Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέα ενημέρωση bf8578c7d8120a30468a5e4de2a2caf1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σας βγάζει στα Quick settings επιλογή να προσθέσετε πλακιδιο "shower mode" ? Ξέρει κανείς τι είναι αυτό;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση bf8578c7d8120a30468a5e4de2a2caf1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι χώρας είναι η συσκευή σου γιατί στο δικό μου που είναι Ελληνικό, δεν έχει έρθει ακόμα.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Τι χώρας είναι η συσκευή σου γιατί στο δικό μου που είναι Ελληνικό, δεν έχει έρθει ακόμα.

 

Επιβεβαιώνω ούτε στο δικό μου. Ελληνικό

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στο δικό μου. Σε λίγες μέρες θα έρθει

 

Το έχει πάρει η σειρά 20,η σειρά 10 και εμείς ακόμα εδω

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ίσως καλύτερα.

Θα πάρουμε το δεύτερο καλό.

Είχαν βγάλει στην Ανατολή το πρώτο αλλά μάλλον δεν διόρθωσε το πρόβλημα και έτσι έβγαλαν το δεύτερο που θα πάρουμε εμείς στην Ευρώπη.

Ας κάνουν τα πειράματα στην Ανατολή χιχιχιχι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

Παρατηρώ δε μου κάνει αυτόματα τις αναβαθμίσεις των εφαρμογών απ' το playstore παρόλο που έχω ρυθμίσει υποτίθεται τα πάντα και είναι σε wifi κλπ

Έχετε υπόψη τι μπορεί να φταίει

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή ερώτηση.

Αντιμετωπίζω κι εγώ το ίδιο θέμα με S20+.Έχω βάλει αυτόματη ενημέρωση με οποιοδήποτε δίκτυο αλλά ποτέ δεν ενημερώνονται αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο θέμα βλέπω έχεις βάλει στο κινητό. Τι κόλπο είναι αυτό με το shower. Αν πατήσεις επάνω βγάζει τίποτα πληροφορίες...; αντε θα ανοίγουμε το ντουζ κ με το κινητό χαχα
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο θέμα βλέπω έχεις βάλει στο κινητό. Τι κόλπο είναι αυτό με το shower. Αν πατήσεις επάνω βγάζει τίποτα πληροφορίες...; αντε θα ανοίγουμε το ντουζ κ με το κινητό χαχα

 

Δεν βγάζει κάτι αν το πατήσεις αλλά υποψιάζομαι ότι είναι για όταν θέλεις να το βάλεις σε νερό να μην πατιούνται κατά λάθος τα εικονίδια της αρχικης

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παρατηρήσει ότι στο play store το chrome κ το android σύστημα δεν μου κάνει ενημέρωση. Μόνο αυτά τα δύο.

Edit. Ενημερώθηκαν κανονικά.

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μια ερώτηση και εάν υπάρχουν εδώ μέσα φίλοι οι οποίοι έκαναν μετάβαση από note 20 ultra σε s21 ultra.

Έχω το note 20 ultra 12/512 και λόγω αρρώστιας θέλω να περάσω στο s21 ultra 12/256 με διαφορά 70 ευρώ από μένα.

Χρειαζόμουν το πενάκι μέχρι που αγόρασα το s6 tab οπότε οι δουλειές με πενάκι γίνονται από εκεί.

Φωτογραφίες δεν καίγομαι.

Θα μου πείτε γιατί δεν πουλάω το note και να πάρω ένα αξιόλογο κινητό με 200-300 ευρώ...και δίκιο θα έχετε. Αλλά είπαμε...αρρώστια..

Τι λέτε αξίζει η να πάρω φάρμακο για την ασθένεια μου;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εάν μπορείτε δώσετε τα φώτα σας. 1) από θέμα ασφάλειας τι γίνεται; υπάρχει μέσα στο software ενσωματωμένο anti-virus και να καθαρίζει τα "σκουπίδια" ή πρέπει να κατεβάσεις άλλη π.χ. avg, avast, κλπ; παρατήρησα ότι δε σκαναρει τις εφαρμογές που "κατεβάζεις". 2) από τα apps της Samsung ποια μπορεις να απεγκαταστήσεις για να κερδίσεις χώρο; 3) βάλαμε ανταπτορα USB type c σε 3.5 audio ( από Huawei p40) για να συνδέσουμε ακουστικά και βγαίνει μήνυμα στην οθόνη "αυτο το USB δεν αναγνωρίζεται".... κάθε λύση καλοδεχουμενη.... 4) εφαρμογή "θέματα" υπάρχει ή μονο απο το galaxy store? και όταν κατεβάζεις ένα θέμα ή μια aod απο που τα αλάζεις; Edited by docofmobile
NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μια ερώτηση και εάν υπάρχουν εδώ μέσα φίλοι οι οποίοι έκαναν μετάβαση από note 20 ultra σε s21 ultra.

Έχω το note 20 ultra 12/512 και λόγω αρρώστιας θέλω να περάσω στο s21 ultra 12/256 με διαφορά 70 ευρώ από μένα.

Χρειαζόμουν το πενάκι μέχρι που αγόρασα το s6 tab οπότε οι δουλειές με πενάκι γίνονται από εκεί.

Φωτογραφίες δεν καίγομαι.

Θα μου πείτε γιατί δεν πουλάω το note και να πάρω ένα αξιόλογο κινητό με 200-300 ευρώ...και δίκιο θα έχετε. Αλλά είπαμε...αρρώστια..

Τι λέτε αξίζει η να πάρω φάρμακο για την ασθένεια μου;

 

Ευχαριστώ.

 

Λόγο αρρώστιας έκανα την συγκεκριμένη μετάβαση.

Κανένα παράπονο από το note 20 ultra, είχα το 256.

Η υποδοχή Micro sd που είμαι της παλιάς σχολής και θέλω ντε και καλά κάρτα μου λείπει αρκετά,συνηθίζω όμως.

Την ευκολία να ρίξεις μέσα 512 κάρτα και να τα έχεις όλα όμορφα ωραία τακτοποίημενα δεν θα σου την δώσει κανένα κλαουντ καμία εσωτερική μνήμη.

Είχα 1tb S10 plus κάποτε, και ακόμα και τότε τα αρχεία μου ήταν σε κάρτα sd.

 

Αν θα γύριζα σε note 20 ultra ξανά από s21 ultra?

Ξεκάθαρα όχι λόγο τρέλας για το νεότερο μοντέλο.

 

Δεν ξέρω αν βοηθάω στην απόφαση σου για αλλαγή /μετάβαση,

Οι συσκευές πλέον είναι κορυφή και μόνο αν έχεις αρρώστια πας στο νεότερο μοντέλο.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Λόγο αρρώστιας έκανα την συγκεκριμένη μετάβαση.

Κανένα παράπονο από το note 20 ultra, είχα το 256.

Η υποδοχή Micro sd που είμαι της παλιάς σχολής και θέλω ντε και καλά κάρτα μου λείπει αρκετά,συνηθίζω όμως.

Την ευκολία να ρίξεις μέσα 512 κάρτα και να τα έχεις όλα όμορφα ωραία τακτοποίημενα δεν θα σου την δώσει κανένα κλαουντ καμία εσωτερική μνήμη.

Είχα 1tb S10 plus κάποτε, και ακόμα και τότε τα αρχεία μου ήταν σε κάρτα sd.

 

Αν θα γύριζα σε note 20 ultra ξανά από s21 ultra?

Ξεκάθαρα όχι λόγο τρέλας για το νεότερο μοντέλο.

 

Δεν ξέρω αν βοηθάω στην απόφαση σου για αλλαγή /μετάβαση,

Οι συσκευές πλέον είναι κορυφή και μόνο αν έχεις αρρώστια πας στο νεότερο μοντέλο.

 

Καμένος απάντησε σε καμένο.... Ζητώ που καήκαμε..

Το έδωσα πάμε προς αγορά S21 ultra και συνεχίζουμε σταθερά.... Ώστε να μην πεινάσει κανένας Κορεατης.

Link to comment
Share on other sites

Καμένος απάντησε σε καμένο.... Ζητώ που καήκαμε..

Το έδωσα πάμε προς αγορά S21 ultra και συνεχίζουμε σταθερά.... Ώστε να μην πεινάσει κανένας Κορεατης.

 

Ναι αλίμονο, να μην αφήσουμε κανέναν κορεατη νηστικό! :)

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλίμονο, να μην αφήσουμε κανέναν κορεατη νηστικό! :)

 

ρε τι πίνετε και δε μας δίνεται;

να κάνω όμως και μια ερώτηση, ισχύει όπως διαβάζω σε διάφορες σελίδες πως στις νυχτερινές λήψεις έχει πρόβλημα θορύβου;

θα ήθελα μια αντικειμενική απάντηση, από κάποιον χρήστη που το έχει.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

παίδες sorry εάν γίνομαι φορτικός αλλά μήπως μπορείτε να δώσετε τα φώτα σας λόγω κατοχής της συσκευής; λόγω του φόρτου εργασίας μου έχει αφήσει ο γαμπρός μου το s21 ultra το οποίο σιγά σιγά σετάρω το απόγευμα λόγο εργασίας και εγώ. εκτός απο αυτά που ρωτώ στη πίσω σελίδα , θέλω να ρωτήσω και για το wifi calling το οποίο δεν υπάρχει πουθενά σαν ρύθμιση , ενώ ένα j6 ενός συναδέλφου το έχει κανονικά... τι παίζει;
NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

παίδες sorry εάν γίνομαι φορτικός αλλά μήπως μπορείτε να δώσετε τα φώτα σας λόγω κατοχής της συσκευής; λόγω του φόρτου εργασίας μου έχει αφήσει ο γαμπρός μου το s21 ultra το οποίο σιγά σιγά σετάρω το απόγευμα λόγο εργασίας και εγώ. εκτός απο αυτά που ρωτώ στη πίσω σελίδα , θέλω να ρωτήσω και για το wifi calling το οποίο δεν υπάρχει πουθενά σαν ρύθμιση , ενώ ένα j6 ενός συναδέλφου το έχει κανονικά... τι παίζει;
Cosmote υπάρχει κανονικά το WiFi calling b21d24000af59477c2c95ca4b29f725b.jpg

 

Για να βρεις τη ρύθμιση, πας από την εφαρμογή που κάνεις κλήσεις, πατάς τις 3 τελιτσες πάνω δεξιά και βρίσκεις το menu wifi calling

 

58f0a775a6433594d8a5ae37312b7dbf.jpg2d6ed4d52958eddc0808fa35de39e409.jpg

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

απο που ειναι αγορασμενο; τι εταιρεια εχεις; VoLTE σημα βγαζει;

 

κωτσοβολο , Vodafone , ναι....

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cosmote υπάρχει κανονικά το WiFi calling b21d24000af59477c2c95ca4b29f725b.jpg

 

Για να βρεις τη ρύθμιση, πας από την εφαρμογή που κάνεις κλήσεις, πατάς τις 3 τελιτσες πάνω δεξιά και βρίσκεις το menu wifi calling

 

58f0a775a6433594d8a5ae37312b7dbf.jpg2d6ed4d52958eddc0808fa35de39e409.jpg

Αυτή ακριβώς η ρύθμιση δεν υπάρχει....

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

κωτσοβολο , Vodafone , ναι....

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή ακριβώς η ρύθμιση δεν υπάρχει....

 

Μήπως πρέπει να ζητήσεις από την εταιρία να το ενεργοποιήσει; Vodafone έχω και εγώ και υπάρχει κανονικά και για τις 2 κάρτες

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...