Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν έχω update.

Δίπλα δίπλα με συσκευή ευρωπαϊκή και οι ταχύτητες που πιάνει ο 888 σε 5G είναι 20% καλύτερες (στο download) - στο upload καλύτερες ταχύτητες έβγαλε το Εξυνος. Τρέξαμε 5 tests back to back και η διαφορά είναι πραγματικη.

Κάναμε το ίδιο τεστ και με 4G όπου ο Εξυνος έδωσε καλύτερες ταχύτητες.

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

Το 5G στο snapdragon έχω την εντύπωση ότι εχει εικονικό 5G ακόμη. Αν μετράς ταχύτητες 4G (παρόλο που βλέπεις σήμα 5G) τότε ενδέχεται να πάει καλύτερα το Snapdragon. Σε πραγματικό δίκτυο 5G δε νομίζω όμως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το 5G στο snapdragon έχω την εντύπωση ότι εχει εικονικό 5G ακόμη. Αν μετράς ταχύτητες 4G (παρόλο που βλέπεις σήμα 5G) τότε ενδέχεται να πάει καλύτερα το Snapdragon. Σε πραγματικό δίκτυο 5G δε νομίζω όμως.

 

Σε πραγματικο 5G δίκτυο εγιναν τα τεστ.

Οπως εγραψα ειχα μια Ευρωπαικη συσκευή και το δικο μου με Snap. Και τα 2 ηταν γυρισμενα σε 5G.

Link to comment
Share on other sites

Σε πραγματικο 5G δίκτυο εγιναν τα τεστ.

Οπως εγραψα ειχα μια Ευρωπαικη συσκευή και το δικο μου με Snap. Και τα 2 ηταν γυρισμενα σε 5G.

Για τι ταχύτητες μιλάμε; Αν ήταν κάτω από 250-300 το download τσεκαρε μεσω dialer το δίκτυο που ήσουν πραγματικά. Το αν ηταν γυρισμένα σε 5G δεν σημαίνει απαραίτητα ότι έχεις πραγματικό 5G.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέος κάτοχος εδώ και περιμένω να μου έρθει το μόνιτορ που έκανε δώρο. Ερώτηση σε αυτούς που έχουν παραλάβει, άμα του συνδέσεις αποκωδικοποιητή με hdmi γίνεται κανονικά tv?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εκτός από την έκπτωση των 200 ευρώ που έχουν όλοι αυτή την περίοδο, το public έχει και επιστροφή μέσω eurobank 20%.δεν μπορεί να ισχύουν και τα δύο; από το μαγαζί μου λένε η το ένα ή το άλλο...

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εκτός από την έκπτωση των 200 ευρώ που έχουν όλοι αυτή την περίοδο, το public έχει και επιστροφή μέσω eurobank 20%.δεν μπορεί να ισχύουν και τα δύο; από το μαγαζί μου λένε η το ένα ή το άλλο...

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θεωρητικά θα έπρεπε να ισχύουν και οι 2 εκπτώσεις. Η μία ειναι από την Samsung και η αλλη απο την Eurobank.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το trade n save δεν ισχυει αυτή την περίοδο στα public. Επικοινώνησα και με samsung greece αλλά και εκεί τίποτα

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

εχουμε και το πρωτο προβλημα στο S21 ULTRA σταματησε στα καλα καθουμενα να λειτουργει το δακτυλικο αποτυπωμα εγινε επανεκκινηση, επαναφορα χωρις αποτελεσμα μιλησε με smartec και απο την αλλη εβδομαδα θα το παει για επισκευη εφοσον του ειπανε υπαρχουν ανταλλακτικα.

Το μονο που δεν εγινε να φλασαρει ξανα την ρομ ακουω γνωμες μηπως γλυτωσει ο ανθρωπος τα χειροτερα.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά θα έπρεπε να ισχύουν και οι 2 εκπτώσεις. Η μία ειναι από την Samsung και η αλλη απο την Eurobank.
Ακριβώς. Τι ζόρι τραβάει το public δεν μπορώ να καταλάβω...

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εκτός από την έκπτωση των 200 ευρώ που έχουν όλοι αυτή την περίοδο, το public έχει και επιστροφή μέσω eurobank 20%.δεν μπορεί να ισχύουν και τα δύο; από το μαγαζί μου λένε η το ένα ή το άλλο...

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό για δες το παρακάτω

 

https://www.eurobank.gr/el/epistrofi/prosfores-gia-esas/prosfora-public

 

Το τηλέφωνο είναι πάνω από 199 ευρώ συνεπώς όπως είπαμε και αλλά μέλοι ισχύει και τα δυο .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό για δες το παρακάτω

 

 

 

https://www.eurobank.gr/el/epistrofi/prosfores-gia-esas/prosfora-public

 

 

 

Το τηλέφωνο είναι πάνω από 199 ευρώ συνεπώς όπως είπαμε και αλλά μέλοι ισχύει και τα δυο .

Το είδα αλλά από το κατάστημα αυτό μου είπαν. Η ή μια προσφορά η ή αλλη

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Το είδα αλλά από το κατάστημα αυτό μου είπαν. Η ή μια προσφορά η ή αλλη

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάρε τηλέφωνο την εξυπηρετηση πελατών και ρωτα .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Μεταφερω σχολιο ατομου απο site προσφορων

 

''Κάποια συγκεκριμένα μοντέλα που έχουν ήδη άλλη προωθητική ενέργεια δεν παίρνουν μέρος από ό,τι φαίνεται.

Πήγα στο κατάστημα να αγοράσω το Samsung S21, το οποίο έχει αρχική τιμή τα €948 και με μία προωθητική που έχει βγαίνει στα €798. Ο υπεύθυνος μου είπε ότι μόνο αυτή η προσφορά ισχύει και ότι δεν μπορώ να επιλέξω την προσφορά της Eurobank, με την οποία θα έβγαινε στα €758. Το κοίταξα και μέσω του site και πάλι δεν τα κατάφερα. Λογικά κάνουν κάποιο λάθος, αλλά δεν το έψαξα παραπάνω, δεν καιγόμουν να το πάρω ούτως ή άλλως.

Επειδή η προσφορά είναι σημερινή, κρατάω μία επιφύλαξη μήπως και το διορθώσουν αύριο-μεθαύριο.'''

 

Δυστηχως οσο περνανε τα χρονια,αντι να βελτιωνεται η εξυπηρετιση στις μεγαλες αλυσιδες,αυτή γινεται χειροτερη....

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν λίγο παιδιά από public και με τις δύο προσφορές.

Αρχικά έριξα την παραγγελία μέσα απ το σαιτ, πήγε στο καλάθι με - 200 ευρώ, έβαλα παραλαβή και πληρωμη από κατάστημα και πήρα και την επιστροφή όταν πληρωσα

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και λένε βλακείες στα public. Άπαξ και πάρεις το -200 από την αρχική τιμή με ποιο τρόπο θα «κόψουν» το 20% επιστροφή της EUROBANK?Εφόσον η τιμή που πληρώνεις μετά την έκπτωση (200) είναι πάνω από 199 ευρώ τότε παίρνεις πίσω το 20% της τελικής τιμής σε πόντους. Μιλάμε για τσιμεντόβλακες.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέος κάτοχος εδώ και περιμένω να μου έρθει το μόνιτορ που έκανε δώρο. Ερώτηση σε αυτούς που έχουν παραλάβει, άμα του συνδέσεις αποκωδικοποιητή με hdmi γίνεται κανονικά tv?
Ναι
Link to comment
Share on other sites

Το παραγγείλαμε (μέσω public) για τη γυναίκα μου και είμαι σε αναζήτηση προστασίας οθόνης. Είδα ότι οι περισσότεροι μιλάνε για αυτές με το ειδικό υγρό και uv αλλά δεν ξέρω πόσο εύκολες είναι στην εγκατάσταση. Τα σχετικά βίντεο το δείχνουν απλό αλλά μια επιφύλαξη την έχω. Επίσης βγαίνουν εύκολα σε περίπτωση που σπάσουν;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγείλαμε (μέσω public) για τη γυναίκα μου και είμαι σε αναζήτηση προστασίας οθόνης. Είδα ότι οι περισσότεροι μιλάνε για αυτές με το ειδικό υγρό και uv αλλά δεν ξέρω πόσο εύκολες είναι στην εγκατάσταση. Τα σχετικά βίντεο το δείχνουν απλό αλλά μια επιφύλαξη την έχω. Επίσης βγαίνουν εύκολα σε περίπτωση που σπάσουν;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για μικρή προστασία και η εργοστασιακή μεμβράνη μια χαρά είναι!

Η καλύτερη επιλογή είναι το Whidestone dome glass, με λίγο προσοχή μπαίνει καλά

(το έχω βάλει σε αρκετές προηγούμενες συσκευές μου αλλά ακόμα όχι στο s21 ultra).

Αφαιρείται λίγο πιο δύσκολα από τα κοινά Tempered glass, αλλά αφαιρείται.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση γιατί δεν θυμάμαι μην τυχόν και πείραξα κάτι. Στο gmail όταν έρχονται ειδοποιήσεις θυμάστε να ανάβει Κ η οθόνη όπως στα Viber Κ στα μηνύματα; ή απλά κάνει τον ήχο μόνο ;
Link to comment
Share on other sites

Αν θες λίγο μαλακή αίσθηση αλλά αρκετά λεπτή σχεδόν όσο η pitaka και με καλή προστασία, αυτή που πήρα από Αμαζόν είναι ότι καλύτερο έχω πάρει ποτέ σε θήκη γενικά, και πολύ πιο φθηνή.

 

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B08QHZTJ14/ref=ppx_yo_mob_b_track_package_o0_img?ie=UTF8&psc=1

 

 

 

 

 

Η φωτογραφία δεν είναι τόσο καλή αλλά αν θες να σου στείλω το κινητό φώτο με τη θήκη δεν έχω θέμα. Πραγματικά την έχω ευχαριστηθει τρομερά. Σκέψου πήρα την γνήσια δερμάτινη και δεν την έβαλα ποτέ

Παρέλαβα σήμερα τη θήκη από Amazon. Ευχαριστώ για την πρόταση. Παρά πολύ καλή θήκη εμφανισιακά, ποιοτική, λεπτή και ελαφριά. Δεν ξέρω αν αξίζει να παραγγείλω την pitaka, γιατί δεν είχα ποτέ pitaka για να ξέρω αν αξίζει τα έξτρα λεφτά σε ποιότητα.

 

Δυστυχώς πήρα την official σιλικόνης της samsung και το κινητό γίνεται απλά ένα τούβλο, βαρύ και χοντρό. Η αντίστοιχη για το note 10 plus ήταν λεπτή και ελαφριά, στο s21 ultra είναι το άλλο άκρο.

Edited by karx
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.Επειδη με κατι κουπονια και κατι προωθητικες της πειραιως ,μου βγαινει το p40 pro στα 400 ευρω ενω το galaxy 21 ultra 128gb στα 800 ευρω,δικαιολογειται αυτη η διαφορα ωστε να προβω στην αγορα του δευτερου με 400 plus ευρω?Ποια η γνωμη σας?
Link to comment
Share on other sites

μόνο και μόνο από την στήριξη που θα συνεχίσεις να έχεις απο την samsung και απο την google πας με κλειστά τα μάτια στο S21 ultra!

Ασε που πιστεύω οτι είναι πιο ποιοτικό κινητό αλλά αυτό είναι προσωπικό!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

μόνο και μόνο από την στήριξη που θα συνεχίσεις να έχεις απο την samsung και απο την google πας με κλειστά τα μάτια στο S21 ultra!

Ασε που πιστεύω οτι είναι πιο ποιοτικό κινητό αλλά αυτό είναι προσωπικό!

συμφωνω οτι εχει πιο ποιοτικη οθονη,ιδιες καμερες περιπου,πιο γρηγορες ταχυτητες στο hardware και google store που μονο με παρακαμψη και με περιορισμενες δυνατοτητες θα εχω στο p40 pro.Γι αυτο ειμαι τοσο προβληματισμενος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.Επειδη με κατι κουπονια και κατι προωθητικες της πειραιως ,μου βγαινει το p40 pro στα 400 ευρω ενω το galaxy 21 ultra 128gb στα 800 ευρω,δικαιολογειται αυτη η διαφορα ωστε να προβω στην αγορα του δευτερου με 400 plus ευρω?Ποια η γνωμη σας?
η χρηματική διαφορά είναι μεγάλη όπως λες και συ!!!όπως και το οικοσύστημα που συνειδητά πρέπει να επιλέξεις πλέον συν το ban από google

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η χρηματική διαφορά είναι μεγάλη όπως λες και συ!!!όπως και το οικοσύστημα που συνειδητά πρέπει να επιλέξεις πλέον συν το ban από google

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

εχετε απολυτο δικιο και οι δυο.Διλημμα πολυτελειας που πρεπει να το λυσω μεχρι το βραδυ στις 21.00 που υπαρχει η προωθητικη ενεργεια :wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...