Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν σου είπα αν είναι ανοικτή ,σου είπα αν ειναι κλειδωμένη ξεκλείδωσε την και τσεκαρε πάλι

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Τι εννοείς κλειδωμένη;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχω το Α70 με το ίδιο bug και έκδοση phone app 12.1.10.38 οπότε δεν είμαι σίγουρος ότι φταίει αυτό.

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

Ναι περίεργο πάντως με της google που δοκίμασα παίζει κανονικά. Πάντως στο φόρουμ που διάβασα για την συσκευή που έχω s21u μέτα την τελευταία ενημέρωση παρουσιάστηκε αυτό. Ας ελπίσουμε με κάποιο update να διορθωθεί γιατί είναι θέμα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, κάτοχος του s21 ultra πλέον, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής..

Παρατήρησα στο βίντεο όταν κάνεις λήψη 4κ 60fps η ανάλυση είναι αρκετά χειρότερη από όταν κάνεις λήψη με 4k 30fps ,

το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό?

Είναι φυσιολογικό?

*Η διαφορά είναι ακόμα μεγαλύτερη κατά την εστίαση..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, κάτοχος του s21 ultra πλέον, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής..

Παρατήρησα στο βίντεο όταν κάνεις λήψη 4κ 60fps η ανάλυση είναι αρκετά χειρότερη από όταν κάνεις λήψη με 4k 30fps ,

το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό?

Είναι φυσιολογικό?

*Η διαφορά είναι ακόμα μεγαλύτερη κατά την εστίαση..

 

Αν απενεργοποιησεις το super steady (το χεράκι πάνω αριστερά) η ποιότητα είναι η ίδια. Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί έχουν βάλει το Super slow motion από την στιγμή που ρίχνει την ποιότητα σε χάλια επίπεδα, είναι στα παστέλ των 70'

Link to comment
Share on other sites

Το χεράκι είναι πάντα απενεργοποιημένο, άλλωστε με ενεργοποιημένο χεράκι δεν σου δίνει δυνατότητα για καταγραφή 4k ούτως ή άλλως.

Πάντως και χωρίς να πατήσεις το κουμπί για να τραβήξεις βίντεο, απλά αλλάζοντας τα 4k mode απο τα 60fps στα 30fps,

κάνοντας λίγο ζουμ σε ένα σημείο, βλέπεις τη διαφορά κατευθείαν στην ανάλυση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Ζω στη Γερμανία και εχει μια προσφορά μέχρι αύριο για το συγκεκριμένη συσκευή. Ξεκινάει στα 1200 από το επίσημο κατάστημα αλλά μπορώ να δώσω για 250 ευρώ το παλιό μου s9 plus και επίσης μέχρι αύριο σου βάζουν στο λογαριασμό samsung pay 200 ευρώ .. αξίζει λέτε 750 ευρώ; με το ίδιο σκεπτικό μπορώ να πάω στα 550 στο s21 plus 5g.. τι λέτε;

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Ζω στη Γερμανία και εχει μια προσφορά μέχρι αύριο για το συγκεκριμένη συσκευή. Ξεκινάει στα 1200 από το επίσημο κατάστημα αλλά μπορώ να δώσω για 250 ευρώ το παλιό μου s9 plus και επίσης μέχρι αύριο σου βάζουν στο λογαριασμό samsung pay 200 ευρώ .. αξίζει λέτε 750 ευρώ; με το ίδιο σκεπτικό μπορώ να πάω στα 550 στο s21 plus 5g.. τι λέτε;

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

να σε ρωτήσω κάτι για Samsung pay πρέπει να ζεις Γερμανία ? το είδα στο amazon.de

δηλ να έχεις γερμανική διεύθυνση

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτήσω κάτι για Samsung pay πρέπει να ζεις Γερμανία ? το είδα στο amazon.de

δηλ να έχεις γερμανική διεύθυνση

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω ναι. Γιατί για α κάνεις samsung pay στη Γερμανία δεν μπορείς να προσθέσεις κάρτες.. σου στέλνουν σπίτι σου samsung pay card που παρέχεται σε συνεργασία με μια τράπεζα. Δε το λέω με απόλυτη βεβαιότητα αλλά νομίζω έτσι είναι γιατί όταν εγκατέστησα το pay πριν από κάποιους μήνες δε μπορούσα να προσθέσω κάρτες..

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λογικό ...ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Όσο αφορά την ερώτηση μου ίσως κάποια άποψη;

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά την ερώτηση μου ίσως κάποια άποψη;

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

άποψη ευχαρίστως καθώς δεν έχω ούτε είχα ποτέ Samsung, στην θέση σου θα το είχα παραγγείλει ήδη

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Ζω στη Γερμανία και εχει μια προσφορά μέχρι αύριο για το συγκεκριμένη συσκευή. Ξεκινάει στα 1200 από το επίσημο κατάστημα αλλά μπορώ να δώσω για 250 ευρώ το παλιό μου s9 plus και επίσης μέχρι αύριο σου βάζουν στο λογαριασμό samsung pay 200 ευρώ .. αξίζει λέτε 750 ευρώ; με το ίδιο σκεπτικό μπορώ να πάω στα 550 στο s21 plus 5g.. τι λέτε;

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οι περισσοτεροι στο θεμα του S21ultra ποιο κινητο λες να σου προτεινουν?Το s21+ ή το S21ultra?.....

Το εαν αξιζει τα παραπανω 200ευρω το S21ultra,αυτο μονο εσυ μπορεις να το κρινεις στο εαν αυτα που προσφερει παραπανω κρινεις οτι αξιζουν να δωσεις 200 επιπλεον ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τα λεφτά πας κ δεν το σκέφτεσαι, το κινητό είναι δύναμη με καταπληκτική κάμερα κ πολύ καλό λογισμικό. Τώρα αν σε βαραίνουν τα 200 ευρώ, πάρε το plus. Αν θέλεις ναυαρχίδα είναι μονόδρομος.
Link to comment
Share on other sites

Το χεράκι είναι πάντα απενεργοποιημένο, άλλωστε με ενεργοποιημένο χεράκι δεν σου δίνει δυνατότητα για καταγραφή 4k ούτως ή άλλως.

Πάντως και χωρίς να πατήσεις το κουμπί για να τραβήξεις βίντεο, απλά αλλάζοντας τα 4k mode απο τα 60fps στα 30fps,

κάνοντας λίγο ζουμ σε ένα σημείο, βλέπεις τη διαφορά κατευθείαν στην ανάλυση

Το τσέκαρε κανείς ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για τους κατέχοντες s21 ultra snapdragon, το κινητό λειτουργεί πλήρως Ελλάδα; 5g, όλα κομπλε;
5G όχι. Γράφει ότι συνδέεται σε 5G αλλά οι ταχύτητες είναι απογοητευτικες. Επίσης δεν παίζει Samsung pay.

 

Όλα τα άλλα παίζουν μια χαρά.

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν γνωρίζω και πολλά από αυτά αλλά ως μέσος άνθρωπος με επαφή που έχω με τη φωτογραφία και το βίντεο δε βλέπω απολύτως τίποτα από όλα αυτά. Το βίντεο παίζει πάρα πολύ καλά σε όλες τις αναλύσεις και με οποιοδήποτε ζουμ παντού.

Τώρα αν κάποιος που ασχολείται πολύ σε αυτόν τον τομέα βλέπει όλα αυτά και διαφορές δεν ξέρω. Εγώ με το απλό καθημερινό μάτι των πολλών δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα στο βίντεο κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες ,αναλύσεις και ζουμ.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχώς το 4K 60fps, είναι αρκετά χειρότερο σε ανάλυση από το με το παλιό μου s10 plus.

Το 4k 30fps, συμφωνώ, είναι άψογο, όπως πρέπει να είναι δηλαδή.

Προφανώς στα 60fps υπάρχει κάποιο bug,

ελπίζω να λυθεί με επερχόμενα update,

τώρα αμα κάποιος δεν το έχει παρατηρήσει, απλά δεν είναι πολύ παρατηρητικός,

η μπορεί η συσκευή μου να είναι ελαττωματική, που δεν το πιστεύω.

Το bug με τα 60fps παρατηρείται εύκολα με τον ακόλουθο τρόπο όπως στο παρακάτω thread:

 

https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-s21-series/s21-ultra-video-quality-issues-post-latest-update-aub9/td-p/2927184

Link to comment
Share on other sites

5G όχι. Γράφει ότι συνδέεται σε 5G αλλά οι ταχύτητες είναι απογοητευτικες. Επίσης δεν παίζει Samsung pay.

 

Όλα τα άλλα παίζουν μια χαρά.

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

 

Γιωργο ειναι εικονικο το 5G δηλαδη? Γιατι μου το ελεγε φιλος με σναπ (οτι βλεπει χαμηλες ταχυτητες, παρα τη σχετικη ενδειξη) και μου εκανε εντυπωση...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο ειναι εικονικτο το 5G δηλαδη? Γιατι μου το ελεγε φιλος με σναπ (οτι βλεπει χαμηλες ταχυτητες, παρα τη σχετικη ενδειξη) και μου εκανε εντυπωση...

 

Ναι Βαγγέλη, δεν πιάνει ταχύτητες 5G ενώ γραφει οτι συνδεεται κανονικά σε 5G.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το 4K 60fps, είναι αρκετά χειρότερο σε ανάλυση από το με το παλιό μου s10 plus.

Το 4k 30fps, συμφωνώ, είναι άψογο, όπως πρέπει να είναι δηλαδή.

Προφανώς στα 60fps υπάρχει κάποιο bug,

ελπίζω να λυθεί με επερχόμενα update,

τώρα αμα κάποιος δεν το έχει παρατηρήσει, απλά δεν είναι πολύ παρατηρητικός,

η μπορεί η συσκευή μου να είναι ελαττωματική, που δεν το πιστεύω.

Το bug με τα 60fps παρατηρείται εύκολα με τον ακόλουθο τρόπο όπως στο παρακάτω thread:

 

https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-s21-series/s21-ultra-video-quality-issues-post-latest-update-aub9/td-p/2927184

 

Μόλις έκανα δοκιμή και έχεις δίκιο . Την ημέρα νομίζω ότι δεν έχει τέτοιο πρόβλημα. Θα τραβήξω αύριο βίντεο την ημέρα για να δω .

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι Βαγγέλη, δεν πιάνει ταχύτητες 5G ενώ γραφει οτι συνδεεται κανονικά σε 5G.

 

Μήπως είναι μακριά από την κεραία; Και εγώ με Note 20 ultra Exynos στη Θεσσαλονίκη έβλεπα χαμηλότερη ταχύτητα 5g από αυτή του 4g.

Link to comment
Share on other sites

Cryptonakia13 το βίντεο που έχεις δοκιμάσει είναι στο σπίτι με χαμηλό φωτισμό, θα το δοκιμάσω κ εγώ να σου πω με σιγουριά, το πρωί όμως με ντάλα ήλιο δεν κάνει τίποτα. Τώρα κ εγώ ψάχνω τις φωτογραφικές ικανότητες του κινητού. Έχει πολύ καλή σελφι κ κυρίως στα 40mpixel αν κ μετά βλέπω ότι πρέπει να κάνεις ένα κλικ να χαμηλώσεις την θερμότητα του χρώματος στο πρόσωπο και η 108 σκοτώνει πολύ κρισπη.
Link to comment
Share on other sites

Ναι Βαγγέλη, δεν πιάνει ταχύτητες 5G ενώ γραφει οτι συνδεεται κανονικά σε 5G.

 

Μήπως είναι μακριά από την κεραία; Και εγώ με Note 20 ultra Exynos στη Θεσσαλονίκη έβλεπα χαμηλότερη ταχύτητα 5g από αυτή του 4g.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Πήρα πρόσφατα ένα powerbank της xiaomi ( 3 pro ) το οποίο είναι φοβερό. Παρόλα αυτά αρνείται να δώσει το κάτι παραπάνω στην ταχύτητα φόρτισης. Η ένδειξη που παίρνω είναι γρήγορη φόρτιση ενώ θεωρητικά θα έπρεπε να δώσει 25w το όριο δηλαδή της συσκευής. Κάποια ιδέα κανείς;;;
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...