Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συμφωνω οτι εχει πιο ποιοτικη οθονη,ιδιες καμερες περιπου,πιο γρηγορες ταχυτητες στο hardware και google store που μονο με παρακαμψη και με περιορισμενες δυνατοτητες θα εχω στο p40 pro.Γι αυτο ειμαι τοσο προβληματισμενος

Από συγκριτικό δικό μου.. Σε όλα είναι καλύτερο το Samsung, ακομα και στις κάμερες, αλλά κυρίως στην Οθόνη , εκει διαφορά είναι τεράστια. (Φωτεινότητα, ανάλυση κλπ.)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μετά από πολλή σκέψη, και επειδή χρειάζομαι συσκευή άμεσα λέω να χτυπήσω ένα 256άρι από Γερμανία σήμερα το απόγευμα, από τη στιγμή που το βρίσκω κάτω από 1000ρικο, έναντι του 9 Pro που σκεφτόμουν αρχικά.

 

Ελπίζω να μπορέσω να "ξεφορτώσω" το λειτουργικό από Bixby, Samsung Free και όλο αυτό το bloat για μια σχετικά "καθαρή" εμπειρία, γενικότερα η μόνη μου ανησυχία είναι το λειτουργικό το οποίο εξακολoυθώ να βρίσκω τρομερά φορτωμένο, είδωμεν...

 

Στη χειρότερη, θα βγει για πώληση μόλις κυκλοφορήσει το Xperia 1 III :p

 

Από περιφερειακά διαβάζω για την Humixx θήκη που πρότεινε ένας φίλος πιο πάνω από Amazon, την Whitestone προστασία, και βέβαια τον ορίτζιναλ 25άρη φορτιστή που όλα μαζί είναι κανένα 80-100ρικό ακόμα τα οποία θα γίνουν παραγγελία άμεσα. Κάποια άλλη πρόταση για τα πρώτα απαραίτητα περιφερειακά;; :)

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον αναφέρεσαι στην προωθητική 20% με yellows στα mm να σε ενημερώσω ότι (αν έχεις κάρτα eurobank φυσικά) τρέχει 20% επιστροφή με eurobank μέχρι 16/5 στα public. Οπότε μπορείς να παρατείνεις το δίλημμα σου μέχρι τότε:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχετε απολυτο δικιο και οι δυο.Διλημμα πολυτελειας που πρεπει να το λυσω μεχρι το βραδυ στις 21.00 που υπαρχει η προωθητικη ενεργεια :wacko::wacko:

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

κυκλοφορήσει το Xperia 1 III

μπεζελς κλάψ,διαφορετικά είναι πιο μαζεμένο

 

 

-6.5 inches, 98.6 cm2*(~84.2% screen-to-body -ratio)6.8 inches, 112.1 cm2*(~89.8% screen-to-body...

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον αναφέρεσαι στην προωθητική 20% με yellows στα mm να σε ενημερώσω ότι (αν έχεις κάρτα eurobank φυσικά) τρέχει 20% επιστροφή με eurobank μέχρι 16/5 στα public. Οπότε μπορείς να παρατείνεις το δίλημμα σου μέχρι τότε:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πόσο βγαίνει με την προώθητικη στο public φίλε μου?

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον αναφέρεσαι στην προωθητική 20% με yellows στα mm να σε ενημερώσω ότι (αν έχεις κάρτα eurobank φυσικά) τρέχει 20% επιστροφή με eurobank μέχρι 16/5 στα public. Οπότε μπορείς να παρατείνεις το δίλημμα σου μέχρι τότε:)

 

Απλά στα Public αφενός είναι κατόπιν παραγγελίας και δεν ξέραν να μου πούνε ποσο καιρό θα πάρει ενω το χρειάζομαι εντός 7 ημερών. Αφετέρου είναι στα 1150 ενώ το βρίσκω 950-990 στο ebay. Ναι ΑΝ το πάρω με Eurobank (που δεν εχω αλλά ας πούμε ότι μπορώ να βρω) θα έχω άλλα 200 ευρώ τα οποία όμως δεν έχω κάποια άλλη αγορά προγραμματισμένη άμεσα και θα πρέπει να τα περιμένω. Και τότε θα πρέπει να συμφωνήσω με τον ιδιοκτήτη της κάρτας να αγοράσει κάτι για να μου τα επιστρέψει κτλ. Μπλέξιμο ενώ με το ebay καθαρίζω άμεσα.

 

 

 

μπεζελς κλάψ,διαφορετικά είναι πιο μαζεμένο

 

-6.5 inches, 98.6 cm2*(~84.2% screen-to-body -ratio)6.8 inches, 112.1 cm2*(~89.8% screen-to-body...

 

 

Δεν είμαι curved edge fan να πω την αλήθεια, αν κ δεν είχα ως τωρα curved οπότε δεν ξέρω αν αλλάξω γνώμη, πάντως αυτή τη στιγμή δε με χαλάει το bezel. Ισχύει ότι το S21 δείχνει πιο μοντέρνο αλλά το design είναι λεπτομέρεια για μένα. Με ιντριγκάρουν οι τεχνολογίες από τις Α-series ψηφιακές που θα ενσωματώσει στο Xperia φέτος, με συνεχόμενο focus και ανάλυση του κάθε καρέ, φαίνεται να έχουν κάνει πολύ δουλειά στη φωτογραφία. Τεσπά, ας μην το βγάζω πιο πολύ off-topic :lol:

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του S21 ultra.

Το επόμενο μου S μετά από το S2, ότι καλύτερο, δεδομένου του χρόνου, που έχω πιάσει στα χέρια μου και έχω αγαπήσει.

Είχα αρκετά Note όλα αυτά τα χρόνια.

Δεν ξέρω αν θα το αγαπήσω, αλλά μου φαίνεται λίγο βαρύ και χοντρό. Θα δείξει.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Κέρδισα το bid στο ebay για brand new/κλειστή συσκευασία/sim unlocked 256gb στα 965 ΕΥΡ, ήθελα να πέσω κάτω από το ψυχολογικό όριο των 1000 και νομίζω γενικά πολύ καλά για το 256άρι, άντε να παραλάβω σε μερικές μέρες :) Edited by mclisme
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

χαμός γινεται με τά ultra έβαλα στο καλάθι το 256 από κότσο και μου το έφαγαν την ώρα που ετοίμαζα το κλικ εγουει.....lol

κάθε εμπόδιο και καλό λένε όμως

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Από φορτιστές αυτοκινήτου τι προτείνετε?

https://www.skroutz.gr/s/23231414/Samsung-Dual-Fast-Charger-45W-EP-L5300XBEGEU.html

 

Αυτός αξίζει άραγε?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αγορά,βρήκα επιτέλους 512 και αντικατάστησε το note 10plus. Καλό δεν λέω βαρυ και παχύ το design του note ηταν κοσμημα μπροστα του. Κατα τα άλλα οτι περιμένουμε αυτο πέρνουμε, ταχύτητα κάμερα κτλ μπαταρία ανώτερη απο note. Αλλα όταν ξαναβγεί note... Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ επιβεβαιώνω για public πως η επιστροφή μπήκε κανονικά στην μειωμένη (μέσω κουπονιού) τιμή.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία. Έχω έναν ασύρματο φορτιστή turbo x που δεν ξέρω αν υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση. Αν χρησιμοποιήσω για να τον συνδέσω στο ρεύμα έναν adaptive fast charger που έχω της Samsung θα έχω γρήγορη ασύρματη φόρτιση εφόσον βέβαια το επιλέξω και απ τη συσκευή;

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω τα φώτα σας γιατί έχω σπάσει το κεφάλι μου και λύση δεν βρίσκω.

Όλες οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά στο κινητό, αλλά αυτές του Telegram και των Google Messages (μηνύματα δηλαδή), ενώ ακούγεται ο ήχος, δεν ανάβει η οθόνη.

Όλες οι ρυθμίσεις για τις ειδοποιήσεις είναι ενεργοποιημένες και δεν έχω το Dο Not Disturb.

Στις άλλες εφαρμογές όπως πχ Viber έρχονται κανονικά και ανάβει η οθόνη. Ότι και να έχω κάνει, δεν μπορώ να κάνω την οθόνη να ανάβει στην ειδοποίηση στις πιο πάνω εφαρμογές.

Καμια ιδέα;

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω τα φώτα σας γιατί έχω σπάσει το κεφάλι μου και λύση δεν βρίσκω.

Όλες οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά στο κινητό, αλλά αυτές του Telegram και των Google Messages (μηνύματα δηλαδή), ενώ ακούγεται ο ήχος, δεν ανάβει η οθόνη.

Όλες οι ρυθμίσεις για τις ειδοποιήσεις είναι ενεργοποιημένες και δεν έχω το Dο Not Disturb.

Στις άλλες εφαρμογές όπως πχ Viber έρχονται κανονικά και ανάβει η οθόνη. Ότι και να έχω κάνει, δεν μπορώ να κάνω την οθόνη να ανάβει στην ειδοποίηση στις πιο πάνω εφαρμογές.

Καμια ιδέα;

Αυτό είχα πάθει και εγωστην αρχή ψαχνομουν φαντάσου ούτε στο gmail ερχόντουσαν . Πας στην εφαρμογή αν θυμάμαι καλά κ δίνεις ολα τα δικαιώματα κ ενεργοποιεις κ την ανάδυση μηνυμάτων. Τελεγραμ δεν έχω αλλά κάτι τέτοιο θα παίζει και εκεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω σκαλώσει σε κάτι άλλο που δεν μπορώ να βρω στο android auto έχει ρύθμιση να του μιλάς στα ελληνικά; έχει κάπου να αλλάζεις την γλώσσα; το ψάχνω αλλά τίποτα. Σε ένα άλλο τηλέφωνο που το έχω κατεβάσει σπασμένο δουλεύουν τα ελληνικά κανονικά. Γνωρίζουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιες απορίες...

1) πήρα σήμερα την θήκη με το s Pen. Οι χειρονομίες από αριστερά προς δεξιά και αντίστροφα για επιστροφή μια οθόνη πίσω, και από κάτω προς τα πάνω για κλείσιμο μιας εφαρμογής δεν μπορούν να γίνουν με το s Pen;

2) στην συλλογή, όταν ανοίγω μια φώτο και πατάω το μολύβι για την επεξεργασία, δεν μου εμφανίζει τα εικονίδια για σβήσιμο αντικειμένου, προσθήκη κειμένου, αυτοκόλλητου, φίλτρα κλπ παρα μόνο αν γυρίσω το τηλέφωνο σε landscape και τότε τα εμφανίζει στην δεξιά μεριά κατακόρυφα. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Γίνονται όλες οι χειρονομίες και στη συλλογή μπορείς να κάνεις τα πάντα, να γράψεις πάνω στην εικόνα, να σβήσεις περιεχόμενο και όλα τα υπόλοιπα. Όλα με το spen είναι πλήρως λειτουργικό σε όλα όσα αναφέρεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό με την συλλογή που γράφω δεν έχει να κάνει με το πενάκι.

Για να δουλεύουν οι χειρονομίες με το πενάκι θέλει κάποια ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιες απορίες...

1) πήρα σήμερα την θήκη με το s Pen. Οι χειρονομίες από αριστερά προς δεξιά και αντίστροφα για επιστροφή μια οθόνη πίσω, και από κάτω προς τα πάνω για κλείσιμο μιας εφαρμογής δεν μπορούν να γίνουν με το s Pen;

2) στην συλλογή, όταν ανοίγω μια φώτο και πατάω το μολύβι για την επεξεργασία, δεν μου εμφανίζει τα εικονίδια για σβήσιμο αντικειμένου, προσθήκη κειμένου, αυτοκόλλητου, φίλτρα κλπ παρα μόνο αν γυρίσω το τηλέφωνο σε landscape και τότε τα εμφανίζει στην δεξιά μεριά κατακόρυφα. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα air commands όπως στο note δε δουλεύουν στο S επειδή το πενάκι δεν συνδέεται με Bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Όχι καμία. Δούλεψε έτσι από την αρχή που το πήρα. Κάνει όλες τις χειρονομίες κανονικά. Σαν να λειτουργείς το τηλέφωνο με το δάχτυλο σου. Κάνει τα πάντα. Αρκεί να έχεις ανοίξει το spen από τις ρυθμίσεις βέβαια, λογικό είναι.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τελικά υπήρχε ρύθμιση στις ρυθμίσεις του s Pen για αποκλεισμό χειρονομιων περιήγησης η οποία ήταν ενεργοποιημενη.

Για το άλλο που ρώτησα για την εφαρμογή της συλλογής καμία ιδέα κανείς;

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Έχω φτάσει στην πηγή και δεν μπορώ να πιω νερό . Και ο λόγος είναι ότι έχω eurobank καρτα , υπάρχει διαθεσιμότητα από το public αλλά δεν θυμάμαι τον κωδικό της κάρτας διότι δεν την πολύ χρησιμοποιώ . Έχει κάποιος κάνει παραγγελία και αγορά διαδύκτιακα από το public και να πήρε και την έκπτωση των 200 ευρώ και το 20% της euro bank ;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, στο Galaxy store, goodlock γιατί δεν έχουμε εμείς??
Καλησπέρα.

Κατέβασε το nicelock και πέρασε τα modules που θες χειροκίνητα.

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...