Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαντάζομαι αυτό το εχεις επιλέξει από Developer menu, σε όλες τις συσκευές αυτό κάνω κανένα πρόβλημα με δεκάδες συσκευές τόσα χρόνια είτε με 7αρια είτε 8.1 είτε 10αρια Windows.

e9c7acc8f7a128e9123c04be4d60652a.jpg

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση Άλεξ, αλλά ναι, έτσι το έχω επιλέξει, είναι η πρώτη ρύθμιση που πάντα κοιτάω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση Άλεξ, αλλά ναι, έτσι το έχω επιλέξει, είναι η πρώτη ρύθμιση που πάντα κοιτάω.
Για ενεργοποίησε μια usb debugging εξίσου και δοκίμασε, τι να πω άλλη λύση δεν ξέρω διότι δεν είχα ανάλογο θέμα με καμία συσκευή.

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για ενεργοποίησε μια usb debugging εξίσου και δοκίμασε, τι να πω άλλη λύση δεν ξέρω διότι δεν είχα ανάλογο θέμα με καμία συσκευή.

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

 

Πάντα με usb debugging ενεργοποιημένο είμαι. Ούτε και εγώ είχα θέματα με όσες συσκευές δοκίμασα και μέχρι πρόσφατα με s10. Τι να πω. Ευχαριστώ για τη βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο θεμα εχω με S20 +. Ενας υπολογιστης το "βλεπει" αλλος οχι...

 

Μακάρι να είχα ΕΝΑΝ τουλάχιστον που το "έβλεπε" πάντα! Τι να πω...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Πάντα με usb debugging ενεργοποιημένο είμαι. Ούτε και εγώ είχα θέματα με όσες συσκευές δοκίμασα και μέχρι πρόσφατα με s10. Τι να πω. Ευχαριστώ για τη βοήθεια
Ίσως ειναι χαζο.... Αλλα φαντάζομαι πως το συνδέεις με ανοιχτή την οθόνη του κινητού.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως ειναι χαζο.... Αλλα φαντάζομαι πως το συνδέεις με ανοιχτή την οθόνη του κινητού.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι και με κάρτα sim. Περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και με κάρτα sim. Περίεργο.

 

Θα πρότεινα να απεγκαταστήσεις τους drivers της συσκευής από το PC και να δοκιμάσεις ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Διαβάζω από όλου πως το κινητό είναι αρκετά καλό σε όλα του. Μιας και βρίσκομαι σε αναζήτηση κινητού, ψηνομαι για το συγκεκριμένο αλλά περιμένω να δω και το mi 11 pro (αν ανακοινωθεί ποτέ..) και το one+ 9pro που θα ανακοινωθεί άμεσα. Κύριο κίνητρο για την αγορά του κινητού είναι οι κάμερα αλλά αν και βλέπω ότι όλοι στο forum λένε πως έχει εξαιρετική κάμερα, τα αποτελέσματα του dxomark με απογοήτευσαν (δε νομίζω να μη με καλύπτουν οι κάμερες αλλά το να ακούς ότι έχουν τόση βελτίωση και να βαθμολογούνται τόσο χαμηλά ψυχολογικά είναι κάπως για ναυαρχίδα-τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά για μένα είναι top). Όλες οι ελληνικές παρουσιάσεις στο youtube και και οι απόψεις των μελών του forum μιλούν για βελτίωση σε όλους τους τομείς στην κάμερα απέναντι στο note 20 ultra και στο dxomark το 21 είναι πιο πίσω. Τες πα. Απλά ήθελα να πω κι εγώ τον προβληματισμό μου.

 

Καλησπέρα φίλε. Το dxo είναι από τα πιο αξιόπιστα sites στο χώρο και σίγουρα είναι πολύ πιο αξιόπιστο από την όποια γνώμη θα διαβάσεις στα forums.

 

Και αυτό γιατί οι συγκρίσεις γίνονται ανάμεσα σε όλες τις συσκευές ακολουθώντας την ίδια μεθοδολογία ώστε να έχουν νόημα και τα νούμερα που βλέπεις.

 

Λόγος της ιδιαίτερα χαμηλής βαθμολογίας ίσως είναι και η έκδοση exynos που δοκίμασαν καθώς ο επεξεργαστής παίζει σημαντικό ρόλο στην ψηφιακή επεξεργασία των φωτογραφιών και βίντεο.

 

Ειδικά στα λεφτά που κοστίζει το Ultra θα έπρεπε να είναι ΟΛΑ τέλεια. Εγώ το προσπέρασα κι λόγω απουσίας Snap για άλλο ένα χρόνο , και λόγω των μετριότατων αποδόσεων στην κάμερα.

 

Τώρα σε νήμα με κατόχους μην περιμένεις να διαβάσεις και τις πιο αντικειμενικές απόψεις.

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα πιστέψουμε το κάθε Dxomark και όχι τις φωτογραφίες μεταξύ των μελών που γίνονται μπροστά στα μάτια μας!

Ευχαριστούμε για την άποψη σου αλλά πρόβατο δεν γινόμαστε του κάθε site που τα παίρνει εδώ και χρόνια και βγάζει αποτελέσματα σε ότι το συμφέρει.

Προτιμώ να εμπιστευτώ τα συγκριτικά τα δικά μου με διάφορες συσκευές,τα συγκριτικά του Nikos_Mpi και άλλων μελών που μου διαφέυγουν που έχουν δώσει κατα καιρούς σαφή αποτελέσματα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έφταιγε το καλώδιο! Είχα δοκιμάσει με δύο, no name και δεν είχα αποτέλεσμα, οπότε δεν είχε πάει το μυαλό μου. Μόλις δοκίασα με γνήσιο samsung φίλου και συνδέθηκε! Α ρε Samsung ουτε ένα καλώδιο δεν μπορούσες να μας βάλεις μέσα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε. Το dxo είναι από τα πιο αξιόπιστα sites στο χώρο και σίγουρα είναι πολύ πιο αξιόπιστο από την όποια γνώμη θα διαβάσεις στα forums.

 

Και αυτό γιατί οι συγκρίσεις γίνονται ανάμεσα σε όλες τις συσκευές ακολουθώντας την ίδια μεθοδολογία ώστε να έχουν νόημα και τα νούμερα που βλέπεις.

 

Λόγος της ιδιαίτερα χαμηλής βαθμολογίας ίσως είναι και η έκδοση exynos που δοκίμασαν καθώς ο επεξεργαστής παίζει σημαντικό ρόλο στην ψηφιακή επεξεργασία των φωτογραφιών και βίντεο.

 

Ειδικά στα λεφτά που κοστίζει το Ultra θα έπρεπε να είναι ΟΛΑ τέλεια. Εγώ το προσπέρασα κι λόγω απουσίας Snap για άλλο ένα χρόνο , και λόγω των μετριότατων αποδόσεων στην κάμερα.

 

Τώρα σε νήμα με κατόχους μην περιμένεις να διαβάσεις και τις πιο αντικειμενικές απόψεις.

 

Φίλε μου, θα συμφωνήσω μαζί σου στο οτι μπορεί να παίζει ρόλο ο επεξεργαστής, όμως θα διαφωνήσω σε αυτό που λες οτι δεν μπορούμε εδώ μέσα να έχουμε αντικειμενικές απόψεις. Διότι πολύ απλά είναι τσουβάλιασμα. Δεν είμαστε όλοι ίδιοι. Ο καθένας μπορεί να έχει τις απόψεις του, να έχει αγαπημένες συσκευές, αγαπημένες εταιρίες, αλλά και πολλοί αλλάζουν συσκευές και έτσι γεμίζουν εμπειρία δοκιμάζοντας πολλά και διαφορετικά πράγματα. Άρα, με λίγα λόγια θα βρεις εδώ μέσα απόψεις, για να τις ακούσεις να τις σκεφτείς και μετά με την δική σου κρίση να αποφασίσεις.

Ο φίλος πιο πάνω που το σκέφτεται, καλά κάνει και ρωτάει γνώμες, διαβάζει πράγματα, βλέπει βίντεο και συγκριτικά, αλλά ο καλύτερος σύμβουλος σε κάποια αγορά είναι πάντα η δοκιμή (όσο αυτό είναι εφικτό) και να πιστεύουμε τα ίδια τα μάτια μας και γενικότερα τις αισθήσεις μας.

Πχ... αν εμένα μου κάνει... και είναι άψογο για αυτό που περιμένω να δω.... τι με νοιάζει τι λέει το κάθε site με κριτικές και δοκιμές. (ξέρουμε πολύ καλά οτι πολλά site θα γράψουν αυτά που πληρώνονται για να γράψουν)

Οπότε ο φίλος που σκέφτεται την αγορά.... καλό θα είναι να διαβάζει εδώ μέσα οτι θέλει, να βλέπει στο YouTube ότι θέλει και να εμπιστευθεί τη δική του κρίση για να αγοράσει ότι θέλει. Ας εμπιστευθεί τον εαυτό του τον ίδιο και όχι την άποψη του οποιουδήποτε.

Δεν είμαστε εδώ για να πείσουμε κάποιον, αλλά να τον βοηθήσουμε.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update του viber, έχω πρόβλημα με τις φωτογραφίες που στέλνω.

Όταν ανοίγω μέσα από το viber μια απεσταλμένη φωτογραφία που τράβηξα σε portrait mode, την περιστρέφει αυτόματα σε landscape. Οι εισερχόμενες δεν έχουν κανένα πρόβλημα.

Συμβαίνει σε κανέναν άλλον?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, θα συμφωνήσω μαζί σου στο οτι μπορεί να παίζει ρόλο ο επεξεργαστής, όμως θα διαφωνήσω σε αυτό που λες οτι δεν μπορούμε εδώ μέσα να έχουμε αντικειμενικές απόψεις. Διότι πολύ απλά είναι τσουβάλιασμα. Δεν είμαστε όλοι ίδιοι. Ο καθένας μπορεί να έχει τις απόψεις του, να έχει αγαπημένες συσκευές, αγαπημένες εταιρίες, αλλά και πολλοί αλλάζουν συσκευές και έτσι γεμίζουν εμπειρία δοκιμάζοντας πολλά και διαφορετικά πράγματα. Άρα, με λίγα λόγια θα βρεις εδώ μέσα απόψεις, για να τις ακούσεις να τις σκεφτείς και μετά με την δική σου κρίση να αποφασίσεις.

Ο φίλος πιο πάνω που το σκέφτεται, καλά κάνει και ρωτάει γνώμες, διαβάζει πράγματα, βλέπει βίντεο και συγκριτικά, αλλά ο καλύτερος σύμβουλος σε κάποια αγορά είναι πάντα η δοκιμή (όσο αυτό είναι εφικτό) και να πιστεύουμε τα ίδια τα μάτια μας και γενικότερα τις αισθήσεις μας.

Πχ... αν εμένα μου κάνει... και είναι άψογο για αυτό που περιμένω να δω.... τι με νοιάζει τι λέει το κάθε site με κριτικές και δοκιμές. (ξέρουμε πολύ καλά οτι πολλά site θα γράψουν αυτά που πληρώνονται για να γράψουν)

Οπότε ο φίλος που σκέφτεται την αγορά.... καλό θα είναι να διαβάζει εδώ μέσα οτι θέλει, να βλέπει στο YouTube ότι θέλει και να εμπιστευθεί τη δική του κρίση για να αγοράσει ότι θέλει. Ας εμπιστευθεί τον εαυτό του τον ίδιο και όχι την άποψη του οποιουδήποτε.

Δεν είμαστε εδώ για να πείσουμε κάποιον, αλλά να τον βοηθήσουμε.

 

Φίλε αυτό που γράφω ξεκάθαρα είναι ότι για να υπάρχει σύγκριση πρέπει να ακολουθείται και η ίδια δημοσιευμένη μεθοδολογία. Κάτι που σάιτ όπως το dxo το τηρούν ως ευαγγέλιο. Τώρα ο καθένας κρίνει και αποφασίζει με βάση τις ανάγκες του.

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτό που γράφω ξεκάθαρα είναι ότι για να υπάρχει σύγκριση πρέπει να ακολουθείται και η ίδια δημοσιευμένη μεθοδολογία. Κάτι που σάιτ όπως το dxo το τηρούν ως ευαγγέλιο. Τώρα ο καθένας κρίνει και αποφασίζει με βάση τις ανάγκες του.

 

αν δεις βιντεο συγκριτικα με iphone 12 pro max με note 20 ultra με p40 pro one 8 κλπ στο διαδικτυο θα δεις οτι οτι λεει το do ειναι ******ες.

πρωτα δοκιμασε το τηλεφωνο με το αρχικο λογισμικο που μολις ειχε βγει και με οχι το τελευταιο που ειχε παρει αναβαθμιση.

σε ολα τα συκριτικα με iphone12 pro καπου κερδιζει το ενα καπου το αλλο και overal στα περισσοτερα λενε το s21ultra ειναι καλυτερο και καποια δινου to iphone καλυτερο. και εχω δει καμια 20αρια συγκριτικα.

πριν ειχα το νοτε 10 πλας. θεωρω απο τις φωτο που εχω βγαλει συνολικα ειναι καλυτερο το σ21.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτό που γράφω ξεκάθαρα είναι ότι για να υπάρχει σύγκριση πρέπει να ακολουθείται και η ίδια δημοσιευμένη μεθοδολογία. Κάτι που σάιτ όπως το dxo το τηρούν ως ευαγγέλιο. Τώρα ο καθένας κρίνει και αποφασίζει με βάση τις ανάγκες του.

 

Προσωπικά δεν έχω τις γνώσεις και τα μέσα να κρίνω το dx0 αλλά πολλές φορές στο παρελθόν είχε δώσει τρελά αποτελέσματα, πχ έβγαζε κορυφαίο ένα Sony, δε θυμάμαι ποιο μοντέλο που ήταν τουλάχιστον μέτριο.

Κατά τα άλλα καλό είναι να τα βλέπουμε όλα. Πχ εδώ όταν βγάζω 1 φώτο ταυτόχρονα με διάφορα κινητά για σύγκριση, είναι επίσης μια δίκαιη και ισοτιμη σύγκριση από έναν απλό χρήστη όπως κάθε ένας από εμάς και δεν στήνει το κάθε κινητό ανάλογα με τα δυνατά του σημεία κτλ..και έτσι κρίνεται η κάθε συσκευή επίσης δίκαια. Σίγουρα εμείς εδώ έχουμε λιγότερα κίνητρα να αλλοιωσουμε ένα αποτέλεσμα ( μόνο τον οπαδισμο μπορώ να φανταστώ) από ότι το dx0 και το κάθε dx0 που παίζονται πολλά λεφτά από πίσω.

Τέλος ο λόγος ύπαρξης των φόρουμ αυτός ήταν από τη γέννηση τους. Η διάδοση της παραπάνω πληροφορίας που δε θα πάρεις, έστω εύκολα, από επίσημα sites.

Επομένως τα κοιτάμε όλα και αποφασίζουμε τι μας αρέσει.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το μόνο που δεν πρέπει να παίρνει στα σοβαρά κάποιος ειναι το dx0.... Επειδή αγόρασε ενα nik collection και τα παίρνει απο παντού θα μας κάνει να το πάρουμε και στα σοβαρά ; Χαρείτε τις συσκευές σας... Όποιες και αν είναι αυτές και αφήστε να κάνουν "οσα" αμερόληπτα review.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου ότι απο πόσα μέλη εδώ μόνο 1-2 πιστεύουν το Dxo mark αυτό τα λέει όλα!

Είχα στα χέρια μου το Iphone 11 pro max και νόμιζα ότι είχα τον βασιλία της φωτογραφίας σε συσκεύη.

Μέχρι που καταλάβα ότι βγάζει όμορφες πράγματι φωτογραφίες αλλλά όχι σωστές σε σύγκριση με ένα S20 ultra ή μέ ένα Χperia 1ii.

O καθένας ότι θέλει λοιπόν πιστεύει!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update του viber, έχω πρόβλημα με τις φωτογραφίες που στέλνω.

Όταν ανοίγω μέσα από το viber μια απεσταλμένη φωτογραφία που τράβηξα σε portrait mode, την περιστρέφει αυτόματα σε landscape. Οι εισερχόμενες δεν έχουν κανένα πρόβλημα.

Συμβαίνει σε κανέναν άλλον?

Συνέβη και σε εμένα μια φορά σήμερα με το Xperia 1ii

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Συνέβη και σε εμένα μια φορά σήμερα με το Xperia 1ii

Έχει τα θεματάκια του και το viber....

Προχτές σε ομαδική συζήτηση, αντί για like μου έκανε προώθηση μηνύματος. Μόνο όταν έκανα το έκλεινα και το άνοιγα ξανά έφτιαχνε.

2 φορές μου το έκανε μέχρι τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update του viber, έχω πρόβλημα με τις φωτογραφίες που στέλνω.

Όταν ανοίγω μέσα από το viber μια απεσταλμένη φωτογραφία που τράβηξα σε portrait mode, την περιστρέφει αυτόματα σε landscape. Οι εισερχόμενες δεν έχουν κανένα πρόβλημα.

Συμβαίνει σε κανέναν άλλον?

 

Και σε S10 lite μια από τα ίδια με το Viber.

 

from my S10 lite

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Περπατούσα χτες με τη μαμα μου και μου ζήτησε να γραψω ένα τηλ που είδε σε μια πολυκατοικια.

 

Βγαω το κινητό, της λέω εβγαλα φωτο. Καλά μου λεει φαίνεται από τόσο μακρια;

 

Της έδειξα τη φωτο και δεν πίστευε το ζουμ χαχα

 

Τρομερή συσκευή, θηρίο, ο,τι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή σε android και ΕΓΩ θα έλεγα και γενικότερα σε smartphone.

 

Επίσης συμφωνώ με τον φίλο, buds & ρολόι κάνουν την εμπειρία μοναδική

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικά χρόνια είχα πει "ΠΟΤΕ πια Εξυνος". Οι υψηλές θερμοκρασίες του επεξεργαστή μαζί με την κακή μπαταρία στο stand by και το αδύναμο σήμα κινητής/wifi με είχαν αποτρέψει πολλές φορές να κρατήσω συσκευή με Εξυνος.

 

Πάντα αναζητούσα την αντίστοιχη έκδοση snapdragon γνωρίζοντας βέβαια ότι η συσκευή δεν θα έχει εγγύηση και πιθανόν Samsung Pay εδώ στη Ευρώπη.

 

Αγόρασα λοιπόν τη συσκευή από το online κατάστημα της Samsung UK αφού είχα κάνει την δική μου ανάλυση από reviews αλλά και αφού την είχα δει σε φιλικό μου πρόσωπο. Ένας από τους λόγους που δεν την παράγγειλα day one. Ξεκάθαρα ήταν σε καλύτερο επίπεδο από τις περασμένες εκδόσεις.

 

Την έχω εδώ και 2 εβδομάδες και δυστυχώς την επιστρέφω μιας και μετά από λίγα λεπτά χρήσης η θερμοκρασία ανεβαίνει πάνω από 40 βαθμούς. Φαντάζομαι τι θα συμβεί το καλοκαίρι που η θερμοκρασίες ανέβουν.

Είναι η δεύτερη συσκευή που δοκίμασα με τα ίδια αποτελέσματα.

 

Περιμένω την Snapdragon έκδοση μέσα στην επόμενη εβδομάδα γνωρίζοντας ότι έγραψα παραπάνω.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...