Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα και Χριστός Ανέστη , να κάνω μια ερώτηση . Τα Samsung S21 ultra του Γερμανού έχουν λογισμικό της cosmote ; Ευχαριστώ
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χριστός Ανέστη , να κάνω μια ερώτηση . Τα Samsung S21 ultra του Γερμανού έχουν λογισμικό της cosmote ; Ευχαριστώ
έχουμε και τέτοια? ωχ περιμένω με αγωνία την απάντηση

Χριστός Ανέστη σε όλους

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι μακριά από την κεραία; Και εγώ με Note 20 ultra Exynos στη Θεσσαλονίκη έβλεπα χαμηλότερη ταχύτητα 5g από αυτή του 4g.
Λοιπόν έχω update.

 

Δίπλα δίπλα με συσκευή ευρωπαϊκή και οι ταχύτητες που πιάνει ο 888 σε 5G είναι 20% καλύτερες (στο download) - στο upload καλύτερες ταχύτητες έβγαλε το Εξυνος. Τρέξαμε 5 tests back to back και η διαφορά είναι πραγματικη.

 

Κάναμε το ίδιο τεστ και με 4G όπου ο Εξυνος έδωσε καλύτερες ταχύτητες.

 

Αυτά για την ώρα... Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά!

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χριστός Ανέστη , να κάνω μια ερώτηση . Τα Samsung S21 ultra του Γερμανού έχουν λογισμικό της cosmote ; Ευχαριστώ

 

Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία πάνω από όλα ναι έχει τής cosmote έχω έχω φίλε μου και ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω σκετω το eyr της Ελλάδας τον τρόπο εννοώ εάν ξέρει κάποιος. Ευχαριστώ και πάλι χρόνια πολλά με υγεία....

Edited by GIANNAKIS75
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία πάνω από όλα ναι έχει τής cosmote έχω έχω φίλε μου και ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω σκεφτώ το eyr της Ελλάδας τον τρόπο εννοώ εάν ξέρει κάποιος. Ευχαριστώ και πάλι χρόνια πολλά με υγεία....

 

Καλά την ψηλιάστικα . Το ρώτησα γιατί είχε έκπτωση 200 ευρώ . Όμως βλέπω ότι έχει έκπτωση και από το site της Samsung .Όποτε την γλύτωσα από τον Γερμανό .

Ευχαριστώ πολύ

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλά την ψηλιάστικα . Το ρώτησα γιατί είχε έκπτωση 200 ευρώ . Όμως βλέπω ότι έχει έκπτωση και από το site της Samsung .Όποτε την γλύτωσα από τον Γερμανό .

 

Ευχαριστώ πολύ

μα από τον Γερμανό είναι αν έχεις κάρτα εθνικής να πάρεις και άλλα 180€ περίπου από τους πόντους,δεν είναι και λίγα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την EUR ελλαδα αλλα από ότι είδα βέβαια έμεινε σε COS COS το CSC.γιατι; υπαρχει καποιος αλλος τρoπος παιδια; Edited by GIANNAKIS75
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χριστος Ανεστη σε ολους! Εχω ενα θεμα με τις κλησεις. Οι αναπαντητες δεν εμφανιζονται στη lockscreen παρα μονο οταν ξεκλειδωσω το κινητο, με αποτελεσμα αν καμια φορα δεν ακουσω την κληση δε θα καταλαβω οτι με επαιρναν αν απλα φωτισω την οθονη. Εχει συμβει σε καποιον;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χριστος Ανεστη σε ολους! Εχω ενα θεμα με τις κλησεις. Οι αναπαντητες δεν εμφανιζονται στη lockscreen παρα μονο οταν ξεκλειδωσω το κινητο, με αποτελεσμα αν καμια φορα δεν ακουσω την κληση δε θα καταλαβω οτι με επαιρναν αν απλα φωτισω την οθονη. Εχει συμβει σε καποιον;

Έχει αναφερθεί και από προηγούμενους. Μάλλον bug που θα διορθωθεί σε επόμενα update.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ από χθες, δεν περίμενα τόση διαφορά σε ταχύτητα από το note 10 plus. Το κινητό είναι εξαιρετικό σε όλα, μέγεθος, μπαταρία, κάμερα και οθόνη. Αναβάθμιση σε όλους τους τομείς.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αμα είναι το λογισμικό της cosmote σε τι υστερεί? Και πώς το τσεκάρουμε αυτό ?

 

Δεν νομίζω να υστερεί σε κάτι .Όμως αργεί να πάρει αναβαθμίσεις . Επειδή την πάτησα με το S8 plus αγορά από την vodafone δεν θέλω να την ξαναπατήσω .

 

μα από τον Γερμανό είναι αν έχεις κάρτα εθνικής να πάρεις και άλλα 180€ περίπου από τους πόντους,δεν είναι και λίγα

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Το ξέρω ότι θα έχω επιπλέον κέρδος και για την ακρίβεια 172,35 € τα οποία δεν είναι και λίγα .Αξίζει όμως να πάρεις ένα λειτουργικό που θα είναι μέσα στην comotιλα δηλαδή μπορεί να έχει εφαρμογές τις COSMOTE οι οποίες μπορεί να μην φεύγουν και να καθυστερεί να πάρει αναβάθμιση ; Δεν ξέρω . Όπως αναφέρω και παραπάνω την είχα πατήσει με το s8 plus αγορασμένο από την vodafone.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υστερεί σε κάτι .Όμως αργεί να πάρει αναβαθμίσεις . Επειδή την πάτησα με το S8 plus αγορά από την vodafone δεν θέλω να την ξαναπατήσω .

 

 

 

 

 

 

 

Το ξέρω ότι θα έχω επιπλέον κέρδος και για την ακρίβεια 172,35 € τα οποία δεν είναι και λίγα .Αξίζει όμως να πάρεις ένα λειτουργικό που θα είναι μέσα στην comotιλα δηλαδή μπορεί να έχει εφαρμογές τις COSMOTE οι οποίες μπορεί να μην φεύγουν και να καθυστερεί να πάρει αναβάθμιση ; Δεν ξέρω . Όπως αναφέρω και παραπάνω την είχα πατήσει με το s8 plus αγορασμένο από την vodafone.

Το Note 8 που είχα, και ήταν Cosmote, δεν είχε καμία εφαρμογή παραπάνω.

Και σε αναβαθμίσεις ήταν πολύ κοντά με την ελληνική.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υστερεί σε κάτι .Όμως αργεί να πάρει αναβαθμίσεις . Επειδή την πάτησα με το S8 plus αγορά από την vodafone δεν θέλω να την ξαναπατήσω .

 

 

 

 

 

 

 

Το ξέρω ότι θα έχω επιπλέον κέρδος και για την ακρίβεια 172,35 € τα οποία δεν είναι και λίγα .Αξίζει όμως να πάρεις ένα λειτουργικό που θα είναι μέσα στην comotιλα δηλαδή μπορεί να έχει εφαρμογές τις COSMOTE οι οποίες μπορεί να μην φεύγουν και να καθυστερεί να πάρει αναβάθμιση ; Δεν ξέρω . Όπως αναφέρω και παραπάνω την είχα πατήσει με το s8 plus αγορασμένο από την vodafone.

όχι βέβαια συμφωνώ μαζί σου,θα περιμένω έκπτωση και πόντους από Κωτσόβολο διότι από πλαίσιο δεν παίζουν πόντοι

ελπίζω σύντομα

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Note 8 που είχα, και ήταν Cosmote, δεν είχε καμία εφαρμογή παραπάνω.

Και σε αναβαθμίσεις ήταν πολύ κοντά με την ελληνική.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν μιλάμε για εφαρμογές για την ρομ λέμε ότι είναι της cosmote,βασικά νομίζω ότι είναι της DT,οπότε κάθε φορά πρέπει να περιμένεις την cote να δώσει την αναβάθμιση οπότε δεήσει η χάρη της

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι θα έχω επιπλέον κέρδος και για την ακρίβεια 172,35 € τα οποία δεν είναι και λίγα .Αξίζει όμως να πάρεις ένα λειτουργικό που θα είναι μέσα στην comotιλα δηλαδή μπορεί να έχει εφαρμογές τις COSMOTE οι οποίες μπορεί να μην φεύγουν και να καθυστερεί να πάρει αναβάθμιση ; Δεν ξέρω . Όπως αναφέρω και παραπάνω την είχα πατήσει με το s8 plus αγορασμένο από την vodafone.

 

Παίδες μια γρήγορη διευκρίνιση επειδή δεν έχω ασχοληθεί με προσφορές και πόντους άλλη φορά:

 

Ο Γερμανός το δίνει αυτή τη στιγμή 1149 (απο 1349) και διαφημίζει 200 ευρώ δωροεπιταγή.

 

α) Αυτό σημαίνει επιπλέον κουπόνι 200 ευρώ για επόμενες αγορές (δηλαδή 1149 τελική + 200 δωρεπιταγή) ή εννοεί την έκπτωση από την αρχική των 1349; Η δωροεπιταγή μπορεί να χρησιμοποιηθεί συμπληρωματικά για επόμενη αγορά (πχ. αξία 500 ευρώ -200 ευρω δωροεπιταγή, τελική: 300) ? ή πρέπει να υπερκαλύπτει την επόμενη αγορά (αξία <= 200 ευρώ; )

 

β) Η προσφορά είναι μέχρι σήμερα το βράδυ; Γράφει "έως 05/03/2022" :wacko:

 

γ) Οι πόντοι στην Εθνική που αναφέρθηκε ισχύουν μόνο εάν γίνει αγορά από Γερμανό; Δεν είμαι Ελλάδα αυτή τη στιγμή και δεν έχω ασχοληθεί αλλά με ενδιαφέρει η αγορά της συσκευής και το όλο πακέτο ακούγεται ελκυστικό αρκετά.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

για το τελευταίο,οι πόντοι εξαργυρώνονται σε όλα τα συνεργαζόμενα καταστήματα ακόμα και σε βενζινάδικα όταν πληρώνεις με κάρτα εθνικής

αλλά έληξε άρα μόνο οι κανονικοί πόντοι πλέον

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια γρήγορη διευκρίνιση επειδή δεν έχω ασχοληθεί με προσφορές και πόντους άλλη φορά:

 

Ο Γερμανός το δίνει αυτή τη στιγμή 1149 (απο 1349) και διαφημίζει 200 ευρώ δωροεπιταγή.

 

α) Αυτό σημαίνει επιπλέον κουπόνι 200 ευρώ για επόμενες αγορές (δηλαδή 1149 τελική + 200 δωρεπιταγή) ή εννοεί την έκπτωση από την αρχική των 1349; Η δωροεπιταγή μπορεί να χρησιμοποιηθεί συμπληρωματικά για επόμενη αγορά (πχ. αξία 500 ευρώ -200 ευρω δωροεπιταγή, τελική: 300) ? ή πρέπει να υπερκαλύπτει την επόμενη αγορά (αξία <= 200 ευρώ; )

 

β) Η προσφορά είναι μέχρι σήμερα το βράδυ; Γράφει "έως 05/03/2022" :wacko:

 

γ) Οι πόντοι στην Εθνική που αναφέρθηκε ισχύουν μόνο εάν γίνει αγορά από Γερμανό; Δεν είμαι Ελλάδα αυτή τη στιγμή και δεν έχω ασχοληθεί αλλά με ενδιαφέρει η αγορά της συσκευής και το όλο πακέτο ακούγεται ελκυστικό αρκετά.

Που το είδατε ότι έχει ο Γερμανός - 200 ευρώ συν πόντους στην εθνική; στο σαιτ γράφει μόνο για - 200

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

έληξε εχθές 2/5 η προσφορά της εθνικής

edit:Απόκτησέ το*200€*φθηνότερα με*Δωροεπιταγή, μόλις προστεθεί στο καλάθι!*το έβαλα στο καλάθι δωροεπιταγη πάντως δεν βλέπω

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

έληξε εχθές 2/5 η προσφορά της εθνικής

edit:Απόκτησέ το*200€*φθηνότερα με*Δωροεπιταγή, μόλις προστεθεί στο καλάθι!*το έβαλα στο καλάθι δωροεπιταγη πάντως δεν βλέπω

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Η τιμή του κανονικά το 256 είναι 1349 και με την δώροεπιταγή πάει 1149.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

τι σχέση έχει η έκπτωση με την δωροεπιταγη η οποία υπάρχει και χωρίς να το προσθέσω στο καλάθι?

η έκπτωση είναι από την Samsung Ελλάδος

και η δωροεπιταγη από αυτούς

αυτό είναι το σωστό

η παραπλάνηση εκ μέρους τους δεν ωφελεί

άντε πολύ ασχολήθηκα φτάνει!!!!μαύρο από μένα και τέλος ...χαχα!!!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

τι σχέση έχει η έκπτωση με την δωροεπιταγη η οποία υπάρχει και χωρίς να το προσθέσω στο καλάθι?

η έκπτωση είναι από την Samsung Ελλάδος

και η δωροεπιταγη από αυτούς

αυτό είναι το σωστό

η παραπλάνηση εκ μέρους τους δεν ωφελεί

άντε πολύ ασχολήθηκα φτάνει!!!!μαύρο από μένα και τέλος ...χαχα!!!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Έχεις δίκιο . Μάλλον είναι κακή αντιγραφή του Samsung shop .Εκεί ρίχνεις το τηλέφωνο στο καλάθι το οποίο πριν από αυτό έχει την κανονική του τιμή και μέσα στο καλάθι αφαιρούνται τα 200 ευρώ .Στον Γερμανό φαίνεται ότι είναι 400 ευρώ η εκτόνωση και όχι 200 .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο . Μάλλον είναι κακή αντιγραφή του Samsung shop .Εκεί ρίχνεις το τηλέφωνο στο καλάθι το οποίο πριν από αυτό έχει την κανονική του τιμή και μέσα στο καλάθι αφαιρούνται τα 200 ευρώ .Στον Γερμανό φαίνεται ότι είναι 400 ευρώ η εκτόνωση και όχι 200 .
ακριβώς επειδή έχω κάνει και γω την διαδικασία στην Samsung έχει και επιλογή να δώσεις και το τηλέφωνό σου και να πάρεις κάτι τις ακόμα μετρητά πάντα ....για την miξα μου δεν με συμφέρει βέβαια

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του κανονικά το 256 είναι 1349 και με την δώροεπιταγή πάει 1149.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χαχά όντως;; ΟΚ, κλασσική τακτική ελληνικού μαγαζιού, μα ΜΙΑ ΖΩΗ τα ίδια ρε γμτ; Μούφες και παραπλανήσεις με τις τιμές.

 

Αφού έχει βάλει την νέα τιμή 1149, ποιός ο λόγος να διαφημίζει δωροεπιταγή εάν δεν είναι επιπρόσθετη;

 

Ένας λόγος που ψωνίζω αποκλειστικά on-line και από το εξωτερικό είναι ότι πουθενά αλλού δεν συναντάς τέτοιες τραγικές απόπειρες, ό,τι διαβάζεις ισχύει 100% όπως το διαβάζεις.

 

Οκ, τέλος το off-topic και ξεχνάω και το όλο θέμα αφού δεν υφίσταται κάποιο κέρδος σε σχέση με Amazon, το αντίθετο.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα παντως να πω οτι απο bestprice το S21ultra 128gb ξεκιναει απο τα 960ευρω με τον 25W φορτιστη,χωρις κουπονια/ποντους τραπεζων κλπ.

https://www.bestprice.gr/item/2156453929/samsung-galaxy-s21-ultra-5g-128gb-dual.html?qid=3rMPmHjKgmh_3e9f0&seq=1&qo=s21+ultra

 

Λογικα ειναι λαθος του site του Γερμανου που η μειωση δεν γινεται οταν βαλεις το προιον στο καλαθι οπως στις αλλες αλυσιδες.

Μιληστε και με τον Γερμανο(τηλεφωνο οταν ανοιξουν/email)να ειστε σιγουροι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...