Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά καλη σαρακοστή,

Μπορεί να μου πει καποιος αν εχει διαφορά η συσκευή απο Γερμανό σε σχέση με άλλο κατάστημα; Εννοώ στην έκδοση-firmware, και αν ειναι σημαντική διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πριν μερικά χρόνια είχα πει "ΠΟΤΕ πια Εξυνος". Οι υψηλές θερμοκρασίες του επεξεργαστή μαζί με την κακή μπαταρία στο stand by και το αδύναμο σήμα κινητής/wifi με είχαν αποτρέψει πολλές φορές να κρατήσω συσκευή με Εξυνος.

 

Πάντα αναζητούσα την αντίστοιχη έκδοση snapdragon γνωρίζοντας βέβαια ότι η συσκευή δεν θα έχει εγγύηση και πιθανόν Samsung Pay εδώ στη Ευρώπη.

 

Αγόρασα λοιπόν τη συσκευή από το online κατάστημα της Samsung UK αφού είχα κάνει την δική μου ανάλυση από reviews αλλά και αφού την είχα δει σε φιλικό μου πρόσωπο. Ένας από τους λόγους που δεν την παράγγειλα day one. Ξεκάθαρα ήταν σε καλύτερο επίπεδο από τις περασμένες εκδόσεις.

 

Την έχω εδώ και 2 εβδομάδες και δυστυχώς την επιστρέφω μιας και μετά από λίγα λεπτά χρήσης η θερμοκρασία ανεβαίνει πάνω από 40 βαθμούς. Φαντάζομαι τι θα συμβεί το καλοκαίρι που η θερμοκρασίες ανέβουν.

Είναι η δεύτερη συσκευή που δοκίμασα με τα ίδια αποτελέσματα.

 

Περιμένω την Snapdragon έκδοση μέσα στην επόμενη εβδομάδα γνωρίζοντας ότι έγραψα παραπάνω.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Αναφέρεσαι για θερμοκρασίες τις οποίες δεν έχω συναντήσει μετά από ενάμιση μήνα χρήσης. Με Google maps ίσως αλλά το λειτουργώ online με μέσω χρήσης 7 με 8 ώρες ( συνεχόμενα ) πουθενά αλλού, ούτε καν σε βαριά παιχνίδια

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά και σε μένα κάνει εντύπωση. Ο γιος μου που παίζει βαριά παιχνίδια ποτέ δεν έχω δει τέτοιες θερμοκρασίες. Εκτός κι αν δε λέει αλήθεια ή εφαρμογή που έχω cpu Monitor .

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αναφέρεσαι για θερμοκρασίες τις οποίες δεν έχω συναντήσει μετά από ενάμιση μήνα χρήσης. Με Google maps ίσως αλλά το λειτουργώ online με μέσω χρήσης 7 με 8 ώρες ( συνεχόμενα ) πουθενά αλλού, ούτε καν σε βαριά παιχνίδια
Έχω την εντύπωση ότι υπάρχουν διαφορές στη μόνωση κάποιων συσκευών μιας και άλλο ένα S21U που τσεκάρω σε καθημερινή βάση δεν ανεβάζει τόσο ψηλές θερμοκρασίες. Εγώ έχω δοκιμάσει 2 συσκευές (μια δικτύου και μια stock UK) και οι 2 με το ίδιο πρόβλημα.

 

Ελπίζω η συσκευή με τον snap που θα παραλάβω μεθαύριο να κρατάει το τηλέφωνο δροσερό- όπως έχω συνηθίσει ολα αυτά τα χρόνια.

 

Να αναφέρω ότι και τις 2 συσκευές τις εστησα από την αρχή μια μια εφαρμογή μιας και ξέρω ότι το smartwatch κάποιες φορές δημιουργεί πρόβλημα.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η συσκευή με Snapdragon δεν υποστηρίζει 5g εδώ στην Ελλάδα. Ίσως κάνω λάθος αλλά ψάχτω πρώτα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η συσκευή με Snapdragon δεν υποστηρίζει 5g εδώ στην Ελλάδα. Ίσως κάνω λάθος αλλά ψάχτω πρώτα.
Έχεις δίκιο, δεν υποστηρίζει 5G όπως και δεν θα παίζει το Samsung Pay. Αυτό ισχύει για όλη την Ευρώπη αλλά προκειμένου να έχω μια δροσερή συσκευή δεν με πειράζει.

Όσο για το 5G άχρηστο για τα δικά μου γούστα. Μόνο μπαταρία ρουφάει λολ

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικά χρόνια είχα πει "ΠΟΤΕ πια Εξυνος". Οι υψηλές θερμοκρασίες του επεξεργαστή μαζί με την κακή μπαταρία στο stand by και το αδύναμο σήμα κινητής/wifi με είχαν αποτρέψει πολλές φορές να κρατήσω συσκευή με Εξυνος.

 

Πάντα αναζητούσα την αντίστοιχη έκδοση snapdragon γνωρίζοντας βέβαια ότι η συσκευή δεν θα έχει εγγύηση και πιθανόν Samsung Pay εδώ στη Ευρώπη.

 

Αγόρασα λοιπόν τη συσκευή από το online κατάστημα της Samsung UK αφού είχα κάνει την δική μου ανάλυση από reviews αλλά και αφού την είχα δει σε φιλικό μου πρόσωπο. Ένας από τους λόγους που δεν την παράγγειλα day one. Ξεκάθαρα ήταν σε καλύτερο επίπεδο από τις περασμένες εκδόσεις.

 

Την έχω εδώ και 2 εβδομάδες και δυστυχώς την επιστρέφω μιας και μετά από λίγα λεπτά χρήσης η θερμοκρασία ανεβαίνει πάνω από 40 βαθμούς. Φαντάζομαι τι θα συμβεί το καλοκαίρι που η θερμοκρασίες ανέβουν.

Είναι η δεύτερη συσκευή που δοκίμασα με τα ίδια αποτελέσματα.

 

Περιμένω την Snapdragon έκδοση μέσα στην επόμενη εβδομάδα γνωρίζοντας ότι έγραψα παραπάνω.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

 

Φίλε αυτό που περιγράφεις είναι απλά αναμενόμενο. Υπάρχει ήδη αναλυτικότατο review από το ιδιαίτερα τεχνολογικά αξιόπιστο anandtech που εξηγεί ότι για να μειωθεί το performance gap μεταξύ Exynos και Snapdragon υπήρξε μεγάλη απώλεια στο power efficiency. Όταν ξεκινάς λοιπόν μια ενεργοβόρα εργασία η peak απόδοση των 2 chips είναι κοντά. Σε λίγα λεπτά όμως που ξεκινάει το throttle , ο Snap συντριβεί τον Exynos και τα νούμερα είναι ακραία. Δικαιολογημένες λοιπόν οι αυξημένες θερμοκρασίες. Για το αντίκτυπο μπαταρία δε λέω τίποτα , θα τα διαβάσεις και μόνος σου.

 

https://www.anandtech.com/show/16463/snapdragon-888-vs-exynos-2100-galaxy-s21-ultra

 

Τώρα βέβαια μπορει να βγουν να πουν ότι και το anandtech είναι στημένο και πουλημένο όπως και τo dxo για το θέμα της κάμερας.

 

Τεσπα , εγώ δίνω την πληροφορία και ο καθένας την αξιολογεί.

Edited by Lord British
Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πω κάτι άλλο. Μιας Κ υπάρχει εγγύηση 2 χρόνων γιατί δεν προσπαθείτε να την φτάσετε στα όρια να την κάψετε "αν μπορέσετε ποτέ να την φτάσετε στα όριατην συσκευή" . Μήπως η θερμοκρασία είναι θέμα αισθητικής στο χέρι σας Κ όχι πρόβλημα στην συσκευή. Γνώμη μου, γιατί από ότι έχω διαβάσει εδώ μέσα δεν αντιμετωπίζουν τέτοια προβλήματα θερμοκρασίας.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πω κάτι άλλο. Μιας Κ υπάρχει εγγύηση 2 χρόνων γιατί δεν προσπαθείτε να την φτάσετε στα όρια να την κάψετε "αν μπορέσετε ποτέ να την φτάσετε στα όριατην συσκευή" . Μήπως η θερμοκρασία είναι θέμα αισθητικής στο χέρι σας Κ όχι πρόβλημα στην συσκευή. Γνώμη μου, γιατί από ότι έχω διαβάσει εδώ μέσα δεν αντιμετωπίζουν τέτοια προβλήματα θερμοκρασίας.

 

Δυστυχώς δεν είναι θέμα αισθητικής, ενοχλεί πολύ για αυτό το αναφέρω. Επίσης οι οι ψηλές θερμοκρασίες έχουν σαν αποτέλεσμα την κατανάλωση περισσότερης μπαταρίας.

 

Για το dxo τα είπαμε. Έκανε δοκιμή στο αρχικό λογισμικό το Φεβρουάριο και τη δημοσίευσε μετά από ένα μήνα. Ούτε περίμενε τα updates, Ούτε έδωσε χρόνο γι αυτά, τη στιγμή που για όλα τα άλλα αυτό κάνει.

Στο θέμα της θερμοκρασίας κανείς δεν αμφιβάλλει ότι ο snap θα τα πάει καλύτερα. Όμως αυτό είναι, αλλιώς μετοικηση στην Αμερική ή στην Κίνα από το να μην έχεις σέρβις.

Και η καθημερινότητα δεν επηρεάζει τη χρήση της συσκευής και ναι δεν είναι ζεστό , δεν ανεβάζει θερμοκρασία. Αν ήταν έτσι οι άλλοι με τον 990 θα έπρεπε να μην μπορούν να κάνουν τη δουλειά τους.

Οι ακραίες δοκιμές και καταστάσεις δύσκολα μεταφέρονται στην καθημερινότητα μας.

Δεν υπάρχει κάποιος λόγος να μην πούμε την εμπειρία μας εδώ είτε θετικά είτε αρνητικά.

Ακόμα και με το s10+ που το είχα πάρει σε πολύ καλή τιμή δεν είχα αντιμετωπίσει πρόβλημα ακόμα και στην παραλία το καλοκαίρι.

Και κανείς δε βγάζει άχρηστο το κάθε τεχνολογικό σάιτ δοκιμών. Απλά καθετί γίνεται και προσφέρεται ανάλογα με το τι θέλεις να δείξεις και με μεγάλη τέχνη όταν ξέρεις να το πουλήσεις.....!

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το θέμα του σέρβις είναι ένα ρίσκο που παίρνει κάποιος που κάνει μια τέτοια αγορά.

Όταν δίνεις τόσα χρήματα για ένα προϊόν περιμένεις ότι θα ανταπεξέλθει στις δικές σου ιδιαιτεροτητες- εάν δεν, απλά το επιστρέφεις και πας παρακάτω!

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που για 1 εβδομάδα είχα και τα 2 με vodafone κάρτες 5g δεν είδα σε κανένα.Απο την άλλη η διαφορά στην απόδοση και την ειδικά στην μπαταρία είναι γύρω στο 15% υπέρ του snapdragon.

τωρα που έχω την δεύτερη κάρτα σε mi 10t pro είδα 5g Αλεξάνδρας και Κηφισίας μόνο.

Πιστεύω ότι η Vodafone έχει μείνει πίσω στο τομέα 5g.

 

Στάλθηκε από το SM-G9980 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι θέμα αισθητικής, ενοχλεί πολύ για αυτό το αναφέρω. Επίσης οι οι ψηλές θερμοκρασίες έχουν σαν αποτέλεσμα την κατανάλωση περισσότερης μπαταρίας.

 

 

 

Το θέμα του σέρβις είναι ένα ρίσκο που παίρνει κάποιος που κάνει μια τέτοια αγορά.

Όταν δίνεις τόσα χρήματα για ένα προϊόν περιμένεις ότι θα ανταπεξέλθει στις δικές σου ιδιαιτεροτητες- εάν δεν, απλά το επιστρέφεις και πας παρακάτω!

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Παρ όλα τη αναμφίβολη βελτίωση του φετινού exynos παρ όλα αυτά οι διαφορές είναι υπαρκτές σε αρκετά σενάρια χρήσης με Qualcomm.

 

Η ουσία είναι Με Qualcomm σε όλα τα πιθανά και απίθανα σενάρια χρήσης είναι παντού top με exynos όλο και θα βρεις κάποιο σενάριο να υστερεί.

 

Το πιο τρανταχτό παράδειγμα η απόδοση σε μπαταρία με χρήση mobile data.

 

Ένα 10% πιστεύω ο snap υπερεχει με βάση τη δικιά μου χρήση.

 

Και σε δεύτερο βαθμό και δεύτερη - τρίτη διαφορά η λίγο μικρότερη θερμοκρασία σε χρήση κάμερα με snap όπως και πιο δυνατό και σταθερό σήμα εμβέλεια WiFi data.

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρ όλα τη αναμφίβολη βελτίωση του φετινού exynos παρ όλα αυτά οι διαφορές είναι υπαρκτές σε αρκετά σενάρια χρήσης με Qualcomm.

 

Η ουσία είναι Με Qualcomm σε όλα τα πιθανά και απίθανα σενάρια χρήσης είναι παντού top με exynos όλο και θα βρεις κάποιο σενάριο να υστερεί.

 

Το πιο τρανταχτό παράδειγμα η απόδοση σε μπαταρία με χρήση mobile data.

 

Ένα 10% πιστεύω ο snap υπερεχει με βάση τη δικιά μου χρήση.

 

Και σε δεύτερο βαθμό και δεύτερη - τρίτη διαφορά η λίγο μικρότερη θερμοκρασία σε χρήση κάμερα με snap όπως και πιο δυνατό και σταθερό σήμα εμβέλεια WiFi data.

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

 

Αυτα και άλα πολλά περιμένω να ανακαλύψω απο αύριο Αλέξη :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι θέμα αισθητικής, ενοχλεί πολύ για αυτό το αναφέρω. Επίσης οι οι ψηλές θερμοκρασίες έχουν σαν αποτέλεσμα την κατανάλωση περισσότερης μπαταρίας.

 

 

 

Το θέμα του σέρβις είναι ένα ρίσκο που παίρνει κάποιος που κάνει μια τέτοια αγορά.

Όταν δίνεις τόσα χρήματα για ένα προϊόν περιμένεις ότι θα ανταπεξέλθει στις δικές σου ιδιαιτεροτητες- εάν δεν, απλά το επιστρέφεις και πας παρακάτω!

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

 

Το θέμα του σέρβις δεν είναι μόνο το ρίσκο που θα πάρεις για το αν θα βγάλει ένα πρόβλημα. Ακόμα και επισκευή σε μια ζημιά να ζητήσεις πχ χαλασες κατά λάθος οθόνη, ακουστικό, πλήκτρο κτλ, δε στο δέχονται και θα πας σε κάποιον άσχετο έξω στην καλύτερη να στο ψεύτο φτιάξει, δεν αξίζει για τη χρήση που κάνουμε το 99,9%

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα του σέρβις δεν είναι μόνο το ρίσκο που θα πάρεις για το αν θα βγάλει ένα πρόβλημα. Ακόμα και επισκευή σε μια ζημιά να ζητήσεις πχ χαλασες κατά λάθος οθόνη, ακουστικό, πλήκτρο κτλ, δε στο δέχονται και θα πας σε κάποιον άσχετο έξω στην καλύτερη να στο ψεύτο φτιάξει, δεν αξίζει για τη χρήση που κάνουμε το 99,9%

 

Νίκο, αυτα είναι μέσα στο παιχνίδι. Έχω συσκευες Hong Kong τα τελευταια 3-4 χρόνια και ουδέποτε είχα κάποιο θέμα. Εξάλου οι συσκευές αυτές ερχονται με εγγυηση (1 χρόνου) απο το κατάστημα που το έκανε εισαγώγη.

 

Πάντα έχω ένα κινητό να παίζει σε περίπτωση που χρειαστεί να μείνω χώρις κυρία συσκευη.:)

Link to comment
Share on other sites

Και καλά θα κάνει αν και το Dxo mark μπορεί να κάνει το τεστ και μόνη της χωρίς να δώσει η εκάστοτε εταιρία συσκευή.

Αλλά είναι απόδειξη ότι το Dxo απλά είναι αναξιόπιστο!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, αυτα είναι μέσα στο παιχνίδι. Έχω συσκευες Hong Kong τα τελευταια 3-4 χρόνια και ουδέποτε είχα κάποιο θέμα. Εξάλου οι συσκευές αυτές ερχονται με εγγυηση (1 χρόνου) απο το κατάστημα που το έκανε εισαγώγη.

 

Πάντα έχω ένα κινητό να παίζει σε περίπτωση που χρειαστεί να μείνω χώρις κυρία συσκευη.:)

 

Όπως είπα δε μιλάω για το θέμα εγγύησης αλλά για την ατυχία να σου πάθει κάτι όπως ένα σπάσιμο οθόνης ή και κάτι πιο μικρό και να μην μπορείς να το φτιάξεις γιατί δεν αναλαμβάνουν, για μένα αυτό είναι ακόμα χειρότερο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Υπαρχει περιπτωση ο sd 865 με τον 2100 να εχουν μεγαλες διαφορες σε speedtest; εκανα πριν 2 μερες τεστ το s20 fe 5g με το s21+ σε 4g το fe ειχε 130mbps ενω το s21+ 60 και σε 5g το fe 400mbps ενω το s21+ 120.. και τα 2 στο ιδιο σημειο και με cosmote.. παιζει να φταιει η σιμ η εχει σχεση με το μοντεμ του καθε επεξεργαστη; sorry που ρωταω εδω αλλα στην ενοτητα του s21+ δεν εχει καθολου κινηση κ στου s20 fe δεν πηρα καποια απαντηση.. αν ξερει καποιος ας μ πει ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

το 120 mbps είναι πολύ λίγα!

Εδώ στο θέμα xperia 5ii μέλος πόσταρε speedtest 5G με 550 mbps

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως ειναι πολυ λιγα και τεραστια η διαφορα μεταξυ τους εφοσον ηταν στο ιδιο σημειο με cosmote και τα 2 και η μετρηση εγινε με την ιδια εφαρμογη speedtest.. αρα να υποθεσω φταιει η καρτα σιμ του;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ξέρω για την SIM αλλά για να έχει τόσο μεγάλη διαφορά απο modem μου φαίνεται περίεργο.

Στα χαρτιά δεν έχουν διαφορές τόσο μεγάλες.

Για να είσαι σίγουρος ότι είναι η SIM, πρέπει να κάνεις τράμπα τις κάρτες στα κινητά και να ξαναπαπας στο ίδιο μέρος να τσεκάρεις!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

https://www.photographyblog.com/reviews/samsung_galaxy_s21_ultra_review/conclusion

Το site αυτό είναι based στην Αγγλία, επομένως υποθέτω ότι χρησιμοποίησε την Exynos έκδοση, που είναι διαθέσιμη στην Ευρώπη.

Έχει μεγάλο ενδιαφέρον να παρατηρήσει κάποιος τις sample photos, διότι πρόκειται για φωτογραφίες που θα τραβούσε κάποιoς κατά την καθημερινή χρήση του τηλεφώνου και όχι για φωτογραφίες, υπό αμφίβολης χρησιμότητας "εργαστηριακές" συνθήκες, όπως αυτές του dxomark.

Καθένας όμως οφείλει να κρίνει μόνος του και με βάση τις συνθήκες που τραβάει ο ίδιος φωτογραφίες. Είτε δηλαδή είναι ο point and shoot τύπος είτε αυτός που έχει γνώσεις φωτογραφίας.

Έχω το τηλέφωνο (Exynos) από την Παρασκευή και ακόμα δεν το έχω στήσει πλήρως. Εν συνεχεία, θα το χρησιμοποιήσω επί πολλές μέρες και θα επανέλθω με συνολικές εντυπώσεις επί όλων των θεμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Την προσαρμοστική ανανέωση των Hz στην οθόνη, από 20 αν θυμάμαι έως 120, που διαφήμιζε η Samsung,πως μπορούμε να τη διαπιστώσουμε; Κατέβασα μια εφαρμογη από το xda (Galaxy Hz),αλλά ο ρυθμός ανανέωσης είναι μόνο 60 (όταν δεν κάνω κάποια ενέργεια) και 120.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή με τον 888 έφτασε χθες και σεταριστικε.

5G κανονικά - στη θέση 2 sim.

VoLTE και VoWiFi παίζουν κανονικά!

 

Όσο γινόταν το setup το τηλέφωνο πολύ πιο δροσερό. Τα υπόλοιπα εν καιρό.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τον ρυθμο ανανεωσης νομιζω οτι υπαρχει ενα bug .....

 

Στην FHD+ ο ρυθμος ανανεωσης ανεβοκατεβαινει κανονικα σε ολες τις συνθηκες αναμεσα σε 60hz και 120hz...

 

Στην WQHD+ οταν ανοιγω youtube ή vanced μου βγαζει ενα μνμ "deleted exceeded file " σποραδικα ενω το λειτουργω ....στην συνεχεια επιχειρω να το κλεισω ...το τηλεφωνο κανει ενα περιεργο refresh και ο ρυθμος ανανεωσης πεφτει στα 60hz και μενει εκει....

 

Πρεπει να μπω παλι στην ρυθμισεις για να γυρισω χειροκινητα τον ρυθμο σε προσαρμοστικο....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά με αυτό που γράφεις τη διαπίστωσες ήδη. Όταν δεν κάνεις κάτι πέφτει στα 60 και όταν κάνεις ανεβαίνει κανονικά. Αυτό σημαίνει προσαρμογή οθόνης. Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο που δεν καταλαβαίνω.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απ'ότι είχα καταλάβει, η Samsung υποσστήριζε πως θα έπεφτε και κάτω από 60, για εξοικονόμηση μπαταρίας. Εκτός αν θυμάμαι κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...