Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα το Acr call που το είχα από εποχές so edge. Δουλεύει κανονικά αν και ακούω λίγο χαμηλά τον συνομιλητή αλλά ακούγεται καθαρά και ακούς άνετα τη συζήτηση . Τι πρόβλημα είναι στο wifi calling ,εκεί ο ήχος είναι εντελώς παραμορφωμενος .

 

Ερώτηση. Αν αλλάξεις csc με τον τρόπο που είπες, τα update έρχονται όταν θα πάρει το Ισραήλ update η με βάση το csc της κάρτας;

 

Τα τελευταία χρόνια έχω μπερδευτεί με το πως παίρνουν τα update με το csc.

 

Εάν βρίσκεσαι στο τελευταίο update του Ισραήλ που επισύναψα θα πάρεις κανονικά επόμενα

Link to comment
Share on other sites

2 fold 2 άλλαξα. Τελείως διαφορετική συσκευή.

Αν δεν είσαι στατικός σε γραφείο, δε σε ενοχλεί να κουβαλάς μια βαριά συσκευή και - κυρίως - να ανοιγοκλεινεις όλη τη μέρα το fold, συν μια υποδεέστερη κάμερα πας εκεί.

Προσωπικά δε μπόρεσα να ζήσω με άνοιξε κλείσε καθημερινά, δεν ήταν καθόλου πρακτικό αυτό το setup στη ρουτίνα μου. Προσωπικά θα ασχοληθώ ξανά με rollable phones, τα foldable δεν ταίριαξαν στο usage pattern μου.

Προσπάθησε να το δουλέψεις 2-3 μέρες με κάποιον τρόπο πριν επιλέξεις μια τέτοια συσκευή για την καθημερινότητα σου...

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απαντηση σου Βαγγέλη. Δυστυχώς δυνατότητα δοκιμής δεν υπάρχει. Είμαι σε μεγάλο δίλημμα.

Link to comment
Share on other sites

Η μαμά ζελατίνα είναι ότι καλύτερο έχω δει. Η αίσθηση είναι σαν να έχεις τζάμι.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε θέμα προστασίας πως τα πάει? Γιατί είμαι λίγο "κουλος" στα χέρια και πάντα είχα Tempered για να προστατεύσω την οθόνη και πάλι καλά δεν έχω σπάσει ακόμα οθόνη κινητού

Link to comment
Share on other sites

Σε θέμα προστασίας πως τα πάει? Γιατί είμαι λίγο "κουλος" στα χέρια και πάντα είχα Tempered για να προστατεύσω την οθόνη και πάλι καλά δεν έχω σπάσει ακόμα οθόνη κινητού

 

Σε θέμα προστασίας σίγουρα είναι κατώτερη η ζελατίνα έναντι των tempered glass.

Το τοπ προϊόν για προστασία και αίσθηση είναι το Whidestone dome glass.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλη μια ερώτηση να μην το ξεχάσω , έχω ένα ταχύφορτιστή 18wat από ένα παλιό htc που χρησιμοποιώ ακόμα. Κατά την σύνδεση θα γράφει ταχυφορτυση ή απλή φόρτιση; θα χρειαστεί τον γνήσιο φορτιστή τον 25wat για ποίο σωστή φόρτιση; ή μπορώ να αγοράσω εμπορίου με περισσότερα watt;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα κρατούσα και θα χρησιμοποιούσα αυτόν που έχεις εφόσον δεν σε ενδιαφέρει η πλήρης εκμετάλλευση της ταχυφόρτισης.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε θέμα προστασίας σίγουρα είναι κατώτερη η ζελατίνα έναντι των tempered glass.

Το τοπ προϊόν για προστασία και αίσθηση είναι το Whidestone dome glass.

 

Ναι το γνωρίζω αλλά έχει και 45€

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα κρατούσα και θα χρησιμοποιούσα αυτόν που έχεις εφόσον δεν σε ενδιαφέρει η πλήρης εκμετάλλευση της ταχυφόρτισης.

 

Ευχαριστώ απλά να μην κάνω καμιά ζημιά στην μπαταρία με ενδιαφέρει. Θα γράφει ταχυφορτυση όταν το φορτίζω ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωρίζω αλλά έχει και 45€

 

Η αμέσως επόμενη καλύτερη λύση (για μένα) είναι το t max.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωρίζω αλλά έχει και 45€

Δωσε τοσα τωρα να παρεις την top λυση παρα να χαλασεις και παραπανω και να τα πεταξεις στα σκουπιδια επειδη για τον α η β λογο δεν κατσουν σωστα και αποδοτικα μην ξεχνας φοραει και ultrasonic αποτυπωμα που εχει μια αλλεργια γενικα στα γυαλια;)

2 fold 2 άλλαξα. Τελείως διαφορετική συσκευή.

Αν δεν είσαι στατικός σε γραφείο, δε σε ενοχλεί να κουβαλάς μια βαριά συσκευή και - κυρίως - να ανοιγοκλεινεις όλη τη μέρα το fold, συν μια υποδεέστερη κάμερα πας εκεί.

Προσωπικά δε μπόρεσα να ζήσω με άνοιξε κλείσε καθημερινά, δεν ήταν καθόλου πρακτικό αυτό το setup στη ρουτίνα μου. Προσωπικά θα ασχοληθώ ξανά με rollable phones, τα foldable δεν ταίριαξαν στο usage pattern μου.

Προσπάθησε να το δουλέψεις 2-3 μέρες με κάποιον τρόπο πριν επιλέξεις μια τέτοια συσκευή για την καθημερινότητα σου...

 

Ναι Βαγγελη για rollable ειμαστε αυστηρα.:lol:

Λογικα θα βγαλει Sammy εως του χρονου τετοια εποχη;)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε θέμα προστασίας πως τα πάει? Γιατί είμαι λίγο "κουλος" στα χέρια και πάντα είχα Tempered για να προστατεύσω την οθόνη και πάλι καλά δεν έχω σπάσει ακόμα οθόνη κινητού
Η ζελατίνα σε προστατεύει αυστηρά μόνο σε γρατσουνιές. Αν υπάρξει πτώση ειδικά σε άσφαλτο δε θα γλιτώσει η συσκευή. Αν έχεις μια θήκη με χείλος περιμετρικά που να εξέχει από την οθόνη ίσως να μη σπάσει η οθόνη σε πτώση πχ σε πλακάκι. Αλλά αν πέσει στο δρόμο την έκατσες. Όπως είπαν οι φίλοι παραπάνω, είτε πας σε dome glass είτε σε tmax. Άλλη μια αξιολογη πρόταση είναι το mocolo, παρόμοιο με το tmax. Αν σου πέφτουν τα κινητά, καλό είναι να βάλεις τζάμι γιατί η αντικατάσταση οθόνης κοστίζει 337 ευρώ φίλε.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ απλά να μην κάνω καμιά ζημιά στην μπαταρία με ενδιαφέρει. Θα γράφει ταχυφορτυση όταν το φορτίζω ή όχι;

 

Δεν νομίζω να έχεις το παραμικρό θέμα. Μέσα από την φροντίδα της συσκευής θα επιλέξεις την γρήγορη φόρτιση( να είναι ενεργοποιημενος ο διακόπτης στο on ) και είσαι κομπλέ. Απλά δεν θα μπορείς να έχεις την φουλ ταχεία φόρτιση αφού ο φορτιστής σου είναι 18W όπως έγραψες.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε σημερα promo η samsung για τα S21+ και Ultra με καθε αγορα, και μια οθονη Samsung 32" M5 (αξια σκρουτζ 230 ευρω περιπου χωρις να ειναι κατι σημαντικο σε αποδοση, αν την πουλησεις και κανα 150αρι συμφερει νομιζω) ειναι απο σημερα 19/04 μεχρι 25/04 και για τους πρωτους 1000 που θα προλαβουν μεσω του samsung members :D

 

To S21 Ultra στα 1389,89€ με 48 ατοκες στο you.gr και παραγγελια, πως το βλεπετε?:cry:

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε σημερα promo η samsung για τα S21+ και Ultra με καθε αγορα, και μια οθονη Samsung 32" M5 (αξια σκρουτζ 230 ευρω περιπου χωρις να ειναι κατι σημαντικο σε αποδοση, αν την πουλησεις και κανα 150αρι συμφερει νομιζω) ειναι απο σημερα 19/04 μεχρι 25/04 και για τους πρωτους 1000 που θα προλαβουν μεσω του samsung members :D

 

To S21 Ultra στα 1389,89€ με 48 ατοκες στο you.gr και παραγγελια, πως το βλεπετε?:cry:

Κοίτα αγορά από skroutz καλύτερα είναι 10 ευρώ πιο ακριβά

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε σημερα promo η samsung για τα S21+ και Ultra με καθε αγορα, και μια οθονη Samsung 32" M5 (αξια σκρουτζ 230 ευρω περιπου χωρις να ειναι κατι σημαντικο σε αποδοση, αν την πουλησεις και κανα 150αρι συμφερει νομιζω) ειναι απο σημερα 19/04 μεχρι 25/04 και για τους πρωτους 1000 που θα προλαβουν μεσω του samsung members :D

 

 

 

To S21 Ultra στα 1389,89€ με 48 ατοκες στο you.gr και παραγγελια, πως το βλεπετε?:cry:

και γιατί δεν την πουλάει αυτή και να μας αφαιρέσει την διαφορά ...εξαλλου αυτή είναι ο έμπορας ...χαχα

αν δεν βιάζεσαι θα παίξει πραγματική προφορά από κάρτα,amazon,Σκρουτζ κτλ

κατά φωνή και ο γάιδαρος:με κάρτα εθνικής από Γερμανό και μόνιτορ δώρο και 15% σε πόντους=δηλαδή 200€ κάτω περίπου

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Ερώτηση σε όσους ξέρουν από esim. Θέλω να βάλω esim στο s21 και να κάνω twin Sim. Τη δεύτερη κάρτα θα τη βάλω στο note 20 η στο tablet, ανάλογα το που θα την χρειαστώ.

 

Η esim μπορεί να μεταφερθεί από τη μια συσκευή στην άλλη; αν πχ αγοράσω άλλη συσκευή μπορώ να βάλω τον ίδιο κωδικό ή θέλει να αγοράσω ξανά esim;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά τελικά παρόλο που σας είχα πρήξει ανάμεσα στο note20 ultra που μου αρέσει υπερβολικά πολύ σε ντιζάιν σήμερα επιτέλους έκλεισα το s21ultra Κ με έπεισε Κ ένας πωλητής της samsung να επιλέξω το s21u αντί του note που μου άρεσε πολύ. Θα το παραλάβω την Τρίτη λόγο έλειψης το 12/256 black. Ενημερωτικά αν κάποιος ενδιαφέρεται για τιμολόγιο όπως έκανα εγώ στο κατάστημα του Ρέντη την συσκευή την δίνουν 1190 μείον το ΦΠΑ 960 ευρώ το μαύρο. Να γνώριζε ότι η τιμή αυτή ισχύει μόνο από το κατάστημα κοντά, αν κάποιος ενδιαφέρεται.ξεχασα να αναφέρω τα mediamark είναι

 

Καλησπέρα φίλε μου, δηλαδή πας από κοντά και σου λένε τιμή 1190€ για το ultra 256? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Ερώτηση σε όσους ξέρουν από esim. Θέλω να βάλω esim στο s21 και να κάνω twin Sim. Τη δεύτερη κάρτα θα τη βάλω στο note 20 η στο tablet, ανάλογα το που θα την χρειαστώ.

 

Η esim μπορεί να μεταφερθεί από τη μια συσκευή στην άλλη; αν πχ αγοράσω άλλη συσκευή μπορώ να βάλω τον ίδιο κωδικό ή θέλει να αγοράσω ξανά esim;

 

Δεν γίνεται twin sim με esim.

 

Η esim δεν μεταφέρονται

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται twin sim με esim.

 

Η esim δεν μεταφέρονται

Μεγάλο φάουλ..

 

Επίσης διάβασα ότι δε μεταφέρεται, θέλει να βγάλεις καινούργιο κωδικό. Και εργοστασιακες ρυθμίσεις να κάνεις πάλι θα την χάσεις.

 

Ξεχνάω την esim και θα βγάλω 2 κανονικές να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου, δηλαδή πας από κοντά και σου λένε τιμή 1190€ για το ultra 256? Ευχαριστώ

 

Ναι ακριβώς. Απλά επειδή είναι εταιρεία θα αφαιρέσουν τον ΦΠΑ απευθείας Κ βγαίνει 960 Κ μόλις τώρα που σου γράφω ήρθε μήνυμα για παραλαβή από το κατάστημα.( τουλάχιστον όσο θα υπάρχει η προσφορά πιστεύω)

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο φάουλ..

 

Επίσης διάβασα ότι δε μεταφέρεται, θέλει να βγάλεις καινούργιο κωδικό. Και εργοστασιακες ρυθμίσεις να κάνεις πάλι θα την χάσεις.

 

Ξεχνάω την esim και θα βγάλω 2 κανονικές να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

εργοστασιακες ρυθμισεις αν κανεις δεν σβηνεται. Σε ρωταει αν θελεις να την σβησει...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

εργοστασιακες ρυθμισεις αν κανεις δεν σβηνεται. Σε ρωταει αν θελεις να την σβησει...

Σε ευχαριστώ φίλε. Όντως δε σβήνεται, αλλά σε αλλαγή ρομ την χάνεις. Οπότε δε με βολεύει προς το παρών.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Κάτοχος Note9 το οποίο ήρθε η ώρα να αντικαταστήσω. Είμαι μεταξύ Note20 ultra & S21 Ultra.

Διαβάζοντας το νήμα κατάλαβα ότι το S21 Ultra δεν παίρνει κάρτα μνήμης.

Το spen υπάρχει στην συσκευή όπως στα Note;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Γενικα σε χαρακτηρηστικα το s21 ultra ειναι καλυτερο απο το note. το spen το παιρνεις ξεχωριστα
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...