Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν μετά από πολύ ψάξιμο για όσους στο always on display χάνουν την πρώτη κλήση μετά από αδράνεια του κινητού βρήκα ένα τρόπο προσωρινά μέχρι να έρθει αναβάθμιση να το διορθώσουν. Βγάζουμε την εξοικονόμηση απο την aod Κ βάζουμε κ την ειδοποίηση εφαρμογής κλήσεις στα 3 λεπτά να σε ενημερώνει. Με αυτό τον τρόπο πού το δουλεύω 1βδομαδα παίζει καλά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Απο το μεσημέρι είμαι και εγώ ένα κάτοχος του samsung s21 ultra . Σαν αρχάριος έχω δύο ερωτήσεις. 1ον ζεσταίνεται τόσο πολύ το κινητό; και 2η ερώτηση στην απόδειξη δεν γράφουνε το s/n η imei συσκευής. Είναι αυτό πρόβλημα για την εγγύηση;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Απο το μεσημέρι είμαι και εγώ ένα κάτοχος του samsung s21 ultra . Σαν αρχάριος έχω δύο ερωτήσεις. 1ον ζεσταίνεται τόσο πολύ το κινητό; και 2η ερώτηση στην απόδειξη δεν γράφουνε το s/n η imei συσκευής. Είναι αυτό πρόβλημα για την εγγύηση;

απο ποιο καταστημα το πηρες φιλε μου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από public.gr

 

ααα μου το εχει κανει και εμενα αυτο ο πωλητης δεν εχει σκαναρη το imei και δεν εχει βγει στην αποδειξη. καλο ειναι να πας αυριο και να τους το πεις με την αποδειξη και το κουτι του να σου βγαλουν μια αλλη απλα να γραφει επανω το imei για να εισαι και οκ με την εγγυηση οχι οτι θα εχεις καποιο θεμα αλλα το σωστο ετσι ειναι πρεπει να το γραφει επανω......

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι ηρθε. Λεει και οτι ειναι και για την καμερα. το QUICKSHARE τι ειναι; Σαν το airdrop των iphone? το εχει δοκιμασει κανεις;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι ηρθε. Λεει και οτι ειναι και για την καμερα. το QUICKSHARE τι ειναι; Σαν το airdrop των iphone? το εχει δοκιμασει κανεις;
Ναι σαν το airdrop ειναι μεταξυ μόνο συσκευών samsung . Είναι ταχύτατο. Αλλα αυτά του κλειστού τύπου δεν τα χωνεύω. Καλό είναι να στρώσει τον ποπό της η google και να βελτιώσει το δικό της( nearby share) που ειναι κοινό για όλα τα android και να μην χρειάζεται ο κάθε κατασκευαστής να κάνει δικό του για να προλαβαίνει τις εξελίξεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τι θα δούμε. Και εμένα την κατεβάζει.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ giannakis75

 

Καλησπέρα. Επειδή κι εγώ χτες αγόρασα το S21+ από αυτή την αλυσίδα, ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την απόδειξη... Και εμένα δε γράφει το ΙΜΕΙ, πήγες και ζήτησες επανεκτύπωση που να το αναγράφει?

 

Επίσης, προτάσεις για τζαμάκι, θήκη και φορτιστή? Έχει κάποιος official θήκη να μας πει γνώμη? Προς το παρόν έχω τη μεμβράνη που είναι σχεδόν αόρατη αλλά δε ξέρω κατά πόσο προστατεύει. Ρωτάω εδώ παρότι έχω το plus γιατί λογικά θα υπάρχουν για όλη τη σειρά. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τι κίνηση να πάω για επανεκτυπωση δεν την έχω κάνει ακόμα. Την απόδειξη μουτην έστειλαν χθες με e-mail γιατί το κινητό μου το παρέλαβα χωρίς απόδειξη. Ωστόσο θα ενημερώσω και την samsung.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή θα μου σπάσει τα νεύρα το s21 ultra μου χαλάει η μπαταρία γρήγορα. Οι υπηρεσίες Google service φτάνουν στο 13% κ μαζί με αυτό ανεβαίνουν και οι ψηφιακή ευεξία 15% κ συνεχίζει το ίδιο και οι ρυθμίσεις το ζωντανό κείμενο σε ομιλία samsung και πάει λέγοντας! Έκανα επαναφορά πέρασα μια άλλη έκδοση τον υπηρεσιών Google service και εκεί που φάνηκε να στρώνει το πρωί πήρε αναβάθμιση ξανά από μόνο του οι υπηρεσίες Google service στην 25.15.15 κάτι τέτοιο νομίζω και ξανά τα ίδια!Τη Να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να κάνω το samsung notes, να μην τρέχει στο παρασκήνιο?

Έχω την εντύπωση ότι καταναλώνει αρκετή μπαταρία και δεν τη χρησιμοποιώ την εφαρμογή.

'Στις υπηρεσίες που εκτελούνται'

Ενώ πατάω διακοπή, ανοίγει μόνη της αυτόματα παλι..

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ giannakis75

 

το σωστο ετσι πρεπει να ειναι φιλαρακι τουλαχιστον κατι το οτι πιστοποιει οτι ειναι το συγκεκριμενο κινητο κατι τελος παντον δεν ειναι σωστο να μην γραφει το imei για εμενα ειναι μεγα λαθος. να εισαι καλα φιλαρακι μου να το χαρεις........

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να κάνω το samsung notes, να μην τρέχει στο παρασκήνιο?

Έχω την εντύπωση ότι καταναλώνει αρκετή μπαταρία και δεν τη χρησιμοποιώ την εφαρμογή.

'Στις υπηρεσίες που εκτελούνται'

Ενώ πατάω διακοπή, ανοίγει μόνη της αυτόματα παλι..

 

Για δοκίμασε ρυθμίσεις/φροντιδα μπαταρίας/μπαταρία/όριο χρήσης στο παρασκήνιο/βάλε την

Εφαρμογή σε πλήρη αδράνεια .Οι εφαρμογές σε πλήρη αδράνεια δεν θα εκτελούνται ποτέ στο παρασκήνιο. Θα λειτουργούν μόνο όταν τις ανοίγετε.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναγκαστική μεταφορά αρχείων από Samsung cloud σε onecloud ξέρει κανείς αν η μεταφορά φωτογραφιών γίνεται σε υψηλή ανάλυση η όχι? Γιατί όταν ξεκίνησα να το κάνω δεν μου είχε επιλογή.

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει η δυνατότητα να μεταφέρω τις φωτογραφίες από το onecloud στο Googledrive χωρίς να τις κατεβάσω πρώτα σε PC? Δηλαδή να γίνει αυτόματα η μεταφορά από cloud σε cloud...

 

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος μιας ημέρας ήδη, όλα λειτουργούν άψογα και το μόνο που δεν έχω καταφέρει ακόμα είναι η σύνδεση στο αυτοκίνητο με android auto. Το αυτοκίνητο είναι συμβατό και έπαιζε μια χαρά μέσω καλωδίου USB με το προηγούμενο τηλέφωνο (OnePlus 6T). Έκανα forget τα πάντα, επαναφορά στις ρυθμίσεις του αυτοκινήτου, αλλά αρνείται πεισματικά να συνδεθεί και γράφει ελέγξτε την σύνδεσή σας. Δοκίμασα και διαφορετικά καλώδια μπας και ήταν εκε6 το θέμα αλλά δεν..

Καμία ιδέα?

Δεν επιτρέπονται αγγελίες εκτός Buy&Sell.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος μιας ημέρας ήδη, όλα λειτουργούν άψογα και το μόνο που δεν έχω καταφέρει ακόμα είναι η σύνδεση στο αυτοκίνητο με android auto. Το αυτοκίνητο είναι συμβατό και έπαιζε μια χαρά μέσω καλωδίου USB με το προηγούμενο τηλέφωνο (OnePlus 6T). Έκανα forget τα πάντα, επαναφορά στις ρυθμίσεις του αυτοκινήτου, αλλά αρνείται πεισματικά να συνδεθεί και γράφει ελέγξτε την σύνδεσή σας. Δοκίμασα και διαφορετικά καλώδια μπας και ήταν εκε6 το θέμα αλλά δεν..

Καμία ιδέα?

 

Δουλεύει κανονικά απλά στην πρώτη σύνδεση με πήγε στο κινητό στις ρυθμίσεις κ μετά μεταφέρεται στο αμάξι για την τελική σύνδεση, απλά εγώ ακόμα δεν μπορώ να βρω τρόπο να του μιλάω στα ελληνικά και να με καθοδηγεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Γίνεται και αντίστροφα. Από το μενού του αυτοκινήτου, κανείς σύνδεση με το μενού του Android auto και μετά αποδοχή στο τηλέφωνο και συνδέεται. Ασύρματα. Μια και μόνο φορά. Δεν χρειάζεται καλώδιο και μετά κάθε φορά που μπαίνεις στο αυτοκίνητο, συνδέεται αυτόματα.

Επιβεβαιώνω ότι δεν λειτουργεί η φωνητική αναζήτηση του Android auto στα Ελληνικά. Στα Αγγλικά λειτουργεί απροβλημάτιστα. Λογικά σε επόμενη έκδοση του Android auto, θα λειτουργήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τι λέτε για αγορά μέσω bestprice https://www.bestprice.gr/item/2156453929/samsung-galaxy-s21-ultra-5g-128gb-dual.html?qid=3rVKjQGlkMR_ba8fc&seq=2&qo=s21#review-list και αναφέρομαι κυρίως σε κατάστηματα με άμεση παράδοση; μου κάνει εντύπωση η διαφορά τιμής από σκρουτζ
Link to comment
Share on other sites

αν τελικά κάνω κίνηση θα κάνω από ένα που έχει πολλές καλές κριτικές και δίνει και imei για να πάρεις την smartec τηλέφωνο για τα περαιτέρω ....και στα δύο κοιτάζουμε τα μαγαζιά όχι μηχανές αναζήτησης

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...