Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Για καλο και για κακό έσβησα πρώτα τους λογαριασμούς και μετά εκανα επαναφορά.

 

Τωρα κοιτάζω βίντεο για spigen θήκη, μάλλον σε Neo hybrid καταλήγω.

Μ ενδιαφέρει να προστατεύει αρκετά τις καμερες

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by margaritagr
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρελαβα τα δωρα απο samsung τα ακουστικα τα εχω βαλει αγγελια για πωληση χωρις να ανοιξω το κουτι γιατι λογο δουλειας δεν με βολευουν. Οποτε οποιος ενδιαφέρεται ας μου πει. Το smart tag που το δοκιμασα καλο ειναι αλλα εχει τον περιορισμο της αποστασης στον εντοπισμο λογο bluetooth . Tο smatt tag + πιστευω θα ειναι πολύ χρήσιμο που θα εχει μεγαλη εμβέλεια εντοπισμου.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια να ρωτησω δουλευει το 5g κανονικα στην συσκευη? δηλαδη εχει ποιασει κανενας με vodafone? εγω που περασα απο τις περιοχες αγια παρασκευη χαλανδρι ν.ιωνια δεν επιασα 5g.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το 5G θα εχει το 50% της καλυψης της Ελλαδας προς το τελος του 2023 . Η επεκταση του θα αργησει αρκετα γιαυτο καλο ειναι να το εχει καποιος σε 4G ωστε να μην γινεται συνεχης εναλλαγη να ψαχνει να βρει 5G κτλ.Ετσι θα εχει και καλυτερη διαχειριση μπαταριας . Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν ξέρω πότε ακριβώς συμβαίνει, αλλά συμβαίνει. Δεν το έχω ψάξει πως και γιατί. Κάντε μια αναζήτηση να δείτε. Στα huawei ειδικά πάρα πολύ. Στα Samsung δεν ξέρω αν ισχύει κάτι διαφορετικό.

 

Εγώ σας λέω για σιγουριά να το κάνετε. Δεν έχετε να χάσετε κάτι.

 

Μου ήρθαν τα δώρα btw.4efac29ff894af8011d4f78770f311df.jpg

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλλαζοντας συσκευη καθε 3-4 μηνες μπορω να συμφωνησω κι εγω πως δεν χρειαστηκε ποτε κατι περισοτερο απο μια επαναφορα εργοστασιακων, παρολαυτα μια φορα με ενα s10 με πηρε το παιδι που ανταλλαξαμε τοτε και μου ειπε πως δεν μπορουσε να το σεταρει καθως του ζηταγε τους κωδικους google μου. Αναγκαστικά βρεθηκαμε ξανα ωστε να κανω login και να ξεκλειδωσει η συσκευη.

 

Ισως να μην πηγε κατι καλα στην επαναφορα? Αν και εκανε και ο ιδιος (η προσπαθησε τουλαχιστον) 2 ακομα φορες επαναφορα.

 

Αυτη ηταν ομως η μοναδικη εμπειρια κλειδωματος.

Αυτό ακριβώς συνέβη και σε εμένα και ψάχνοντας βρήκα αναφορά ότι αν θέλεις να δώσεις το κινητό πριν την επαναφορά πρέπει να κάνεις logout τον google λογαριασμό, αλλιώς συμβαίνει αυτό. Εκτός και για να συμβεί πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει παράλληλα και κάποια επιλογή ασφαλείας του λογαριασμού. Το τελευταίο τώρα μου ήρθε όπως γράφω.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Το 5G θα εχει το 50% της καλυψης της Ελλαδας προς το τελος του 2023 . Η επεκταση του θα αργησει αρκετα γιαυτο καλο ειναι να το εχει καποιος σε 4G ωστε να μην γινεται συνεχης εναλλαγη να ψαχνει να βρει 5G κτλ.Ετσι θα εχει και καλυτερη διαχειριση μπαταριας .

 

ωραια...............

Link to comment
Share on other sites

Το 5G θα εχει το 50% της καλυψης της Ελλαδας προς το τελος του 2023 . Η επεκταση του θα αργησει αρκετα γιαυτο καλο ειναι να το εχει καποιος σε 4G ωστε να μην γινεται συνεχης εναλλαγη να ψαχνει να βρει 5G κτλ.Ετσι θα εχει και καλυτερη διαχειριση μπαταριας .

 

 

ρωτάω γιατί κατεχακη στο μετρο με xiaomi mi 10 pro επιανε κανονικα 5g εαν εχει πιστοποιηθεί κανονικά το κινητο απο τις 3 ελληνικες εταιρίες και πιανει σε διάφορα σημεία της αθηνας. το ξέρω οτι σιγα σιγα θα επεκταθεί εάν κάποιος εχει πιάσει 5g και δουλευει κανονικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι οσα ειναι πιστοποιημενα θα πιανουν εδω και κει αλλα η εξαπλωση ειναι πολυ μικρη ακομα με αποτελεσμα εδω να πιανει και διπλα οχι...
Link to comment
Share on other sites

Πιάνει κανονικά 5G να επιβεβαιώσω για όποιον ρωτάει...προφανώς όπου έχει κάλυψη,εδώ στα Τρίκαλα είμαι κομπλέ.Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που στον αριθμό μου έπιασα 5G πρώτα από άλλη πιστοποιημενη συσκευή αλλα παίζει κανονικά στο Ultra.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω μια περιέργεια σχετικά με την rom και ram ανάμεσα σε τρεις εκδόσεις.

Το 512/16 σε σχέση με τις άλλες δύο εκδόσεις χρησιμοποιεί τον ίδιο χώρο ram και rom ;

Να μας πείτε όσοι έχετε το 256 και 128 .

Στο 512 πιάνει 48,85 giga το σύστημα και από τα 16 ram τα 5,9

Edited by SpeedRacer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατηρήσει ότι όταν με παίρνουν τηλέφωνο και ξεκινάει να παίζει ένα από τα ringtones που έχω επιλέξει ξεκινάει κανονικά μετά κάνει μία διακοπή στιγμιαία και ξανά συνεχίζει να παίζει...

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο Και μήπως έχει βρεθεί κάποια λύση

Μου το έκανε κι εμένα και μετά από αρκετό ψάξιμο βρήκα ότι έφταιγε το ρολόι της honor που είχα κουμπωμένο στο κινητό.

Όταν το αποσυνδεα δεν έκανε διακοπές το ringtone.

Τελικά κουμκωσα πάνω ένα Garmin venu και όλα καλά τώρα.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε κι εμένα και μετά από αρκετό ψάξιμο βρήκα ότι έφταιγε το ρολόι της honor που είχα κουμπωμένο στο κινητό.

Όταν το αποσυνδεα δεν έκανε διακοπές το ringtone.

Τελικά κουμκωσα πάνω ένα Garmin venu και όλα καλά τώρα.

 

Νομίζω ότι βρήκα τι έφταιγε... Θα πας στο menu του Bluetooth πατάς τις 3 τελείες - για προχωρημένους και απενεργοποιεις τον συγχρονισμό ήχου κλήσης

Εκανα 3-4 δοκιμές με συνδεμένο το Huawei gt 2 και δεν μου ξανά έκανε διακοπή στον ήχο κλήσης

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

 

Ναι , γιατι ειναι πολυ φυσιολογικο για καποιον που εχει smartphone ολο αυτο... Κι εγω σπιτι μου , ολη μερα τρεχω benchmark tests, που και που ψυγειο να πεφτουν οι θερμοκρασιες και μετα ξανα. Ελεος, απλα.

Ποιος θα φτασει σε τετοιες ακραιες καταστασεις την συσκευη του ρε παιδια? Τα ειπαμε αυτα, αν θελεις να παιξεις παρε PS ! Στο κινητο θα ξεσπασεις δηλαδη? Καθεται ο αλλος και τρεχει 5 φορες το τεστ , το ενα πισω απο το αλλο. Και στην τελικη τι ακριβως ψαχνουμε? Να βρουμε διαφορες μεταξυ διαφορετικων κατασκευαστων chipset? Σαφως και υπαρχουν, ιδια δεν θα ειναι ποτε.

Αν σε ικανοποιει το αποτελεσμα στην καθημερινη σου ζωη, τελος. Οπως ειχα ξαναπει, τρεξτε 10 φορες το benchmark ανα μια ωρα και θα δειτε πως καθε φορα θα εχετε διαφορετικο αποτελεσμα. Εαν αρχιζετε να βγαζετε και πραγματα απο την συσκευη και να ελαφραινει θα δειτε ακομα καλυτερα αποτελεσματα.

Σημερα λεω να αρχισω να του κανω benchmarks μεχρι να σβησει... Ισως ετσι μεγαλωσει και λιγο το μικρο μου ......

 

Απολαυστε παιδια την συσκευη σας που φετος ειναι πραγματικα φοβερη και μην ασχολειστε με τους τυπους στο youtube που απλα θελουν να μαζεψουν views για να βγαλουν μεροκαματο.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό είναι κορυφή,μην ασχολείστε με τους YouTubers,δεν κάνουμε την ίδια χρήση προφανώς..Έδωσα IPhone 12 pro Max και κράτησα αυτό και δεν το περίμενα...Συμφωνώ με τον φίλο από πάνω.Η καθημερινότητα μετράει,όχι οι αριθμοί στα τεστ,το κινητό είναι απλά κορυφαίο.
Link to comment
Share on other sites

με ψήνει κι εμένα η αγορά του ultra αλλά περιμένω τα long term reviews για το κινητό και ειδικά για τα exynos variants. Προφανώς και η χρήση των youtubers με τα benchmarks δεν ανταποκρίνεται στη χρήση του νορμάλ χρήστη αλλά με τη σειρά s20 υπήρχαν θέματα και στην καθημερινή χρήση. Πιο πολύ προσωπικά εμένα με προβλημάτισε το ζήτημα των θερμοκρασιών στο βίντεο του arun σχετικά με τον exynos, δεδομένου ότι έχουμε και ζεστό καλοκαίρι στην Ελλάδα. Edited by bahamut_zero

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια πληρώνουμε τα ίδια λεφτά και περνούμε χειρότερη συσκευή και πάλι. Ναι είναι κορυφή η συσκευή, το αμερικανικό είναι πιο κορυφή όμως.

 

Το πιο αστείο της υπόθεσης: μπορείς να το αγοράσεις από Amazon.com και θα έχεις καλύτερη συσκευή, καλύτερη εγγύηση σε χαμηλότερη τιμή από Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια πληρώνουμε τα ίδια λεφτά και περνούμε χειρότερη συσκευή και πάλι. Ναι είναι κορυφή η συσκευή, το αμερικανικό είναι πιο κορυφή όμως.

 

Το πιο αστείο της υπόθεσης: μπορείς να το αγοράσεις από Amazon.com και θα έχεις καλύτερη συσκευή, καλύτερη εγγύηση σε χαμηλότερη τιμή από Ελλάδα.

1ον σε καθημερινη χρηση δεν προκειται να καταλαβεις καμια διαφορα

 

2ον εφόσον το αγορασεις απο amazon.com ετοιμασου να πληρωσεις πολλα παραπανω καθως θα περασει τελωνειο με οτι αυτο συνεπαγετε...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βλέπω 5-6 άτομα στο XDA, να κράζουν άσχημα την κάμερα του κινητού. Προσπαθώ να καταλάβω τι στο καλό κάνουν λάθος και τους βγαίνουν τόσο χάλια. Κανένα από τα προβλήματα που λένε δεν έχω αντιμετωπίσει. (Δεν κανει καλό focus, είναι πολύ απαλές οι φωτογραφίες, έχει αντανάκλαση)

Λες και είναι βαλτοι να λένε μπούρδες.

 

Εσείς έχετε αντιμετωπίσει κανένα τέτοιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι , γιατι ειναι πολυ φυσιολογικο για καποιον που εχει smartphone ολο αυτο... Κι εγω σπιτι μου , ολη μερα τρεχω benchmark tests, που και που ψυγειο να πεφτουν οι θερμοκρασιες και μετα ξανα. Ελεος, απλα.

Ποιος θα φτασει σε τετοιες ακραιες καταστασεις την συσκευη του ρε παιδια? Τα ειπαμε αυτα, αν θελεις να παιξεις παρε PS ! Στο κινητο θα ξεσπασεις δηλαδη? Καθεται ο αλλος και τρεχει 5 φορες το τεστ , το ενα πισω απο το αλλο. Και στην τελικη τι ακριβως ψαχνουμε? Να βρουμε διαφορες μεταξυ διαφορετικων κατασκευαστων chipset? Σαφως και υπαρχουν, ιδια δεν θα ειναι ποτε.

Αν σε ικανοποιει το αποτελεσμα στην καθημερινη σου ζωη, τελος. Οπως ειχα ξαναπει, τρεξτε 10 φορες το benchmark ανα μια ωρα και θα δειτε πως καθε φορα θα εχετε διαφορετικο αποτελεσμα. Εαν αρχιζετε να βγαζετε και πραγματα απο την συσκευη και να ελαφραινει θα δειτε ακομα καλυτερα αποτελεσματα.

Σημερα λεω να αρχισω να του κανω benchmarks μεχρι να σβησει... Ισως ετσι μεγαλωσει και λιγο το μικρο μου ......

 

Απολαυστε παιδια την συσκευη σας που φετος ειναι πραγματικα φοβερη και μην ασχολειστε με τους τυπους στο youtube που απλα θελουν να μαζεψουν views για να βγαλουν μεροκαματο.

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!

Το βίντεο το έβαλα απλά για όσους μπορεί να τους ενδιαφέρουν τα benchmarks κτλ και θέλουν να δουν το συγκριτικό.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι βρήκα τι έφταιγε... Θα πας στο menu του Bluetooth πατάς τις 3 τελείες - για προχωρημένους και απενεργοποιεις τον συγχρονισμό ήχου κλήσης

Εκανα 3-4 δοκιμές με συνδεμένο το Huawei gt 2 και δεν μου ξανά έκανε διακοπή στον ήχο κλήσης

 

Είσαι μεγάλη παιχτουρα! Αυτό ήταν!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!

Το βίντεο το έβαλα απλά για όσους μπορεί να τους ενδιαφέρουν τα benchmarks κτλ και θέλουν να δουν το συγκριτικό.

 

Αυτό με την θερμοκρασία δεν ισχύει από πουθενά δεν πήγε στον κόπο να δει μήπως είναι λάθος ένδειξη της εφαρμογής.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Κι εσύ τι κάθεσαι και διαβάζεις. Δεν πιστεύεις στα μάτια σου; Σε ένα forum θα υπάρχουν κι αυτοί που ηθελημένα θέλουν να τραβήξουν την προσοχή, να ζουν με το διάλογο και την αντιπαράθεση.

Το λάθος τους είναι απλά ψυχολογικό, αν δεν έχουν άλλα κίνητρα ως παπαγαλάκια.

Εδώ ο άλλος σου λέει ότι το κινητό του με 300 ευρώ είναι ίδιο και καλύτερο με το δικό σου και το πιστεύει κιόλας. Άβυσσος!

Σου παραθέτουν συγκριτικά με τον snap λες και θα μετακομίσεις άμεσα στην Αμερική .

Η samsung δίνει οθόνες και κάμερες σε άλλους και σου λένε ότι έχει χειρότερη οθόνη από άλλα.

Καλό είναι να διαβάζουμε, να λέμε απόψεις ,ενημέρωση άλλα από όλα αυτά να διαλέγουμε τι να πιστέψουμε.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις δίκιο. Ο καθένας με τον πόνο του

Edited by tasosathan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...