαχτυλο τον αισθητηρα κ σταματα παλι η φαση..Εχω πεσει σε προβλημα??

καλησπέρα εάν επιτρέπεται πόσο το πήρες και από που;

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις προάλλες πήρα τον γνήσιο φορτιστη της samsung. Το έχω βάλει στην γρήγορη φόρτιση όχι στην εξερετικα γρήγορη. Όταν τον βάλω να φορτίσει δεν γράφει γρήγορη φόρτιση στο κινητό ενώ όταν βάζω ένα παλιό 18w που έχω,γράφει. Όταν βέβαια το βάλω εξερετικα γρήγορη το γράφει κ όντως φορτίζει γρήγορα. Βέβαια Όταν πάω τον φόρτιση της samsung στο HTC γράφει ότι φορτίζει γρήγορα. Έτσι είναι το έχει παρατηρήσει κανείς με άλλο φορτιστή ή της μάνας του;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις προάλλες πήρα τον γνήσιο φορτιστη της samsung. Το έχω βάλει στην γρήγορη φόρτιση όχι στην εξερετικα γρήγορη. Όταν τον βάλω να φορτίσει δεν γράφει γρήγορη φόρτιση στο κινητό ενώ όταν βάζω ένα παλιό 18w που έχω,γράφει. Όταν βέβαια το βάλω εξερετικα γρήγορη το γράφει κ όντως φορτίζει γρήγορα. Βέβαια Όταν πάω τον φόρτιση της samsung στο HTC γράφει ότι φορτίζει γρήγορα. Έτσι είναι το έχει παρατηρήσει κανείς με άλλο φορτιστή ή της μάνας του;

 

Ούτε σε μένα το γράφει στην γρήγορη μόνο στην εξερετικά γρήγορη το γράφει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά.Στην sim1 ακούω κι εμένα και τον συνομιλητή.Στην sim2 νομίζω ακούω μόνο εμένα.

Θα κάνω δοκιμή αύριο για την 2 να σου πω σίγουρα .

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα.Επειδή και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με την εφαρμογή Cube ACR ( ο συνομιλητής ακούγεται πάρα πολύ χαμηλά ή δεν ακούγεται καθόλου ) από την ημέρα αγοράς του τηλεφώνου μπορείς να γράψεις ακριβώς τι ρυθμίσεις έχεις κάνει για να τις συγκρίνω;Να σημειώσω ότι τόσο στο Note 20 Ultra αλλά και στο Note 10+ που επίσης έχω η εφαρμογή δουλεύει κανονικά με τις default ρυθμίσεις.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα το γράφει στην γρήγορη μόνο στην εξερετικά γρήγορη το γράφει

Σε εμένα αν θυμάμαι καλά γράφει γρήγορη φόρτιση αλλά ο χρόνος που δίνει είναι ίδιος με την κανονική φορτιση

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει τέλεια παιδιά το cube acr τουλάχιστον στον exynos.... 2 s21 ultra είχα.....εκτός αν το έχεις ανοιχτή ακρόαση...η αν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη μονταρισμενη έκδοση

Μόνο στο fold 2 δούλευε ένα ρωσικό πρόγραμμα που είχα

Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει τέλεια παιδιά το cube acr τουλάχιστον στον exynos.... 2 s21 ultra είχα.....εκτός αν το έχεις ανοιχτή ακρόαση...η αν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη μονταρισμενη έκδοση

Μόνο στο fold 2 δούλευε ένα ρωσικό πρόγραμμα που είχα

 

Όντως υπάρχει πρόβλημα.Προφανώς έχει να κάνει με το firmware του τηλεφώνου.Το θέμα είναι ότι και ο developer μέχρι στιγμής δεν έχει καταφέρει να το φτιάξει.:mobile:

Link to comment
Share on other sites

Για ηχογραφηση ρε παιδια ειπαμε αλλάζουμε csc σε Ταϋλάνδης και εχουμε ενσωματωμένη χωρις κανενα αρνητικο...
πως γίνεται αυτό είπαμε;

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ηχογραφηση ρε παιδια ειπαμε αλλάζουμε csc σε Ταϋλάνδης και εχουμε ενσωματωμένη χωρις κανενα αρνητικο...
Σε αυτήν την περίπτωση το VOLTE και wifi calling της Cosmote θα δουλεύουν?

 

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα αν θυμάμαι καλά γράφει γρήγορη φόρτιση αλλά ο χρόνος που δίνει είναι ίδιος με την κανονική φορτιση

 

Πάντα με τον μαμά φορτιστή λέμε . Γιατί όταν βάζω άλλον 18w της htc Π.χ όντως γράφει γρήγορη φόρτιση . Απλά έτυχε σε προσφορά που τον είχε ο mediamark Κ τον πήρα . Ειδάλλως έβαζα έναν 18w. Γι αυτό μου έκανε περιέργεια..

Link to comment
Share on other sites

Πάντα με τον μαμά φορτιστή λέμε . Γιατί όταν βάζω άλλον 18w της htc Π.χ όντως γράφει γρήγορη φόρτιση . Απλά έτυχε σε προσφορά που τον είχε ο mediamark Κ τον πήρα . Ειδάλλως έβαζα έναν 18w. Γι αυτό μου έκανε περιέργεια..

 

Για τον μαμά μιλάω και εγώ. Πρόσεξες αν είναι διαφορετικός ο χρόνος φόρτισης σε σχέση με την κανονική;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Από το μεσημέρι και μετά δεν έχω δεδομένα. Κάποια στιγμή μου έβγαλε η sim δενειναι ενεργη.

Μετά δούλεψε κανονικά.

Το ίδιο και στη συζύγου note 10 plus.

Αυτή όμως έχει τώρα 4g εγώ τίποτα μόνο κλήσεις.

Βρίσκομαι Πατρα. Υπάρχει και σε εσάς θέμα με τηCOSMOTE?

 

Edit. Προβλήματα όντως της cosmote .

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα στην Κατερίνη.

Μάλιστα κάποια στιγμή εμφάνισε ένδειξη 5G για μερικά λεπτά, ενώ μέχρι τώρα δεν είχαμε 5g στην περιοχή.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα στην Κατερίνη.

Μάλιστα κάποια στιγμή εμφάνισε ένδειξη 5G για μερικά λεπτά, ενώ μέχρι τώρα δεν είχαμε 5g στην περιοχή.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...