Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα φίλοι τελικά την έκανα την αλλαγή από το iPhone 12 pro σε ultra.Μια χαρά προς το παρόν το χαίρομαι...Έχω βέβαια κάποιες ερωτήσεις...Τζαμάκι έχει τίποτα εκτός από dome που κανει 50?Βεβαια αλλαξα δυο και εδωσα 40!επρεπε απο την αρχη να παρω dome.Τεσπα..Σιγα σιγα η μπαταρια στρωνει?σε μαθαινει και γινεται νορμαλ?Σημερα το εβγαλα απο την πριζα στις 4 μιση το μεσημερι και τωρα εχω 74.Ειναι οκ? Αντε να τα χαιρομαστε και ελπιζω να το βολευτω..Σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

τελικά υπέκυψα.

ήμουν ανάμεσα σ αυτό και στο xiaomi mi 11 ultra

σε λίγες μέρες θα το έχω και μάλλον θα σας πρήξω με ερωτήσεις, αρχίζοντας από τώρα.

τι θήκη και τι κρύσταλλο να πάρω;

θέλω κάτι για χρήση σε συνεργείο αυτοκινήτων, που σημαίνει θα έχει μια σχετική ταλαιπωρία.

στο s8 που έχω τώρα, έχω spigen armor και είμαι ευχαριστημένος.

το έβγαλα από τη θήκη σήμερα, μετά από 4 χρόνια και είναι όπως το αγόρασα απίστευτο!!!

για το s 21 ultra όμως δε ξέρω, έχετε να προτείνεται κάτι πολύ καλό;

επίσης με ενδιαφέρει να μπορώ να τη χρησιμοποιώ σε μαγνητική βάση.

 

Για το λόγο επειδή δουλεύω και εγώ σε συνεργείο χρησιμοποιώ θήκη nilkin

https://www.skroutz.gr/s/27291653/Nillkin-Camshield-Pro-Back-Cover-%CE%A0%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-S21-Ultra-5G.html

Δεν γλιστράει με τίποτα κ προστατεύει τις κάμερες. Δεν είμαι σίγουρος για μαγνήτη όμως, αν κ υπάρχουν ιδικά διακριτικά που το κολλάς εξωτερικά.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα έτσι είναι αλλά δεν τραβάει δεδομένα όσο έχει το WiFi. Παρ όλα αυτά μπορείς με το routines να το ρυθμίσεις όταν συνδέεται σε WiFi να απενεργοποιει τα δεδομενα

 

Ναι το ξέρω ότι δεν τραβάει δεδομένα . Απλά νόμιζα ότι είχε πρόβλημα το τηλέφωνο.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

@mclisme: ΥΓ.2 Δεν κατάλαβα κάτι που γράφτηκε πιο πάνω, πηγαίνοντας στην Smartec σου αλλάζουν έτσι απλά την εργοστασιακή ζελατίνα με καινούρια χωρίς χρέωση;; Επειδή και εμένα έχει σημάδια και ήθελα να ρωτησω που μπορώ να βρω την ίδια να την αντικαταστήσω ο ίδιος.

 

Στην αλλάζουν αν πληρώσεις. Την ίδια από αυτά που λένε, δεν θα ξαναβρείς. Ακόμα και στην smartec όσοι έβαλαν και την παρατήρησαν προσεκτικά, έχει μικρές διαφορές στις άκρες. Κατά την γνώμη μου , κάτσε με την εργοστασιακή όσο δεν σε ενοχλεί ή δεν το πουλήσεις και αν είσαι Αθήνα και αποφασίσεις να την αλλάξεις πήγανε στην smartec.

Link to comment
Share on other sites

@mclisme: ΥΓ.2 Δεν κατάλαβα κάτι που γράφτηκε πιο πάνω, πηγαίνοντας στην Smartec σου αλλάζουν έτσι απλά την εργοστασιακή ζελατίνα με καινούρια χωρίς χρέωση;; Επειδή και εμένα έχει σημάδια και ήθελα να ρωτησω που μπορώ να βρω την ίδια να την αντικαταστήσω ο ίδιος.

 

Στην αλλάζουν αν πληρώσεις. Την ίδια από αυτά που λένε, δεν θα ξαναβρείς. Ακόμα και στην smartec όσοι έβαλαν και την παρατήρησαν προσεκτικά, έχει μικρές διαφορές στις άκρες. Κατά την γνώμη μου , κάτσε με την εργοστασιακή όσο δεν σε ενοχλεί ή δεν το πουλήσεις και αν είσαι Αθήνα και αποφασίσεις να την αλλάξεις πήγανε στην smartec.

 

 

Την άλλαξα. Ίδια δεν είναι σίγουρα. Κόστος περίπου 12 με 13 ευρώ αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Στην αλλάζουν αν πληρώσεις. Την ίδια από αυτά που λένε, δεν θα ξαναβρείς. Ακόμα και στην smartec όσοι έβαλαν και την παρατήρησαν προσεκτικά, έχει μικρές διαφορές στις άκρες. Κατά την γνώμη μου , κάτσε με την εργοστασιακή όσο δεν σε ενοχλεί ή δεν το πουλήσεις και αν είσαι Αθήνα και αποφασίσεις να την αλλάξεις πήγανε στην smartec.

 

 

Την άλλαξα. Ίδια δεν είναι σίγουρα. Κόστος περίπου 12 με 13 ευρώ αν θυμάμαι καλά.

 

Κατανοητό. Δε βλέπω το λόγο τότε να κάνω όλη αυτήν την ταλαιπωρία. Θα περάσω σε τζαμάκι όταν με ενοχλεί πολύ.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι τελικά την έκανα την αλλαγή από το iPhone 12 pro σε ultra.Μια χαρά προς το παρόν το χαίρομαι...Έχω βέβαια κάποιες ερωτήσεις...Τζαμάκι έχει τίποτα εκτός από dome που κανει 50?Βεβαια αλλαξα δυο και εδωσα 40!επρεπε απο την αρχη να παρω dome.Τεσπα..Σιγα σιγα η μπαταρια στρωνει?σε μαθαινει και γινεται νορμαλ?Σημερα το εβγαλα απο την πριζα στις 4 μιση το μεσημερι και τωρα εχω 74.Ειναι οκ? Αντε να τα χαιρομαστε και ελπιζω να το βολευτω..Σας ευχαριστω.

 

Βάλε την tmax που είναι δεν την dome και κάνη 25 ευρώ . Για μένα είναι καλύτερη από dome. Δεν αλλοιώνει καθόλου τα χρώματα ούτε κάνει κάποιο άλλο effect .απλά προσοχή με τις θήκες να μην το πετάξει .

Link to comment
Share on other sites

Την άλλαξα. Ίδια δεν είναι σίγουρα. Κόστος περίπου 12 με 13 ευρώ αν θυμάμαι καλά.

 

Κατανοητό. Δε βλέπω το λόγο τότε να κάνω όλη αυτήν την ταλαιπωρία. Θα περάσω σε τζαμάκι όταν με ενοχλεί πολύ.

 

Ναι και εγώ το ίδιο σκέφτομαι για μένα. Με προβληματίζει λίγο που είναι καλοκαίρι και φοβάμαι μην έχω κάνα ατύχημα σε βότσαλα κτλ Ίσως να πάρω wallet θήκη για τον Αύγουστο και από φθινόπωρο, βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Για το λόγο επειδή δουλεύω και εγώ σε συνεργείο χρησιμοποιώ θήκη nilkin

https://www.skroutz.gr/s/27291653/Nillkin-Camshield-Pro-Back-Cover-%CE%A0%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-S21-Ultra-5G.html

Δεν γλιστράει με τίποτα κ προστατεύει τις κάμερες. Δεν είμαι σίγουρος για μαγνήτη όμως, αν κ υπάρχουν ιδικά διακριτικά που το κολλάς εξωτερικά.

ενδιαφέρουσα και φθηνή επώνυμη πρόταση.

μου άρεσε πολύ το πορτάκι που προστατεύει τις κάμερες.

όμως δε ξέρω από αντοχή σε χτυπήματα, τι κάνει.

απο κρύσταλλο μπορεί να τοποθετηθεί κάτι η το πετάει η θήκη;

αυτή΄τη θήκη την ξέρει κανείς;

https://www.uniqueshop.gr/catalog/product/view/id/82763/s/ghostek-nautical-3-adiavroxi-full-body-thiki-samsung-galaxy-s-21-ultra-5g-clear/

και αυτό το κρύσταλλο https://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/memvranes-othonis-mobile/mocolo-uv-tempered-glass-systima-prostasias-othonis-samsung-galaxy-s21-ultra-5g-clear-sx6020/prod12964455pp/

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Κατανοητό. Δε βλέπω το λόγο τότε να κάνω όλη αυτήν την ταλαιπωρία. Θα περάσω σε τζαμάκι όταν με ενοχλεί πολύ.

 

Ναι και εγώ το ίδιο σκέφτομαι για μένα. Με προβληματίζει λίγο που είναι καλοκαίρι και φοβάμαι μην έχω κάνα ατύχημα σε βότσαλα κτλ Ίσως να πάρω wallet θήκη για τον Αύγουστο και από φθινόπωρο, βλέπουμε

 

Και εγώ το ίδιο φόβο έχω καθώς έχω βάλει μόνο μία θήκη πλάτης Spiegel και για να το προστατέψω περισσότερο κατά τη μεταφορά μέσα σε Τσάντα ή την τοποθέτηση του σε ξαπλώστρα ή τραπεζάκι παραλίας Λέω να πάρω αυτή εδώ

 

https://www.skroutz.gr/s/23909330/Ancus-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-%CE%9F%CF%81%CE%B9%CE%B6%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%B1-%CE%AD%CF%89%CF%82-6-2-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html

 

Το θέμα είναι ότι δεν την βρίσκω πουθενά στο μέγεθος που χρειάζομαι και λίγο μεγαλύτερη λόγω θήκη Spiegel Και βέβαια να είναι και οικονομικοί καθώς Τη θέλω για συγκεκριμένο σκοπό και όχι για επίσημα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ το ίδιο σκέφτομαι για μένα. Με προβληματίζει λίγο που είναι καλοκαίρι και φοβάμαι μην έχω κάνα ατύχημα σε βότσαλα κτλ Ίσως να πάρω wallet θήκη για τον Αύγουστο και από φθινόπωρο, βλέπουμε

 

Και εγώ το ίδιο φόβο έχω καθώς έχω βάλει μόνο μία θήκη πλάτης Spiegel και για να το προστατέψω περισσότερο κατά τη μεταφορά μέσα σε Τσάντα ή την τοποθέτηση του σε ξαπλώστρα ή τραπεζάκι παραλίας Λέω να πάρω αυτή εδώ

 

https://www.skroutz.gr/s/23909330/Ancus-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-%CE%9F%CF%81%CE%B9%CE%B6%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%B1-%CE%AD%CF%89%CF%82-6-2-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html

 

Το θέμα είναι ότι δεν την βρίσκω πουθενά στο μέγεθος που χρειάζομαι και λίγο μεγαλύτερη λόγω θήκη Spiegel Και βέβαια να είναι και οικονομικοί καθώς Τη θέλω για συγκεκριμένο σκοπό και όχι για επίσημα πράγματα.

 

 

Έχεις σκεφτεί θήκη μικρού tablet;

https://www.skroutz.gr/s/10326441/Platinet-Texas-Case-Sleeve-%CE%9C%CF%80%CE%BB%CE%B5-Universal-7.html

Edited by pchrono
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο φόβο έχω καθώς έχω βάλει μόνο μία θήκη πλάτης Spiegel και για να το προστατέψω περισσότερο κατά τη μεταφορά μέσα σε Τσάντα ή την τοποθέτηση του σε ξαπλώστρα ή τραπεζάκι παραλίας Λέω να πάρω αυτή εδώ

 

https://www.skroutz.gr/s/23909330/Ancus-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-%CE%9F%CF%81%CE%B9%CE%B6%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%B1-%CE%AD%CF%89%CF%82-6-2-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html

 

Το θέμα είναι ότι δεν την βρίσκω πουθενά στο μέγεθος που χρειάζομαι και λίγο μεγαλύτερη λόγω θήκη Spiegel Και βέβαια να είναι και οικονομικοί καθώς Τη θέλω για συγκεκριμένο σκοπό και όχι για επίσημα πράγματα.

 

 

Έχεις σκεφτεί θήκη μικρού tablet;

https://www.skroutz.gr/s/10326441/Platinet-Texas-Case-Sleeve-%CE%9C%CF%80%CE%BB%CE%B5-Universal-7.html

 

Σε ευχαριστώ πολύ..Πολύ καλή ιδέα..

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάποιο tip για τα βίντεο σε χαμηλό φωτισμό? Το έχω στο αυτόματο να διαλέγει μόνο του τα fps αλλά είναι πολύ κακής ποιότητας. Κάνω κάτι λάθος ?
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

το αρχικό μήνυμα διεγράφη γιατί η κατάσταση πήρε άλλη διάσταση. Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Στη Samsung πήρες; Και αν ναι τι σου είπαν; Επίσης, τελικά το επέστρεψες;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή παρατήρηση για να το γνωρίζουμε κ να βοηθήσεις κ άλλα άτομα, αν κ εγώ συνήθως τα αγοράζω από μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων για να είμαι σίγουρος κ σαν δεύτερη επιλογή ένα μαγαζί στην Αθήνα καρατσεκαρισμενο και σωστό
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω αγοράσει το s21ultra απο το eshop και έχω βάλει 2 καρτες sim (wind και cosmote). Μένω επαρχία και η cosmote σε κάποια σημεία δινει 5g αλλά εγώ δεν έχω δει στο κινητό μου(Φτάνει έως 4g+). Υπάρχει περίπτωση τα μοντέλα που φέρνει το eshop να μην υποστηρίζουν 5g και αν ναι πως το ελέγχω(υπάρχει κάποιος κωδικός μοντέλου που το ελέγχω);
Link to comment
Share on other sites

Στη Samsung πήρες; Και αν ναι τι σου είπαν; Επίσης, τελικά το επέστρεψες;

 

με τη Samsung εννοείτε πως μίλησα.

και φυσικά μου είπαν τα αυτονόητα, ισχύουν τα όσα έχω γράψει παραπάνω.

σχετικά με την επιστροφή, σε επικοινωνία που έγινε με το σκρούτζ, είπαν πως θα έρθει αύριο κούριερ να το παραλάβει.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι και φίλες,

Σήμερα ήρθε το κινητό που με λαχτάρα περίμενα. (Samsung Galaxy S21 Ultra 5G 256GB)

Είχα στο μυαλό μου πως θα σας έγραφα διαφορετικά πράγματα από αυτά που τελικά σας γράφω.

Το θεωρώ όμως πραγματικά υποχρέωση μου, ώστε να προστατέψω, όποιον, ίσως πέσει στην παγίδα που ευτυχώς δεν έπεσα εγώ.

 

Όποιος το έχει αγοράσει γνωρίζει πως η συσκευασία του κινητού έχει δυο ταινίες ασφαλείας δεξιά αριστερά.

Ταινίες τις οποίες λογικά κόβουμε με μια λεπίδα, η κάποιος πιο άγριος ίσως σκίζει, ώστε να ανοίξει το κουτί.

Γράφει επάνω στα αγγλικά που εγώ δυστυχώς δεν γνωρίζω, πως αν οι ταινίες είναι παραβιασμένες με οποιονδήποτε τρόπο, δεν πρέπει να παραλάβουμε τη συσκευή.

Τις ίδιες ταινίες έχει και αυτό που ήρθε σήμερα σε μένα.

 

Όμως προσοχή, στην περίπτωση μου είχε ΔΕΥΤΕΡΕΣ ταινίες μεγαλύτερες από τις εργοστασιακές, οι οποίες από κάτω έκρυβαν τις εργοστασιακές που ήταν προσεκτικά κομμένες με ξυράφι!!!

ΔΗΛΑΔΗ οποιοσδήποτε έκοβε κανονικά τις ταινίες δεν θα καταλάβαινε ποτέ ότι η συσκευασία έχει παραβιαστεί!!!

Μόνο ένα άρρωστο μυαλό (στην περίπτωση μου ευτυχώς) θα προσπαθούσε να ξεκολλήσει τις ταινίες, οι οποίες είναι τέτοιας ποιότητας που δεν ξεκολλάνε, αλλά σκίζονται, αυτό είναι πρόβλεψη του εργοστασίου και καλά κάνει.

 

Ευτυχώς η αγορά έγινε μέσω του καταστήματος skroutz και ξεκίνησε η διαδικασία επιστροφής.

Εννοείτε πως επικοινώνησα με το μαγαζί, και διαβάστε τι μου είπανε!!!!!!!!!!!!!

Η Samsung τα ανοίγει, πριν τα δώσει για πώληση, ώστε να περάσει τις τελευταίες αναβαθμίσεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πραγματικά δεν πίστευα στα αυτιά μου.

Ρωτώ την κοπέλα που μου το είπε, δηλαδή αν πάρω τώρα τηλέφωνο τη Samsung, θα μου πει αυτό που μου είπατε τώρα και εσείς;

και μου λέει ναι φυσικά!!!

Γι αυτό φίλοι και φίλες προσέχετε από που αγοράζετε.

Δείτε τις φωτογραφίες που ανέβασα.

Κάντε μεγέθυνση και θα δείτε τα όσα περιγράφω παραπάνω.

 

0-02-0a-3e53cc89f5c3edb9e2ec17067058a7990a01b0c2b296deef1a191e6ec0af7556-a03eb0397e1cf65e.jpg

 

0-02-0a-d03cfb74557e7b05d1daffd046c4415b3afcc6eb5125ef3224a1e07c5df15960-5544808912a0c79b.jpg

 

20210727-155606.jpg

 

20210727-155612.jpg

 

20210727-155748.jpg

 

 

 

Και επειδή το πρώτο που θα ρωτήσετε, είναι ποιο είναι το μαγαζί είναι το i-mob

https://www.i-mob.gr/index.asp

Λ. Πεντέλης 54 & Κύπρου, Βριλήσσια, Αθήνα

 

I-mob σε ελεύθερη μετάφραση σημαίνει «εγώ (η) Μαφία»! Χα χα…

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

εγω σε samsung watch 3 και samsung galaxy tab S7 ειχε κανονικα τις ταινιες οποτε καλα εκανες και τους το γυρισες πισω, θα ειναι επιστροφη απο αλλον χρηστη...
Link to comment
Share on other sites

πατώντας στο εικονίδιο επαφές, φαινονται οι επαφές από τον λογαριασμό από τον οποίο έχω επιλεξει, όλα καλά όλα ωραία.

πατώντας το εικονίδιο τηλέφωνο και πηγαίνοντας από εκεί στις επαφές, τριτη καρτέλα, φαίνονται οι επαφές από 2 διαφορετικούς λογαριασμούς.

γνωρίζει κάποιος ποιο έμπειρος πως μπορώ να το διορθωσω;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές έβαλα τελικά tmax και φαίνεται μια χαρά και χωρίς δακτυλιες.Κατι θα ήθελα να ρωτήσω όμως είναι φυσιολογικό να το βγάζω από την πρίζα και σε ένα λεπτό από 100 να πηγαίνει 99?γενικά είναι καλή μπαταρία αλλά το 100 δεν το κρατάει καθόλου.Φιλιά
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές έβαλα τελικά tmax και φαίνεται μια χαρά και χωρίς δακτυλιες.Κατι θα ήθελα να ρωτήσω όμως είναι φυσιολογικό να το βγάζω από την πρίζα και σε ένα λεπτό από 100 να πηγαίνει 99?γενικά είναι καλή μπαταρία αλλά το 100 δεν το κρατάει καθόλου.Φιλιά

 

Κι εμένα το ίδιο.. στις πρωτες 2 μερες εμενε 100% για λίγο αλλα τώρα πέφτει γρήγορα..φυσιολογικό το κόβω καθώς η συνολική εικόνα είναι εξαιρετική.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...