Jump to content

Samsung Galaxy S21+


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! 
Ήθελα να ρωτήσω αν συμβαίνει κ σε άλλους να μην έρχεται το μήνυμα του 112 στο κινητό. 
Νομίζω ότι έχω όλες τις ρυθμίσεις στα μηνύματα ενεργές. Έχει να κάνει με τη samsung ή είναι τυχαίο; 
Είναι τυχαίο, θυμάμαι κι εγώ δεν λάμβανα, κάπου κάτι άλλαξα στις ρυθμίσεις, πρόσθεσα και σε ένα portal της κυβέρνησης τον αριθμό μου και μετά άρχισε να χτυπάει και το δικό μου αλλά πραγματικά δεν θυμάμαι τι είχα πειράξει.

Κάτι που βρήκα τώρα ψάχνοντας είναι Settings - Notifications - Advanced settings - Wireless Emergency Alerts.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Επίσης παιδιά μέρα με τη νύχτα το smoothness της συσκευής μετά από factory reset για να περαστεί η έκδοση android 13.
Σωστά δούλευε και πριν, αλλά πλέον είναι ξεκάθαρα πιο smooth και πιο άμεση η απόκριση στο άνοιγμα εφαρμογών.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,  μια απορία,  στο gmail  έχω ειδοποίηση ηχητική σε ένα εισερχόμενο αλλά δεν ανάβει η οθόνη περιμετρικά αυτής,  γιατί συμβαίνει αυτό; μετά την τελευταία αναβάθμιση έχω κάνει και φορματ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,  μια απορία,  στο gmail  έχω ειδοποίηση ηχητική σε ένα εισερχόμενο αλλά δεν ανάβει η οθόνη περιμετρικά αυτής,  γιατί συμβαίνει αυτό; μετά την τελευταία αναβάθμιση έχω κάνει και φορματ 
Δοκίμασε Settings - Notifications - App Notifications, βρες το Gmail app και δες τις παρακάτω ρυθμίσεις.

Sent from my SM-G996B using Tapatalkb18582236c5426237d23d8281434537e.jpg375f9ec0d9d27f1a9782778b30d202bb.jpge41b25c02eb9f00cfcd81755cab442fc.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους.

Ερώτηση: Χρησιμοποιεί κανείς σας το native πρόγραμμα email της Samsung ή προτιμάτε τα αντίστοιχα apps (gmail,outlook,κλπ) ;

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, apots7 said:

Καλησπέρα σε όλους.

Ερώτηση: Χρησιμοποιεί κανείς σας το native πρόγραμμα email της Samsung ή προτιμάτε τα αντίστοιχα apps (gmail,outlook,κλπ) ;

Καλημέρα κάνω χρήση του samsung email για 2 λογαριασμούς outlook, 1 hotmail, 1 gmail, ταυτόχρονα.  Με διευκολύνει καθώς έχει καλύτερη πρόσβαση στα αρχεία για διαμοιρασμό, επίσης στην αποστολή φώτο έχει επιλογή συμπίεσης της εικόνας. Ακόμα όλα τα email  είναι μαζεμένα σε μια εφαρμογή 

Link to comment
Share on other sites

Στο Google Chrome, η σελίδες ήταν με εμφάνιση παραθύρου. Τώρα άλλαξε από μόνο του και είναι με εμφάνιση επικεφαλίδων. Γνωρίζει κάποιος πως επανέρχεται στην προηγούμενη εμφάνιση;

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο Google Chrome, η σελίδες ήταν με εμφάνιση παραθύρου. Τώρα άλλαξε από μόνο του και είναι με εμφάνιση επικεφαλίδων. Γνωρίζει κάποιος πως επανέρχεται στην προηγούμενη εμφάνιση;

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Πριν λίγο καιρό αντιμετώπισα το ίδιο θέμα αλλά νομίζω το είχα αλλάξει χωρίς να ξέρω τι αλλάζει ο ίδιος...

Δοκίμασε να αλλάξεις τις ρυθμίσεις στο Chrome Settings - accessibility - Simplified view for open tabs.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Νέα αναβάθμιση ασφαλείας, δεν παρατήρησα κάποια διαφορά, όλα οκ.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι όλα οκ; Το πληκτρολόγιο ακόμη να το διορθώσουν, δεν τους περιμένω άλλο και τελικά κατέληξα σε αυτό της Google

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Τι όλα οκ; Το πληκτρολόγιο ακόμη να το διορθώσουν, δεν τους περιμένω άλλο και τελικά κατέληξα σε αυτό της Google
Δουλεύω της Google τα τελευταία χρόνια οπότε αυτό δεν το πρόσεξα!

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, dimtz said:

Τι όλα οκ; Το πληκτρολόγιο ακόμη να το διορθώσουν

εντελώς απαράδεκτοι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Μετά από ένα χρόνο χρήσης (αγοράστηκε Δεκέμβριο του 2021) μου εμφάνισε μαύρο σημαδακι στην κάτω δεξιά γωνία χαμηλά. Λόγο dark theme τις περισσότερες φορές δεν φαινόταν καθόλου μόνο σε κάποιες εφαρμογές που έχουν άσπρο το κάτω μέρος..
Το πήγα λοιπόν στο service (microtech Θεσσαλονίκη) και μου άλλαξαν την οθόνη + μπαταρία εντός εγγύησης...όλα καλά λοιπόν.ειπα να το μοιραστώ ..έμεινα πολύ ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο εξυπηρετηση δεν παιζετε η Samsung , σε προηγουμενο μοντελο S ειχα θεμα με την φορτιση , φορτιζε μονο αργα, το εστειλα για επισκευη και σε 2 μερες ηταν στα χερια μου, για την ιστορια αλλαξαν πλακετα, οθονη ,μπαταρια ,με λιγα λογια το κανανε καινουριο

Ηταν στην εγγυηση ,2 μηνες πριν ληξη και δεν πληρωσα τιποτα 

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους!

Η ερώτηση απευθύνεται σε όσους έχουν carrier την Vodafone. H εταιρεία έστειλε ενημέρωση ότι από τα μέσα Μαρτίου καταργεί το RCS στα μηνύματα και πλέον θα πρέπει να χρησιμοποιούμε την εφαρμογή Messages της google αν θέλουμε τα καλούδια του συστήματος  RCS. Εσείς τι θα κάνετε ; Θα χρημοποιείτε την default εφαρμογή μηνυμάτων της Samsung ή το Messages?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους!
Η ερώτηση απευθύνεται σε όσους έχουν carrier την Vodafone. H εταιρεία έστειλε ενημέρωση ότι από τα μέσα Μαρτίου καταργεί το RCS στα μηνύματα και πλέον θα πρέπει να χρησιμοποιούμε την εφαρμογή Messages της google αν θέλουμε τα καλούδια του συστήματος  RCS. Εσείς τι θα κάνετε ; Θα χρημοποιείτε την default εφαρμογή μηνυμάτων της Samsung ή το Messages?
Προσωπικά θεωρώ την εφαρμογή της Google μακράν καλύτερη!
Να ρωτησω ,ποσες μεγαλες αναβαθμισεις θα παρει ακομη το εργαλειο;
Νομίζω έχουν δεσμευθεί για 4 χρόνια αναβαθμίσεων σε όλες τις Samsung συσκευές από όταν βγαίνουν στην παραγωγή. Το συγκεκριμένο νομίζω έχει μέλλον ακόμα, σίγουρα τουλάχιστον για την επόμενη έκδοση Android.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε με Android 11 έχει πάρει 12 και 13 οπότε του μένει το 14 και μετά patches ασφαλείας. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, konakis said:

Βγήκε με Android 11 έχει πάρει 12 και 13 οπότε του μένει το 14 και μετά patches ασφαλείας. 

Οι συσκευές Samsung Galaxy S21  θα υποστηρίζουν τέσσερις γενιές αναβαθμίσεων One UI

Η android 11 δεν είναι «αναβάθμιση»…

Link to comment
Share on other sites

Κατανοητό, ίδωμεν...εγω θεωρώ ότι μέχρι 14 θα πάρει ,βέβαια ευπρόσδεκτη και η επόμενη...θα δείξει...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, konakis said:

Κατανοητό, ίδωμεν...εγω θεωρώ ότι μέχρι 14 θα πάρει ,βέβαια ευπρόσδεκτη και η επόμενη...θα δείξει...

Βγήκε Ιανουάριο του 21.

Οπότε για ενημερώσεις ασφαλείας που θα έχει 5 χρόνια θα προσφέρει όλο το 21,22,23,24 και 25

Για android  4 αναβαθμίσεις...

Βγήκε με 11, οπότε η 12 είναι η 1η, η 13 η 2η, 14 η 3η και τέλος με android 15.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...