Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά επειδή "ψήνομαι" για αγορά, αξίζει με τον exynnos, ή να πάω για s20 fe με snapdragon? (no problem η διαφορά χρημάτων)

 

Θα σου έλεγα να περιμενεις...:)

 

Welcome to a very special Unpacked – the most powerful Galaxy is coming. April 28, 2021. Watch #SamsungUnpacked live on http://Samsung.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Λογικα λαπτοπ θα είναι.. Δν παίζει η Samsung να βγάλει τόσο γρήγορα κινητό πιο δυνατό από την ναυαρχίδα της και να κόψει τις πωλήσεις του

https://www.sammobile.com/news/samsung-most-powerful-galaxy-unveil-april-28/

Edited by zoukij
Link to comment
Share on other sites

Αν βγάλουν κάτι καλύτερο από s21 ultra 512gb θα πω τον Κιμ να πατήσει το κουμπί. Μετά θα είναι χειρότεροι και από την oneplus...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... μην παραλογιζόμαστε! Δεν είναι δυνατόν μέσα σε τρεις μήνες να βγάλει κάτι που να ανταγωνιστεί την ναυαρχίδα (η οποία μάλιστα πηγαίνει πολύ καλά σε πωλήσεις).

Μάλλον για FE ή / και λαπτοπ.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Λογικα λαπτοπ θα είναι.. Δν παίζει η Samsung να βγάλει τόσο γρήγορα κινητό πιο δυνατό από την ναυαρχίδα της και να κόψει τις πωλήσεις του

https://www.sammobile.com/news/samsung-most-powerful-galaxy-unveil-april-28/

 

2 laptops θα παρουσιαστουν, ενα κανονικο κι ενα με την ονομασια galaxy book 360 pro.

Το δεύτερο θα έχει κι υποστήριξη spen, καθώς κι έκδοση με 5G...

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα σου έλεγα να περιμενεις...:)

 

Welcome to a very special Unpacked – the most powerful Galaxy is coming. April 28, 2021. Watch #SamsungUnpacked live on http://Samsung.com

 

Δεν εχει κινητο σε αυτο το unpacked Γιωργο...

Fold 3 ακόμα αργεί, καθώς δεν έχουν ακομα καν ετοιμο beta device, παλευουν να βρουν επιστρωση που να αντεχει την κακουχια απο τη χρηση του spen...

Ηθελαν Ιουλιο να το παρουσιασουν, αλλα πλεον ειναι αρκετα αμφιβολο αν θα τα καταφερουν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή "ψήνομαι" για αγορά, αξίζει με τον exynnos, ή να πάω για s20 fe με snapdragon? (no problem η διαφορά χρημάτων)

 

Φυσικά και να το πάρεις με exynos ...πολύ μικρές διαφορές με snap εγώ προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με πολύ καλή μπαταρία-προσθηκη spen κάμερα πολύ δυνατή το λειτουργικό είναι μια χαρά και αν μπορείς πάρε το 512.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

 

Έδωσα παραγγελία από σκρουτζ με έκδοση τιμολογίου από το σκρουτζ. Στην εξέλιξη παραγγελίας μου λέει ότι είναι προς αποστολή, έχει βγει και tracking από DHL αλλά ακόμη δεν έχει γίνει παραλαβή από το κατάστημα. Ξέρετε τι ώρες περίπου κάνουν παραλαβές μέσω σκρουτζ και σε πόσες μέρες περίπου γίνεται η αποστολή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

 

Έδωσα παραγγελία από σκρουτζ με έκδοση τιμολογίου από το σκρουτζ. Στην εξέλιξη παραγγελίας μου λέει ότι είναι προς αποστολή, έχει βγει και tracking από DHL αλλά ακόμη δεν έχει γίνει παραλαβή από το κατάστημα. Ξέρετε τι ώρες περίπου κάνουν παραλαβές μέσω σκρουτζ και σε πόσες μέρες περίπου γίνεται η αποστολή;

 

Αν το πάρει το σκρουτζ το απόγευμα, θα το έχεις αύριο μεσημέρι

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε email, έγινε η αποστολή με DHL. Λογικά αύριο το πρωί θα είναι εδώ.

 

 

Ερώτηση. Έχει βάλει κάποιος dome; Στο Note 20 έχω ακόμη τη μαμά ζελατίνα, αλλά αγόρασα και ένα mocolo να υπάρχει σε περίπτωση που ξεκολλήσει. Στο YouTube είδα βίντεο και "δείχνει" ότι τοδακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει κανονικά στο dome.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε email, έγινε η αποστολή με DHL. Λογικά αύριο το πρωί θα είναι εδώ.

 

 

Ερώτηση. Έχει βάλει κάποιος dome; Στο Note 20 έχω ακόμη τη μαμά ζελατίνα, αλλά αγόρασα και ένα mocolo να υπάρχει σε περίπτωση που ξεκολλήσει. Στο YouTube είδα βίντεο και "δείχνει" ότι τοδακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει κανονικά στο dome.

 

Εγώ με την ζελατίνα το έχω ακόμα και ας ήθελα στην αρχή dome κράτα την μέχρι να αντέξει πάρε κανένα πενάκι με θήκη αντί αυτής για αρχή. Με το καλό να παραλάβεις.

Μετά το τελευταίο update έχω την εντύπωση η φωτογραφία στα 108 mp είναι πολύ καλύτερη και στις βραδυνές .

Edited by Evagelos_

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει κινητο σε αυτο το unpacked Γιωργο...

Fold 3 ακόμα αργεί, καθώς δεν έχουν ακομα καν ετοιμο beta device, παλευουν να βρουν επιστρωση που να αντεχει την κακουχια απο τη χρηση του spen...

Ηθελαν Ιουλιο να το παρουσιασουν, αλλα πλεον ειναι αρκετα αμφιβολο αν θα τα καταφερουν...

 

Χμ... λες? θα δειξει!:)

Εαν το 21FE έρθει με 888, τοτε ειναι μονόδρομος :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Κ εγω τελικά είμαι ψημένος για να αγοράσω την συσκευή αυτή αντί του note20u. Ερώτηση οποίος ξέρει. Έχει τις ίδιες λειτουργίκες δυνατότητες το πενάκι Κ το μενού του ,επεγκελματικα όπως Κ το note ή υστερεί; ( δεν εννοώ το Bluetooth που έχει το πενάκι Κ τα γκεστουρ που κάνεις από μακριά στις φωτογραφίες .του note δεν με ενδιαφέρει αυτό. )
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παίδες!

 

Πενάκι δε θα πάρω ακόμη,έχω από το tab s6 και η αλήθεια είναι ότι κατά 80% το χρησιμοποιούσα για photo editing και μετά για σημειώσεις. Θα περιμένω να δω το νέο πενάκι που θα βγει και θα πάρω αυτό. Η αίσθηση της μαμά ζελατίνα είναι απίστευτη ,σα να έχεις τζάμι. Στο note την έχω ακόμη επάνω στο κινητό και παρόλο που είχα αγοράσει τζάμι δε την έβγαλα. Για εμένα είναι τεράστιο συν η μεμβράνη της Samsung στις συσκευές της .

 

Από άποψη επεξεργαστή δε περιμένω κάτι ουαου μιας και το Note 20 ultra δεν μου κόλλησε ούτε μια φορά, ούτε είδα ποτέ μου λαγκ. Η μπαταρία θέλω να δω πόση διαφορά έχει γιατί κακά τα ψέματα η μπαταρία του note είναι καλή αλλά όχι τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Χμ... λες? θα δειξει!:)

Εαν το 21FE έρθει με 888, τοτε ειναι μονόδρομος :cool:

 

Παντως υπαρχουν αρκετες αναφορες φετος για τον 888 και αφορουν υψηλες θερμοκρασιες και οχι ιδιαιτερα καλη μπαταρια οπως περισυ με τον 865. Αναφερομαι βεβαια σε αλλες συσκευες που τον "φορανε" αλλα σιγουρα δεν υπαρχει αυτο το hype που υπηρχε περισυ για τον 865. Και σε πραγματικη χρηση τελικα ειναι υπαρκτη η διαφορα με τον 2100 φετος?

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά το φημολογούμενο Spen pro πότε θα το βγάλουν; και τι διαφορές θα έχει ξέρετε; αξίζει να περιμένουμε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Κ εγω τελικά είμαι ψημένος για να αγοράσω την συσκευή αυτή αντί του note20u. Ερώτηση οποίος ξέρει. Έχει τις ίδιες λειτουργίκες δυνατότητες το πενάκι Κ το μενού του ,επεγκελματικα όπως Κ το note ή υστερεί; ( δεν εννοώ το Bluetooth που έχει το πενάκι Κ τα γκεστουρ που κάνεις από μακριά στις φωτογραφίες .του note δεν με ενδιαφέρει αυτό. )

Τα ίδια ακριβώς έχει εκτός από τις λειτουργίες του Bluetooth.

Ακόμα και στην σημείωση με σβηστή οθόνη ενεργοποιειτα αφού ακουμπήσεις το πενάκι στην σβηστή οθόνη και πατήσεις ταυτόχρονα το κουμπί ...όπως επίσης και με διπλό άγγιγμα της οθόνης με το κουμπί ταυτόχρονα ανοίγει τις σημειώσεις.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Χμ... λες? θα δειξει!:)

 

Εαν το 21FE έρθει με 888, τοτε ειναι μονόδρομος :cool:

Με την προϋπόθεση ότι δεν θα έχει κατώτερες κάμερες αλλιώς τι να το κανεις

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Παντως υπαρχουν αρκετες αναφορες φετος για τον 888 και αφορουν υψηλες θερμοκρασιες και οχι ιδιαιτερα καλη μπαταρια οπως περισυ με τον 865. Αναφερομαι βεβαια σε αλλες συσκευες που τον "φορανε" αλλα σιγουρα δεν υπαρχει αυτο το hype που υπηρχε περισυ για τον 865. Και σε πραγματικη χρηση τελικα ειναι υπαρκτη η διαφορα με τον 2100 φετος?
Στη δική μου χρήση δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Ίσα ίσα είναι πολύ πιο δροσερό από την συσκευή με τον Εξυνος καθώς και με καλύτερη μπαταρία overall.

Από θέμα performance δεν βλέπω διάφορα να πω την αλήθεια.

Με την προϋπόθεση ότι δεν θα έχει κατώτερες κάμερες αλλιώς τι να το κανεις

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι οκ, αν και δεν κοιτάνε όλοι πρώτα την κάμερα. Εξαρτάται τι θέλεις στο κάτω κάτω.

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου χρήση δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Ίσα ίσα είναι πολύ πιο δροσερό από την συσκευή με τον Εξυνος καθώς και με καλύτερη μπαταρία overall.

αναφέρεσαι στον sd888?

Δεν έχεις θέματα θερμοκρασίας σε σχέση με τον 865?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Κανενα θεμα 3 εβδομαδες με snap 21 ultra.

Ηταν και πιο δροσερος σε σχεση με exynos πχ χρηση καμερα διοτι παιχνιδια δεν παιζω για να δοκιμαζα και εκει.

Και μπαταρια ενα 10-15% πανω ειχα σε σχεση με exynos.

 

Αν αγοραζα Sammy ξανα μονο snap θα επαιρνα παλι και βλεπουμε του χρονου αν εξισωθει παντου σε ολες τις πιθανες χρησης ο νεος exynos τοτε μονο δεν θα σκεφτομαι τον snap.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...