Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μονο το pentastick χρησιμοποιώ. Πολλά από αυτά έχουν ενσωματωθεί στο λειτουργικό και κάποια περισσότερο με προβλημάτισαν πάρα μου έκαναν τη ζωή εύκολη.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε την τελευταια έκδοση του Holey Light,

καταναλωση πολύ μικρή και πολλά νεα Features...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε αναβάθμιση με ενημέρωση ασφαλείας Απριλίου. 1,1 Gb περίπου..... Τώρα την κάνω.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και στον Snapdragon... Λίγο λιγότερο από 1GB... Δεν έχουν τόσα πολλά να διορθώσουν λολ6de485167380c5656b0f975b2e4b2298.jpg

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

από εδώ: https://www.sammobile.com/news/galaxy-s21-update-camera-improvements-april-2021-security-patch/

 

The company had earlier restricted the Portrait mode on its flagships to use either the telephoto camera or the ultrawide camera. With the new update, the Galaxy S21 series can now use the regular camera to capture portraits. There might be other camera performance improvements, but we haven’t noticed anything too different yet.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Λέει και για κάμερα και άλλα. Τι βελτίωσε στην κάμερα;

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από ότι βλέπω με μια γρήγορη ματιά έδωσε πορτρέτο με τον x3 φακό! Πολύ σωστή κίνηση και ήταν κάτι που είχαν επισημάνει πολλοί στο λανσάρισμα του κινητού.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα ερωτηση στο samkey και λεει υποστηριζει αλλαγη csc για ολες τις συσκευες...Εγω εχω συσκευη απο hong kong με snapdragon πανω και ο μονος λογος που θελω να αλλαξω csc ειναι για να ενεργοποιησω την ηχογραφηση κλησεων.

Μπορει καποιος να με βοηθησει να μου πει αν και ποια ειναι η διαδικασια?

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και στον Snapdragon... Λίγο λιγότερο από 1GB... Δεν έχουν τόσα πολλά να διορθώσουν λολ6de485167380c5656b0f975b2e4b2298.jpg

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

Τώρα με το που σε διάβασα το είδα και εγώ :lol:

Να σου πω την αλήθεια σε portrait mode όπως και σε night mode δεν είμαι απόλυτα ευχαριστημένος(και στα 2 τα έχουν επισημάνει reviewers σε YouTube) ειδικά στα τελευταία που αρκετά αφύσικα και εκτός πραγματικότητας βγάζει τις φώτο, δεν έχουν φυσικότητα τις φωτίζει περισσότερο από όσο πρέπει, αν είναι να βγάζουμε νύχτα και να φαίνεται σαν μέρα το θεωρώ λάθος προσέγγιση. 7d09c842d92c38ce2c61f26b139767be.jpg

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άστα ήρθε το update πριν λίγες μέρες στο fe 5g που έχω το τελευταίο διάστημα με το σετάρισμα του s21. Κι ενώ όταν πήρα την συσκευή ενθουσιάστηκα είπα μια χαρά οι κάμερες ήρθε η ξενερα δυο μέρες μετά που πέρασα το update. Υπέρ κορεσμένα χρώματα ειδικά στην αυτόματη λειτουργία του hdr ενεργοποιήται αμέσως έχει πολύ ευαίσθητη και επιθετική ταυτόχρονα λειτουργία με τονισμένα χρώματα και την νύχτα πάλι επεμβαίνει πολύ...κρίμα ας ελπίσουμε να διορθωθεί.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ακόμα δεν το πήραν στα χέρια και το έβαλαν στην πρώτη θέση...... αναξιόπιστοι.......
Link to comment
Share on other sites

Ναι ακόμα δεν το πήραν στα χέρια και το έβαλαν στην πρώτη θέση...... αναξιόπιστοι.......

 

Προφανώς το έχουν λάβει εδώ και εβδομάδες.

Το ότι στην κορυφή του Αμερικανικού dxo βρίσκονται 2 κινεζικές συσκευές , η μια μάλιστα ΔΕΝ κυκλοφορεί Αμερική (P40 Pro) δείχνει και το πόσο ακομπλεξάριστοι είναι. Πραγματικό inovation στο Xiaomi στο θέμα της κάμερας και όχι μια από τα ίδια.

 

Τώρα αν θα πιάσει στην αγορά είναι άλλη υπόθεση..

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Καλά και το Mi 10 ultra και αυτό με αισθητήρα της Samsung είναι (αννδεν κάνω λάθος ίδιος με το S20 Ultra) και σαρώνει σε φωτογραφίες, βίντεο, σταθεροποιηση...

Παιδιά δεν έχει να κάνει που είναι Xiaomi και δεν είναι Samsung ή iPhone...

Αν και πάντα έπαιζα με τις ναυαρχίδες τις Samsung & Huawei θα ήθελα πάρα πολύ να κάνω unboxing στο Mi 11ultra να το κρατήσω να το δω κάνα μήνα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλά και το Mi 10 ultra και αυτό με αισθητήρα της Samsung είναι (αννδεν κάνω λάθος ίδιος με το S20 Ultra) και σαρώνει σε φωτογραφίες, βίντεο, σταθεροποιηση...

Παιδιά δεν έχει να κάνει που είναι Xiaomi και δεν είναι Samsung ή iPhone...

Αν και πάντα έπαιζα με τις ναυαρχίδες τις Samsung & Huawei θα ήθελα πάρα πολύ να κάνω unboxing στο Mi 11ultra να το κρατήσω να το δω κάνα μήνα...

Μια δοκιμή θα την ήθελα και εγώ έτσι να δω συν και πλην στην πράξη και τη βήματα μπρος έφερε και αν έφερε στην πράξη στο τομέα της κάμερας, αν και λόγο miui δεν θα την ήθελα για daily driver(με Mi MIX 3 έμεινα μόλις μία εβδομάδα με stock αλλά είχε διαθέσιμες αρκετές custom aosp, ενώ σε mi 10 pro το πούλησα εντός εβδομάδας διότι δεν άντεξα miui και δεν είχε διαθέσιμες custom τότε αν και σε hardware εξαιρετικό ήταν :p) έχει αρκετά με ενοχλούν σε ui και αργά ή γρήγορα θα μεταπηδουσα σε custom aosp rom που μου ταιριάζει καλύτερα και επειδή αυτό θα πάρει μήνες επομένως είναι καθαρά σύσκευη για τεσταρισμα πρώτους μήνες και τίποτα άλλο τουλάχιστον όσον αφορά εμένα :lol:

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το έχουν λάβει εδώ και εβδομάδες.

Το ότι στην κορυφή του Αμερικανικού dxo βρίσκονται 2 κινεζικές συσκευές , η μια μάλιστα ΔΕΝ κυκλοφορεί Αμερική (P40 Pro) δείχνει και το πόσο ακομπλεξάριστοι είναι. Πραγματικό inovation στο Xiaomi στο θέμα της κάμερας και όχι μια από τα ίδια.

 

Τώρα αν θα πιάσει στην αγορά είναι άλλη υπόθεση..

το dxo το εχουν ξεφωνισει πολλοι γνωστες και επαγγελματιες φωτογραφοι.

Link to comment
Share on other sites

Έκανε μεγάλη αναβάθμιση και βελτίωση στη κάμερα αλλά δεν φτάνει το P40 pro σε σκοτάδι...χάνει στη λεπτομέρεια.
Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ τώρα κράζουμε το dxo αλλά αν το κινητό μας ήταν πρώτο άλλα θα λέγαμε αλλά τέλος πάντων
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...