Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το καλύτερο μου sot μέχρι στιγμής.

 

Ούτε στα εργαστήρια της Samsung τέτοιο χρόνο. Πως τα κάνετε αυτά; Μήπως εγώ πάντα πέφτω σε ελαττωματικές συσκευές;

Μη παρεξηγηθώ. Διάθεση χιούμορ η απάντηση. Όμως πράγματι είναι αδιανόητο τέτοια αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Σε ποιό τηλέφωνο σου ηχογραφεί μια χαρά γιατί στο S21 Ultra ηχογραφεί τον συνομιλητή πάρα πολύ χαμηλά οπότε πρακτικά είναι σαν να μην ηχογραφεί καθόλου.:mobile:

 

Καλησπέρα, Ultra 256 Ελληνικό αγορασμένο από Κωτσοβολο. Πρέπει να μπεις στις ρυθμίσεις της εφαρμογής και να κάνεις δοκιμές, μέχρι να βρεις την καλύτερη ποιότητα ηχογράφησης. Αν και θα το ξέρεις μάλλον, η εφαρμογή (app) δεν ηχογραφεί σε Wifi calling, Volte και Bluetooth το συνομιλητή σου.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στα εργαστήρια της Samsung τέτοιο χρόνο. Πως τα κάνετε αυτά; Μήπως εγώ πάντα πέφτω σε ελαττωματικές συσκευές;

Μη παρεξηγηθώ. Διάθεση χιούμορ η απάντηση. Όμως πράγματι είναι αδιανόητο τέτοια αποτελέσματα.

 

Οι 8 ώρες είναι παρακολούθηση YouTube βίντεο offline. Συνεπώς κ αυτό πιστεύω βοήθησε να φτάσω 10,5 ώρες sot.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ισως και να απαντηθηκε το ερωτημα μου ισως και οχι εγω θα ρωτησω και οποιος γνωριζει ας μου απαντηση.

Ψαχνω να βρω καποιο csc το οποιο να τα περιεχει ολα μεσα οταν λεω ολα ενωω (σπαμ , βλοκαρισμα αριθμων , volte , 5g , ηχογραφισεις κλησεις κλπ.)

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ισως και να απαντηθηκε το ερωτημα μου ισως και οχι εγω θα ρωτησω και οποιος γνωριζει ας μου απαντηση.

Ψαχνω να βρω καποιο csc το οποιο να τα περιεχει ολα μεσα οταν λεω ολα ενωω (σπαμ , βλοκαρισμα αριθμων , volte , 5g , ηχογραφισεις κλησεις κλπ.)

 

Ταϋλάνδης ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένος από τη διάρκεια της μπαταρίας...

Βγάζω 5:30 ώρες οθόνη καθημερινά ενώ με άλλα κινητά όπως πχ με πόκο f3 και a52, που εχουν και μικρότερη μπαταρία, έβγαζα τουλάχιστον 6:30 ωρες. Περίμενα κάτι παραπάνω από τη samsung με τόσο μεγάλη μπαταρία... Εχω αρχίσει και πιστεύω ότι αυτό που φταίει είναι η ομολογουμένως ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΟΘΟΝΗ, με τα 120herz και την QHD αναλυση , για αυτο και από αύριο σκέφτομαι να αρχίσω να πειραματίζομαι ρίχνοντας την ανάλυση στο fhd και τα hertz από τα 120 στα 60. Βέβαια ποιος ο λόγος αγορας τέτοιου κινητού με τετοιες ρυθμισεις...

 

Αυτα απο εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Με την προσφορά που έτρεχε η Samsung που έδινε 200€ φθηνότερο το κινητό στις μεγάλες αλυσίδες έδινε και 4 μήνες (αν θυμάμαι σωστά) YouTube premium. Πως το ενεργοποιώ;

 

*Ενημέρωση *

Τελικά το βρήκα, αν το θέλει και κάποιος άλλος μέσα στο YouTube στον λογαριασμό του έχει την ενεργοποίηση YouTube premium και μέσα εκεί γράφει για τους 4 μήνες.

Edited by _dimdim_
Βρέθηκε η λύση

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Ταϋλάνδης ολα οκ

Σε ευχαριστω πολυ με ενδιαφερει για το Samsung Galaxy S21.

Εδω το Link για οσους συμφορτιτες ενδιαφερονται:

 

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s21/firmware/SM-G991B/THL/download/G991BXXU3AUF6/1552865/

https://galaxyfirmware.com/model/SM-G991B/THL/G991BXXU3AUF6

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένος από τη διάρκεια της μπαταρίας...

Βγάζω 5:30 ώρες οθόνη καθημερινά ενώ με άλλα κινητά όπως πχ με πόκο f3 και a52, που εχουν και μικρότερη μπαταρία, έβγαζα τουλάχιστον 6:30 ωρες. Περίμενα κάτι παραπάνω από τη samsung με τόσο μεγάλη μπαταρία... Εχω αρχίσει και πιστεύω ότι αυτό που φταίει είναι η ομολογουμένως ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΟΘΟΝΗ, με τα 120herz και την QHD αναλυση , για αυτο και από αύριο σκέφτομαι να αρχίσω να πειραματίζομαι ρίχνοντας την ανάλυση στο fhd και τα hertz από τα 120 στα 60. Βέβαια ποιος ο λόγος αγορας τέτοιου κινητού με τετοιες ρυθμισεις...

 

Αυτα απο εμενα.

Μια χαρά είναι το sot που βγάζει!

Και δεν έχει νόημα να συγκρίνουμε τα πουκάμισα με τα σώβρακα!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένος από τη διάρκεια της μπαταρίας...

 

Βγάζω 5:30 ώρες οθόνη καθημερινά ενώ με άλλα κινητά όπως πχ με πόκο f3 και a52, που εχουν και μικρότερη μπαταρία, έβγαζα τουλάχιστον 6:30 ωρες. Περίμενα κάτι παραπάνω από τη samsung με τόσο μεγάλη μπαταρία... Εχω αρχίσει και πιστεύω ότι αυτό που φταίει είναι η ομολογουμένως ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΟΘΟΝΗ, με τα 120herz και την QHD αναλυση , για αυτο και από αύριο σκέφτομαι να αρχίσω να πειραματίζομαι ρίχνοντας την ανάλυση στο fhd και τα hertz από τα 120 στα 60. Βέβαια ποιος ο λόγος αγορας τέτοιου κινητού με τετοιες ρυθμισεις...

 

 

 

Αυτα απο εμενα.

συγκρίνεις Poco με Samsung ultra?

σοβαρά τώρα ?αν ήμουν moderator θα είχες έτσι για πλάκα φύγει ....έλεος ρε παιδιά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

συγκρίνεις Poco με Samsung ultra?

σοβαρά τώρα ?αν ήμουν moderator θα είχες έτσι για πλάκα φύγει ....έλεος ρε παιδιά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Θα προσπερασω το αγενες τουλαχιστον σχολιο σου σχετικα με τον moderator και θα σ απαντησω επι της ουσιας.

Σε περιπτωση που δεν το καταλαβες, δεν συνεκρινα poco και Α52 5g με το s21 ultra γενικα, αλλα συγκεκριμενα στο κομματι της αυτονομιας.

Περιμενα απο μπαταρια 5000 να κραταει τουλαχιστον το ιδιο με τα προαναφερομενα κινητα, που εχουν μικροτερες μπαταριες στα 4500.

Και προφανως αναφερομαι στην δικη μου εμπειρια και χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπερασω το αγενες τουλαχιστον σχολιο σου σχετικα με τον moderator και θα σ απαντησω επι της ουσιας.

Σε περιπτωση που δεν το καταλαβες, δεν συνεκρινα poco και Α52 5g με το s21 ultra γενικα, αλλα συγκεκριμενα στο κομματι της αυτονομιας.

Περιμενα απο μπαταρια 5000 να κραταει τουλαχιστον το ιδιο με τα προαναφερομενα κινητα, που εχουν μικροτερες μπαταριες στα 4500.

Και προφανως αναφερομαι στην δικη μου εμπειρια και χρηση.

 

δεν έχει σχέση τόσο το μέγεθος της μπαταρίας (+-500mAh ) όσο η διαχείριση!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπερασω το αγενες τουλαχιστον σχολιο σου σχετικα με τον moderator και θα σ απαντησω επι της ουσιας.

 

Σε περιπτωση που δεν το καταλαβες, δεν συνεκρινα poco και Α52 5g με το s21 ultra γενικα, αλλα συγκεκριμενα στο κομματι της αυτονομιας.

 

Περιμενα απο μπαταρια 5000 να κραταει τουλαχιστον το ιδιο με τα προαναφερομενα κινητα, που εχουν μικροτερες μπαταριες στα 4500.

 

Και προφανως αναφερομαι στην δικη μου εμπειρια και χρηση.

όταν συγκρίνεις ανόμοια πράγματα βγάζεις λάθος συμπέρασμα και δεύτερον αν πράγματι έχεις το ultra δως το γρήγορα δεν είναι για σένα

φιλικά το λέω

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 45 μερες χρήσης της έκδοσης 256GB και έχοντας S10+ σε χρηση ως τωρα,έχω να πω πως το τηλέφωνο είναι συνολικά καλύτερο σε όλους σχεδόν τους τομείς.

Η φωτογραφική του είναι κλάσεις πιο πάνω ειδικά τη νύχτα,η οθόνη του είναι μια κατηγορία μόνη της.

Η αυτονομία είναι το μόνο σημείο που έχει μείνει στάσιμο σε σχέση με το S10+.

Η καλύτερη τιμή που έχω πετύχει με S10+ ήταν 7 ωρες SOT με 40 ώρας αναμονή,με ανοικτα bluetooth,wi fi κλπ με μία καρτα sim σε λειτουργία.Οταν έβαζα τη 2η sim σε λειτουργία η αναμονη έπεφτε στις 24 ωρες με 6 ωρες SOT.

Στο S21ultra δεν εχω δει τετοια νούμερα και επειδη χρησιμοποιώ μόνιμα και τις δύο sim,οι καλύτερες τιμές που έχω πετύχει είναι 20ωρες αναμονή με 5 ώρες SOT.Οι συνθήκες δεν είναι ίδιες ωστόσο,γιατί τρεχουμε καλοκαίρι οπότε έχουμε μεγάλη ηλιοφάνεια και υπερβολική χρήση σε υψηλή φωτεινότητα οθόνης.

Τέλος,το μέγεθος και το βάρος συνηθίζονται αλλά μόλις πιάσεις το S10+ ξανά στο χέρι,νοιώθεις οτι τελικά κάπου χάσαμε σε πρακτικότητα εδω και οτι η προπέρσινη ναυαρχίδα ήταν μια εξαιρετική συσκευή...

Ελπίζω η διαχείριση ενέργειας να βελτιωθεί στο άμεσο μελλον με κάποιο τρόπο στο S21...ειναι το μόνο που κάπως με ενόχλησε απο την αλλαγη απο το ένα τηλέφωνο στο άλλο!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έκανα τη βλακεία και δεν αγόρασα το κινητό όταν το είχαν σε προσφορά τα μεγάλα καταστήματα με τελική τιμή 1149€ και τώρα έχει πάει 1349. Το ψάχνω καινούργιο, μαύρο, 256 ραμ και με τιμολόγιο. Τα μαγαζιά που το δίνουν έως 1150 στο skroutz δε μου γεμίζουν το μάτι. Έχει κανείς καμία πρόταση από που να το πάρω και αξιόπιστα; Επίσης αν το πάρεις από skroutz τι παίζει με την εγγύηση;

 

Παρακαλώ όποιος έχει τη διάθεση και άποψη για το θέμα με ενημερώνει.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έκανα τη βλακεία και δεν αγόρασα το κινητό όταν το είχαν σε προσφορά τα μεγάλα καταστήματα με τελική τιμή 1149€ και τώρα έχει πάει 1349. Το ψάχνω καινούργιο, μαύρο, 256 ραμ και με τιμολόγιο. Τα μαγαζιά που το δίνουν έως 1150 στο skroutz δε μου γεμίζουν το μάτι. Έχει κανείς καμία πρόταση από που να το πάρω και αξιόπιστα; Επίσης αν το πάρεις από skroutz τι παίζει με την εγγύηση;

 

Παρακαλώ όποιος έχει τη διάθεση και άποψη για το θέμα με ενημερώνει.

Έχω ξεκινήσει από το s7+ και εχω πάρει όλα τα μοντέλα plus που έχει βγάλει μέχρι το 20+ απο το ποιο φτηνό skroutz μαγαζί που έβρισκα. Πότε δεν είχα κάνε πρόβλημα με την αντιπροσωπεία. ( Τωρα έχω το 21 ultra , πρώτη φορά αγορασμένο από μεγάλη αλυσίδα. Κωτσοβολο)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έκανα τη βλακεία και δεν αγόρασα το κινητό όταν το είχαν σε προσφορά τα μεγάλα καταστήματα με τελική τιμή 1149€ και τώρα έχει πάει 1349. Το ψάχνω καινούργιο, μαύρο, 256 ραμ και με τιμολόγιο. Τα μαγαζιά που το δίνουν έως 1150 στο skroutz δε μου γεμίζουν το μάτι. Έχει κανείς καμία πρόταση από που να το πάρω και αξιόπιστα; Επίσης αν το πάρεις από skroutz τι παίζει με την εγγύηση;

 

Παρακαλώ όποιος έχει τη διάθεση και άποψη για το θέμα με ενημερώνει.

you;;

αξιοπιστο ειναι παντως

 

https://www.you.gr/tilefonia-tablets/smartphones-ana-brand/ola-ta-smartphones/smartphone-samsung-galaxy-s21-ultra-5g-6-8-256gb-1

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

 

Το είδα.. είναι γνωστό αλλά βλέπω 107 αρνητικές αξιολογήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Το είδα.. είναι γνωστό αλλά βλέπω 107 αρνητικές αξιολογήσεις!

 

εχω παρει πολλα πραγματα απο το you. δεν ειχα καποιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

όταν συγκρίνεις ανόμοια πράγματα βγάζεις λάθος συμπέρασμα και δεύτερον αν πράγματι έχεις το ultra δως το γρήγορα δεν είναι για σένα

φιλικά το λέω

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Και η επιβεβαίωση: Techgear: Samsung Galaxy S21 Ultra 5G: Βραβεύτηκε ως το Καλύτερο Smartphone στο MWC 2021.

https://www.techgear.gr/samsung-galaxy-s21-ultra-5g-vraveytike-os-to-kalytero-smartphone-sto-mwc-2021-30567

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται τα βραβεία και χωρίς αυτά είναι το κορυφαίο !!!

Samsung was the only company to get two phones onto the shortlist of nominees for 2021, the second model was the Galaxy S20 FE 5G. The shortlist also included the iPhone 12 Pro Max, the OnePlus 9 Pro and the Xiaomi Mi 11 Ultra.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έκανα τη βλακεία και δεν αγόρασα το κινητό όταν το είχαν σε προσφορά τα μεγάλα καταστήματα με τελική τιμή 1149€ και τώρα έχει πάει 1349. Το ψάχνω καινούργιο, μαύρο, 256 ραμ και με τιμολόγιο. Τα μαγαζιά που το δίνουν έως 1150 στο skroutz δε μου γεμίζουν το μάτι. Έχει κανείς καμία πρόταση από που να το πάρω και αξιόπιστα; Επίσης αν το πάρεις από skroutz τι παίζει με την εγγύηση;

 

 

 

Παρακαλώ όποιος έχει τη διάθεση και άποψη για το θέμα με ενημερώνει.

Κοίταξε στον Γερμανό. Το δίνει -200€ έως 11/7.
Link to comment
Share on other sites

από best price δίνει και το IMEI να το ελέγξεις πριν για σιγουριά,έχει τις περισοτερες θετικές

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...