Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα όταν συμπληρώνα την αίτηση στην επιλογή "ημερομηνία αγορας" δε μου είχε την 29η Ιανουαριου σαν επιλογή.

Και έβαλα την μέρα που έκανα την προπαραγγελια αναγκαστικά.

 

Βέβαια έχω επισυνάψει και την απόδειξη που φαίνεται αγορά 29/1 και το χαρτί με την προπαραγγελια, οπότε ελπίζω να ναι οκ

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγώ εκείνη την ημερομηνία έβαλα. Την ημερομηνία που το παράγγειλα.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει παραλάβει κανείς με προπαραγγελία από Πλαίσιο?

Εγώ είμαι στο περίμενε...

 

Και εγώ στο περίμενε έχω παραγγείλει το 512 .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στο περίμενε έχω παραγγείλει το 512 .

 

Μία από τα ίδια από Public το 512...απο ότι είπαν δεν έχουν πάρει συσκευές από τον προμηθευτή

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα παιδια και ειμαι στη διαδικασια στησιματος!Πρωτες εντυπωσεις αριστες σε συγκριση με το 12 pro max ειμαι πληρως ικανοποιημενος.Οθονη απο αλλο πλανητη,τρομερη ολα φαινονται ωραια.Σαν πρωτη παρατηρηση το ηχειο στο τερμα νιωθω οτι ειναι μισο κλικ κατω απο του Iphone στο μπασο και τα Gestures νιωθω οτι ετρεχαν πιο ομαλα,οχι τιποτα σπουδαιο απλα να χαμε να λεγαμε!Κατα τα αλλα εχω παθει πλακα εχουν κανει τρομερη δουλεια στη Sammy και το ζουμ στο 10Χ ειναι υπεροχο στα μακρινα αντικειμενα(οπως και η καμερα προφανως).Θα επανελθω
Link to comment
Share on other sites

Παραλαβή 23/1 και αίτηση για τα buds. Σήμερα πήρα κι εγώ το mail ότι θα έρθουν με courier εντός 10 ημερών.

 

Η αιτηση φετος γινεται με τον ιδιο τροπο, οπως και περυσι?'

Ανεβασμα αποδειξης και προπαραγγελιας ή απλά αίτηση, συμπληρωνοντας τη φορμα μέσω της εφαρμογης?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους μόλις μου ήρθε επιβεβαίωση για τα δωρα της προπαραγγελιας.

 

Αγαπητέ πελάτη,

 

Σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας στην προωθητική ενέργεια Samsung Galaxy S21 της Samsung.

 

Θα παραλάβετε τα δώρα σας εντός 10 εργάσιμων ημερών. Τα δώρα σας αποστέλλονται με ταχυμεταφορά στην διεύθυνση που έχετε δηλώσει, προϋπόθεση δε παραλαβής, αποτελεί η επίδειξη αστυνομικής ταυτότητάς.

 

H ομάδα της Samsung Electronics Hellas

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το βλέπω το έργο εσείς θα παραλάβετε τα δώρα και εμείς δεν θα έχουμε πάρει τις συσκευές... (παράπονιαρης)...

Τουλάχιστον έχω τις θήκες τις Spigen να τις χαζεύω... Αντε και το Note 10 Plus που θα γίνει η backup συσκευή..

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το βλέπω το έργο εσείς θα παραλάβετε τα δώρα και εμείς δεν θα έχουμε πάρει τις συσκευές... (παράπονιαρης)...

Τουλάχιστον έχω τις θήκες τις Spigen να τις χαζεύω... Αντε και το Note 10 Plus που θα γίνει η backup συσκευή..

 

Κωστα κανε προπονηση για fold 3. Καλο , χρυσο και το s21 ultra, αλλα μια απο τα ιδια. Θελουμε φρεσκα φρουτα πλεον, κατηντησε εθιμοτυπικο το unboxing...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Κωστα κανε προπονηση για fold 3. Καλο , χρυσο και το s21 ultra, αλλα μια απο τα ιδια. Θελουμε φρεσκα φρουτα πλεον, κατηντησε εθιμοτυπικο το unboxing...:lol:

Βαγγέλη ξέρεις πόσες φορές πήγε το χέρι μου τις τελευταίες εβδομάδες να αφήσω το s21 ultra και να πάω για το fold 2? Αλλά μας την έκανε η Samsung με τις κάμερες του που είναι μέτριες και δεν προχώρησα... Αλώστε τα ίδια χρήματα θα μου έβγαινε με το s21 ultra 512....

Αν βάλει κορυφαίες κάμερες στο fold 3 όλοι εκεί θα πάμε

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εκανα χτες την αίτηση για τα δώρα όποτε ακόμα περιμένω απάντηση.

 

Επισης περιμένω ακόμα τη θήκη της Samsung που ειχα παραγγείλει. Μια διαφανή με standάκι.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη ξέρεις πόσες φορές πήγε το χέρι μου τις τελευταίες εβδομάδες να αφήσω το s21 ultra και να πάω για το fold 2? Αλλά μας την έκανε η Samsung με τις κάμερες του που είναι μέτριες και δεν προχώρησα... Αλώστε τα ίδια χρήματα θα μου έβγαινε με το s21 ultra 512....

Αν βάλει κορυφαίες κάμερες στο fold 3 όλοι εκεί θα πάμε

 

Καλημέρα,και να συμπληρώσω και αδιαβροχοποιηση...

Τότε θα είναι πλήρης...

Link to comment
Share on other sites

παντως για την μπαταρια εχω μονο καλα λογια να πω παιδες, απορω που γινεται χαμος με κακη αποδοση που ειχα διαβασει τις προηγουμενες μερες.

μου εβγαλε Κυριακη και Δευτερα χωρις φορτιση, στα 120ΗΖ με fhd αναλυση, με 5 ωρες οθονης και περιπου 13% υπολοιπο, με 3 ωρες sports tracker την κυριακη, με ρολοι πανω και τις 2 μερες και ολα ανοιχτα εκτος απο GPS οταν δεν το χρειαζομαι (το ανοιξα δηλαδη μονο για το sportstracker, τον υπολοιπο καιρο δεν το ανοιγω).

Θεωρω οτι αν ειχαμε την SD θα μιλουσαμε για μια τελεια συσκευη μετα απο χρονια. Προσωπικα εβαλα cloud το οποιο συγχρονιζει συνεχεια (φανταζομαι και αυτο τρωει μπαταρια) και δεν ειναι το ιδιο με SD .

Σαν πρωτο συμπερασμα λοιπον μετα απο 1 εβδομαδα εχω να πω οτι μαλλον μιλαμε για την πιο πληρη συσκευη αυτη τη στιγμη στην αγορα, σε αυτο το μεγεθος βεβαια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά τα αποτελέσματα είναι μια χαρά

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδη γινεται κουβεντα για την μπαταρια καλο θα ηταν τις πρωτες πεντε φορτισεις να τις κανει καποιος με ανταπτορα 1Α το βραδυ που πεφτει για υπνο να κανει αργες φορτισεις .

 

Το άνοιξα χθες,με πολύ 4G plus όλο το set up updates,κατέβασμα εφαρμογών και ότι άλλο χρειάζεται με πήγε από το 61% στην αρχή στο 6% με λίγο πάνω από 3:30 ώρες ενεργής οθόνης(είναι το πρώτο δείγμα που έχω).Τα 120hz τα δοκίμασα ελάχιστα και φαίνεται η διαφορά πραγματικά.Το έβαλα σήμερα το πρωί με το 1Α φορτιστή όπως προτείνεις,σε 3 ώρες με πήγε από το 3%(δεν ξέρω πως έπεσε κλειστό από το 6 στο 3%) στο 78% και έχουμε ακόμα...!άλλες 4 φορτίσεις και μετά το φορτίζω με πιο γρήγορο φορτιστή απλά σε αργή φόρτιση;

Link to comment
Share on other sites

Το άνοιξα χθες,με πολύ 4G plus όλο το set up updates,κατέβασμα εφαρμογών και ότι άλλο χρειάζεται με πήγε από το 61% στην αρχή στο 6% με λίγο πάνω από 3:30 ώρες ενεργής οθόνης(είναι το πρώτο δείγμα που έχω).Τα 120hz τα δοκίμασα ελάχιστα και φαίνεται η διαφορά πραγματικά.Το έβαλα σήμερα το πρωί με το 1Α φορτιστή όπως προτείνεις,σε 3 ώρες με πήγε από το 3%(δεν ξέρω πως έπεσε κλειστό από το 6 στο 3%) στο 78% και έχουμε ακόμα...!άλλες 4 φορτίσεις και μετά το φορτίζω με πιο γρήγορο φορτιστή απλά σε αργή φόρτιση;
Γενικότερα, αν δεν χρειάζεστε γρήγορη φόρτιση (ακόμα και αυτή των 15 watt) και έχετε σκοπό να κρατήσετε αρκετά την συσκευή ,φορτίστε με όσο πιο αργό φόρτιση γίνεται, πχ 5v 1amp.

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα, αν δεν χρειάζεστε γρήγορη φόρτιση (ακόμα και αυτή των 15 watt) και έχετε σκοπό να κρατήσετε αρκετά την συσκευή ,φορτίστε με όσο πιο αργό φόρτιση γίνεται, πχ 5v 1amp.

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

 

Εγω εδω και χρονια με τετοιυς φορτιζω, εχω της σονυ 2 παλιους greenheart που τους ελεγε που παιζουν και καρτω απο 1amp και κανει 3 ωρες φορτιση κλειστο, ισως και λιγο παραπανω αλλα εφοσον το φορτιζω στον υπνο μου δε με νοιαζει και πραγματικα αξιζει τον κοπο γιατι η μπαταρια εχει μηδενικη πτωση στην αποδοση της μετα απο 1 χρονο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 10 μερες χρησης, εχω κι εγω αισθητη βελτιωση στο θεμα μπαταριας. Και παλι οχι οτι εντυπωσιαστηκα για 5Αh (τοσο δεν εχει?), αλλα εχω ανετα 1 μερα με τη χρηση που κανω (επαγγελματικη και προσωπικη).
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενθαρρυντικά τα σχόλια για την μπαταρία.

 

Σκέφτεται κάποιος να πάρει κάλυμμα προστασίας για τις κάμερες;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εγω εδω και χρονια με τετοιυς φορτιζω, εχω της σονυ 2 παλιους greenheart που τους ελεγε που παιζουν και καρτω απο 1amp και κανει 3 ωρες φορτιση κλειστο, ισως και λιγο παραπανω αλλα εφοσον το φορτιζω στον υπνο μου δε με νοιαζει και πραγματικα αξιζει τον κοπο γιατι η μπαταρια εχει μηδενικη πτωση στην αποδοση της μετα απο 1 χρονο.

 

Και εγώ αυτό κάνω, κλειστό με αργό φορτιστή και μόλις ανάψει πράσινο ή 100%(δεν το προλαβαίνω πάντα) το βγάζω απο την μπρίζα!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω παίδες φορτίζω μ έναν φορτιστή iPhone παλιό, απλά δεν το κλείνω το βράδυ, το βάζω σε πτήση

 

Έχετε να προτείνετε και κάποιον καινουριο ;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό κάνω, κλειστό με αργό φορτιστή και μόλις ανάψει πράσινο ή 100%(δεν το προλαβαίνω πάντα) το βγάζω απο την μπρίζα!

 

εφοσον ειναι κλειστο μην αγχωνεσαι, δεν υπερφοτωνει γιατι εχει συστημα που τη σταματαει και εφοσον δεν ειναι ανοιχτο να καταναλωνει αρα να ξανα χρειαστει φορτιση, εισαι οκ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εφοσον ειναι κλειστο μην αγχωνεσαι, δεν υπερφοτωνει γιατι εχει συστημα που τη σταματαει και εφοσον δεν ειναι ανοιχτο να καταναλωνει αρα να ξανα χρειαστει φορτιση, εισαι οκ.

 

Τέλεια!

όλη η μόδα με τις γρήγορες φορτίσεις έχει και το κόστος του.

Αλλά πως θα πουλήσουν κι άλλες συσκευές όλες οι εταιρίες!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Το άνοιξα χθες,με πολύ 4G plus όλο το set up updates,κατέβασμα εφαρμογών και ότι άλλο χρειάζεται με πήγε από το 61% στην αρχή στο 6% με λίγο πάνω από 3:30 ώρες ενεργής οθόνης(είναι το πρώτο δείγμα που έχω).Τα 120hz τα δοκίμασα ελάχιστα και φαίνεται η διαφορά πραγματικά.Το έβαλα σήμερα το πρωί με το 1Α φορτιστή όπως προτείνεις,σε 3 ώρες με πήγε από το 3%(δεν ξέρω πως έπεσε κλειστό από το 6 στο 3%) στο 78% και έχουμε ακόμα...!άλλες 4 φορτίσεις και μετά το φορτίζω με πιο γρήγορο φορτιστή απλά σε αργή φόρτιση;

 

Απλα μετα τις 5 φορτισεις με αργο οταν σου τυχαινει να μενεις απο μπαταρια μεσα στη μερα φορτισε το γρηγορα. Εαν σου καθεται μεχρι βραδυ που πας για υπνο φορτισε το αργα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...