Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Το Hotspot δουλεύει στη μπάντα των 5Ghz ?Προσπαθώ να το ενεργοποιήσω αλλά δεν δίνει καθόλου ορατό δίκτυο στη συχνότητα αυτή. Μόνο τα 2.4 δουλεύουν...

Κάποια λύση?

Εννοείται πως οι συσκευές που πρέπει να συνδεθούν υποστηρίζουν 5 Ghz...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπερασω το αγενες τουλαχιστον σχολιο σου σχετικα με τον moderator και θα σ απαντησω επι της ουσιας.

Σε περιπτωση που δεν το καταλαβες, δεν συνεκρινα poco και Α52 5g με το s21 ultra γενικα, αλλα συγκεκριμενα στο κομματι της αυτονομιας.

Περιμενα απο μπαταρια 5000 να κραταει τουλαχιστον το ιδιο με τα προαναφερομενα κινητα, που εχουν μικροτερες μπαταριες στα 4500.

Και προφανως αναφερομαι στην δικη μου εμπειρια και χρηση.

 

Συγγνώμη φίλε μου αλλά η σύγκριση σου ήταν σαν να λες ότι πήρες Ferrari και καίει παραπάνω από το yaris σου.

Μια σύγκριση ενός κινητού με τρομερή οθόνη με ενός άλλου με μικρότερη ανάλυση φωτεινότητα κτλ, μόνο και μόνο από αυτό είναι ανούσια και ανομοια. Πόσο μάλλον αν βάλεις και την τρομερή κάμερα που τρώει και όλα όσα τρέχουν.

Εγώ για μπαταρία έχω να πω ότι πρώτη φορά στη ζωή μου έχω τόσα πολλά ανοιχτά και βγάζω σχεδόν σταθερά 2 μέρες χρήσης.

Με ρολόι και buds, με GPS πολλές φορές να πάω 3 ώρες προπόνηση με tracking, με κλήσεις άνω των 5 ωρών στο 2ημερο και βγάζει και 5 με 6 ώρες οθόνη. Για μένα αυτό είναι θαύμα. Βέβαια το έχω στα 60hz καθώς με τα 120 δε βλέπω καμία διαφορά που να αξίζει, όμως το δούλεψα αρκετά στα 120 και επίσης έβγαζα 2 ημέρες αλλά λίγο πιο δύσκολα ή με μισή ώρα λιγότερο σοτ περίπου.

Αν μετρούσε και τη συνολική διάρκεια κλήσεων θα μπορούσα να έχω ακριβή σύγκριση.

Πρώτη φορά λοιπόν σκέφτομαι να μην αλλάξω κινητό μέχρι να χαλάσει, ειδικά αν είχε sd θα το έκανα σίγουρα, είναι η μόνη έλλειψη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τα firmware που δινεις ειναι για S21+ και οχι για ultra

Καλημερα ειναι για το S21 το απλο φιλε μου το οποιοα εχω. Οποιος ψαχνει για τα αντιστοιχα firmwares για το S21 Ultra θα τα βρει πιστευω με τον γνωστο τροπο.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε μου αλλά η σύγκριση σου ήταν σαν να λες ότι πήρες Ferrari και καίει παραπάνω από το yaris σου.

Μια σύγκριση ενός κινητού με τρομερή οθόνη με ενός άλλου με μικρότερη ανάλυση φωτεινότητα κτλ, μόνο και μόνο από αυτό είναι ανούσια και ανομοια. Πόσο μάλλον αν βάλεις και την τρομερή κάμερα που τρώει και όλα όσα τρέχουν.

Εγώ για μπαταρία έχω να πω ότι πρώτη φορά στη ζωή μου έχω τόσα πολλά ανοιχτά και βγάζω σχεδόν σταθερά 2 μέρες χρήσης.

Με ρολόι και buds, με GPS πολλές φορές να πάω 3 ώρες προπόνηση με tracking, με κλήσεις άνω των 5 ωρών στο 2ημερο και βγάζει και 5 με 6 ώρες οθόνη. Για μένα αυτό είναι θαύμα. Βέβαια το έχω στα 60hz καθώς με τα 120 δε βλέπω καμία διαφορά που να αξίζει, όμως το δούλεψα αρκετά στα 120 και επίσης έβγαζα 2 ημέρες αλλά λίγο πιο δύσκολα ή με μισή ώρα λιγότερο σοτ περίπου.

Αν μετρούσε και τη συνολική διάρκεια κλήσεων θα μπορούσα να έχω ακριβή σύγκριση.

Πρώτη φορά λοιπόν σκέφτομαι να μην αλλάξω κινητό μέχρι να χαλάσει, ειδικά αν είχε sd θα το έκανα σίγουρα, είναι η μόνη έλλειψη

 

Καλημέρα κι από μένα.

Μια που το θέτεις "αυτοκιινητιστικά", θα μου επιτρέψεις να καταθέσω κι εγώ την δική μου εμπειρία με τις διάφορες "Φεράρι" των τελευταίων ετών:

σε σύγκριση με τα:

1. Huawei P20 pro

2. Samsung Note 9

3. Samsung Galaxy S10+

4. Iphone 11 pro Max

5. Το "ταπεινό?" Poco F2 pro

που είχα τα τελευταία χρόνια, με τα ίδια setup σε εφαρμογές, περιφερειακά, ρολογια, mail, κλπ. το μόνο που δεν μου βγάζει δύο μέρες είναι το τρέχον S21 Ultra. Ειναι τουλάχιστον απαράδεκτο να έχει 10% πτώση μπαταρίας σε stand by κατα την διάρκεια 7-8 ωρών ύπνου κάθε βράδυ.

Αναφέρω ειδικά την κατανάλωση σε stand by, διότι, η οθονάρα, η κάμερα και τα υπόλοιπα σουπερ ντουπερ καλούδια δεν λειτουργούν.

Να προσθέσω επίσης οτι, αν είναι να ρίξω την αναλύση στο FHD, να ρίξω το refresh rate στα 60Hz, τότε, έκανα τη Φεράρι, Yaris.

Link to comment
Share on other sites

εγω το βραδυ αλλες φορες χανει 1% και αλλες δεν χανει κατι.

Αυτό που λεε δεν γίνεται, αν είναι να λέμε ότι μασ κατέβει άστο... note20 ultra έχω και χάνει σε αναμονή όπως τα λέει το παιδί από πάνω.... και δεν έχω πολλές εφαρμογές έκανα και επαναφορά αλλά δεν γίνεται παιδιά άλλη συσκευή έχετε μάλλον η δεν εχετε καθόλου ...

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια το έχω στα 60hz καθώς με τα 120 δε βλέπω καμία διαφορά που να αξίζει,

Επισκεψη σε οφθαλμιατρο αμεσα, που δε βλεπεις διαφορά αναμεσα σε 60 και 120hz. :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι τουλάχιστον απαράδεκτο να έχει 10% πτώση μπαταρίας σε stand by κατα την διάρκεια 7-8 ωρών ύπνου κάθε βράδυ.

Eμενα το βραδυ σε υπνο 11:30μμ - 6:30πμ χανει 5% με ανοιχτο wifi και bluetooth (αφου ειναι συνδεδεμενο με Garmin Tactix).

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λεε δεν γίνεται, αν είναι να λέμε ότι μασ κατέβει άστο... note20 ultra έχω και χάνει σε αναμονή όπως τα λέει το παιδί από πάνω.... και δεν έχω πολλές εφαρμογές έκανα και επαναφορά αλλά δεν γίνεται παιδιά άλλη συσκευή έχετε μάλλον η δεν εχετε καθόλου ...

 

το κλεινω για 7 ωρες που παω για υπνο. τοσο χανει . να σου πω ψεμματα τι λογο εχω? μετοχές στη σαμμυ εχω?

το note 10 plus που ειχα πριν εχανε 1-2 %. και τι σχεση εχει το νοτε 20 με το s21 ultra?δεν εχουν την ιδια διαχειριση μπαταριας.

με τον μαμα broswer ειναι παντως το τηλεφωνο.

Edited by gsa1967
Link to comment
Share on other sites

Εμένα χάνει 2 - 3% και συνδεδεμένο με Bluetooth με huawei gt2.

 

Το Note ultra 20 έχανε γύρω στο 5 με 6%.

Ίδιες εφαρμογές ακριβώς.

 

2 ημέρες δεν βγάζω ούτε με σφαίρες.

Στη καλύτερη 1 ημέρα και 8 με 10 ώρες. Με το Note 20 ultra μόνο μέρα ούτε λεπτό παραπανω. Ακριβώς ίδια καθημερινή χρήση αλλά με μια μεγάλη διαφορά. Νote 20 ultra 120 hz αλλά fhd+ ενώ s21 ultra 120hz με wqhd+.

Άρα είμαι σε πολύ καλύτερη φάση με αυτό το κινητό.

 

Έτσι συγκρίνω τη μπαταρία αναμεσα σε 2 κινητα. Θα ακούσω τι λένε και τα υπόλοιπα παιδιά αλλά η μοναδική σωστή σύγκριση είναι από τον ίδιο χρήστη με τις ίδιες εφαρμογές του και την καθημερινότητα του.

Το πως το χρησιμοποιεί ο διπλανός μας έχει τεράστια διαφορά.

 

Το συγκεκριμένο κινητό είναι καλύτερο σε εμένα ακόμα και από το p30 pro που είχα αλλά σκεφτείτε τη διαφορά μόνο στις οθόνες τους και όχι μονο. Από τη samsung αναμεσα από s8+, s9+, Note 10 +, Note 20 ultra εμένα είναι το 1ο samsung που μου φτάνει τόσο η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε οτι χάνουν standby εκτος τα iphone ..προσωπικα το βραδυ με κλειστα wifi/gos/data και καρφωτο 2g χάνω μ.ο 3% ultra 16/512

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λεε δεν γίνεται, αν είναι να λέμε ότι μασ κατέβει άστο... note20 ultra έχω και χάνει σε αναμονή όπως τα λέει το παιδί από πάνω.... και δεν έχω πολλές εφαρμογές έκανα και επαναφορά αλλά δεν γίνεται παιδιά άλλη συσκευή έχετε μάλλον η δεν εχετε καθόλου ...

 

Φίλε μου συγγνώμη αλλά πετάγεσαι να πεις ότι λέει ψέμματα ο φίλος ενώ εσύ έχεις άλλη συσκευή ή οποία έχει μικρότερη μπαταρία και χειρότερο επεξεργαστή ? Σε τεχνολογικό φόρουμ είμαστε ή σε καφενείο ? Μη λέμε ότι θέλουμε. Εγώ ίσως το 1% είναι υπερβολή αλλά εμένα πάνω από 2% δεν πέφτει ενώ με όλα ανοιχτά το πολύ 5%,ανάλογα το σήμα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα.

Μια που το θέτεις "αυτοκιινητιστικά", θα μου επιτρέψεις να καταθέσω κι εγώ την δική μου εμπειρία με τις διάφορες "Φεράρι" των τελευταίων ετών:

σε σύγκριση με τα:

1. Huawei P20 pro

2. Samsung Note 9

3. Samsung Galaxy S10+

4. Iphone 11 pro Max

5. Το "ταπεινό?" Poco F2 pro

που είχα τα τελευταία χρόνια, με τα ίδια setup σε εφαρμογές, περιφερειακά, ρολογια, mail, κλπ. το μόνο που δεν μου βγάζει δύο μέρες είναι το τρέχον S21 Ultra. Ειναι τουλάχιστον απαράδεκτο να έχει 10% πτώση μπαταρίας σε stand by κατα την διάρκεια 7-8 ωρών ύπνου κάθε βράδυ.

Αναφέρω ειδικά την κατανάλωση σε stand by, διότι, η οθονάρα, η κάμερα και τα υπόλοιπα σουπερ ντουπερ καλούδια δεν λειτουργούν.

Να προσθέσω επίσης οτι, αν είναι να ρίξω την αναλύση στο FHD, να ρίξω το refresh rate στα 60Hz, τότε, έκανα τη Φεράρι, Yaris.

 

Καταρχάς τώρα μου αναφέρεις κινητά τα οποία δεν είχες αναφέρει, εγώ μίλησα για τη συγκεκριμένη σύγκριση που έκανες...

2ον εφόσον χάνεις 10% το βράδυ κάτι φταίει, είτε έχει πρόβλημα ή συσκευή σου είτε δεν την έχεις στήσει καλά. Κάνε μια επαναφορά και στήσιμο από την αρχή, χωρίς επαναφορά back up ρυθμίσεων και ίσως δεις την τρομερή αυτονομία που οι περισσότεροι βλέπουμε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επισκεψη σε οφθαλμιατρο αμεσα, που δε βλεπεις διαφορά αναμεσα σε 60 και 120hz. :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eμενα το βραδυ σε υπνο 11:30μμ - 6:30πμ χανει 5% με ανοιχτο wifi και bluetooth (αφου ειναι συνδεδεμενο με Garmin Tactix).

 

Υπάρχει διαφορά αλλά με αφήνει παγερα αδιάφορο. Το σκρολ του μενού, του καταλόγου και αν το ίντερνετ είναι καλό, του ίντερνετ. Οκ, καλό αλλά προτιμώ να έχω σταθερά 2 μέρες αυτονομία και πιο ωραίους κύκλους φόρτισης.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επισκεψη σε οφθαλμιατρο αμεσα, που δε βλεπεις διαφορά αναμεσα σε 60 και 120hz. :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eμενα το βραδυ σε υπνο 11:30μμ - 6:30πμ χανει 5% με ανοιχτο wifi και bluetooth (αφου ειναι συνδεδεμενο με Garmin Tactix).

πολύ ωραία συμπεριφορά και απάντηση!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς τώρα μου αναφέρεις κινητά τα οποία δεν είχες αναφέρει, εγώ μίλησα για τη συγκεκριμένη σύγκριση που έκανες...

2ον εφόσον χάνεις 10% το βράδυ κάτι φταίει, είτε έχει πρόβλημα ή συσκευή σου είτε δεν την έχεις στήσει καλά. Κάνε μια επαναφορά και στήσιμο από την αρχή, χωρίς επαναφορά back up ρυθμίσεων και ίσως δεις την τρομερή αυτονομία που οι περισσότεροι βλέπουμε.

 

Να αναφέρω απλά ότι δεν είχα γράψει κάποιο παλαιότερο post, εκτός απ΄το #1968, μάλλον έγινε μπέρδεμα με την αναφορά κάποιου άλλου συζητητή.

Σε ότι αφορά στη stand by κατανάλωση, να διευκρινίσω ότι δεν ανοίγω/κλείνω κάποια λειτουργία το βράδυ. Ολα μένουν ανοιχτά. data, wifi, location, nfc, Bluetooth. Την ίδια συμπεριφορά είχα και με τα προηγούμενα κινητά που ανέφερα, με σαφώς μικρότερη απώλεια σε stand by το βράδυ.

Οπως σωστά, κατά τη γνώμη μου, αναφέρθηκε, οι συγκρίσεις στη συμπεριφορά της μπαταρίας μεταξύ τηλεφώνων έχουν νόημα όταν γίνονται από τον ίδιο χρήστη, με το ίδιο setup και συμπεριφορά.

Γι την δική μου χρήση, οι δύο μέρες θα προέκευπταν για παράδειγμα:

1η μέρα 07:00 - 23:30 από 100% σε 60%

Βράδυ 23:30 - 07:00 από 60% - 55%

2η μέρα 07:00 - 23:30 από 55% σε 15%, που είναι ενα "ψυχολογικό" όριο οτι δεν θα μείνεις από κινητό!

 

Το παραπάνω "σενάριο" δεν είναι εφικτό με το S21. Τελειώνω την μέρα με 45%-50%, ξυπνώ το επόμενο πρωί με 35% έως 40% οπότε, δεν έχει 2η μέρα!

Στα settings, στις αναφορές της μπατρίας "ενοχοποιεί" το garmin connect, αλλά πάλι δεν κάνει νόημα, διότι, ενώ ειναι μόνιμα ανοιχτό, δεν δίνει κάθε μέρα υψηλή κατανάλωση μπαταρίας το report!

Αναμένω κπ update της εφαρμογής, μήπως στρώσουν τα πράματα, αλλιώς θα κάνω ένα clean install, όπως προτείνεις.. Η αλήθεια είναι οτι θέλω τρελά να το αποφύγω, αλλά δεν θα το γλυτώσω..

Συγνώμη αν κούρασα, αλλά ήθελα να πω τον πόνο μου!

Link to comment
Share on other sites

Από τις ναυαρχίδες της σειράς s θεωρώ είναι το πιο ολοκληρωμένο κινητό και το καλύτερο σε διαχείριση μπαταρίας που έβγαλε στην αγορά η samsung.

Ακόμα καλύτερο και από τη σειρά note από το 10 και νεότερα.

Από τη σειρά 9 και πίσω δεν είχα ποτέ οπότε δεν ξέρω τι γινόταν με τα παλαιότερα note.

 

Μιλάω πάντα για τα ευρωπαϊκά μοντέλα με exynos.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για αγορα απο ESHOP (https://www.e-shop.gr/kinito-samsung-galaxy-s21-ultra-g998-256gb-12gb-5g-dual-sim-phantom-black-p-TEL.093149) ή γενικότερα από skroutz τι πρέπει να προσέξουμε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.. το παρηγγειλα το κινητό σε μαυρο.. ξέρετε αν έρχεται με προσταδία οθόνης(κάποιο φιλμάκι ίσως)??

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποια θήκη(μόνο πλάτη) που να "προστατεύει" και ίσως κάποιο tempered glass αν χρηαιμοποιείτε??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.. το παρηγγειλα το κινητό σε μαυρο.. ξέρετε αν έρχεται με προσταδία οθόνης(κάποιο φιλμάκι ίσως)??

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποια θήκη(μόνο πλάτη) που να "προστατεύει" και ίσως κάποιο tempered glass αν χρηαιμοποιείτε??

 

Καλησπέρα!

Με το καλό να παραλάβεις..

 

Έχει στην οθόνη εργοστασιακή μεμβράνη ναι, η οποία είναι καλής ποιότητας και προστατεύει από μικρές γρατζουνιές κτλ.

Φυσικά δεν προσφέρει την προστασία ενός κανονικού Tempered glass.

 

Από εκεί και πέρα αν θέλεις tempered glass, σαν κορυφή (για μένα) είναι το Whidestone dome glass.

Δεν το έχω βάλει ακόμα στο s21 ultra αλλά το είχα σε προηγούμενες συσκευές.

 

Θήκες πλάτης, υπάρχουν άπειρες.

Έχω 2 ringke,

https://www.skroutz.gr/s/27338550/Ringke-Air-S-Back-Cover-%CE%A3%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-S21-Ultra-5G.html?from=catspan

 

https://www.skroutz.gr/s/27943644/Ringke-Onyx-Design-Durable-TPU-Back-Cover-%CE%A3%CF%85%CE%BD%CE%B8%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-Paint-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-S21-Ultra-5G.html?from=catspan

 

Και αύριο μεθαύριο περιμένω και μια RhinoShield..

https://www.skroutz.gr/s/28430978/RhinoShield-SolidSuit-for-Samsung-Galaxy-S21-Ultra-Carbon-Fiber.html?from=catspan

 

Αυτές οι ringke προστατεύουν καλά..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραία συμπεριφορά και απάντηση!

Τον Νικολα τον ξερω χρονια, γι αυτο και τον πειραζω ετσι!

Καλησπέρα σας.. το παρηγγειλα το κινητό σε μαυρο.. ξέρετε αν έρχεται με προσταδία οθόνης(κάποιο φιλμάκι ίσως)??

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποια θήκη(μόνο πλάτη) που να "προστατεύει" και ίσως κάποιο tempered glass αν χρηαιμοποιείτε??

Μαμα μεμβρανη εξαιρετικη!

Απο θηκες, επειδη η συσκευη ειναι ηδη τεραστια, προτεινω τις λεπτες θηκες της ΝILLKIN που ειναι και φτηνες και σου δινουν ωραιο grip στο πιασιμο. Αν θες να τα σκασεις για λεπτη θηκη τοτε πας σε Pitaka.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να λυθεί το θέμα με την αναμονή Κ την κατανάλωση γιατί πλέον μιλάμε για μια συσκευή που σχεδόν αγγίζει την τελειότητα, είχα αναφέρει μερικά ποστ ποιο πίσω ότι αναλόγως τις εφαρμογές που έχουμε φορτώσει στο κινητό, τι μένουν ξύπνια αν το always on display είναι ενεργό Κ άλλα τέτοια θα υπάρχει σίγουρα διαφορά από όλους μας άλλος 2 άλλος 5 % άρα μην τρελαίνεστε είναι άκρος φυσιολογικό.εγω για παράδειγμα δεν το έχω φορτώσει το κινητό με πολλά πράγματα Κ το βράδυ το Wi-Fi το έχω κλειστό Κ δεν έχω συνέχεια το always ενεργό Κ από της 9.30 το βράδυ με 7κ10 κάθε μέρα πάντα είναι σταθερά ένα 2% . Άρα παιδιά μην αγχώνεστε με τέτοια θέματα.ειναι φυσιολογικό Κ να μην ξεχνάτε ότι οι εφαρμογές που κατεβάζουμε ορισμένες ειναι ύπουλες....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.. το παρηγγειλα το κινητό σε μαυρο.. ξέρετε αν έρχεται με προσταδία οθόνης(κάποιο φιλμάκι ίσως)??

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποια θήκη(μόνο πλάτη) που να "προστατεύει" και ίσως κάποιο tempered glass αν χρηαιμοποιείτε??

Εγώ από θήκη έχω αυτή. Έχει την θέση για το πενάκι στην πλάτη οπότε δεν δίνει φάρδος στη θήκη οπως οι άλλες που έχουν την θέση για το πενάκι στο πλάι, αλλά όταν το ακουμπάς κάπου δεν θα εφάπτεται όλη η πλάτη αν έχεις και το πενάκι πίσω. Εμένα προσωπικά δεν με χαλάει καθόλου αυτό. Επίσης έβαλα και το προστατευτθκο για τις κάμερες. Από τζαμακι White Stone dome glass που πρότεινε ο φίλος τέλεια εφαρμογή και δεν θα καταλάβεις ότι έχεις τζαμακι

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλό να αναφερετε ωστόσο όλοι σας αν εχετε μία ή δύο κάρτες sim σε λειτουργία...

Τα νουμερα αυτονομίας μειώνονται δραματικά αν χρησιμοποιείτε δύο sim...

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...