Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το θεμα ειναι οτι στο κορεατικο μοντελο και το αμερικανικο εχει ραδιοφωνο. στην ευρωπη δεν το φερνουν με ραδιο.

εγω προσωπικα το πρωι πηγαινωντας στη δουλεια ακουω ραδιο και για αυτο ειχα αγορασει το sbh50 απο την εποχη του νοτε 3. απο τοτε το ειχε καταργησει στα κορυφαια μοντελα η σαμυ.

 

αμερικη νομιζω ειναι υποχρεωτικο για να μπορεις να εχεις πληροφορηση σε εκτακτα γεγονοτα. κατι τετοιο εχω διαβασει αλλα δεν ξερω τι ισχυει και τι κανει η apple πχ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ πάντως εξακολουθώ να εντυπωσιαζομαι όλο και περισσότερο για κάθε μέρα που περνάει.

Η μπαταρία του (ναι εγώ θα το πω αυτό) μοιάζει καλύτερη και από το 11 Pro Max.

 

Screenshot-20210217-040614-Device-care.jpg

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως εξακολουθώ να εντυπωσιαζομαι όλο και περισσότερο για κάθε μέρα που περνάει.

Η μπαταρία του (ναι εγώ θα το πω αυτό) μοιάζει καλύτερη και από το 11 Pro Max.

 

Screenshot-20210217-040614-Device-care.jpg

 

Παρά πολύ καλά νούμερα. Και εις ανώτερα εύχομαι!!!

 

Φίλε μου, τί γραμματοσειρά χρησιμοποιείς?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως εξακολουθώ να εντυπωσιαζομαι όλο και περισσότερο για κάθε μέρα που περνάει.

Η μπαταρία του (ναι εγώ θα το πω αυτό) μοιάζει καλύτερη και από το 11 Pro Max.

 

Screenshot-20210217-040614-Device-care.jpg

 

χθες το βραδυ ειχα πανω απο 5 ωρες οθονης με 49% υπολοιπο και αρκετες κλησεις και χρηση 4g. ομως μου εχει τυχει και να εχω 3 ωρες οθονης με 40% δηλαδη ενα 6ωρο μεχρι να παει καπου στο 10% αλλα με πολλες ωρες ομιλιας, χρηση gps με εφαρμογες αθλησης και 2 μερες χρησης. γενικα δεν ειναι κανα θαυμα αλλα ειναι καλο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ενεργοποιήσει στην φροντίδα συσκευής - αυτοματοποίηση - Προσαρμ. εξοικονόμηση ενέργειας για καλύτερη μπαταρία? Κάνει κάτι αυτό γενικά?
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Παρά πολύ καλά νούμερα. Και εις ανώτερα εύχομαι!!!

 

Φίλε μου, τί γραμματοσειρά χρησιμοποιείς?

Αυτή εδώ φίλε μου :

 

Screenshot-20210217-114359-Settings.jpg

Από το Samsung store θα την βρεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χθες το βραδυ ειχα πανω απο 5 ωρες οθονης με 49% υπολοιπο και αρκετες κλησεις και χρηση 4g. ομως μου εχει τυχει και να εχω 3 ωρες οθονης με 40% δηλαδη ενα 6ωρο μεχρι να παει καπου στο 10% αλλα με πολλες ωρες ομιλιας, χρηση gps με εφαρμογες αθλησης και 2 μερες χρησης. γενικα δεν ειναι κανα θαυμα αλλα ειναι καλο.

 

Ναι, Νίκο. Έχει σαφώς να κάνει με το τι εφαρμογές χρησιμοποιείς, πόσο ενεργοβόρες είναι και γενικά με το είδος της χρήσης.

Ο μόνος λόγος που με βλέπεις να κατουριεμαι είναι επειδή είχα μείνει 2 εβδομάδες σχεδόν με ένα note 20 ultra και έβλεπα την αυτονομία με τα κυαλια. Έκτοτε έχω ένα ψυχολογικό.

Για εμένα υπερβολικά decent μπαταρία. Πάντα σε σύγκριση με τον βράχο 11 Pro Max μιας και η αυτονομία γενικά ειναι υποκειμενικό ζήτημα.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Με την ίδια χρήση έχω στο 12 pro max 8.5 ώρες , ενώ στο s21 ultra η ανώτερη που είδα ήταν 7 ώρες.

Νομίζω δεν μετράνε sot με τον ίδιο τρόπο iPhone και Android...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανόν να συμβαίνει αυτό , διαφορετικό λειτουργικό και προγραμματισμός ...

Το σίγουρο είναι ότι η ψαλίδα φέτος έχει μικρύνει , και η βελτίωση στην μπαταρία φαίνεται αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο σχεδον 1 μηνα χρηση εχω να πω τα εξης:

 

Πολυ καλο κινητο overall.

 

Απιστευτη καμερα και το zoom 3x 10x optical ειναι κατι που τελικα το χρησιμοποιω αρκετα.

 

Καλη μπαταρια, με την δικη μου χρηση με καλυπτει. (ολα ανοιχτα)

 

Γρηγορο χωρις κανενα θεμα πουθενα μεχρι τωρα.

 

Δεν ειναι τοσο καλο το δακτυλικο αποτυπωμα. Το Note9 ηταν ελαχιστα πιο γρηγορο το οποιο δεν με ενοχλει αλλα το Note9 δεν ειχε ποτε προβλημα να μην αναγνωρισει το δαχτυλο μου ενω υπαρχουν περιπτωσεις στο S21 που δεν μπορει να το αναγνωρισει. Αυτο για εμενα ειναι μεγαλο μειονεκτημα.

 

Η camera μπροστα δεν μου αρεσει αλλα δεν την πολυ-προσεχω πια.

 

Το πενακι του Note9 δουλευει μια χαρα στο S21.

 

Τα buds pro ειναι πολυ καλα κατι το οποιο δεν περιμενα. Σωστος ηχος και καλο μπασο για το μεγεθος τους.

 

Το tag ειναι απλα gimmick. Το μοναδικο καλο ειναι οτι μπορεις αν το χασεις να το βρεις απο αλλες συσκευες samsung αλλα για να το κανεις και αυτο πρεπει να το ενεργοποιησεις ετσι ωστε ολοι να χρησιμοποιουν το δικο σου κινητο αρα χρηση μπαταριας το οποιο δεν θα το κανω. Για μεσα στο σπιτι για πλακα ειναι μια χαρα. Αν ντε και καλα θες/χρειαζεσαι κατι τετοιο υπαρχουν αλλες πιο καλες προτασεις προς το παρων πχ https://www.thetileapp.com/

 

Αποφασισα αν και εχω τον 45Watt φορτιστη της samsung οτι πια δεν θα φορτιζω το κινητο πανω απο 15w (και οχι 25w που μπορει) γιατι αγνοούμε/βαριομαστε να περιμενουμε την φθορα που κανει μια γρηγορη φορτιση και θα ηθελα να το κρατησω 2 χρονια χωρις να αλλαξω μπαταρια.

 

Καλα stereo ηχεια.

 

Το 5G ειναι αρκετα γρηγορο αλλα πρεπει να εχεις πολλα δεδομενα γιατι τα τρωει πολυ γρηγορα πια.

 

Το πακετο της Vodafone για δωρεαν δεδομενα για 3 μηνες μου εμφανιστηκε στο app και το εβαλα.

 

Αυτα γενικα.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που παρατήρησα σε σχέση πάντα με το 11 Pro Max είναι η απίστευτα καλύτερη λειτουργία της αυτόματης φωτεινότητας στην οθόνη. Πολύ πιο άμεση και με μεγαλύτερη ταχύτητα η προσαρμογή φωτεινότητας στην οθόνη ανάλογα με τις συνθήκες φωτισμού του χώρου.

Ένα τεράστιο όπλο (ειδικά για όσους έχουν θέματα με την μπαταρία) είναι το Bixby routines.

Πχ έχω φτιάξει ρουτίνες ώστε όταν είμαι στην εργασία μου η στο σπίτι να κλείνει τα δεδομένα κινητής, να πέφτει στο 3g και γενικά διαφορά μικρά πραγματάκια που με βοηθάνε στην καθημερινότητα μου.

Όλα θα γίνονται μόνα τους.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Έγραψα τις εντυπώσεις μου για τη συσκευή στο Σκρούτζ και τις παραθέτω εδώ αυτούσιες.

----

Χρήστης Android σχεδόν μια δεκαετία, έκανα ένα γρήγορο πέρασμα από iOS με το 12 pro max και ξαναγύρισα εδώ. Οπότε οι εντυπώσεις μου σε συντομία.

 

--Ποιότητα κατασκευής: Πραγματικά εξαιρετική, όπως πρέπει να είναι σε αυτή την κατηγορία τιμής. Είναι λίγο πιο βαρύ και λίγο πιο παχύ από τα προηγούμενα, αλλά δεν με ενοχλεί. Το χρώμα σε μαύρο είναι εξαιρετικό.

 

--Οθόνη: Η καλύτερη που υπάρχει. Αναμφισβήτητα. Με τις πολλές επιλογές παραμετροποίησης σε ανάλυση, ρυθμό ανανέωσης, χρώματα, θερμοκρασία λευκού. Τα 120Hz πηγαίνουν την εμπειρία σε άλλο επίπεδο.

 

--Ήχος: Έχει βελτιωθεί πάρα πολύ η Samsung σε αυτό. Στερεοφωνικός, δυνατός. Θα ήθελα λίγο περισσότερο μπάσο, όπως στο iPhone. Καλή ισορροπία καναλιών.

 

--Κάμερες: Αυτό που λέμε versatility. Δηλαδή έχεις πολλές μα πάρα πολλές επιλογές. Αξιοσημείωτο το auto focus στον υπερευρυγώνιο, macro δυνατότητα και φυσικά το Χ10 οπτικό ζουμ. Ποιότητα πάρα πολύ καλή, δεν θα αφήσει κανέναν παραπονεμένο, όχι όμως άριστη.

 

--Μπαταρία: Ότι καλύτερο έχω συναντήσει στον κόσμο του Android μέχρι στιγμής. Αρχίζει και πλησιάζει σε απο΄δοση το 12 pro max, που ήταν ότι πιο κορυφαίο είχα. Φτάνει περίπου τις 8 ώρες SOT, με 120Hz, φωτεινότητα στο αυτόματο, παιχνίδια, κλήσεις, μηνύματα, browsing. (δώστε του λίγες μέρες να προσαρμοστεί στη χρήση που του κάνετε, γιατί στις πρώτες μέρες δεν θα δείτε πάνω από 4-5 ώρες οθόνης)

 

--Επεξεργαστής: Είναι η μοναδική φορά που δεν ασχολούμαι με το τι έχει μέσα η συσκευή. Γιατί απλά το ξεχνάω. Κάνει οτι είναι να κάνει αστραπιαία. Δεν σε απασχολεί τι έχεις να κάνεις, απλά το κάνεις.

 

--Δακτυλικό αποτύπωμα: Κάτι το οποίο έχει βελτιωθεί πολύ. Στο ΝΟΤΕ 10+ αργούσε και δεν μπορούσε να το διαβάσει πάντα. Εδώ είναι πολύ πιο γρήγορο και δεν φαίνεται να ζορίζεται να αναγνωρίσει το αποτύπωμα. Δουλεύει πολύ καλά. (αν μου λείπει κάτι από το iphone είναι το FaceID, το οποίο είχε την πιο ωραία υλοποίηση)

 

--Λειτουργικό: Το Android είναι γνωστό για τις δυνατότητες που σου δίνει, σε οτι αφορά την ευελιξία, και την παραμετροποίση. Συνεχίζει φυσικά σε αυτό το μοτίβο και έχεις άπειρες επιλογές που σίγουρα θα βρεις αυτό που θες όπως το θες. Απλά ίσως να χρειαστεί να το ψάξεις αρκετά, μιας και μέσα στις ρυθμίσεις πολλά πράγματα χάνονται μέσα στο πλήθος επιλογών. Νομίζω οτι σε κάποια σημεία χρειάζεται να γίνει μια καλύτερη οργάνωση. Όμως συνεχώς βελτιώνεται στα σημεία και γίνεται ένα πολύ ώριμο πλέον λογισμικό, ΧΩΡΙΣ lag. (είναι μια ιστορία που έχει τελειώσει εδώ και 3-4 χρόνια)

 

--Τιμή: Εξωφρενική. Ας σοβαρευτούμε. Κανένα κινητό δεν θα έπρεπε να κοστίζει πάνω από 700 - 800 ευρώ. Μην ισωπεδώνουμε τα πάντα για να δικαιολογήσουμε μέσα μας τη δική μας αγορά. Είναι πανάκριβο και σίγουρα δεν αξίζει τα λεφτά του. Ναι... είναι μια πολύ καλή συσκευή, που σου προσφέρει πάρα πολλά, πολύ όμως υπερτιμημένη. Ας δεχτώ οτι η προσφορά με τα ακουστικά, είναι πιο "εύπεπτη", αλλά ως εκεί.

 

Τι ακόμα θα ήθελα...

θα ήθελα μέσα στο κουτί να είχε φορτιστή (και όχι να χλευάζει η samsung όταν τον αφαιρούν άλλες εταιρίες, αλλά μετά κάνει τα ίδια)

θα ήθελα να είχε κάρτα SD (δεν μπορώ να καταλάβω γιατί την αφαίρεσαν)

θα ήθελα να είχε ακουστικά AKG όπως σε προηγούμενα μοντέλα, τα οποία ήταν εξαιρετικά.

... και φυσικά θα ήθελα μια τιμή πολύ πιο λογική και ρεαλιστική.

 

Έχοντας χρησιμοποιήσει τα περισσότερα μοντέλα της σειράς S, Note, Google Pixel, (και πρόσφατα 12pro max), η εντύπωση που μου αφήνει το S21 Ultra είναι οτι ειναι η πιο ολοκληρωμένη και καλά δομημένη συσκευή μέχρι στιγμής. Την τελευταία φορά που το είδα αυτό ήταν στο S7 Edge το οποίο κράτησα και δύο χρόνια. Ωρίμασε πλέον η ιδέα και το concept Galaxy S. Τέλειο φυσικά δεν είναι και σίγουρα έχει ελλείψεις και προβλήματα, όμως θα πρέπει να τα διορθώνει, να προσθέτει χαρακτηριστικά και να δίνει την ελευθερία να επιλέγουμε. Μένει να δούμε στο μέλλον τι θα παρουσιάσει, ελπίζω όχι κάτι με ελλείψεις ή "αναγκαίες" θυσίες για να είναι πάνω στο τρένο της μόδας

Edited by one2377

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

 

Το 5G ειναι αρκετα γρηγορο αλλα πρεπει να εχεις πολλα δεδομενα γιατι τα τρωει πολυ γρηγορα πια.

 

Το πακετο της Vodafone για δωρεαν δεδομενα για 3 μηνες μου εμφανιστηκε στο app και το εβαλα.

 

Αυτα γενικα.

 

 

Εννοεις οτι εχεις δει 5G στο δικτυο της Vodafone? Υποτιθεται δεν εχει ενεργοποιηθει ακομα για το Ultra. Εγω 5G δεν εχω δει και κινουμαι στο κεντρο της Αθηνας.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το δώρο των ακουστικών, τι ισχύει; Ήταν μόνο για προπαραγγελίες ή τα δίνουν ακόμα μετά από αγορά του ultra;

 

Φαντάζομαι ότι ήταν μόνο για τις μεγάλες αλυσίδες και όχι για αγορά από Σκρουτζ;

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι εχεις δει 5G στο δικτυο της Vodafone? Υποτιθεται δεν εχει ενεργοποιηθει ακομα για το Ultra. Εγω 5G δεν εχω δει και κινουμαι στο κεντρο της Αθηνας.

 

Οχι, δεν εχω δει 5G με Vodafone. 5G ειμαι με Cosmote. Εχω και Vodafone και Cosmote sim.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το δώρο των ακουστικών, τι ισχύει; Ήταν μόνο για προπαραγγελίες ή τα δίνουν ακόμα μετά από αγορά του ultra;

 

 

 

Φαντάζομαι ότι ήταν μόνο για τις μεγάλες αλυσίδες και όχι για αγορά από Σκρουτζ;

Κοίτα εγώ άμα το έπαιρνα τώρα από μεγάλη αλυσίδα (καθώς μόνο από εκεί ισχύει) την προσπάθειά μου θα την έκανα πάντως...

 

Sent from my Lenovo TB-8703F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω μπερδευτεί λιγάκι...

Πόσα update εχουν βγει για την συσκευή από την κυκλοφορία της 2 ή 3?

Εγω εχω λάβει το 1ο με την ενεργοποίηση της συσκευής και μετά άλλο ενα μικρότερο με την ασφάλεια Φεβρουαρίου και κάποιες βελτίωσεις.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω μπερδευτεί λιγάκι...

Πόσα update εχουν βγει για την συσκευή από την κυκλοφορία της 2 ή 3?

Εγω εχω λάβει το 1ο με την ενεργοποίηση της συσκευής και μετά άλλο ενα μικρότερο με την ασφάλεια Φεβρουαρίου και κάποιες βελτίωσεις.

 

Κι εγώ 2 έχω πάρει. Οπότε υποθέτω αυτά είναι.

Edit : άκυρο. Μόλις πήρα και το τρίτο.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το δώρο των ακουστικών, τι ισχύει; Ήταν μόνο για προπαραγγελίες ή τα δίνουν ακόμα μετά από αγορά του ultra;

 

Φαντάζομαι ότι ήταν μόνο για τις μεγάλες αλυσίδες και όχι για αγορά από Σκρουτζ;

 

https://www.samsung.com/gr/offer/galaxy-s21-preorder/ Μέχρι τις 28/01 ήταν

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ 2 έχω πάρει. Οπότε υποθέτω αυτά είναι.

Edit : άκυρο. Μόλις πήρα και το τρίτο.

 

Οπότε μιλάμε για νέα πολιτική διαμοιρασμού των αναβαθμίσεων.... Πριν όλες οι Ελληνικές συσκευές (που δεν ήταν σε κάποιο παροχο) έπαιρναν ταυτόχρονα όλες μαζί τις αναβαθμίσεις και αυτό φαίνεται να άλλαξε και δεν μου αρέσει καθόλου...

Εγω παντως εχω παρει 2 αναβαθμίσεις Ελληνικό απο public

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Οπότε μιλάμε για νέα πολιτική διαμοιρασμού των αναβαθμίσεων.... Πριν όλες οι Ελληνικές συσκευές (που δεν ήταν σε κάποιο παροχο) έπαιρναν ταυτόχρονα όλες μαζί τις αναβαθμίσεις και αυτό φαίνεται να άλλαξε και δεν μου αρέσει καθόλου...

Εγω παντως εχω παρει 2 αναβαθμίσεις Ελληνικό απο public

 

Εμενα η συσκευη ειναι αγορασμενη απο Κορεα φιλε μου.

Ισως αυτος ειναι και ο λογος που πηρα γρηγοροτερα την αναβαθμιση.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην Ελλάδα όλοι είμαστε στα PDA G998BXXU1AUB3 και CSC G998BOXM1AUB3 στην Ευρώπη οι περισσότεροι έχουν μια ακόμη την PDA G998BXXU1AUB6 και CSC G998BOXM1AUB6 με πιθανή βελτίωση της μπαταρίας όπου υπήρχε πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Και γω από Κωτσοβολο 2 έχω πάρει.. Εχω παρατηρήσει κάποια διαφορά 4-5 ημερών στις προηγούμενες αναβαθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

2 νομίζω έχω πάρει ρε παιδια κι εγω , απλά είχα πάρει την πρώτη πολυ νωρίς

 

(Από Κωτσοβολο οντως το τηλ)

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...