Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει περίπτωση να το πας σε μη εξουσιοδοτημένο, θα χάσεις και την εγγύηση.

 

πχ πας γερμανο η αλλες αλυσιδες... θελεις αποδειξη

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις/πληροφορίες τηλεφώνου/πληροφορίες λογισμικού/έκδοση λογισμικού παροχέα ,εκεί θα δεις 4 csc. Το τελευταίο είναι της κάρτας. Τα υπόλοιπα είναι της χώρας προέλευσης
Όλα κομπλέ το βρήκα. Προσπαθώ να κατεβάσω το google pay από το store και μου γράφει ότι δεν υποστηρίζεται για την χώρα μου. Έχω ελληνικό λογαριασμό. Δεν έχει έρθει επίσημα Ελλάδα?

 

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά επειδή το πασπατευω συνέχεια την συσκευή και ίσως αυτό που θα γράψω το ξέρουν πολλοί το επισυνάπτω και ας μην το χρησιμοποιήσει κανείς. Όταν δώσεις τα δικαιώματα κ ενεργοποιησεις τις επιλογές του προγραμματιστή κ απενεργοποιησεις την κλίμακα 1χ των animation, πιστέψτε με το κινητό γίνεται κροτίδα, από ότι ήταν σαφέστατη διαφορά στην ανταπόκριση στο άνοιγμα σελίδων. Σαν να πέταξες τουρμπίνα από scania...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα μίλησα με τα public και μου είπαν δεν χρειάζεται να αναγράφεται το IMEI της συσκευής.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα μίλησα με τα public και μου είπαν δεν χρειάζεται να αναγράφεται το IMEI της συσκευής.

 

δεν χανεις κατι αυριο να μπεις στη σελιδα της samsung στο live chat να το διασταυρωσεις για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι δυνατόν στην απλή φόρτιση και την γρήγορη φόρτιση να μου γράφει ακριβώς τους ίδιους χρόνους πλήρους φόρτισης;

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά επειδή το πασπατευω συνέχεια την συσκευή και ίσως αυτό που θα γράψω το ξέρουν πολλοί το επισυνάπτω και ας μην το χρησιμοποιήσει κανείς. Όταν δώσεις τα δικαιώματα κ ενεργοποιησεις τις επιλογές του προγραμματιστή κ απενεργοποιησεις την κλίμακα 1χ των animation, πιστέψτε με το κινητό γίνεται κροτίδα, από ότι ήταν σαφέστατη διαφορά στην ανταπόκριση στο άνοιγμα σελίδων. Σαν να πέταξες τουρμπίνα από scania...

 

που ειναι τα animation και ποια κανεις 0.5 γιατι δεν το θυμαμαι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω reviews από το εξωτερικό και λένε ότι στο τηλέφωνο εμφανίζονται διαφημίσεις από τον ίδιο το λειτουργικό σε εφαρμογές της Samsung (πχ στον καιρό) αλλά και στο notification panel. Απλά τραγικό. Λένε ότι είναι θέμα του παρόχου γιατί όταν το τηλέφωνο δεν έχει sim δεν εμφανίζει διαφημίσεις αλλά με.το που μπαίνει sim εμφανίζονται. Ισχύει και σε εμάς Ελλάδα αυτό??? Αύριο έλεγα να πάω να το πάρω από Cosmote με την αναβάθμιση μου αλλά άμα ισχύει κάτι τέτοιο δεν με βλέπω.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω reviews από το εξωτερικό και λένε ότι στο τηλέφωνο εμφανίζονται διαφημίσεις από τον ίδιο το λειτουργικό σε εφαρμογές της Samsung (πχ στον καιρό) αλλά και στο notification panel. Απλά τραγικό. Λένε ότι είναι θέμα του παρόχου γιατί όταν το τηλέφωνο δεν έχει sim δεν εμφανίζει διαφημίσεις αλλά με.το που μπαίνει sim εμφανίζονται. Ισχύει και σε εμάς Ελλάδα αυτό??? Αύριο έλεγα να πάω να το πάρω από Cosmote με την αναβάθμιση μου αλλά άμα ισχύει κάτι τέτοιο δεν με βλέπω.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Η μόνη διαφήμιση που έχω δει είναι από το Samsung members για προσφορές αλλά έχω επιλέξει εγώ να τις βλέπω. Αν θες το κλείνεις κει δεν έρχεται τίποτα. Ας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος γιατί έχω το adguard

Link to comment
Share on other sites

Όχι το τηλέφωνο δεν έχει διαφημίσεις που έχω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

που ειναι τα animation και ποια κανεις 0.5 γιατι δεν το θυμαμαι?

 

Πας πληροφορίες για το τηλέφωνο μετά πληροφορίες για το λογισμικό Κ μέτα πατάς αρκετές φορές πάνω στην έκδοση κερνελ η ένα από αυτά εκεί αν θυμάμαι Κ μετά σου βγάζει όταν ποίο πίσω επιλογές προγραμματιστή μπαίνεις μέσα Κ τα απενεργοποιείς Κ μετά απολαύσετο το κινητό να κοφτιαζει....

Link to comment
Share on other sites

Το πενάκι που υπάρχει μαζί με κάποιες θήκες έχει τις ίδιες λειτουργίες με το πενάκι που υπάρχει στα note; Αν όχι, ποιές λειτουργίες δεν έχει;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω reviews από το εξωτερικό και λένε ότι στο τηλέφωνο εμφανίζονται διαφημίσεις από τον ίδιο το λειτουργικό σε εφαρμογές της Samsung (πχ στον καιρό) αλλά και στο notification panel. Απλά τραγικό. Λένε ότι είναι θέμα του παρόχου γιατί όταν το τηλέφωνο δεν έχει sim δεν εμφανίζει διαφημίσεις αλλά με.το που μπαίνει sim εμφανίζονται. Ισχύει και σε εμάς Ελλάδα αυτό??? Αύριο έλεγα να πάω να το πάρω από Cosmote με την αναβάθμιση μου αλλά άμα ισχύει κάτι τέτοιο δεν με βλέπω.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

ουτε εμενα εχει διαφημισεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πενάκι που υπάρχει μαζί με κάποιες θήκες έχει τις ίδιες λειτουργίες με το πενάκι που υπάρχει στα note; Αν όχι, ποιές λειτουργίες δεν έχει;

 

δεν εχει τις blutooth λειτουργιες, ολα τα αλλα τα κανει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχει κάποιος τον ασύρματο φορτιστή των 9W (αυτόν ειδα στα μαγαζιά) να μου πει πόση ωρα κάνει μια φόρτιση από το 25% περίπου μέχρι το 100%; Επίσης αξίζει η αγορά μόνο του ασύρματου και όταν χρειάζεσαι κάπου αλλού να έχεις κάποιον παλιό από άλλο κινητό; Τέλος, με τον ενσύρματο φορτιστή μέχρι 25W φορτίζει; Είμαι σε αναμονή παραλαβής και ψάχνω να δω τι θα πάρω, συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Τον 25αρη πάρε ο 9 αργεί εκτός αν θα το φορτίζεις αποκλειστικά τη νύχτα πέφτοντας για ύπνο. Εγώ αυτόν είχα από παλιά (s8 plus) και κάνει κάνα τρίωρο να φορτίσει από 30% μέχρι τέλους των 4500mAh μπαταρία του Fe 5g. Βέβαια δεν γνωρίζω αν δουλεύει και υποστηρίζει στο s21u , λογικά θα δουλεύει...

https://www.skroutz.gr/s/16670743/Samsung-USB-C-Wireless-Charging-Pad-Qi-Μαύρο-P1100.html

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά επειδή το πασπατευω συνέχεια την συσκευή και ίσως αυτό που θα γράψω το ξέρουν πολλοί το επισυνάπτω και ας μην το χρησιμοποιήσει κανείς. Όταν δώσεις τα δικαιώματα κ ενεργοποιησεις τις επιλογές του προγραμματιστή κ απενεργοποιησεις την κλίμακα 1χ των animation, πιστέψτε με το κινητό γίνεται κροτίδα, από ότι ήταν σαφέστατη διαφορά στην ανταπόκριση στο άνοιγμα σελίδων. Σαν να πέταξες τουρμπίνα από scania...

Άμα απενεργοποιησεις και τα 3 τα mail δουλεύουν? Εγώ μόλις κάνω swipe προς τα κάτω για να φορτώσει τα καινούργια mail δεν τα φορτώνει. Κάνω κάτι λάθος?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνώριζετε αν η συσκευή διαθέτει αλλαγή προφίλ χρήστη; για παράδειγμα να δανισω το κινητό σε φίλο κ να μπει σαν προφίλ επισκέπτη;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το τηλέφωνο 3 εβδομάδες και δεν έχει δημιουργήσει κανένα αντίγραφο ασφάλεια στο Samsung account. Σε εσάς δημιουργεί αυτόματα;

Επίσης σε επαναφορά τι είναι καλύτερο να επαναφέρουμε από το Samsung account η από το google?

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το τηλέφωνο 3 εβδομάδες και δεν έχει δημιουργήσει κανένα αντίγραφο ασφάλεια στο Samsung account. Σε εσάς δημιουργεί αυτόματα;

Επίσης σε επαναφορά τι είναι καλύτερο να επαναφέρουμε από το Samsung account η από το google?

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο δικό μου δημιουργεί αυτόματα που έχω προσέξει.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, θα ηθελα μια μικρη βοηθεια, αν ξερει καποιος να με βοηθησει: ενω εχω βαλει καποιον ηχο για τις ειδοποιησεις, αυτος μου ερχεται μονο στα μυνηματα, ενω στο yahoo και στο gmail δεν ερχεται τιποτα. ( στο s10 που ειχα μου ερχοταν ο ιδιος ηχος και στα μυνηματα, και στο yahoo και στο gmail ). τι μπορει να φταιει? σας ευχαριστω εκ των προτερω.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας, θα ηθελα μια μικρη βοηθεια, αν ξερει καποιος να με βοηθησει: ενω εχω βαλει καποιον ηχο για τις ειδοποιησεις, αυτος μου ερχεται μονο στα μυνηματα, ενω στο yahoo και στο gmail δεν ερχεται τιποτα. ( στο s10 που ειχα μου ερχοταν ο ιδιος ηχος και στα μυνηματα, και στο yahoo και στο gmail ). τι μπορει να φταιει? σας ευχαριστω εκ των προτερω.

 

Πήγαινε στις εφαρμογές που θέλεις κ σε κάθε εφαρμογή έχει τον ήχο στην προεπιλογή και εκεί άλλαξε το με τον ήχο που θέλεις. Εγώ έχω βάλει στο κάθε ένα ξεχωριστό ήχο για να ξέρω από ποία εφαρμογή είναι. Άλλο στα μηνύματα, στο Gmail, viber, eBay κ πάει λέγοντας.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις εφαρμογές που θέλεις κ σε κάθε εφαρμογή έχει τον ήχο στην προεπιλογή και εκεί άλλαξε το με τον ήχο που θέλεις. Εγώ έχω βάλει στο κάθε ένα ξεχωριστό ήχο για να ξέρω από ποία εφαρμογή είναι. Άλλο στα μηνύματα, στο Gmail, viber, eBay κ πάει λέγοντας.

 

πηγαινω στις εφαρμογες βρισκω πχ το gmail το ανοιγω αλλα δεν εχει πουθενα κατι για τον ηχο, μηπως μπορεις να με βοηθησεις στελνοντας μου μια φωτο να το δω? χιλια συγγνωμη.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δημιουργεί αυτόματα που έχω προσέξει.
Έχει επιλογή να επιλέξεις ποια ώρα της ημέρας θα δημιουργούνται τα αντίγραφα;

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω. Ποιο πολύ εμπιστεύομαι την samsung πάρα τα public .Αν και το επιβεβαίωσα δύο φορές ότι δεν χρειάζεται η αναγραφή ΙΜΕΙ στην απόδειξη αγοράς.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

πηγαινω στις εφαρμογες βρισκω πχ το gmail το ανοιγω αλλα δεν εχει πουθενα κατι για τον ηχο, μηπως μπορεις να με βοηθησεις στελνοντας μου μια φωτο να το δω? χιλια συγγνωμη.

 

Πας Π.χ στο gmail ,μετά ρυθμίσεις Κ εκεί έχει γενικές ρυθμίσεις το email από κάτω Κ προσθήκη λογαριασμό ,πατάς το email σου Κ μετά διαχείριση ειδοποιησεων ,κατηγορία ειδοποιησεων Κ φτιάχνεις τον ήχο σου δόνηση κτλ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει επιλογή να επιλέξεις ποια ώρα της ημέρας θα δημιουργούνται τα αντίγραφα;

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω την εντύπωση ότι το έχει πάρει το μάτι μου δεν είμαι σίγουρος θα το κοιτάξω Κ θα σου στείλω αναλυτικά που θα πας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Νομίζω ότι τρώει πολύ μπαταρία στην αναμονή... Από τις 1 που έπεσα για ύπνο μέχρι τις 6, πολύ δεν είναι 8% κάτω;

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...