Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι πρόβλημα είχε η συσκευή για να γνωρίζουμε Κ οι υπόλοιποι αν το έχουν παρατηρήσει;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η προσφορά με τα ακουστικά ισχύει ακόμα? αν το πάρω πχ σήμερα θα μπορέσω να ζητήσω και τα ακουστικά?
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά με τα ακουστικά ισχύει ακόμα? αν το πάρω πχ σήμερα θα μπορέσω να ζητήσω και τα ακουστικά?
Οχι

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα είχε η συσκευή για να γνωρίζουμε Κ οι υπόλοιποι αν το έχουν παρατηρήσει;

 

https://instagram.com/p/CKmJbhfFuvJ/

 

Σε εσωτερικούς χώρους με όλες τις συνθήκες φωτισμού ... υπάρχουν οι κάθετες μαύρες γραμμές , που τρεμοπαίζουν συνεχώς ..

Στον ίδιο χώρο το iPhone τραβάει χωρίς προβλήματα .....

Link to comment
Share on other sites

Στο κάνει είτε έχεις ενεργοποιήσει τα 120 hz είτε όχι? Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

https://instagram.com/p/CKmJbhfFuvJ/

 

Σε εσωτερικούς χώρους με όλες τις συνθήκες φωτισμού ... υπάρχουν οι κάθετες μαύρες γραμμές , που τρεμοπαίζουν συνεχώς ..

Στον ίδιο χώρο το iPhone τραβάει χωρίς προβλήματα .....

 

Νομίζω αυτό που τρεμοπαίζει είναι η συχνότητα από το φωτισμό. Δεν βλέπω πρόβλημα στη συσκευή. Ίσως και η εφαρμογή να το κάνει. Δεν είμαι ειδικός λέω τη γνώμη μου

Link to comment
Share on other sites

https://instagram.com/p/CKmJbhfFuvJ/

 

 

 

Σε εσωτερικούς χώρους με όλες τις συνθήκες φωτισμού ... υπάρχουν οι κάθετες μαύρες γραμμές , που τρεμοπαίζουν συνεχώς ..

 

Στον ίδιο χώρο το iPhone τραβάει χωρίς προβλήματα .....

Αν είχες πχ τα 60fps ειναι λογικό να στο κάνει σε συγκεκριμένα φωτιστικά και θα πρέπει να βάζεις χαμηλότερα fps (30fps ή 24fps) για να μην πιάνει την συχνότητα.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν κατεβάζω τον ρυθμό ανανέωσης στα 25, στο iPhone σταματάει το πρόβλημα , κάτι που δεν συμβαίνει όμως στο s21.

Μετά από έλεγχο που έκανε το service (απομακρυσμένη πρόσβαση) της Samsung , είπαν ότι είναι πρόβλημα της συσκευής .... και δεν διορθώνεται

Link to comment
Share on other sites

Όταν κατεβάζω τον ρυθμό ανανέωσης στα 25, στο iPhone σταματάει το πρόβλημα , κάτι που δεν συμβαίνει όμως στο s21.

 

Μετά από έλεγχο που έκανε το service (απομακρυσμένη πρόσβαση) της Samsung , είπαν ότι είναι πρόβλημα της συσκευής .... και δεν διορθώνεται

Εκεί αλλάζει το θέμα. Δεν απάντησες όμως στο πως έγινε η αποστολή της συσκευής στο service, εσυ το έστειλες απ'ευθειας ή το πήγες στον Γερμανό;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είπαμε αυτό....στον γερμανό.

Την μεγαλύτερη καθυστέρηση/ευθύνη την έχει το κατάστημα ....όχι η samsung.

Link to comment
Share on other sites

Και τι σημαίνει αυτό; Πρόβλημα της συγκεκριμένης συσκευής και αφού δεν μπορούν να το φτιάξουν πας για άλλο.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ή αντικατάσταση μητρικής ή συστήματος καμερών κ.τ.λ... (το ότι δεν μπορούν να το φτιάξουν αφού όλα αντικαθιστώνται δεν ξέρω που μπορεί να ισχύει).

Φυσικά μακάρι να γίνει αντικατάσταση και να το απαιτήσεις εφόσον είναι στο DOA αλλά από παλαιότερη εμπειρία μου εάν είναι εκτός έστω και 3-4 μέρες και ΔΕΝ επιμείνει πολύ ΔΕΝ το αντικαθιστούν.

Link to comment
Share on other sites

Άρχισα να σκέφτομαι να στείλω επιστολή διαμαρτυρίας στην Samsung global ....

ή να αρχίσω να γράφω σε όλα τα φόρουμ της Samsung....

Σήμερα μετά από τηλεφωνική επικοινωνία, πήρα την γνωστή απάντηση ... το αίτημα σας το έχουμε προωθήσει ....

Από τις 16/02 έγινε η εισαγωγή στο σέρβις του Γερμανού ....

Θα τραβήξει πολύ αυτή η ιστορία ...

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά με τα ακουστικά ισχύει ακόμα? αν το πάρω πχ σήμερα θα μπορέσω να ζητήσω και τα ακουστικά?

 

Όχι πλέον. ίσχυε μόνο για προπαραγγελίες και πληρωμή μέχρι 28/2. Εγώ έκανα λάθος και παρήγγειλα τηλεφωνικά, οπότε έχασα τα δώρα...

Link to comment
Share on other sites

Μόλ ήρθε security update Μαρτίου σε ελληνικά... περίπου 280mb ... μόνο security είναι

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας

5be2238b3164e9ebec51fb06e88d1b80.jpg

Edited by giannismal
Link to comment
Share on other sites

Μόλ ήρθε security update Μαρτίου σε ελληνικά... περίπου 280mb ... μόνο security είναι

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας

5be2238b3164e9ebec51fb06e88d1b80.jpg

Δεν είναι μόνο security το update.

Έχει και άλλες βελτιώσεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο security το update.

 

Έχει και άλλες βελτιώσεις

Όπως? Γιατί δεν γράφει κάτι

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως? Γιατί δεν γράφει κάτι

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το security update είναι γύρο στα 160 mb , τα υπόλοιπα είναι κάποιες διορθώσεις που δεν στα αναλύει

Edited by SpeedRacer
Link to comment
Share on other sites

Το security update είναι γύρο στα 160 mb , τα υπόλοιπα είναι κάποιες διορθώσεις που δεν στα αναλύει

Οκ

Ευχαριστώ

Edited by giannismal
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες στις λήψεις με night mode βγάζει πολύ θόρυβο στον ουρανό, στο NOTE 10PLUS που είχα δεν είχε τόσο πολύ... τι παίζει
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχει αρκετά φώτα, γενικότερα είναι μια δύσκολη φωτογραφία αλλά και μια κακή φωτογραφία και δεν αναφέρομαι μόνο στον ουρανό!

Είναι δύσκολη λήψη όμως να ξέρεις!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ειμαι κάτοχος S9 plus και ψαχνω νέα συσκευή.Έλεγα για xiaomi αλλα πάλι θα καταλήξω σε Samsung.Ψήνομαι πολύ για S21 ultra ,αλλά και τα χαρακτηριστικά του S20 Ultra δε με χαλάνε.Τι μέ συμβουλεύετε ως κάτοχοι του S21.Αυτο η S20;
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχει αρκετά φώτα, γενικότερα είναι μια δύσκολη φωτογραφία αλλά και μια κακή φωτογραφία και δεν αναφέρομαι μόνο στον ουρανό!

 

Είναι δύσκολη λήψη όμως να ξέρεις!

Ναι αυτό βλέπω δυστυχώς... ελπίζω με κάποια update να διορθωθεί η κατάσταση... γενικά στον χαμηλό φωτισμό έχει θέμα...πολύ θόρυβο...

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο στο Γερμανό έκανες; Αν ναι μεγάλο λάθος. Φυσικά το πρώτο λάθος ήταν που το πήγες εκεί και όχι στη smartec.

Στα φόρουμ δε θα κάνεις κάτι. Στείλε email στην εταιρεία και αν δεν ικανοποιηθεί το αίτημα σου σε εύλογο χρόνο, μαζί με τα email στο συνήγορο του καταναλωτή.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν γνώριζα με τί ανθρώπους έχω να κάνω.......

Το αγόρασα από τον Γερμανό ...ακριβότερα (είς γνώση μου) ,δεν επέλεξα κάποιο φθηνότερο κατάστημα (σκρουτζ) για να έχω μια επιπλέον ασφάλεια....

Δυστυχώς αυτοί αποδείχθηκαν οτι είναι χειρότεροι....

Η Samsung δεν μπορεί να βρεί, ούτε με τον σειριακό αριθμό, το τηλέφωνο μου.

 

Σήμερα πήρα πάλι την ίδια απάντηση ....είναι σε διαδικασία τεχνικού ελέγχου....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, καταγγελία άμεσα σε συνήγορο του πολίτη και την γραμματεία προστασίας του καταναλωτή. Προφανώς προσπαθεί το σέρβις του Γερμανού να κάνει αλχημείες και εσυ έχεις μείνει και περιμένεις. Είναι άχρηστοι και είναι ευρέως γνωστό. Δυστυχώς όσο αφορά τα στα samsung κινητά μόνο στην smartec γίνετε σωστή δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

https://instagram.com/p/CKmJbhfFuvJ/

 

Σε εσωτερικούς χώρους με όλες τις συνθήκες φωτισμού ... υπάρχουν οι κάθετες μαύρες γραμμές , που τρεμοπαίζουν συνεχώς ..

Στον ίδιο χώρο το iPhone τραβάει χωρίς προβλήματα .....

 

Εμένα αυτό το πράγμα μου το κάνει και το iPhone 12 pro σε κάποιους φωτισμους πιθανότατα led

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...