Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ασημί χθες ήταν σε στοκ την ώρα που το είδα, το μαύρο όχι.

Το έβαζες στο καλάθι και σου αφαιρουσε στο checkout 207€.b0b02bf723549f76dc873f99a0d584ec.jpg

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 10 ημέρες χρήση..... και την βελτιστοποίηση που έχει γίνει από την συσκευή για την χρήση που κάνω και τις εφαρμογές που δουλεύω , έχουμε από 5.30 μέχρι 7 ώρες ενεργή οθόνη.

Πάντα με 2 sim και καθόλου 5G σήμα.

Η μέρα στο τέλος αφήνει ενα υπόλοιπο μπαταρίας 20/30%

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά πριν κάτι μήνες που πήρα το public 7 ημερολογιακές μέρες ήταν το DOA, ούτε μέρα παραπάνω. Μετά το στέλνουν στο service. Δεν ξέρω πότε άλλαξε από τις 14 στις 7. Νομίζω κι ο Κωτσόβολος τώρα πια 7 μέρες έχει

 

Μια και τα ξέρω (δουλειά μου...), μια διευκρίνηση :happy: :

 

-Αγορές από απόσταση, πχ τηλεφωνικά ή διαδικτυακά: η ευρωπαϊκή νομοθεσία, που έχει ενσωματωθεί στο δικό μας νόμο 2251 για την προστασία καταναλωτή, προβλέπει δικαίωμα υπαναχώρησης χωρίς καμία αιτιολογία εντός 14 ημερολογιακών ημερών από την ημερομηνία παραλαβής του προϊόντος, επιστρέφοντας αυτό (με έξοδα του αγοραστή) στον πωλητή στην αρχική του κατάσταση, το οποίο δε σημαίνει ότι δεν ξεσφραγίστηκε και δεν λειτούργησε, αλίμονο. Σημαίνει ότι δεν του προκλήθηκε φθορά. Άμα στο μεταξύ πέσει κάτω και γίνει ρημαδιό, χαίρω πολύ. Fun fact: αν τυχόν ο πωλητής δεν παρέχει πληροφορίες για το δικαίωμα αυτό, όρους, πως ασκείται κ.λπ., η προθεσμία άσκησης του δικαιώματος επεκτείνεται στους ΔΩΔΕΚΑ ΜΗΝΕΣ, υπάρχει κάπου χωμένο σε μια υπουργική απόφαση, δεν την έχω πρόχειρη.

 

-Σε κάθε είδους αγορές: κατά τον Αστικό Κώδικα και το νόμο 2251/94 τα προϊόντα καλύπτονται για ελαττώματα για δύο έτη από την παραλαβή. Μπορεί να ζητηθεί ανέξοδα 1)επισκευή, 2)αντικατάσταση με άλλο εκτός αν αυτό είναι αδύνατο ή δυσανάλογο με το ελάττωμα, 3)μείωση τιμήματος, 4)υπαναχώρηση από τη σύμβαση εκτός πάλι αν αυτό είναι δυσανάλογο με το ελάττωμα. Όλα αυτά ζητούνται από τον πωλητή! Μην κοιτάτε που μας λένε επικοινωνήστε και στείλτε το στο σέρβις του αντιπροσώπου κ.λπ. και ασχέτως που το κάνουμε για λόγους ταχύτητας.

 

-DOA: Dead on arrival. Αν το προϊόν είναι ελαττωματικό εξαρχής με την παραλαβή του, ο πωλητής το αλλάζει αμέσως, χωρίς προϋποθέσεις, χωρίς να μας νοιάζει το μέγεθος του ελαττώματος, τίποτα. Δεν προβλέπεται από το νόμο! Είναι παροχή των πωλητών, που ορίζουν όση διάρκεια θέλουν.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως είναι η φωτεινότητα στο ήλιο;

 

Άψογη αδερφέ, σε φουλ ήλιο και με γυαλιά κούκλα

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Κανενας φιλος εδω, που εχει παραγγειλει απο cosmote το ultra 256 σε black και περιμενει; Αν μπορει να μου αναφερει απο πότε και πολη.
Link to comment
Share on other sites

Μια και τα ξέρω (δουλειά μου...), μια διευκρίνηση :happy: :

 

-Αγορές από απόσταση, πχ τηλεφωνικά ή διαδικτυακά: η ευρωπαϊκή νομοθεσία, που έχει ενσωματωθεί στο δικό μας νόμο 2251 για την προστασία καταναλωτή, προβλέπει δικαίωμα υπαναχώρησης χωρίς καμία αιτιολογία εντός 14 ημερολογιακών ημερών από την ημερομηνία παραλαβής του προϊόντος, επιστρέφοντας αυτό (με έξοδα του αγοραστή) στον πωλητή στην αρχική του κατάσταση, το οποίο δε σημαίνει ότι δεν ξεσφραγίστηκε και δεν λειτούργησε, αλίμονο. Σημαίνει ότι δεν του προκλήθηκε φθορά. Άμα στο μεταξύ πέσει κάτω και γίνει ρημαδιό, χαίρω πολύ. Fun fact: αν τυχόν ο πωλητής δεν παρέχει πληροφορίες για το δικαίωμα αυτό, όρους, πως ασκείται κ.λπ., η προθεσμία άσκησης του δικαιώματος επεκτείνεται στους ΔΩΔΕΚΑ ΜΗΝΕΣ, υπάρχει κάπου χωμένο σε μια υπουργική απόφαση, δεν την έχω πρόχειρη.

 

-Σε κάθε είδους αγορές: κατά τον Αστικό Κώδικα και το νόμο 2251/94 τα προϊόντα καλύπτονται για ελαττώματα για δύο έτη από την παραλαβή. Μπορεί να ζητηθεί ανέξοδα 1)επισκευή, 2)αντικατάσταση με άλλο εκτός αν αυτό είναι αδύνατο ή δυσανάλογο με το ελάττωμα, 3)μείωση τιμήματος, 4)υπαναχώρηση από τη σύμβαση εκτός πάλι αν αυτό είναι δυσανάλογο με το ελάττωμα. Όλα αυτά ζητούνται από τον πωλητή! Μην κοιτάτε που μας λένε επικοινωνήστε και στείλτε το στο σέρβις του αντιπροσώπου κ.λπ. και ασχέτως που το κάνουμε για λόγους ταχύτητας.

 

-DOA: Dead on arrival. Αν το προϊόν είναι ελαττωματικό εξαρχής με την παραλαβή του, ο πωλητής το αλλάζει αμέσως, χωρίς προϋποθέσεις, χωρίς να μας νοιάζει το μέγεθος του ελαττώματος, τίποτα. Δεν προβλέπεται από το νόμο! Είναι παροχή των πωλητών, που ορίζουν όση διάρκεια θέλουν.

 

Το 2019 πήρα με τηλ. παραγγελία από τον Κωτσόβολο κινητό αξίας 1000€ , το κράτησα δυο τρεις ημέρες και δεν έμεινα ευχαριστημένος από την συσκευή. Το πήγα στο κατάστημα και σε 10 ημέρες πήρα πίσω όλα τα χρήματα μου.

Οι εταιρίες μέσα από το γνωστό μάρκετινγκ , μπορεί να σου παρουσιάζουν ότι τα προϊόντα τους είναι εφάμιλλα με την τεχνολογία της NASA...

Να το αγοράζεις και μετά να βλέπεις ότι τελικά είναι άνθρακας ο θησαυρός.

Δεν πρέπει να προστατεύει τον πολίτη ο νόμος ....

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα σήμερα το 512 μια ερώτηση εμένα έχει μια ζελατίνα σαν screen protector..... εσάς ?

 

Ναι φίλε είναι εργοστασιακή προστασία οθόνης αρκετά καλής ποιότητας... Θα έλεγα να μην την αφαιρέσεις

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα σήμερα το 512 μια ερώτηση εμένα έχει μια ζελατίνα σαν screen protector..... εσάς ?

 

Σε όλους έχει, είναι εργοστασιακή

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατήσει ένα θέμα στο Google Chrome και σε μια άλλη εφαρμογή συστήματος σε κάθε ενημέρωση δεν δέχεται.. Πατάω ενημέρωση και δεν την δέχεται.. Το κάνεις και σε σας?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...σκεφτομαι για μια αλλαγη μετα απο σχεδον 4 χρονια με το Note8...εχει παρουσιασει και καποια προβληματα και εβγαλε το amazon.de "προσφορα" το 256gb στα 1090 ευρω... διαβασα ολες τις σελιδες, υπαρχουν σημαντικα θεματα (μεχρι στιγμης) με το S21? Πως ειναι η φωτεινοτητα σε ηλιο (το θελω και για χρηση με drone)?

 

Αρα επαιξε μια πολυ καλη προσφορα απο το Γερμανικο amazon,και αναφερθηκε τελευταια στιγμη πριν τελειωσει μιας και βλεπω τωρα οτι τελειωσε....

 

Πολυ ωραια.....

Link to comment
Share on other sites

παιδια παρελαβε κανενας τα ακουστικα απο προπαραγγελια? πρεπει να δείξεις την ταυτοτητα οπως γραφει στον courier για να παρεις τα ακουστικα?
Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου τα άφησε στο κουτί στην είσοδο χωρίς καν να χτυπήσει κουδούνι να φανταστείς.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου τα άφησε στο κουτί στην είσοδο χωρίς καν να χτυπήσει κουδούνι να φανταστείς.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

χααχαχαχα μια χαρα ε ναι δεν νομιζω να θελει ταυτότητα που θα μαςς βρει γιατι δουλευουμε κιολας εινα στο σπιτι βέβαια οι γονείς αλλα οκκ θα δουμε...... thanks φιλαρακι..........

Link to comment
Share on other sites

Σ εμένα η ζελατίνα κάτω δεξιά έκανε λίγα νερά ****το και θεωρώ ότι φταίει η θήκη της samsung

 

Θα δω τωρα με spigen αν ειναι καλύτερα

 

d97ee5ff6fc8d45803729336174e4ecb.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια παρελαβε κανενας τα ακουστικα απο προπαραγγελια? πρεπει να δείξεις την ταυτοτητα οπως γραφει στον courier για να παρεις τα ακουστικα?

 

 

Εγώ έχω κάνει απο 31 αίτηση, πες ηταν Κυριακή. Απο Δευτέρα λοιπόν 1/2 έχει περασει μια βδομάδα και τίποτα.

 

Σήμερα πήρα τηλ και μου είπαν οτι θέλει 7 εργάσιμες... Άντε να δούμε

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα σήμερα το 512 μια ερώτηση εμένα έχει μια ζελατίνα σαν screen protector..... εσάς ?

 

Παντως ειναι μυστηριο γιατι καποιος φιλος εδω ειπε πως το δικο του δεν ειχε. Επισης εχω προσεξει και σε unboxing που ειδα οτι δεν υπηρχε προστατευτικο τυπου glass στην οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι μυστηριο γιατι καποιος φιλος εδω ειπε πως το δικο του δεν ειχε. Επισης εχω προσεξει και σε unboxing που ειδα οτι δεν υπηρχε προστατευτικο τυπου glass στην οθονη.

 

Παιδιά μην μπερδεύεστε... Οπως όλες οι τελευταίες ναυαρχίδες της Samsung έτσι και αυτή έχει απλά ενα screen protector περασμένο από το εργοστάσιο στην οθόνη και ΔΕΝ έχει την παλιά ζελατίνη που εβαζαν παλιά και μάλιστα εγραφε και χαρακτηριστικα τις συσκευής επάνω και την βγαζαμε...

Αυτή δεν την αφαιρούμε (εκτός και αν κάποιος θέλει να βάλει γυαλί ή να το δουλεύει γυμνό)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αρα επαιξε μια πολυ καλη προσφορα απο το Γερμανικο amazon,και αναφερθηκε τελευταια στιγμη πριν τελειωσει μιας και βλεπω τωρα οτι τελειωσε....Πολυ ωραια.....

 

να σε παρηγορησω, ουτε εγω εκανα το βημα, θα περιμενω λιγο ακομα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα για κατεβάστε την αναβάθμιση....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα για κατεβάστε την αναβάθμιση....
Καλημέρα

 

Εγω την έχω εδώ και μέρες, γιατί το λες ;

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τώρα με το lockdown ούτε να το δούμε μπορούμε, όσοι είναι κάτοχοι, πως είναι ο χειρισμός του σε σχέση με το s10 plus για παράδειγμα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Εγω την έχω εδώ και μέρες, γιατί το λες ;

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για να κατεβάσουν και οι υπόλοιποι... Οι περισσότεροι δεν την ειχαν πάρει και θα την πάρουν σήμερα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...