Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή οι χρόνοι ενεργής οθόνης που βγάζεις είναι απλά τέλειοι,μπορείς να μου πεις μετά από πόσες φορτίσεις έστρωσε;η τουλάχιστον αν και σένα στην αρχή δεν σε πήγαινε σε καμία περίπτωση τόσο πολύ...Να ξέρω τουλάχιστον ότι θα στρώσει σίγουρα.Εγω τώρα κάνω την 3η φόρτιση και το έχω κλειστό.

 

@Niko το έχω πάντα σε 2G αντε 3G(σπάνια 4G).άκουσα καμία ώρα Spotify αν παίζει ρόλο.

 

Από 22/1 έως 25/1 που το πήρα στα χέρια μου, δεν γνωρίζω τι φορτίσεις είχε κάνει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης του.

 

..από 25/1 μέχρι σήμερα κάνει μία την ημέρα (..εκτός από την 2/2 που του έκανα και μία ενδιάμεση το απόγευμα καθώς το δοκίμασα με 5g και κατανάλωσε πολύ μπαταρία).

 

Τώρα είμαι στο 40% με 6:48 οθόνη (..με ότι είπα παραπάνω).

 

Screenshot_20210204-233455_Device care

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σφήνα, πριν δώσουμε ένα κινητό πως είμαστε σίγουροι ότι έχουμε διαγράψει τα πάντα σωστα;

 

Διαβάζω ότι θέλει και κρυπτογραφηση αλλά δεν έχω αυτή την επιλογή, υποθέτω λόγω Knox (?)

 

Οπότε factory reset, αφαίρεση όλων των συνδεδεμένων λογαριασμών, και είμαστε οκ;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σφήνα, πριν δώσουμε ένα κινητό πως είμαστε σίγουροι ότι έχουμε διαγράψει τα πάντα σωστα;

 

Διαβάζω ότι θέλει και κρυπτογραφηση αλλά δεν έχω αυτή την επιλογή, υποθέτω λόγω Knox (?)

 

Οπότε factory reset, αφαίρεση όλων των συνδεδεμένων λογαριασμών, και είμαστε οκ;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το σημαντικό είναι να διαγράψεις τον λογαριασμό google πριν κάνεις την επαναφορά.

Αν δεν το κάνεις, όποιος πάρει το κινητό δεν θα μπορεί να το χρησιμοποιήσει χωρίς να συνδεθεί πρώτα με τον λογαριασμό σου.

Μετά με μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων είσαι κομπλέ.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Edited by Devil_7
Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικό είναι να διαγράψεις τον λογαριασμό google πριν κάνεις την επαναφορά.

Αν δεν το κάνεις, όποιος πάρει το κινητό δεν θα μπορεί να το χρησιμοποιήσει χωρίς να συνδεθεί πρώτα με τον λογαριασμό σου.

Μετά με μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων είσαι κομπλέ.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Αυτό δεν ισχύει σε καμία περίπτωση... Απλά στις συνδεδεμένες συσκευές σου, μέσα στον Google account θα φαίνεται η συγκεκριμένη συσκευή... Που πολύ απλα την διαγράφεις. Αλλα σε καμία περίπτωση δεν θα δημιουργήσει πρόβλημα στον επόμενο κάτοχο. Οπως επίσης και απο τον Samsung account γίνεται ακριβώς το ίδιο.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμίστε μου λίγο από που κλείνουμε τον ήχο ειδοποίησης μετά από άνοιγμα ή επανεκκίνηση της συσκευής?

Το βρήκα για όποιον ενδιαφέρεται ρυθμίσεις - εφαρμογές - εμφάνιση εφαρμογών συστήματος - "UI σηστ." - ειδοποιήσεις - επανεκκίνηση τηλεφώνου - και εκεί βάζουμε αθόρυβες

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

2ο σβήσιμο του κινητού άνευ λόγου μέσα σε 2 ημέρες..

 

Στις 3 το πρωί με την μπαταρία στο 30% έσβησε μόνο του...για να ανοίξει χρειάστηκε να το βάλω στον φορτιστή..

 

 

Για την ιστορία, προχθές ενώ φόρτιζε ασύρματα στην πλακέτα του αυτοκινήτου, βγήκε off για κάνα 10λεπτο.. Είχε ζεσταθεί αρκετά..

 

 

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Όταν αναποδογυρίζω την συσκευή ακούγεται ένας μικρός ήχος από την κάμερα, σαν κάτι να κουνιέται. Είναι φυσιολογικό? Εσάς το κάνει?
Link to comment
Share on other sites

Όταν αναποδογυρίζω την συσκευή ακούγεται ένας μικρός ήχος από την κάμερα, σαν κάτι να κουνιέται. Είναι φυσιολογικό? Εσάς το κάνει?

 

Ναι και σε εμένα το κάνει. Δεν είναι ήχος της κάμερας αλλά το OIS (optical image stabilization). Άνοιξε την κάμερα και κουνά την συσκευή. Θα δεις ότι δεν θα το κάνει.

Σε όλες τις συσκευές ακούγεται ο ήχος αυτός, απλά λιγότερο ανάλογα με το πλήθος των καμερών

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Παρατηρησα χτες που ειχα την εξοικονομηση ενεργειας ανοιχτη ολη μερα οτι ειχα θεμα με το σημα. Σε μερος που συχναζω, χωρις 4/4 σημα, αλλα που ποτε δεν ειχα προβλημα ειχα dropped calls και πολλες αποσυνδεσεις στο 4G. Οταν εβγαλα την εξοικονομηση ολα οκ. Το εχει παρατηρησει αλλος?
Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε εμένα το κάνει. Δεν είναι ήχος της κάμερας αλλά το OIS (optical image stabilization). Άνοιξε την κάμερα και κουνά την συσκευή. Θα δεις ότι δεν θα το κάνει.

Σε όλες τις συσκευές ακούγεται ο ήχος αυτός, απλά λιγότερο ανάλογα με το πλήθος των καμερών

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Έρχομαι απο S7, και έπαθα πολιτισμικό σοκ.

Link to comment
Share on other sites

2ο σβήσιμο του κινητού άνευ λόγου μέσα σε 2 ημέρες..

 

Στις 3 το πρωί με την μπαταρία στο 30% έσβησε μόνο του...για να ανοίξει χρειάστηκε να το βάλω στον φορτιστή..

 

 

Για την ιστορία, προχθές ενώ φόρτιζε ασύρματα στην πλακέτα του αυτοκινήτου, βγήκε off για κάνα 10λεπτο.. Είχε ζεσταθεί αρκετά..

 

 

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Το φορτίζεις με ασύρματη φόρτιση και το βράδυ;Αν δεν είναι απολύτως ευθυγραμμισμένο το πηνίο από το κινητό με το πηνίο του φορτιστή θα έχεις μεγάλη θερμοκρασία και τα αποτελέσματα που αναφέρεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει η μεταβαση απο S10+ σε S21;

 

Και αν ναι, σε ποιο μοντελο;

 

 

 

Μου παιρνει πισω η Samsung το S10+ για £350 και αν προπαραγγειλω μου δινει μαζι Galaxy buds, premium youtube και galaxy tag και οσο και αν πηγαινει σφαιρα το S10+ μου, το σκεφτομαι να κανω την μεταβαση...

Κάνει trade-in η Samsung Ελλάδας; η είσαι εξωτερικό;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν ισχύει σε καμία περίπτωση... Απλά στις συνδεδεμένες συσκευές σου, μέσα στον Google account θα φαίνεται η συγκεκριμένη συσκευή... Που πολύ απλα την διαγράφεις. Αλλα σε καμία περίπτωση δεν θα δημιουργήσει πρόβλημα στον επόμενο κάτοχο. Οπως επίσης και απο τον Samsung account γίνεται ακριβώς το ίδιο.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και όμως ισχύει, το έχω πάθει.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το φορτίζεις με ασύρματη φόρτιση και το βράδυ;Αν δεν είναι απολύτως ευθυγραμμισμένο το πηνίο από το κινητό με το πηνίο του φορτιστή θα έχεις μεγάλη θερμοκρασία και τα αποτελέσματα που αναφέρεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το βραδυ δεν το είχα καν σε φορτιστή...

 

ειχε μεινει μπαταρία και θα το φορτιζα το πρωι....

ξυπνησα και τπ πηρα στο χερι μου να χαζεψω λιγο και μετα απο 5 λεπτα εκλεισε....με την μπαταρια στο 30% περιπου....:angry:

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν ισχύει σε καμία περίπτωση... Απλά στις συνδεδεμένες συσκευές σου, μέσα στον Google account θα φαίνεται η συγκεκριμένη συσκευή... Που πολύ απλα την διαγράφεις. Αλλα σε καμία περίπτωση δεν θα δημιουργήσει πρόβλημα στον επόμενο κάτοχο. Οπως επίσης και απο τον Samsung account γίνεται ακριβώς το ίδιο.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Και όμως ισχύει, το έχω πάθει.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Ψάχνοντας κλείδωμα Android FRP θα βρείτε λεπτομέρειες.

Τεχνικός κινητών ήμουν μέχρι πριν δύο χρόνια και μας έφερναν συνέχεια τηλέφωνα για να τα ξεκλειδώσουμε επειδή είχαν ξεχάσει το κωδικό του gmail κτλ.

 

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τα τελευταία δύο χρόνια αλλά δε νομίζω.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Edited by Devil_7
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας κλείδωμα Android FRP θα βρείτε λεπτομέρειες.

Τεχνικός κινητών ήμουν μέχρι πριν δύο χρόνια και μας έφερναν συνέχεια τηλέφωνα για να τα ξεκλειδώσουμε επειδή είχαν ξεχάσει το κωδικό του gmail κτλ.

 

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τα τελευταία δύο χρόνια αλλά δε νομίζω.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Δηλαδή αν εγώ εχω το κινητό μου με όλους τους λογαριασμούς ενεργούς και του κανω hard reset και το πουλήσω, ο άλλος που θα το πάρει δεν θα μπορεί να το ανοίξει επειδή δεν έσβησα χειροκίνητα τους λογαριασμούς μου; Αυτό θέλετε να πείτε;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγω τόσα χρόνια που δίνω και παίρνω συσκευές (Samsung & Huawei) κάνω μόνο επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων (στην οποία ενημερώνει ότι θα διαγραφούν όλοι οι λογαριασμοί) και πότε δεν ειχα πρόβλημα ούτε και με ενοχλησε κάποιος από τους αγοραστές (ασε που συνήθως γίνετε έλεγχος πριν την αγορά)
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγω τόσα χρόνια που δίνω και παίρνω συσκευές (Samsung & Huawei) κάνω μόνο επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων (στην οποία ενημερώνει ότι θα διαγραφούν όλοι οι λογαριασμοί) και πότε δεν ειχα πρόβλημα ούτε και με ενοχλησε κάποιος από τους αγοραστές (ασε που συνήθως γίνετε έλεγχος πριν την αγορά)

 

Και εγώ το ίδιο!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αλλαζοντας συσκευη καθε 3-4 μηνες μπορω να συμφωνησω κι εγω πως δεν χρειαστηκε ποτε κατι περισοτερο απο μια επαναφορα εργοστασιακων, παρολαυτα μια φορα με ενα s10 με πηρε το παιδι που ανταλλαξαμε τοτε και μου ειπε πως δεν μπορουσε να το σεταρει καθως του ζηταγε τους κωδικους google μου. Αναγκαστικά βρεθηκαμε ξανα ωστε να κανω login και να ξεκλειδωσει η συσκευη.

Ισως να μην πηγε κατι καλα στην επαναφορα? Αν και εκανε και ο ιδιος (η προσπαθησε τουλαχιστον) 2 ακομα φορες επαναφορα.

Αυτη ηταν ομως η μοναδικη εμπειρια κλειδωματος.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Στο note 10 plus που είχα και έδωσα, όταν πήγα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μου ζητήθηκε από το ίδιο το κινητό να επιβεβαιώσω τον κωδικό μου στον Google account ..και μετά έκανε την επαναφορά.

 

Ο δε άνθρωπος που το αγόρασε είναι γνωστός μου και ούτε καν μου παραπονέθηκε για το παραμικρό (..ίσα ίσα που μου είπε ότι το βρήκε σε άψογη κατάσταση).

Link to comment
Share on other sites

Στην διαδικασία εγγραφής στην φόρμα στο samsung members, στον αριθμό επικοινωνίας βάζουμε τον αριθμό προπαραγγελίας? Επίσης δεν μπορώ να προσθέσω τον αριθμό τηλεφώνου μου. Πειράζει αν είναι κενό?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν εγώ εχω το κινητό μου με όλους τους λογαριασμούς ενεργούς και του κανω hard reset και το πουλήσω, ο άλλος που θα το πάρει δεν θα μπορεί να το ανοίξει επειδή δεν έσβησα χειροκίνητα τους λογαριασμούς μου; Αυτό θέλετε να πείτε;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι,δεν εχεις κανενα προβλημα.αυτο ισχυει μονο σε iphone.εκει πρεπει πρωτα να σβησεις το apple account διοτι αν δεν το σβησεις και κανεις μονο επαναφορα,ο επομενος για να συνδεθει θελει το password σου.το εχω παθει.στα android δεν ισχυει

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Στο note 10 plus που είχα και έδωσα, όταν πήγα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μου ζητήθηκε από το ίδιο το κινητό να επιβεβαιώσω τον κωδικό μου στον Google account ..και μετά έκανε την επαναφορά.

 

Ο δε άνθρωπος που το αγόρασε είναι γνωστός μου και ούτε καν μου παραπονέθηκε για το παραμικρό (..ίσα ίσα που μου είπε ότι το βρήκε σε άψογη κατάσταση).

 

το ιδιο και σε μενα, και ποτε δεν μου εχουν πει παιδια που εχω δωσει τηλεφωνα οτι ειχαν θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι,δεν εχεις κανενα προβλημα.αυτο ισχυει μονο σε iphone.εκει πρεπει πρωτα να σβησεις το apple account διοτι αν δεν το σβησεις και κανεις μονο επαναφορα,ο επομενος για να συνδεθει θελει το password σου.το εχω παθει.στα android δεν ισχυει
Βρε εγώ το ξέρω... Απο το 2012 εχω πουλήσει πανω απο 20 Samsung συσκευές και πάντα με επαναφορά τα δίνω. Τωρα με την περίπτωση του παιδιού παραπάνω που χρειάστηκε να βάλει ξανά τους κωδικούς του για να μπορέσει ο αγοραστής να το σεταρει, δε ξέρω τι μπορεί να είχε συμβεί!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατηρήσει ότι όταν με παίρνουν τηλέφωνο και ξεκινάει να παίζει ένα από τα ringtones που έχω επιλέξει ξεκινάει κανονικά μετά κάνει μία διακοπή στιγμιαία και ξανά συνεχίζει να παίζει...

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο Και μήπως έχει βρεθεί κάποια λύση

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...