Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανοιγω αυτο το θεμα γιατι σιγουρα αρκετος κοσμος θελει να μιλησει για τα τηλεφωνα!Μεχρι να ανοιξει ενα επισημο θεμα ας μιλησουμε εδω για το S21 Ultra

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

BODY

Dimensions 165.1 x 75.6 x 8.9 mm (6.5 x 2.98 x 0.35 in)

Weight 227 g (Sub6), 229 g (mmWave) (8.01 oz)

Build Glass front (Gorilla Glass Victus), glass back (Gorilla Glass), aluminum frame

SIM Single SIM (Nano-SIM and/or eSIM) or Dual SIM (Nano-SIM and/or eSIM, dual stand-by)

IP68 dust/water resistant (up to 1.5m for 30 mins)

Stylus support

 

DISPLAY

Type Dynamic AMOLED 2X, 120Hz, HDR10+, 1500 nits (peak)

Size 6.8 inches, 112.1 cm2 (~89.8% screen-to-body ratio)

Resolution 1440 x 3200 pixels, 20:9 ratio (~515 ppi density)

Protection Corning Gorilla Glass Victus

Always-on display

 

PLATFORM

OS Android 11, One UI 3.1

Chipset Exynos 2100 (5 nm) - International

Qualcomm SM8350 Snapdragon 888 (5 nm) - USA/China

CPU Octa-core (1x2.9 GHz Cortex-X1 & 3x2.80 GHz Cortex-A78 & 4x2.2 GHz Cortex-A55) - International

Octa-core (1x2.84 GHz Kryo 680 & 3x2.42 GHz Kryo 680 & 4x1.80 GHz Kryo 680 - USA/China

GPU Mali-G78 MP14 - International

Adreno 660 - USA/China

 

MEMORY

Card slot No

Internal 128GB 12GB RAM, 256GB 12GB RAM, 512GB 16GB RAM

UFS 3.1

 

MAIN CAMERA

Quad 108 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.33", 0.8µm, PDAF, Laser AF, OIS

10 MP, f/4.9, 240mm (periscope telephoto), 1/3.24", 1.22µm, dual pixel PDAF, OIS, 10x optical zoom

10 MP, f/2.4, 70mm (telephoto), 1/3.24", 1.22µm, dual pixel PDAF, OIS, 3x optical zoom

12 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1/2.55", 1.4µm, dual pixel PDAF, Super Steady video

Features LED flash, auto-HDR, panorama

Video 8K@24fps, 4K@30/60fps, 1080p@30/60/240fps, 720p@960fps, HDR10+, stereo sound rec., gyro-EIS

 

SELFIE CAMERA

Single 40 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/2.8", 0.7µm, PDAF

Features Dual video call, Auto-HDR

Video 4K@30/60fps, 1080p@30fps

SOUND

Loudspeaker Yes, with stereo speakers

3.5mm jack No

32-bit/384kHz audio

Tuned by AKG

 

COMMS

WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth 5.2, A2DP, LE

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO

NFC Yes

Radio FM radio (Snapdragon model only; market/operator dependent)

USB USB Type-C 3.2, USB On-The-Go

 

FEATURES

Sensors Fingerprint (under display, ultrasonic), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer

Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM

Browser HTML5

Samsung DeX, Samsung Wireless DeX (desktop experience support)

ANT+

Bixby natural language commands and dictation

Samsung Pay (Visa, MasterCard certified)

Ultra Wideband (UWB) support

BATTERY

Type Li-Ion 5000 mAh, non-removable

Charging Fast charging 25W

USB Power Delivery 3.0

Fast Qi/PMA wireless charging 15W

Reverse wireless charging 4.5W

MISC

 

Colors Phantom Black, Phantom Silver, Phantom Titanium, Phantom Navy, Phantom Brown

Models SM-G998B, SM-G998B/DS, SM-G998U, SM-G998U1, SM-G998W, SM-G998N, SM-G9980

SAR 0.77 W/kg (head) 1.02 W/kg (body)

SAR EU 0.71 W/kg (head) 1.58 W/kg (body)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

σε ευχαριστουμε που μπηκες στον κοπο. θεωρω οτι θα το κανει καποιος επισημο.

Απο σημερα ξεκινουν οι παραδοσεις και αναμενουμε τα πρωτα σχολια απο τις εντυπωσεις οσων το αποκτησουν.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστουμε που μπηκες στον κοπο. θεωρω οτι θα το κανει καποιος επισημο.

Απο σημερα ξεκινουν οι παραδοσεις και αναμενουμε τα πρωτα σχολια απο τις εντυπωσεις οσων το αποκτησουν.

 

Το περιμενω και γω,να το βαλω δίπλα με το 12 pro max,να το συγκρινω και να αποφασισω ποιο θα κρατησω για την επομενη διετια καθως μπηκαν καποιες αλλες προταιρεοτητες στα οικονομικα μου και δεν εχω πια την πολυτελεια να δοκιμαζω οτι βγαινει.

Link to comment
Share on other sites

Να στε καλα παιδια,ηθελα πολυ να ανοιξει αυτο το θεμα.Εγω το πηρε σε 256 σε λευκο χρωμα.Δεν ξερω αν εκανα καλα,μου φανηκε πολυ μουντο το μαυρο!
Link to comment
Share on other sites

Άντε να εχουμε καλές παραλαβές.

 

Εγώ μετά το πράσινο του s10+ πήγα σε μαύρο. Απο Κωτσόβολο μου είπαν παράδοση Δευτέρα ή Τρίτη, 256 gb

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει η μεταβαση απο S10+ σε S21;

Και αν ναι, σε ποιο μοντελο;

 

Μου παιρνει πισω η Samsung το S10+ για £350 και αν προπαραγγειλω μου δινει μαζι Galaxy buds, premium youtube και galaxy tag και οσο και αν πηγαινει σφαιρα το S10+ μου, το σκεφτομαι να κανω την μεταβαση...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω δεν εχω παράπονο φίλε μου.

 

Ας το παραδεχτούμε απλα είμαστε γκατζετακηδες. Και οκ στο δικό μου μυαλό η διετία γι αλλαγή συσκευής δικαιολογείται.

 

Για μενα το κίνητρο ειναι η κάμερα

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Και εγω παιδιά έχω προ παραγγελία μαύρο 512 από Public και αναμένω να δούμε πότε θα το δώσουν και τι θα λέει σαν συσκευή (ιδιαίτερα στον τομέα της κάμερας) μιας και θα το έχω παρέα με το Note 10 Plus 512 που ειμαι μαζί του περισσότερο από 1 χρόνο....Καλά δεν περιμένω και να κάνω και κάνα ουαου αλλά λέμε τώρα.
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και εγω παιδιά έχω προ παραγγελία μαύρο 512 από Public και αναμένω να δούμε πότε θα το δώσουν και τι θα λέει σαν συσκευή (ιδιαίτερα στον τομέα της κάμερας) μιας και θα το έχω παρέα με το Note 10 Plus 512 που ειμαι μαζί του περισσότερο από 1 χρόνο....Καλά δεν περιμένω και να κάνω και κάνα ουαου αλλά λέμε τώρα.

 

εγω λιγο που το ειδα σε σχεση με το νοτε 10+ ειναι μακραν καλυτερο σε καμερα!

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει η μεταβαση απο S10+ σε S21;

Και αν ναι, σε ποιο μοντελο;

 

Μου παιρνει πισω η Samsung το S10+ για £350 και αν προπαραγγειλω μου δινει μαζι Galaxy buds, premium youtube και galaxy tag και οσο και αν πηγαινει σφαιρα το S10+ μου, το σκεφτομαι να κανω την μεταβαση...

 

Δεν ξέρω αν είναι καλή τιμή για το s10, το καλοκαίρι το εδωσα 500 για s20 plus της γυναίκας μου αλλά αν θες να πας στο μεγάλο, αξίζει για την κάμερα κυρίως. Εάν σε ενδιαφέρει αυτό πάρε το.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγε κανεις σε καταστημα που να το εχει Live να το δουμε απο κοντα ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σήμερα παρέλαβα το κινητό. Μέχρι τώρα πολύ ευχαριστημένος. Πολύ ποιοτικό κινητό! Ξέρει κανείς πως μπορώ να κλειδώνω εφαρμογές ( να ζητάει μοτίβο ή δακτυλικο όταν πάω να την ανοιξω) μέχρι τώρα οποίο κινητό είχα τις κλειδωνα από το μενού των εφαρμογών εδώ δεν το βρισκω μόνο τον ασφαλή φάκελο βρήκα το οποίο δεν κάνει αυτό που θέλω.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχω χάσει...

Στις 29 δεν είναι οι πρώτες παραδόσεις;;

 

 

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Καλές παραλαβές παιδιά!

Περιμένω και εγώ απο προπαραγγελία σε μαύρο 512GB από public. Πιστεύω θα είναι αρκετά μεγάλη η βελτίωση σε σχέση με το τωρινό μου S9+ :D

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγε κανεις σε καταστημα που να το εχει Live να το δουμε απο κοντα ?

 

 

The mall Κωτσόβολος

 

Άντε παιδιά, όσοι παραλαμβάνουν να βάζουν και φωτο !

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η samsung φέτος έβγαλε ένα ολοκληρωμένο τηλέφωνο χωρίς κάποιο ακόμα μεμπτό σημείο.Μεχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Κι εγώ παρέλαβα σήμερα. Έγραψα στο νήμα με το unboxing, δεν είχα δει ότι έχει ανοιχτεί θέμα.

 

Μαύρο 256gb από Κωτσοβολο.

 

Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές εννοείται. Πολύ ποιοτική συσκευή.

Όσο για την οθόνη τι να πω, τα βάζω δίπλα δίπλα με το Huawei p20 Pro και του p20 μοιάζει χαλασμένη.

 

Αύριο θα δοκιμάσω και κάμερα κτλ.

 

Νομίζω η samsung φέτος έβγαλε ένα ολοκληρωμένο τηλέφωνο χωρίς κάποιο ακόμα μεμπτό σημείο.Μεχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Ολοκληρωμένο θα ήταν αν έπαιρνε και sd. Τώρα δυστυχώς δεν μπορείς να το πεις ολοκληρωμένο.

 

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

5f2536c8315c1ed27e26ee8655d3cfda.jpg

Edited by Devil_7
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 12 Pro max και το έχω προπαραγγειλει,δεν ξέρω αν έχω κάνει καλά,δεν ξέρω αν θα μπορέσω να τα βάλω δίπλα δίπλα και μετά να αποφασίσω γιατί μάλλον πρέπει να πουλήσω πρώτα το ένα αλλά οκ,ελπίζω να αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η samsung φέτος έβγαλε ένα ολοκληρωμένο τηλέφωνο χωρίς κάποιο ακόμα μεμπτό σημείο.Μεχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Και το περσινό μοντέλο ολοκληρωμένο ήταν όπως πιό ολοκληρωμένο θα είναι το επόμενο και πάει λέγοντας. Προσωπικά 1200-1500 ευρώ ναυαρχίδα δίχως 3.5 Jack, sd card, υπέρυθρες, ραδιόφωνο, μια απλή θήκη σιλικόνης στη συσκευασία, τουβλάκι, βαρύ, κακάσχημη υλοποίηση καμερών μόνο ευχαριστημένο δεν με αφήνει αλλά είπαμε γούστα είναι αυτά. ..

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουμε παραγγείλει το 512 από εβδομάδα. Υπομονή, όσοι πήραν να γράφουν τις εντυπώσεις
Link to comment
Share on other sites

Στατιστικά για τη μπαταρία δεν έχουν τα samsung?

Δεν μπορώ να βρω πουθενά πόση ώρα έχω την οθόνη ανοιχτή ας πούμε. Το μόνο που βλέπω είναι ποιες εφαρμογές καταναλώνουν μπαταρία. Τίποτα από hardware.

Και σε 36 λεπτά από όταν το έβγαλα από τη φόρτιση έχει πέσει 3%. Το ίδιο και εχτές.

 

Edit: τo βρήκα το scree on time αλλά μόνο αυτό.

7% σε μια ώρα.

 

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

 

766167fbabf74883c9f67d1764591b6f.jpg

Edited by Devil_7
Link to comment
Share on other sites

Και το περσινό μοντέλο ολοκληρωμένο ήταν όπως πιό ολοκληρωμένο θα είναι το επόμενο και πάει λέγοντας. Προσωπικά 1200-1500 ευρώ ναυαρχίδα δίχως 3.5 Jack, sd card, υπέρυθρες, ραδιόφωνο, μια απλή θήκη σιλικόνης στη συσκευασία, τουβλάκι, βαρύ, κακάσχημη υλοποίηση καμερών μόνο ευχαριστημένο δεν με αφήνει αλλά είπαμε γούστα είναι αυτά. ..

 

Ακριβώς αυτό!

Είναι λίγο άτοπο να λες ολοκληρωμένο ένα τηλέφωνο σ' αυτά τα χρήματα με τόσες ελλείψεις που αναφέρθηκαν!

Ευκολίες που σε προηγούμενες συσκευές υπήρχαν (και υπάρχουν ακόμη, σε κινεζιές θα μου πεις) και εξαφανίστηκαν!

Εκτός φυσικά απ' τα παραπάνω φύγαν και ακουστικά και φορτιστής.

Δηλαδή όποιος έχει παλιά συσκευή, με παλιό φορτιστή και ακουστικά 3.5mm θα πρέπει μαζί με τα 1500€ (γιατί τα 128gb είναι γελοία σ' αυτά τα χρήματα) να πρέπει να αγοράζει και ακουστικά και φορτιστή!

Θα μου πεις όποιος "σκάσει" τα 1500 day one σ' αυτά θα κολλήσει...... απλά ακούγεται λίγο κοροϊδία!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου έτσι!! Κορόιδα δεν είμαστε που θα το πάρουμε!

Η κατάσταση έτσι είναι και δεν αλλάζει οπότε κάποιος κάνει τις επιλογές του. Και τα iPhone δεν έχουν τα παραπάνω και όπως πάει σε λίγο ούτε και οι υπόλοιποι.

Από εκεί και πέρα οποίος νιώθει κορόιδο πάει στους Κινέζους με λιγότερα χρήματα.

Ενα τηλέφωνο που έχει την καλύτερη οθόνη, το ωραιότερο πίσω μέρος από κάθε άλλο, μια κάμερα που είναι σαφώς ανώτερη από τον προκάτοχό του, μια μπαταρία, που γι αυτά που κάνει, όλοι λένε ότι είναι πολύ καλή, ένα μεγάλο τηλέφωνο με πολύ καλή διαχείριση διαστάσεων και τέλος κάποιος που πιστεύει ότι αυτό που πληρώνει παίρνει, τότε κανείς δεν μπορεί να τον πει κορόιδο.

Ναι λείπει η SD και ο φορτιστής πολύ κακώς!! Αυτό είναι όμως και ο καθένας κάνει τις επιλογές του χωρίς κάποιος να έχει το δικαίωμα να τον κρίνει.

Για μπείτε όλοι στο νήμα του iPhone και γράψτε όλοι πόσο κορόιδα είναι που το αγοράζουν να δείτε τι θα σας πουν.

Ξέρουμε πολύ καλά τι λείπει και τι έχει! Αφήστε λοιπόν αυτό το νήμα καθαρό να γράφουν όσοι το έχουν.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα 'χεις μπερδέψει λίγο!

Δεν είπα ποτέ ότι όποιος το αγοράσει είναι κορόιδο! Μπορεί και 'γω να το αγοράσω! Έχω ιδιαίτερη συμπάθεια στην Samsung, αλλά χωρίς παρωπίδες.

Είπα ότι φαίνεται λίγο κοροϊδία η τακτική κάποιων εταιριών (σε λίγο καιρό όλων ενδεχομένως) να βγάζουν πράγματα, να ανεβάζουν τις τιμές και 'μεις να τους υμνούμε.

Σε ένα δημόσιο φόρουμ, μιας νέας συσκευής που καλά καλά δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα τι εννοείς να αφήσουμε το νήμα καθαρό για τους κατόχους;

Δηλαδή τα αρνητικά να μην λέγονται και να γράφουν μόνο οι κάτοχοι που βλέπουν μόνο την τελειότητα της συσκευής!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...