Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει η δυνατότητα όταν σβήνουμε μια ειδοποίηση από την κουρτίνα να μην φεύγει και η αντίστοιχη ειδοποίηση με τον αριθμό πάνω από το εικονίδιο της αντίστοιχης εφαρμογής; Στις ρυθμίσεις δεν έχω βρει κάτι.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα

Νέος κάτοχος.

Με το πρωτο άνοιγμα δεν περναγε το αποτύπωμα. Ελεγε στο 71% οτι δεν βαζετε ολο το δάχτυλο πανω οσες φορες κ αν δοκιμασα.Προφανως το εβαζα.Τεσπα το αφησα για μετα.

Αλλα μετα σαν να εχει κρασαρει.Οποτε παω να περασω αποτύπωμα μου βγαίνει το μηνυμα οτι μπορει ο αισθητήρας ναναι βρώμικος κτλ κ ακυρώνεται η διαδικασία.

Τι να κανω..??πρωτο ανοιγμα κ επεσα σε προβλημα....

Edit: Με κατι τυχαίες πιέσεις πριν βγαλει το μήνυμα καταφερα να μαφησει να αρχισω τη διαδικασία αλλα μετα κολλαει κ βγαζει το μηνυμα οτο δεν καλυπτει το δαχτυλο τον αισθητηρα κ σταματα παλι η φαση..Εχω πεσει σε προβλημα??

Edited by konsniper
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Νέος κάτοχος.

Με το πρωτο άνοιγμα δεν περναγε το αποτύπωμα. Ελεγε στο 71% οτι δεν βαζετε ολο το δάχτυλο πανω οσες φορες κ αν δοκιμασα.Προφανως το εβαζα.Τεσπα το αφησα για μετα.

Αλλα μετα σαν να εχει κρασαρει.Οποτε παω να περασω αποτύπωμα μου βγαίνει το μηνυμα οτι μπορει ο αισθητήρας ναναι βρώμικος κτλ κ ακυρώνεται η διαδικασία.

Τι να κανω..??πρωτο ανοιγμα κ επεσα σε προβλημα....

Edit: Με κατι τυχαίες πιέσεις πριν βγαλει το μήνυμα καταφερα να μαφησει να αρχισω τη διαδικασία αλλα μετα κολλαει κ βγαζει το μηνυμα οτο δεν καλυπτει το δαχτυλο τον αισθητηρα κ σταματα παλι η φαση..Εχω πεσει σε προβλημα??

Καλημέρα. Προτείνω: αφού είσαι στην αρχή του στησίματος ακόμα, ριξτου ένα επαναφορά εργοστασιακων και αν έχεις πάλι τα ίδια, πας αντιπροσωπεία μάλλον. Εύχομαι να μην είναι hardware.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Προτείνω: αφού είσαι στην αρχή του στησίματος ακόμα, ριξτου ένα επαναφορά εργοστασιακων και αν έχεις πάλι τα ίδια, πας αντιπροσωπεία μάλλον. Εύχομαι να μην είναι hardware.

 

Τοκανα και όντως εφτιαξε. Ειχα προλαβει κ ειχα περασει φωτο..χαχα.Θα τα ξαναπερασω.Τι φλασιά ήταν αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όσοι έχετε Vodafone, σας έχει πέσει το ιντερνετ; Δεν συνδέεται σε εμένα.

 

https://www.protothema.gr/technology/article/1147758/sovara-provlimata-sto-diktuo-tis-vodafone/

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλαράκια γιατί δεν μπορώ να συνδέσω τα ασύρματα ακουστικά μου με το τηλέφωνο?Με το αιφον τα είχα συνδεδεμένα και τώρα ανοίγω μπλουτουθ και δεν τα αναγνωρίζει καν. edifier η μαρκα τους δεν ειναι και οικονομικα.Πρωτη φορα με αντροιντ δεν ξερω αν πρεπει να ενεργοποιησω η να απενεργοποιησω κατι...Sorry αν κουραζω.
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλαράκια γιατί δεν μπορώ να συνδέσω τα ασύρματα ακουστικά μου με το τηλέφωνο?Με το αιφον τα είχα συνδεδεμένα και τώρα ανοίγω μπλουτουθ και δεν τα αναγνωρίζει καν. edifier η μαρκα τους δεν ειναι και οικονομικα.Πρωτη φορα με αντροιντ δεν ξερω αν πρεπει να ενεργοποιησω η να απενεργοποιησω κατι...Sorry αν κουραζω.

ε αφού είναι καλά ακουστικά θα έχουν NFC.

Γιατί δεν δοκιμαζεις με αυτό?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος στη φωτογραφία το hdr εκτός από τις επιλογές του αυτόματου και του κλειστού, να μπορούμε να το ενεργοποιήσουμε όποτε εμείς θέλουμε?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έχει παρατηρήσει κάποιος από σας πρόβλημα στην ρύθμιση της πυξίδας του κινητού γιατί σε μένα από την ημέρα αγοράς δεν δείχνει σωστά και δεν ρυθμίζεται εύκολα όπως στο Note 20 Ultra αλλά και στο Note 10+ που επίσης έχω.Επίσης με λίγο ψάξιμο στο Google βλέπω ότι και πολλοί άλλοι στο εξωτερικό αναφέρουν το ίδιο πρόβλημα.Πιθανόν υπάρχει πρόβλημα hardware.:worry:
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κι εγώ στα χέρια μου από χθες. Κάποιο tip η εφαρμογή που είναι must; Προς το παρόν μόνο hex έχω βάλει για θέματα.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ για το πέσιμο σε 99% σε λίγα λεπτά μετά από πλήρη φόρτιση το οποίο μου είχε κάνει εντύπωση, προφανώς είναι καλιμπραρισμένη έτσι η μπαταρία. Ωστόσο και γενικότερα η μπαταρία μου πέφτει σαν βαρίδι χωρίς καμία προφανή βαριά χρήση, είμαι όμως και με 2 κάρτες sim σε 4G σύνδεση όλη μέρα σε εξωτερικό χώρο χωρίς Wi-Fi, και περιμένω να επιστρέψω σπίτι ώστε να δω και σε περιβάλλον wi-fi αν βελτιώνεται.

 

Αυτό που παρατήρησα τις τελευταίες μέρες πάντως ήταν 2 φορές υπερθέρμανση σοβαρή και μάλιστα χωρίς προφανή αιτία, ούτε κάποιο παιχνίδι έπαιζα, ούτε κάποια απαιτητική εφαρμογή, κλασσική χρήση με λίγο browsing, λίγο Spotify και λίγο Viber, την 1η φορά κρέμασε όλο το τηλέφωνο και δεν αποκρινόταν στην αφή. Φοβήθηκα κ το έκλεισα και παρέμενε αρκετά ζεστό για 10+ λεπτά ενώ ήταν σβηστό :wacko: Έστρωσε μετά από 20+ λεπτά. Αυτά σε εσωτερικό χώρο με θερμοκρασία 30 βαθμούς κελσίου, και πάλι όμως μου φαίνεται χοντρό.

 

Σήμερα σε ταξίδι με το αυτοκίνητο, μετά από 1μιση ώρα σε Android Auto και πάλι ανέβασε πολύ θερμοκρασία, άνοιξα το Ampere (εφαρμογή παρακολουθησης μαπταρίας) να δω θερμοκρασία και έγραφε "52C - Overheating!". Το αποσύνδεσα και επανήλθε, πιθανώς επειδή το ντουλαπάκι του αυτοκινήτου στο οποίο ήταν το USB slot στο οποίο ήταν συνδεδεμένο ήταν κλειστό και η θερμοκρασία υψηλή, έχω κάνει όμως παρόμοια ταξίδια με άλλα τηλέφωνα στο ίδιο ντουλαπάκι για ώρες χωρίς πρόβλημα.

 

Γενικά τελευταία μπαταρία και διαχείριση θερμότητας με εχουν ψιλο ανησυχήσει ελπίζω να είναι απλά εξαιρέσεις του καλοκαιριού.

 

Παραθέτω screenshot το οποίο θεωρώ αστείο για flagship 5000mAh να πέφτει έτσι μπαταρία απο 100 στο 22% από το πρωί μέχρι το βράδυ, με μολις 16 ώρες πραγματικής χρήσης(το πρώτο 6ώρο ήταν σε airplane mode...) και με σκάρτο! 2:30 ώρες SOT και χρήση της πλάκας, απλά και μόνο λόγω ανοιχτού 4G όλη μέρα (η μόνη αιτία που μου έρχεται στο μυαλό) :

 

y2EN7YS.jpg

 

 

//PS. Η T-max που αναφέρθηκε είναι αυτή?

https://www.skroutz.gr/s/26783975/T-Max-UV-Full-Face-Tempered-Glass-Galaxy-S21-Ultra-5G.html

 

Ή η ακριβότερη στα 25 ευρώ που γράφει "LIQUID" επάνω;

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έχει παρατηρήσει κάποιος από σας πρόβλημα στην ρύθμιση της πυξίδας του κινητού γιατί σε μένα από την ημέρα αγοράς δεν δείχνει σωστά και δεν ρυθμίζεται εύκολα όπως στο Note 20 Ultra αλλά και στο Note 10+ που επίσης έχω.Επίσης με λίγο ψάξιμο στο Google βλέπω ότι και πολλοί άλλοι στο εξωτερικό αναφέρουν το ίδιο πρόβλημα.Πιθανόν υπάρχει πρόβλημα hardware.:worry:

 

Που είναι η πυξίδα;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Είναι στα πλαίσια edge αν τα ενεργοποιήσεις έχεις κ άλλες επιλογές να δεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έχει παρατηρήσει κάποιος από σας πρόβλημα στην ρύθμιση της πυξίδας του κινητού γιατί σε μένα από την ημέρα αγοράς δεν δείχνει σωστά και δεν ρυθμίζεται εύκολα όπως στο Note 20 Ultra αλλά και στο Note 10+ που επίσης έχω.Επίσης με λίγο ψάξιμο στο Google βλέπω ότι και πολλοί άλλοι στο εξωτερικό αναφέρουν το ίδιο πρόβλημα.Πιθανόν υπάρχει πρόβλημα hardware.:worry:

 

Μήπως έχεις θήκη με μαγνήτη; πχ book case;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Κατοχος απο την προηγουμενη Πεμπτη και αντιμετωπιζω προβλημα με την εφαρμογη της καμερας.9 στις 10 φορες κρασαρει.Παταω να ανοιξει και δειχνει μαυρη οθονη.Εχει καποιος αλλος το ιδιο θεμα;
Link to comment
Share on other sites

Κάνε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων μην τυχόν έχει επηρεάσει καμία εφαρμογή που έχεις κατεβάσει κ δούλεψε το στην αρχή να δεις πως δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Ξυπνησα πρωι πρωι κ πηγα στο καταστημα για να ζητησω αντικατασταση της συσκευης.Μου λεει ο υπαλληλος,δειξ'τε μου το προβλημα που εχει για να προχωρησουμε σε αντικατασταση.Μαντεψτε!Εκατσα 45 λεπτα ακριβως στο καταστημα και δεν το εκανε ουτε μια φορα.Εφυγα σαν ηλιθιος.Απο εκεινη τη στιγμη μεχρι τωρα,δεν το εχει ξανακανει.Δεν πειραξα απολυτως τιποτα στη συσκευη.Λιγα λεπτα πριν ξεκινησω να παω στο καταστημα εννοειται πως τσεκαρα ξανα κ ξανα την εφαρμογη της καμερας και συνεχως κρασαρε.Αν εχεις τυχη διαβαινε!Αν το ξανακανει θα δω τι θα κανω.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε θα σου πρότεινα να το είχες καταγράψει το πρόβλημα σε ένα άλλο κινητό κ να τους έδειχνε ς πόσο συχνά το κάνει Κ ότι ανά πάσα στιγμή με προδίδει η κάμερα όταν την χρειάζομαι κ χρειάζομαι αντικατάσταση. ( με αυτόν τον τρόπο είχα πετύχει αντικατάσταση της τηλεόρασης του σπιτιού μου)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...