Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ πήρα αυτή και ελπίζω να είναι λεπτή αρκετά γιατί και σε μένα δεν αρέσει να έχει όγκο η θήκη. Ειδικά σε όμορφα τηλέφωνα, όπως αυτό. 681c8382467cb1f32ac7a0190dcdd258.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την είχα πάρει και εγώ στο παρελθόν σε σ20 και νότε αλλά δεν είναι λεπτή. Αυτό με ξενερώνει στη spigen, λέει ultra thin και είναι μια τυπική θήκη σχετικά χοντρή για να την πεις ultra thin.

Ultra thin είναι η pitaka, αυτή που έβαλα από Αμαζόν σε λινκ και μερικές ακόμα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ θήκη αυτής τη εταιρείας και δεν ξέρω. Όταν την πάρω θα δω. Φυσικά και είχα δει αυτή που πήρες κι εσύ αλλά δεν είχε απόθεμα. Την έχω παραγγείλει και όποτε έρθει κι αυτή. Οπότε θα δούμε. Μέχρι να βγει μία που να παίρνει το spen pro , όταν βγει κι αυτό.

Πιστεύω ότι με το spen αυτό η εμπειρία του θα απογειωθεί. Δύο τηλέφωνα σε ένα!

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια χαρά είναι η θήκη και όμορφη απλά δεν είναι ultra thin που περιγράφει. Για μένα ultra thin είναι η φλιδα. Τέλος πάντων, ας το χαρεί καθένας όπως θέλει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νίκο πως σου φαίνεται overall η συσκευή? Πως είδες και την κάμερα? Εγω προσωπικά με κριτήριο το Note 10 Plus είδα μια γενική βελτίωση σε όλους τους τομείς...Δεν ξετρελάθηκα με την κάμερα (σε εσωτερικό χώρο με καλό φωτισμό τραβώντας παιδιά) ούτε με την αυτονομία (6η φόρτιση βλέπω ενα 5-10% βελτίωση από Note 10 plus στα δικά μου μοτίβα χρήσης ενώ περίμενα 20-30%)
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, κάτοχος και εγώ την συσκευής προερχόμενος από το Note 10plus, γενικά ευχαριστημένος ...Τώρα μια ερώτηση στις ειδοποίησης όταν μου έρχονται με σβηστεί οθόνη εμφανίζεται κανονικά το pop up εικονίδιο εκτός από το mail χρησιμοποιώ την εφαρμογή της Samsung , σε σας συμβαίνει?

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, κάτοχος και εγώ την συσκευής προερχόμενος από το Note 10plus, γενικά ευχαριστημένος ...Τώρα μια ερώτηση στις ειδοποίησης όταν μου έρχονται με σβηστεί οθόνη εμφανίζεται κανονικά το pop up εικονίδιο εκτός από το mail χρησιμοποιώ την εφαρμογή της Samsung , σε σας συμβαίνει?

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα!

Δες το βίντεο. Πρέπει να ενεργοποιήσεις το pop-up μέσα στα notification settings της κάθε εφαρμογής. https://cloud.tapatalk.com/s/6028e9447578d/Screen_Recording_20210214-111001_Settings.mp4

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Δες το βίντεο. Πρέπει να ενεργοποιήσεις το pop-up μέσα στα notification settings της κάθε εφαρμογής. https://cloud.tapatalk.com/s/6028e9447578d/Screen_Recording_20210214-111001_Settings.mp4

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Φίλε μου δεν παίζει το βίντεο

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα κανένα κάτοχο να κάνει νυξη για αυτό το θέμα

https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-S/Reddish-tint-on-S21-ultra/td-p/7125159

3 συσκευές έχω δει (exynos), κι όλες έχουν το pink tint σε λευκό φόντο,αλλάζοντας ελαφρώς τη γωνιά κλίσης της οθόνης

Φαίνεται ξεκάθαρα και σε αυτό το βίντεο στο 13:17...

Η οθόνη του note 20 ultra θεωρώ πως ήταν ανώτερη. Κανένα color shift και καλύτερα λευκά

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν παίζει το βίντεο

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για δες αυτό

https://we.tl/b-fpMxEW34as

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νίκο πως σου φαίνεται overall η συσκευή? Πως είδες και την κάμερα? Εγω προσωπικά με κριτήριο το Note 10 Plus είδα μια γενική βελτίωση σε όλους τους τομείς...Δεν ξετρελάθηκα με την κάμερα (σε εσωτερικό χώρο με καλό φωτισμό τραβώντας παιδιά) ούτε με την αυτονομία (6η φόρτιση βλέπω ενα 5-10% βελτίωση από Note 10 plus στα δικά μου μοτίβα χρήσης ενώ περίμενα 20-30%)

 

Η συσκευή αν ήταν λίγο πιο λεπτή και ελαφριά θα ήταν αυτό που λέω, να την κρατήσω όσο αντέξει. Τώρα με κουράζει αλλά σίγουρα είναι ότι πιο πλήρες κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.

Η κάμερα θεωρώ ότι είναι κορυφή σε όλες τις συνθήκες στο αυτόματο και αυτό είναι το βασικό πλεονέκτημα. Την έχω ευχαριστηθει και δε θα την αλλάξω εύκολα.

Μπαταρία έχει πολύ καλή, βγάζω 2 μέρες αν δεν το λιώσω ή μια υπέρ άνετα.

Για μένα το θέμα συσκευή έχει κλείσει και ίσως σκεφτώ μόνο σονυ που δίνει sd, αν δώσει καλό αυτόματο,λίγο πιο πλήρες μενού και καλό ζουμ, όπως και η LG αν και τα έχει παρατήσει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για δες αυτό

https://we.tl/b-fpMxEW34as

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Οκ το βρήκα, ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα είναι ότι πιο πλήρες κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.

 

MicroSD δεν υποστηριζει.

Spen υποστηριζει μεν, αλλα πρεπει να το αγορασεις ξεχωριστα οπως και ειδικη θηκη για αυτο

Μολις 128gb βασικου χωρου σε σχεση με τα 256 του note20ultra

Ακουστικα και φορτιστη στο κουτι δεν εχει

Θυρα ακουστικων δεν εχει

IR Blaster και ραδιοφωνο δεν εχει.

 

Το ''οτι πιο πληρες''(και σιγουρα κιολας)απο που ειπαμε οτι προκυπτει?

 

Ναι η συσκευη ειναι overall καλη(ειδικα μιας και ειναι η πρωτη συσκευη του 2021 που εχει κυκλοφορησει και παντου παιζει μονη της),αλλα μην τρελαθουμε κιολας.

Θα μπορουσε να προσφερει πολλα παραπανω η Samsung στα λεφτα αυτα.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Πλέον θύρες ακουστικών και καρτών μνήμης καθώς και παροχή φορτιστη/ακουστικών έχουν βγει από το παιχνίδι.

 

Οπότε, καλώς ή κακώς, κρίνουμε με αυτά ως δεδομένα.

 

Η τελευταία ναυαρχίδα που είχε και 3.5 jack και micro SD ήταν το s10

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

MicroSD δεν υποστηριζει.

Spen υποστηριζει μεν, αλλα πρεπει να το αγορασεις ξεχωριστα οπως και ειδικη θηκη για αυτο

Μολις 128gb βασικου χωρου σε σχεση με τα 256 του note20ultra

Ακουστικα και φορτιστη στο κουτι δεν εχει

Θυρα ακουστικων δεν εχει

IR Blaster και ραδιοφωνο δεν εχει.

 

Το ''οτι πιο πληρες''(και σιγουρα κιολας)απο που ειπαμε οτι προκυπτει?

 

Ναι η συσκευη ειναι overall καλη(ειδικα μιας και ειναι η πρωτη συσκευη του 2021 που εχει κυκλοφορησει και παντου παιζει μονη της),αλλα μην τρελαθουμε κιολας.

Θα μπορουσε να προσφερει πολλα παραπανω η Samsung στα λεφτα αυτα.

Πές τα χρυσόστομε! Πλέον μας έχουν κάνει οι εταιρείες να βαφτίζουμε το κρέας ψάρι και να είμαστε και ευχαριστημένοι.
Link to comment
Share on other sites

MicroSD δεν υποστηριζει.

Spen υποστηριζει μεν, αλλα πρεπει να το αγορασεις ξεχωριστα οπως και ειδικη θηκη για αυτο

Μολις 128gb βασικου χωρου σε σχεση με τα 256 του note20ultra

Ακουστικα και φορτιστη στο κουτι δεν εχει

Θυρα ακουστικων δεν εχει

IR Blaster και ραδιοφωνο δεν εχει.

 

Το ''οτι πιο πληρες''(και σιγουρα κιολας)απο που ειπαμε οτι προκυπτει?

 

Ναι η συσκευη ειναι overall καλη(ειδικα μιας και ειναι η πρωτη συσκευη του 2021 που εχει κυκλοφορησει και παντου παιζει μονη της),αλλα μην τρελαθουμε κιολας.

Θα μπορουσε να προσφερει πολλα παραπανω η Samsung στα λεφτα αυτα.

 

Μηπως τα έχουμε μπερδέψει λίγο τα πράγματα?

Micro SD ειναι τεχνολογία ξεπερασμένη για τα κινητά μας λόγω του ότι έχουν ανέβει τόσο πολύ οι ταχύτητες ανάγνωσης / εγγραφής στον εσωτερικό χώρο που όλα τα υπόλοιπα μοιάζουν πρωτόγονα. Είναι σαν να παραπονιέται κανείς γιατί δεν βγαίνουν οι ταινίες σε VHS...

S pen υποστήριξη δεν σημαινει πως σου έδωσε ένα ΝΟΤΕ. Σημαίνει πως αν κάποιος θέλει να αξιοποιήσει τέτοιες δυνατότητες μπορεί να πάρει τα αναλογα αξεσουάρ και να το κάνει. Την υποστήριξη σου έδωσε απλά. Ξέρεις πολλούς makers εκεί έξω που έδωσαν κάτι παραπάνω?

Το θέμα χώρου είναι υποκειμενικό. Υπάρχει κόσμος που δεν αξιοποιεί ούτε 64gb εκεί έξω όπως υπάρχει κόσμος που τα 256 μοιάζουν ανεπαρκή. Είναι κακό να ξεκινάνε οι εκδόσεις από τα 128? Κατ εμέ όχι. Επιλογές είναι αυτές, δεν σε ανάγκασε κάνεις να πάρεις το μικρό. Αν θες δίνεις 50 ευρώ παραπάνω και πας για το μεγαλύτερο. Τόσο απλά.

Ακουστικά και φορτιστή ναι δεν έχει. Όπως και άλλοι. Και σύντομα μόνο πολύ μικρά μαγαζάκια θα έχουν πουλώντας το σαν μάρκετινγκ. Ας είναι καλά η Apple που δίνει πάντα την πρωτιά. Ξέρεις πόσα χρήματα γλυτώνουν έτσι? Όχι τόσο από το υλικό που δεν στέλνουν αλλά από το κόστος μεταφοράς που στο ίδιο κοντεινερ βάζουν τουλάχιστον τα διπλά σε αριθμό κουτιά. Παρολαυτα εμένα μου έκαναν δώρο και τον γνήσιο 25w φορτιστή και έναν έξτρα διπλό ασύρματο που είναι και για το ρολόι.

Τώρα υπέρυθρες ίσως να τις ήθελα κι εγώ χωρίς να σημαίνει ότι τις χρειάζομαι. Πιο πολύ σαν τρικ εντυπωσιασμου θα δούλευε. Οπότε είχα τις χρησιμοποίησα 2 3 φορές να ανοίξω την tv και αυτό ήταν. Έχω τηλεκοντρόλ ευτυχώς για τις συσκευές μου. Και πάλι όμως περιττό.

Για το ραδιόφωνο (αν και εγώ έχω λόγω της κορεατικής έκδοσης) γιατί γίνεται τόσος ντόρος? Όταν πλέον έχεις σχεδόν παντού ίντερνετ? Μήπως είναι και αυτό λίγο πρωτόγονο? Αν και δέχομαι πως είναι υποκειμενικά όλα αυτά περί ραδιοφώνου και υπερύθρων οπότε πάω πάσο.

 

Αντικειμενικά λοιπόν είναι το πιο ολοκληρωμένο και ποιοτικό τηλέφωνο μέχρι στιγμής. Σαφώς μιλάμε για τώρα, ούτε εγώ ούτε εσύ μπορούμε να ξέρουμε τι θα βγει σε έναν μήνα. Βελτίωσε όλα τα προβλήματα που υπήρχαν στις προηγούμενες σειρές και εξακολουθεί να εντυπωσιάζει με τις οθοναρες που δίνει.

Όπως έχω ξαναπεί δεν κρίνω μια συσκευή μόνο από τα χαρακτηριστικά που δίνει στο χαρτί αλλά και σε ολόκληρο το οικοσύστημα. Apple, Samsung & huawei (δυστυχώς έφαγε το Ban αλλιώς θα κάναμε άλλη κουβέντα τώρα) έχουν τις πιο ολοκληρωμένες λύσεις. Πλούσιο και σωστά δομημένο οικοσύστημα για ανθρώπους που έχουν το τηλέφωνο σαν επαγγελματικό εργαλείο και όχι μόνο.

Ασ μην μιλάμε για το κόστος γιατί εχιε ξεφύγει σε όλους, καμία συσκευή δεν αξίζει 1,5 χιλιάρικο ούτε 1200 κοκ. Αλλά δυστυχώς τόσο πουλάνε

Πλζ μην ακούσω για xiaomi, oukitel, moukitel, hoolitel κτλ. Αυτοί προς το παρών απλά δεν λαμβάνονται σοβαρά στα υπόψην. Ίσως εάν έχει σωστό μάρκετινγκ η xiaomi στην επόμενη 5ετια να γίνει κι αυτή ότι χρειάζεται ώστε να ανταγωνιστεί τους μεγάλους. Ως τότε απλά πουλάει νούμερα.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Εγω τιποτα δεν εχω μπερδεψει μιας και δεν ημουν εγω αυτος που μιλουσα για πληρη συσκευη με διαφορα.

Ουτε βεβαια την εβγαλα την συσκευη σκαρτη.

 

Απλα ειναι ακυρο να μιλαμε για πληρη συσκευη,οταν απουσιαζουν πραγματα.

Και θα περιμενα σε ενα τεχνολογικο forum,να τονιζονται παραπανω αυτα.

Οχι τιποτα αλλο,αλλα για κατι τετοιες απουσιες υποτιθεται οτι καποιοι απο εδω μεσα εκραζαν την Apple. Και τωρα που κανει τα ιδια και η Samsung,βλεπω μια σταση του τυπου''δεν βαριεσαι μωρε,ολα καλα''.

 

Που πηγε ο κοσμος που ελεγε στα θεματα των Iphone οτι για τα χρηματα αυτα η συσκευη θα επρεπε να προσφερει τα παντα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αντικειμενικά λοιπόν είναι το πιο ολοκληρωμένο και ποιοτικό τηλέφωνο μέχρι στιγμής.

Σαφώς μιλάμε για τώρα, ούτε εγώ ούτε εσύ μπορούμε να ξέρουμε τι θα βγει σε έναν μήνα. Βελτίωσε όλα τα προβλήματα που υπήρχαν στις προηγούμενες σειρές και εξακολουθεί να εντυπωσιάζει με τις οθοναρες που δίνει.

 

Κατι το οποιο ειναι τερμα ανουσιο μιας και ειναι στην ουσια η πρωτη ναυαρχιδα του 2021 που κυκλοφορει κανονικα σε ολη την αγορα.

Αρα ποιο το νοημα να κοκορευομαστε νωρις νωρις για την συσκευη,χωρις να εχουμε πρωτα δει τον ανταγωνισμο?

Για να νιωσουμε πιο καλα με την αγορα μας?

Link to comment
Share on other sites

Πλέον θύρες ακουστικών και καρτών μνήμης καθώς και παροχή φορτιστη/ακουστικών έχουν βγει από το παιχνίδι.

 

Οπότε, καλώς ή κακώς, κρίνουμε με αυτά ως δεδομένα.

 

Η τελευταία ναυαρχίδα που είχε και 3.5 jack και micro SD ήταν το s10

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε Samsung ναι, υπάρχουν και άλλες εταιρίες που εξακολουθούν και βγάζουν ναυαρχίδες με αυτά τα χαρακτηριστικά.

 

Μηπως τα έχουμε μπερδέψει λίγο τα πράγματα?

Micro SD ειναι τεχνολογία ξεπερασμένη για τα κινητά μας λόγω του ότι έχουν ανέβει τόσο πολύ οι ταχύτητες ανάγνωσης / εγγραφής στον εσωτερικό χώρο που όλα τα υπόλοιπα μοιάζουν πρωτόγονα. .

 

Λοιπόν θα συμφωνήσω!

Ο εσωτερική μνήμη ιδίως σε μια ναυαρχίδα είναι τόσο γρήγορη και αποτελεσματική που θυμάμαι κάποτε έβαζα να αποθηκεύονται οι φωτογραφίες στην SD και τώρα μόνο εσωτερική μνήμη.

Επίσης κανένα κινητό δεν αξιοποιεί στο έπακρο τις όποιες δυνατότητες μια καλής sd.

Σίγουρα δεν έχει βγει άλλη συσκευή εν έτη 2021, αλλά με τα μέχρι τώρα δεδομένα το S21 ULΤRA είναι απο τις πιο ολοκληρωμένες συσκευές είτε εν απουσία sd είτε φορτιστή.

Προσωπικά δεν μπορώ να έχω τόσο βαρύ κινητό στα χέρια μου και είναι λόγος αποτρεπτικός για εμένα, αλλά είναι η συσκευή που γλυκοκοιτάζω αν φύγω απο το Χperia 1ιι

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μηπως τα έχουμε μπερδέψει λίγο τα πράγματα?

1)Micro SD ειναι τεχνολογία ξεπερασμένη για τα κινητά μας λόγω του ότι έχουν ανέβει τόσο πολύ οι ταχύτητες ανάγνωσης / εγγραφής στον εσωτερικό χώρο που όλα τα υπόλοιπα μοιάζουν πρωτόγονα. Είναι σαν να παραπονιέται κανείς γιατί δεν βγαίνουν οι ταινίες σε VHS...

2)S pen υποστήριξη δεν σημαινει πως σου έδωσε ένα ΝΟΤΕ. Σημαίνει πως αν κάποιος θέλει να αξιοποιήσει τέτοιες δυνατότητες μπορεί να πάρει τα αναλογα αξεσουάρ και να το κάνει. Την υποστήριξη σου έδωσε απλά. Ξέρεις πολλούς makers εκεί έξω που έδωσαν κάτι παραπάνω?

3)Το θέμα χώρου είναι υποκειμενικό. Υπάρχει κόσμος που δεν αξιοποιεί ούτε 64gb εκεί έξω όπως υπάρχει κόσμος που τα 256 μοιάζουν ανεπαρκή. Είναι κακό να ξεκινάνε οι εκδόσεις από τα 128? Κατ εμέ όχι.

4)Ακουστικά και φορτιστή ναι δεν έχει. Όπως και άλλοι.

 

1)Πριν κατι μηνες στην παρουσιαση των Note20/ultra,ενα απο τα πραγματα που ειχε φαει μεγαλο κραξιμο και εντος forum ηταν η απουσια της MicroSD. Υπαρχει με λιγα λογια κοσμος ο οποιος εχει διαθεσιμες microSD καρτες που τον βολευουν πολυ,και λογω μεταφορας μεταξυ συσκευων και κυριως λογω κοστους. Δεν τις προτιμανε για τις χαμηλοτερες τους ταχυτητες.

2)Αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι εαν ηθελε η εταιρεια μπορουσε να εβαζε ενα Spen(εστω φθηνοτερης αξιας)στο κουτι για τα χρηματα που ζηταει αφου εβγαλε τα υπολοιπα.

3)Το θεμα χωρου δεν ειναι υποκειμενικο.Δωσε την απλη εκδοση του ακριβοτερου μοντελου που το λες Ultra με 256GB χωρου οπως εκανε με το Note20Ultra.Και τα φθηνοτερα S21 ας ξεκινανε απο 128. Τοσο απλα και εννοειται οτι κανεις δεν θα κανει παραπονο αν παρει δωρεαν παραπανω χωρο για το κινητο που χρυσοπληρωσε.

4)Εδω εισαι λαθος. Ακουστικα και φορτιστη 2 εταιρειες μονο δεν προσφερουν αυτη την στιγμη παγκοσμιως. Η μεγαλη διαφορα βεβαια ειναι οτι πριν λιγους μηνες η αγαπημενη Samsung,κοροιδευε την αλλη εταιρεια που τα εβγαλε https://9to5google.com/2020/12/23/samsung-apple-charger-removal-post/

5)Αρα ποιο το νοημα να βαφτιζουμε μια συσκευη την καλυτερη και πιο ολοκληρωμενη,απλα επειδη κυκλοφορει πρωτη απο ολους?Ας κυκλοφορησουν πρωτα και οι συσκευες των αλλων εταιρειων,και τοτε να γινει η αναλογη κριτικη για το τι προσφερει η καθεμια.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

MicroSD δεν υποστηριζει.

Spen υποστηριζει μεν, αλλα πρεπει να το αγορασεις ξεχωριστα οπως και ειδικη θηκη για αυτο

Μολις 128gb βασικου χωρου σε σχεση με τα 256 του note20ultra

Ακουστικα και φορτιστη στο κουτι δεν εχει

Θυρα ακουστικων δεν εχει

IR Blaster και ραδιοφωνο δεν εχει.

 

Το ''οτι πιο πληρες''(και σιγουρα κιολας)απο που ειπαμε οτι προκυπτει?

 

Ναι η συσκευη ειναι overall καλη(ειδικα μιας και ειναι η πρωτη συσκευη του 2021 που εχει κυκλοφορησει και παντου παιζει μονη της),αλλα μην τρελαθουμε κιολας.

Θα μπορουσε να προσφερει πολλα παραπανω η Samsung στα λεφτα αυτα.

 

Πές τα χρυσόστομε! Πλέον μας έχουν κάνει οι εταιρείες να βαφτίζουμε το κρέας ψάρι και να είμαστε και ευχαριστημένοι.

 

Τωρα πλακα μου κανετε? εχετε βρει το τελειο τηλεφωνο και μου διαφευγει?

Μιλησα για το πιο πληρες, οχι για το τελειο!

Τελειο δεν υπαρχει, υπαρχει πληρες και πληρες ειναι αυτο που δινει τα περισσοτερα.

Η ελλειψη πχ SD εχει υποκαταστατατο, που λεγεται εσωτερικος χωρος, cloud κτλ. Κατωτερες λυσεις για μενα αλλα υπαρκτες.

Η κακη καμερα ομως δεν εχει υποκαταστατο.

Το κακο λογισμικο δεν εχει υποκαταστατο, τοσο ευκολο μαλιστα.

 

Οσο για τα ακουστικα και το φορτιστη, συγγνωμη φιλε μου χωρις ειρωνια αλλα ειναι ο,τι πιο γελοιο εχω ακουσει, να σου δωσω ενα 20αρικο να τα παρεις!

Στα 1400 που κανει η συσκευη δε με νοιαζει αν λειπουν πραγματα που με 20 ευρω ακριβως τα εχω ακριβως ιδια.

 

 

Βρες μου λοιπον το κινητο αυτο που εχει τα ιδια με το s21 ultra συν SD ή εστω συν ir ή εστω συν ραδιοφωνο αλλα να μην υστερει αλλου.

 

Γιαυτο ας ειμαστε σοβαροι, πρωτος εκραζα την ελλειψη SD, ψευτοβολευτηκα με cloud, με ενοχλει που δεν υπαρχει, αλλα ειναι ο,τι πιο πληρες υπαρχει.

 

 

Σε Samsung ναι, υπάρχουν και άλλες εταιρίες που εξακολουθούν και βγάζουν ναυαρχίδες με αυτά τα χαρακτηριστικά.

 

Λοιπόν θα συμφωνήσω!

Ο εσωτερική μνήμη ιδίως σε μια ναυαρχίδα είναι τόσο γρήγορη και αποτελεσματική που θυμάμαι κάποτε έβαζα να αποθηκεύονται οι φωτογραφίες στην SD και τώρα μόνο εσωτερική μνήμη.

Επίσης κανένα κινητό δεν αξιοποιεί στο έπακρο τις όποιες δυνατότητες μια καλής sd.

Σίγουρα δεν έχει βγει άλλη συσκευή εν έτη 2021, αλλά με τα μέχρι τώρα δεδομένα το S21 ULΤRA είναι απο τις πιο ολοκληρωμένες συσκευές είτε εν απουσία sd είτε φορτιστή.

Προσωπικά δεν μπορώ να έχω τόσο βαρύ κινητό στα χέρια μου και είναι λόγος αποτρεπτικός για εμένα, αλλά είναι η συσκευή που γλυκοκοιτάζω αν φύγω απο το Χperia 1ιι

 

Συμφωνω με οσα λες, αλλα η SD ειναι εξτρα χωρος που βολευει να κανιες πολλα οποτε χρησιμο ειναι να υπαρχει..και θα ειναι λογος να παω στο xperia 1iii αν βελτιωθει λιγο στο αυτοματο και στο μενου πχ.

 

Μετανάστευση!! Αυτή είναι η λύση για όσους θέλουν τα πάντα. Μετανάστευση σε μια χώρα που θα τα έχει όλα ένα τηλέφωνο.

Και ποιος δε θα ήθελε τα πάντα να έχει ένα τηλέφωνο; Όλοι, φαντάζομαι! Έλα όμως που δε γίνεται! Αυτές είναι οι επιλογές των εταιρειών και ανάλογα διαλέγεις, ραδιόφωνο, sd, θύρα ακουστικών και ένα μεσαίο κινητό ή αυτή την κατηγορία και χωρίς αυτά με κάμερα, μπαταρία και όλα όσα σου προσφέρει ένα τέτοιο τηλέφωνο. Εδώ η xiaomi, που ψωνίζει από όπου βρει θα βγάλει ακριβό τηλέφωνο.

Και φυσικά Όλοι οι youtubers που δεν ξέρουν και που δεν τα παίρνουν έχουν είτε iPhone είτε samsung. Οι μόνοι έξυπνοι είναι στο my phone. Είναι πάρα πολύ καλό να τα θέλουμε όλα, αλλά η ζωή δεν τα δίνει. Ούτε η samsung! Από εκεί και πέρα κάνει κάποιος τις επιλογές του.

Ναι ναι είναι αδικαιολογητο να μη στα προσφέρει όλα με τέτοια τιμή. Και καλό να λέγεται αλλά αυτό είναι ,όχι μοιρολατρικά, αλλά απλά έτσι είναι η πραγματικότητα και δεν αλλάζει.

Την αξία ενός τηλεφώνου δεν την καθορίζει το ραδιόφωνο και η sd. Τεχνολογικό φόρουμ είμαστε.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ετσι ειναι, οπως τα λες, μονο στη φαντασια μας υπαρχει το τελειο...

Το να πεις δε με νοιαζει η καμερα, αμεσως σου ανοιγει δεκαδες επιλογες αλλα πλεον οταν μιλαμε για κορυφαιο κινητο, μιλαμε πρωτιστως για κορυφαια καμερα αφου εκει υπαρχει η μεγαλυτερη εξελιξη, αρα με γνωμονα αυτο οι επιλογες ειναι συγκεκριμενες.

Οσο μειωνεις αυτη την παραμετρο, εννοειται οτι βρισκεις επιλογες.

 

Τελος, οσο ξεπερασμενη και να ειναι η SD, Που δεν ειναι και μην λετε ο,τι θελετε γιατι αν ηταν θα ειχαν καταργηθει απο επαγγελματικες συσκευες...δεν παυει να ειναι χρησιμη μονο και μονο για μεταφερεις τα αρχεια σου εκει. Εγω παντα εκανα εγγραφη στην εσωτερικη, αλλα μετα αποθηκη στην SD ταυτοτοχρονα με το pc...

Απλο και υπερχρησιμο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τσάμπα τρώγεστε... Έτσι βλέπει το μέλλον ή μάλλον καλύτερα έτσι έχει υπογράψει και υπολογίσει η κάθε εταιρία και έτσι πράττει... Βλέπε sd card = συνδρομές σε cloud, ραδιόφωνο = δεδομένα κινητής, ir blaster = πώληση spare remote controls και παει λέγοντας

Παρόλα αυτά, αυτή είναι η κατάσταση και όποιος θέλει προχωράει σε αγορά... Αλλιως προχωράει στην παρακάτω γειτονιά....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Οσο για τα ακουστικα και το φορτιστη, συγγνωμη φιλε μου χωρις ειρωνια αλλα ειναι ο,τι πιο γελοιο εχω ακουσει, να σου δωσω ενα 20αρικο να τα παρεις!

Στα 1400 που κανει η συσκευη δε με νοιαζει αν λειπουν πραγματα που με 20 ευρω ακριβως τα εχω ακριβως ιδια.

Κράτησέ το εικοσάρικο για το πλήρες τηλέφωνό σου χουβαρδά εσύ κι άσε εμάς να λέμε γελοιότητες.

Όταν άυριο μεθαύριο θα βγάλουν απο το κουτί και το καλώδιο,την εργοστασιακή προστασία οθόνης κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο,εδώ θα είμαστε και θα λέμε έλα μωρέ πως κάνεις έτσι;

Link to comment
Share on other sites

και εγω θα ηθελα sd γιατι καμμια φορα αν σου κατσει καμμια στραβη με το τηλεφωνο μην χασεις φωτο.

το κινητο τα σπαει απο καμερα , οθονη ταχυτητα, εχει και δυνατοτητα για το πενακι για να κανεις οτι με ενα note. κλπ.

ολες οι εταιρειες θα πανε σε τηλεφωνα χωρις sd και χωρις φορτιστες και χωρις ραδιοφωνο. διοτι θελουν να εχεις cloud και ιντερνετικο rαdio δηλ δεδομενα

κατα τα αλλα ο καθενας οτι τον βολευει η νιωθει οτι τον καλυπτει το αγοραζει.

Link to comment
Share on other sites

Λύστε μου μια απορία. Οταν κατεβάζαμε beta εκδόσεις του one UI και περνούσαμε το firmware στην micro sd και μετά σε recovery mode επιλεγαμε την micro sd για να το περάσει. Τώρα απο που θα τραβάει το firmware? Βλέπετε οτι χρειάζεται η micro? Και μη μου πείτε για ADB και τέτοια. Edited by tomco1984
Link to comment
Share on other sites

Κράτησέ το εικοσάρικο για το πλήρες τηλέφωνό σου χουβαρδά εσύ κι άσε εμάς να λέμε γελοιότητες.

Όταν άυριο μεθαύριο θα βγάλουν απο το κουτί και το καλώδιο,την εργοστασιακή προστασία οθόνης κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο,εδώ θα είμαστε και θα λέμε έλα μωρέ πως κάνεις έτσι;

 

Μην ασχολείσαι. Ο τύπος είναι μετρ της σαχλαμάρας εδώ μέσα.

Δίνει και 20άρικα τώρα.

Αντί να πει: δίνω 1400 και πρέπει να έχει και το φορτιστή μέσα, κάθεται και γράφει ότι δίνει 20άρικα.

Λες και το νόημα είναι αν έχεις ή δεν έχεις το 20άρικο, ενώ η ουσία είναι ότι το τσεπώνει η εταιρία και η κάθε εταιρία.

Το λιγότερο τραγικός καταναλωτής. Παράδειγμα προς αποφυγή.

 

Και το χειρότερο δε, είναι ότι η εταιρία για την οποία λέει "έλα μωρέ", είναι αυτή που πριν λίγο καιρό κορόιδευε την Apple. Καλά, την Apple την ξέρουμε. Αλλά η Samsung τραγική με αυτό που έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείσαι. Ο τύπος είναι μετρ της σαχλαμάρας εδώ μέσα.

Δίνει και 20άρικα τώρα.

Αντί να πει: δίνω 1400 και πρέπει να έχει και το φορτιστή μέσα, κάθεται και γράφει ότι δίνει 20άρικα.

Λες και το νόημα είναι αν έχεις ή δεν έχεις το 20άρικο, ενώ η ουσία είναι ότι το τσεπώνει η εταιρία και η κάθε εταιρία.

Το λιγότερο τραγικός καταναλωτής. Παράδειγμα προς αποφυγή.

 

Και το χειρότερο δε, είναι ότι η εταιρία για την οποία λέει "έλα μωρέ", είναι αυτή που πριν λίγο καιρό κορόιδευε την Apple. Καλά, την Apple την ξέρουμε. Αλλά η Samsung τραγική με αυτό που έκανε.

 

Ενώ εσύ τέρας σοβαρότητας που έδωσες 1400 και καίγεσαι για ακουστικά και φορτιστή. Έλεος ρε σοβαροί όλοι σας. Που μου θέλετε ναυαρχίδες και κλαιγεστε για κάτι που υπάρχει στο εμπόριο πλήρως. Η SD δεν είναι το ίδιο όμως και πρώτος εκραζα αλλά ακόμα τόση ώρα ΕΝΑΣ δεν έχει πει μια εναλλακτική κινητού. Αν το τίποτα είναι η εναλλακτική σας, τότε μπράβο είστε έξυπνοι, καθίστε με το τίποτα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...