Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρέπει να ενεργοποιηθεί πρώτα στην γραμμή σου

https://www.vodafone.gr/ypostirixi/proionta/kiniti-themata-kinitis/rythmiseis-syskeuis/pos-mporo-na-energopoiiso-apenergopoiiso-to-wifi-calling/

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα είχα ενα εξαιρετικά χρήσιμο feature σε ότι αφορά τη συμπλήρωση username κ κωδικών σε εφαρμογές, οταν υπήρχε τέτοιο πεδίο εμφανιζόταν κουμπί που σου επέτρεπε να διαλέξεις κατευθείαν από τους αποθηκευμένους σου κωδικούς στο Google (λογικά μέσω του συνδεδεμένου Google account).

 

Πρόσφατα άλλαξα τον κύριο browser μου σε Firefox οπότε οι καινούριοι κωδικοί είναι αποθηκευμένοι μόνο εκεί. Υπάρχει τρόπος να ψάχνει πλέον στο Firefox account το τηλέφωνο όταν ζητούνται κωδικοί; Αν κάνω Add account δεν βλέπω επιλογή Firefox άρα μάλλον τζίφος;

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα είχα ενα εξαιρετικά χρήσιμο feature σε ότι αφορά τη συμπλήρωση username κ κωδικών σε εφαρμογές, οταν υπήρχε τέτοιο πεδίο εμφανιζόταν κουμπί που σου επέτρεπε να διαλέξεις κατευθείαν από τους αποθηκευμένους σου κωδικούς στο Google (λογικά μέσω του συνδεδεμένου Google account).

 

Πρόσφατα άλλαξα τον κύριο browser μου σε Firefox οπότε οι καινούριοι κωδικοί είναι αποθηκευμένοι μόνο εκεί. Υπάρχει τρόπος να ψάχνει πλέον στο Firefox account το τηλέφωνο όταν ζητούνται κωδικοί; Αν κάνω Add account δεν βλέπω επιλογή Firefox άρα μάλλον τζίφος;

 

Έχει το Samsung pass που λέει ότι κάνει συμπλήρωμα στοιχείων. Μπορείς να το δοκιμάσεις.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ετσι απλα για να το πω...

 

Ειναι η καλυτερη Android συσκευη σημερα και εχω δοκιμασει ολες τις ναυαρχιδες περα απ το mi11 ultra...

 

2 πραγματα ομως περα απ τα γνωστά το κανουν ακομα πιο επαγγελματικο εργαλειο χωρις καν ανταγωνισμό....

 

1)Αλλαγη σε csc Ταϋλάνδης για να εχεις ηχογραφηση και hiya...

 

2)Εγκατάσταση goodlock και ειδικα του notistar που για επαγγελματιες με πολλα κοινόχρηστα mail αλλα και πολλες ειδοποιησεις απλα must και δε το παρέχει καμμια αλλη Android συσκευη

 

Μετα απο καιρο ψαχνω λογο να δοκιμασω και καμμια αλλη συσκευη και δε βρισκω...

 

Υ.Γ.Επειδη πλεον σπανια τα αναφερει κανεις το τηλ περα απο ολα και και φοβερη ποιοτητα στις κλησεις αλλα και ηχο στα ακουστικα.

Link to comment
Share on other sites

Με Vodafone ενώ έχω κανονικά wifi calling, VoLTE δεν έχω δει καμία φορά. Με το oneplus 7 είχα κανονικά.. χρει;ζεται κάτι άλλο ;
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Έχει το Samsung pass που λέει ότι κάνει συμπλήρωμα στοιχείων. Μπορείς να το δοκιμάσεις.

 

Για να γινει αυτό ομως δε θα πρέπει καπου να συνδέσω και το samsung pass με τον λογαριασμό Firefox για να τα "τραβάει" από κει; Αλλιώς πως θα ενημερώνεται για ό,τι νέο προσθέτω; Θα το ψαξώ πάντως ευχαριστώ για την πρόταση.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Οκ το έλυσα. Δημιουργούσε πρόβλημα το ρολόι Huawei GT2 Pro.

Όσον αφορά τη σύνδεση με τον υπολογιστή έφταιγε το καλώδιο του Ρ30.

 

Καλημέρα,

Μπορείς να μου πεις τι έκανες, γιατί το ίδιο αντιμετωπίζω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο, όσες φορές κι αν έχω κάνει update στο play store, πάντα οι εξής 2 εφαρμογές:

 

Android System Webview και

Google Chrome

 

ενώ έχουν κουμπί "UPDATE" δίπλα, δεν αναβαθμίζονται :confused:

 

σαν να έχουν κολλήσει, με τελευταία ενημερωση στις 27 Μαίου... Άλλος κανείς με το ίδιο θέμα;

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Ετσι απλα για να το πω...

 

Ειναι η καλυτερη Android συσκευη σημερα και εχω δοκιμασει ολες τις ναυαρχιδες περα απ το mi11 ultra...

 

2 πραγματα ομως περα απ τα γνωστά το κανουν ακομα πιο επαγγελματικο εργαλειο χωρις καν ανταγωνισμό....

 

1)Αλλαγη σε csc Ταϋλάνδης για να εχεις ηχογραφηση και hiya...

 

2)Εγκατάσταση goodlock και ειδικα του notistar που για επαγγελματιες με πολλα κοινόχρηστα mail αλλα και πολλες ειδοποιησεις απλα must και δε το παρέχει καμμια αλλη Android συσκευη

 

Μετα απο καιρο ψαχνω λογο να δοκιμασω και καμμια αλλη συσκευη και δε βρισκω...

 

Υ.Γ.Επειδη πλεον σπανια τα αναφερει κανεις το τηλ περα απο ολα και και φοβερη ποιοτητα στις κλησεις αλλα και ηχο στα ακουστικα.

 

Μπορεί να αλλάξει το csc χωρίς να χαθει ότι έχω στο τηλεφωνο(φώτο, ρυθμίσεις κλπ);

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

1) στο samsung s21 ultra παρατήρησα ότι δεν έχει (απο το πρώτο power on) , video και music player. ποιους προτείνεται (εκτός της samsung απο το galaxy store) ;

2) στο xiaomi mi 10 pro υπάρχει στις ρυθμίσεις -> ειδικές λειτουργίες -> εργαλειοθήκη για βίντεο , η οποία μεταξύ άλλων σου επιτρέπει την συνέχιση αναπαραγωγής βίντεο (ακόμα και απο το youtube) με "σβηστή" οθόνη. υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο s21 ultra; (έστω και απο play store ή galaxy store).

3) υπάρχει κάτι αντίστοιχο σαν τα υπέροχα super wallpappers της xiaomi στην samsung ;

4) μπορώ να απεγκαταστήσω τις εξής εφαρμογές της samsung χωρίς να προκαλέσω δυσλειτουργία στο κινητό :

smartthings, internet, samsung health , galaxy wearable, penup , bixby , ζωνη ar, samsung members , samsung global goals, samsung free, samsung switch;

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο, όσες φορές κι αν έχω κάνει update στο play store, πάντα οι εξής 2 εφαρμογές:

 

Android System Webview και

Google Chrome

 

ενώ έχουν κουμπί "UPDATE" δίπλα, δεν αναβαθμίζονται :confused:

 

σαν να έχουν κολλήσει, με τελευταία ενημερωση στις 27 Μαίου... Άλλος κανείς με το ίδιο θέμα;

 

Ναι το είχα αναφέρει και εγώ αυτό αλλά την επόμενη μέρα έγιναν κανονικά τα update. Μην ανησυχείς θα γίνει η ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι απλα για να το πω...

Ειναι η καλυτερη Android συσκευη σημερα και εχω δοκιμασει ολες τις ναυαρχιδες περα απ το mi11 ultra...

2 πραγματα ομως περα απ τα γνωστά το κανουν ακομα πιο επαγγελματικο εργαλειο χωρις καν ανταγωνισμό....

1)Αλλαγη σε csc Ταϋλάνδης για να εχεις ηχογραφηση και hiya...

2)Εγκατάσταση goodlock και ειδικα του notistar που για επαγγελματιες με πολλα κοινόχρηστα mail αλλα και πολλες ειδοποιησεις απλα must και δε το παρέχει καμμια αλλη Android συσκευη

Μετα απο καιρο ψαχνω λογο να δοκιμασω και καμμια αλλη συσκευη και δε βρισκω...

Υ.Γ.Επειδη πλεον σπανια τα αναφερει κανεις το τηλ περα απο ολα και και φοβερη ποιοτητα στις κλησεις αλλα και ηχο στα ακουστικα.

 

Ηχογράφηση δεν με έχει απασχολήσει και ίσως την αλλαγή CSC την έκανες μόνο για αυτό γιατί κατά τ άλλα Goodlock μπορείς να βάλεις και χωρίς να αλλάξεις CSC

όντως ωραιο το notistar :)

Link to comment
Share on other sites

1) στο samsung s21 ultra παρατήρησα ότι δεν έχει (απο το πρώτο power on) , video και music player. ποιους προτείνεται (εκτός της samsung απο το galaxy store) ;

2) στο xiaomi mi 10 pro υπάρχει στις ρυθμίσεις -> ειδικές λειτουργίες -> εργαλειοθήκη για βίντεο , η οποία μεταξύ άλλων σου επιτρέπει την συνέχιση αναπαραγωγής βίντεο (ακόμα και απο το youtube) με "σβηστή" οθόνη. υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο s21 ultra; (έστω και απο play store ή galaxy store).

3) υπάρχει κάτι αντίστοιχο σαν τα υπέροχα super wallpappers της xiaomi στην samsung ;

4) μπορώ να απεγκαταστήσω τις εξής εφαρμογές της samsung χωρίς να προκαλέσω δυσλειτουργία στο κινητό :

smartthings, internet, samsung health , galaxy wearable, penup , bixby , ζωνη ar, samsung members , samsung global goals, samsung free, samsung switch;

 

1) VLC και shuttle+

2) YouTube Vanced από vancedapp.com ή YouTube premium

3) Δεν ξέρω

4) Όχι

Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Ηχογράφηση δεν με έχει απασχολήσει και ίσως την αλλαγή CSC την έκανες μόνο για αυτό γιατί κατά τ άλλα Goodlock μπορείς να βάλεις και χωρίς να αλλάξεις CSC

 

όντως ωραιο το notistar :)

Πως μπορείς να εγκαταστήσεις το goodlock;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορείς να εγκαταστήσεις το goodlock;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχει διαδικασία, αλλά σε κάθε επανεκκίνηση έπρεπε να την κάνεις πάλι από την αρχή και το παράτησα. Δες εδώ π.χ.

Link to comment
Share on other sites

1) VLC και shuttle+

2) YouTube Vanced από vancedapp.com ή YouTube premium

3) Δεν ξέρω

4) Όχι

Απαντάω στο 4.

Κατέβασε το App Control v.1.6.3 από εδώ ---> https://forum.xda-developers.com/t/tool-adb-appcontrol-v1-6-3-app-manager-debloat-tool-for-android.4147837/

 

Είναι πολύ απλό στη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

AOD δεν έχω, μόνο ποσοστό μπαταρίας μου βγάζει, αλλάζω ρυθμίσεις και δεν αλλάζει τίποτα, ουτε επαναφορά της εφαρμογής βρίσκω.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορείς να εγκαταστήσεις το goodlock;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχει το nice lock που είναι το ίδιο και δουλεύει κανονικά

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορείς να εγκαταστήσεις το goodlock;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκιμασε τα Nicelock και Finelock. Κάνουν το ίδιο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει διαδικασία, αλλά σε κάθε επανεκκίνηση έπρεπε να την κάνεις πάλι από την αρχή και το παράτησα. Δες εδώ π.χ.

Αυτή τη διαδικασία έχω κάνει (έβγαλα κάρτες, άλλαξε σε US με VPN και κάτεβασα την εφραμογή) αλλά δεν μου αλλάζει κάτι με την επαννεκίνηση.

Παίζει κανονικά.

UPDATE: Άκυρο. Τώρα που το ξανάκανα reboot οντως δεν παίζει έχεις δίκιο. Παίζει μόνο το Sound Assistand που είχα κατεβάσει και δεν χρειάζεται να συνδεθεί με το Gaaxy store

Θα δοκιμάσω και τα άλλα που αναφέρανε οι φίλοι πιο πάνω :-)

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε τα Nicelock και Finelock. Κάνουν το ίδιο πράγμα.
Δεν τα βρίσκω στο galaxy store

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα βρίσκω στο galaxy store

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο google play

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...