Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Νομίζω ότι τρώει πολύ μπαταρία στην αναμονή... Από τις 1 που έπεσα για ύπνο μέχρι τις 6, πολύ δεν είναι 8% κάτω;

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω ότι το είχα παρατηρήσει όταν είχα συνέχεια το always on display .για κλειστο το βράδυ να δεις .

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια είναι οτι standby καταναλώνει όπως και όλα τα s/note ,όσοι έχουν δουλέψει iphone καταλαβαίνουν την τεράστια διαφορά,εγώ απο αυτονομία γενικά περίμενα καλύτερα πράγματα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι από αυτονομία τα πάει καλά. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δουλέψει iPhone για να έχω μέτρο σύγκριση αλλά όσα android είχα το s21 έχει μια πολύ καλή αυτονομία κ όσο το δουλεύεις τόσο δύσκολα αδειάζει η μπαταρία, σε άλλες συσκευές μου έφευγε νεράκι η μπαταρία λίγο internet κ YouTube. Η δικιά μου εμπειρία.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βλέπω σε πολλά βίντεο στο YouTube όταν θέλει κάποιος να απενεργοποιησει το κινητό να ζητάει το pin γίνεται να το ενεργοποιήσουμε κ εμείς?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Θα εκτιμούσα ιδιαίτερα εάν κάποιος μπορέσει να με βοηθήσει με τα εξής θέματα που έχω στο S21 ultra που έχω περίπου 3 μηνες

 

1) Δεν θυμάμαι πότε ακριβώς ξεκίνησέ αυτό το πρόβλημα, αλλά όταν κάποιος μου κανει tag στο messenger , η ειδοποίηση είναι η ίδια με τα κοινά μηνύματα που λαμβάνω στο messenger, και δεν έχω βρει το τρόπο να το αλλάξω

 

2) Ενώ είμαι συνδεδεμένος στο wifi και κόντα στο router με πολύ καλή ταχύτητα αποσυνδέεται και μπαίνει στο 4g χωρίς να μπορώ να καταλάβω το λόγο. Αυτό δεν μου το κάνει μόνο σε ένα δίκτυο wifi, αλλά σε διάφορα

 

Να αναφέρω ότι το τηλέφωνο έχεις τις τελευταίες ενημερώσεις σαν λογισμικό αλλα και σαν εφαρμογές

 

Αν μπορείτε παρακαλώ βοηθήστε με

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Θα εκτιμούσα ιδιαίτερα εάν κάποιος μπορέσει να με βοηθήσει με τα εξής θέματα που έχω στο S21 ultra που έχω περίπου 3 μηνες

 

1) Δεν θυμάμαι πότε ακριβώς ξεκίνησέ αυτό το πρόβλημα, αλλά όταν κάποιος μου κανει tag στο messenger , η ειδοποίηση είναι η ίδια με τα κοινά μηνύματα που λαμβάνω στο messenger, και δεν έχω βρει το τρόπο να το αλλάξω

 

2) Ενώ είμαι συνδεδεμένος στο wifi και κόντα στο router με πολύ καλή ταχύτητα αποσυνδέεται και μπαίνει στο 4g χωρίς να μπορώ να καταλάβω το λόγο. Αυτό δεν μου το κάνει μόνο σε ένα δίκτυο wifi, αλλά σε διάφορα

 

Να αναφέρω ότι το τηλέφωνο έχεις τις τελευταίες ενημερώσεις σαν λογισμικό αλλα και σαν εφαρμογές

 

Αν μπορείτε παρακαλώ βοηθήστε με

Σας ευχαριστώ πολύ

1)πήγαινε στο messenger /ρυθμίσεις /ειδοποιήσεις και ήχοι/διαχείριση ειδοποιήσεων και βάλε οτι ήχο θέλεις.

 

2)κράτα πατημένο το σήμα του WiFi και πατα πανω δεξιά τις 3 τελείες /σύνθετες /αλλαγή σε δεδομένα και εκεί είτε κάνεις απενεργοποίηση ή ρύθμιση ποια WiFi να εξαιρούνται ακόμα και αν είναι ασταθή.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1)πήγαινε στο messenger /ρυθμίσεις /ειδοποιήσεις και ήχοι/διαχείριση ειδοποιήσεων και βάλε οτι ήχο θέλεις.

 

2)κράτα πατημένο το σήμα του WiFi και πατα πανω δεξιά τις 3 τελείες /σύνθετες /αλλαγή σε δεδομένα και εκεί είτε κάνεις απενεργοποίηση ή ρύθμιση ποια WiFi να εξαιρούνται ακόμα και αν είναι ασταθή.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ ειλικρινά για την απαντηση σου.

Το πρόβλημα Νο2 είναι οκ. Το έφτιαξα με την βοηθεια σου

Το προβλημα με το messenger παραμένει. Ισως να μην εξήγησα το προβλημα μου καλά. Αυτό που θέλω είναι να χτυπά κανονικα ο ήχος του messenger αλλα οταν κάποιος με κάνει tag πχ @Kiriakos ας πουμε να χτυπάει με άλλο ηχο όπως ήταν και πριν.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ ειλικρινά για την απαντηση σου.

 

Το πρόβλημα Νο2 είναι οκ. Το έφτιαξα με την βοηθεια σου

 

Το προβλημα με το messenger παραμένει. Ισως να μην εξήγησα το προβλημα μου καλά. Αυτό που θέλω είναι να χτυπά κανονικα ο ήχος του messenger αλλα οταν κάποιος με κάνει tag πχ @Kiriakos ας πουμε να χτυπάει με άλλο ηχο όπως ήταν και πριν.

Θα πας εκεί που σου είπα και θα αλλάξεις τον ήχο ειδοποίησης (φαντάζομαι είναι το "αλλες"). Απο επιλογή εχει τον ήχο απο την εφαρμογή οπότε εσυ θα βάλεις όποια θέλεις. Δες στην φωτογραφία παρακάτω. 87329f86ce1424748d48b52826734bc8.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία με τον exynos έχει τόση διαφορά σε σχέση με τον snap? Στο dxomark το έχουν πατώσει

Καλά και εσύ τώρα διάβασες αξιόπιστο site....

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση..

 

Έχω το πενάκι απο το Note 10 αξιζει να πάρω το καινούργιο?

Αν κατάλαβα καλα ειναι πιο μεγάλο μόνο και δεν έχει και το κουμπί άρα χειρότερο ???

 

Εντομεταξύ μέχρι και aliexpress 2-3 θήκες μόνο υπάρχουν για να έχεις και το s pen μαζί... έλεος...

Και η επίσημη κιολας δε χωράει καν το παλιό...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δουλέυω με του note 5 ,μια χαρά είσαι με του 10,το δικο του δεν μου αρέσει χοντροκομμένο ..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ έχω από note 3 μια χαρά δουλεύει απλά το μελανό σημείο είναι η θήκη για την αποθήκευση . Έχουν βγάλει στο my phone στην πρώτη σελίδα κ κράζουν το s21u για τα lag της κάμερας κ γράφουν μέσα όλοι οι χιαομαδες το μακρι τους καιτο κοντό τους....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση..

 

Έχω το πενάκι απο το Note 10 αξιζει να πάρω το καινούργιο?

Αν κατάλαβα καλα ειναι πιο μεγάλο μόνο και δεν έχει και το κουμπί άρα χειρότερο ???

 

Εντομεταξύ μέχρι και aliexpress 2-3 θήκες μόνο υπάρχουν για να έχεις και το s pen μαζί... έλεος...

Και η επίσημη κιολας δε χωράει καν το παλιό...

 

Το πενακι του note10 δουλευει κανονικα σαν πενακι οπως και αλλων note κινητων χωρις ομως τις οποιες bluetooth λειτουργιες/δυνατοτητες.

 

Οι θηκες λοιπον που βγηκαν/βγαινουν,αφορουν το βασικο standar μεγαλο πενακι που πωλειται ξεχωριστα ή που πουλαει η ιδια η Samsung σε bundle με τις δικες της θηκες.

 

Με λιγα λογια μην περιμενεις να βγουν γενικα θηκες για τα μικροτερα spen των note. Μονο αυτες οι θηκες που εχουν το spen στην πλατη αν σε βολεψουν που φανταζομαι θα εχει και το aliexpress σαν και αυτη https://www.amazon.co.uk/Gogobuy-Compatible-Stylish-Shock-Absorbing-Protective-Sky-blue/dp/B093GY67FV/ref=sr_1_9?dchild=1&keywords=s21+s+pen+case&qid=1622652810&sr=8-9

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κ εγώ έχω από note 3 μια χαρά δουλεύει απλά το μελανό σημείο είναι η θήκη για την αποθήκευση . Έχουν βγάλει στο my phone στην πρώτη σελίδα κ κράζουν το s21u για τα lag της κάμερας κ γράφουν μέσα όλοι οι χιαομαδες το μακρι τους καιτο κοντό τους....

 

Ετσι ακριβως. Ειδικα αυτος ο challenge143 που σχολιασε τελευταιος πρεπει να ειναι μεγαλος xiaomας. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το πενακι του note10 δουλευει κανονικα σαν πενακι οπως και αλλων note κινητων χωρις ομως τις οποιες bluetooth λειτουργιες/δυνατοτητες.

 

Οι θηκες λοιπον που βγηκαν/βγαινουν,αφορουν το βασικο standar μεγαλο πενακι που πωλειται ξεχωριστα ή που πουλαει η ιδια η Samsung σε bundle με τις δικες της θηκες.

 

Με λιγα λογια μην περιμενεις να βγουν γενικα θηκες για τα μικροτερα spen των note. Μονο αυτες οι θηκες που εχουν το spen στην πλατη αν σε βολεψουν που φανταζομαι θα εχει και το aliexpress σαν και αυτη https://www.amazon.co.uk/Gogobuy-Compatible-Stylish-Shock-Absorbing-Protective-Sky-blue/dp/B093GY67FV/ref=sr_1_9?dchild=1&keywords=s21+s+pen+case&qid=1622652810&sr=8-9

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ετσι ακριβως. Ειδικα αυτος ο challenge143 που σχολιασε τελευταιος πρεπει να ειναι μεγαλος xiaomας. :lol:

 

Αυτή την θήκη έχω και εγώ. Δεν δίνει φάρδος και βολεύει καλύτερα στο χέρι. Απλά όταν ακουμπάς το τηλέφωνο κάτω δεν πατάει επίπεδα αλλά για μένα δεν είναι θέμα αυτό...

Στην κάμερα τι lag έχετε;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Έγω προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει κάτι αλλά από ότι έχω δεί σε βίντεο όταν ζουμαρεις το κινητό η αναλλαγή σε άλλη κάμερα υποτίθεται ότι κάνει ένα κομπιασμα στο τέρμα κ αντίστροφα, παπάκια μεντολες να είχαμε να λέγαμε,εγώ πάντως επειδή ζουμαρω ανά τακτά διαστήματα λόγο ωραίας γειτόνισσας..... Δεν έχω προσέξει κάτι, αλλά έτσι κι αλλιώς λένε ότι διορθώθηκε. τροφή δίνουν να πιαστούν από κάπου.
Link to comment
Share on other sites

Στην κάμερα τι lag έχετε;

 

https://www.sammobile.com/opinion/camera-app-on-samsung-galaxy-s21-phones-is-frustratingly-laggy/

 

Και εδω το πιο προσφατο που αναφερει για το patch του Ιουνιου.

https://www.sammobile.com/news/galaxy-s21-camera-lag-issues-will-be-nuked-soon/amp/

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απλά όταν ακουμπάς το τηλέφωνο κάτω δεν πατάει επίπεδα αλλά για μένα δεν είναι θέμα αυτό...

 

Λογικο αφου το spen στην ουσια ειναι στην πλατη του κινητου. Τωρα ακουγεται οτι θα βγει και Spen pro αργοτερα με υποστηριξη στο S21ultra,αρα ισως βγουν και αλλες θηκες πανω σε αυτο.

 

https://www.xda-developers.com/samsung-s-pen-pro-galaxy-s21-ultra-release-details/

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...