Jump to content

Samsung Galaxy S21+


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 ώρες πριν, Kanellos1978 said:

Καλο ειναι να μην γραφεις μεγαλο κειμενο η να το στελνεις σε 2 μερη...μετα απο καποιο οριο γραμματων οντως στο μετατρεπει σε mms.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το βρίσκω κουλό από μεριάς Samsung βέβαια να μην μπορώ να τα απενεργοποιήσω πάντως.

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2022 at 11:26 ΜΜ, Kanellos1978 said:

Καλο ειναι να μην γραφεις μεγαλο κειμενο η να το στελνεις σε 2 μερη...μετα απο καποιο οριο γραμματων οντως στο μετατρεπει σε mms.

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό που λες. Έχω στείλει μνμ 500 περίπου χαρακτήρες και έφυγε ως sms

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και νεα αναβαθμιση ασφαλειας κοντα στο 1giga.σιγουρα εχει και βελτιωσεις..οπως και να χει μετα απο 1.5 σχεδον χρονο που εχει κυκλοφορησει η συσκευη ειναι στα καλυτερα της....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και σε εμένα και η αλήθεια είναι πως η συσκευή δουλεύει τόσο υποδειγματικά, που έχω αρχίσει να σκέφτομαι να σταματήσω τις αναβαθμίσεις σιγά σιγά!

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο κάτοχος και εγω της συγκεκριμένης συσκευής. 

Για αν δούμε πως θα τα πάμε... 

Παρήγγειλα θήκη και τζάμι spigen και είμαι σε αναμονή 

Παιχνίδια δεν παίζω όμως τα περισσότερα τηλέφωνα που είχα φορούσαν snapdragon. Για να δούμε πώς θα τα πάμε τον exynos 

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Την έχει φτάσει στο κορυφαίο επίπεδο απόδοσης πιστεύω την σειρά s21 η θεία Σάμμυ. Το περσινό  chipset exynos είχε εξαιρετική απόδοση, πιστεύω θα μείνεις απολύτως ευχαριστημένος. Εγώ παρέμεινα με το s21 FE ,με το τελευταίο update του Ιουνίου χαίρεσαι να το σκαλίζεις...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, konakis said:

Την έχει φτάσει στο κορυφαίο επίπεδο απόδοσης πιστεύω την σειρά s21 η θεία Σάμμυ. Το περσινό  chipset exynos είχε εξαιρετική απόδοση, πιστεύω θα μείνεις απολύτως ευχαριστημένος. Εγώ παρέμεινα με το s21 FE ,με το τελευταίο update του Ιουνίου χαίρεσαι να το σκαλίζεις...

Eγω αύριο αποχωρίζομαι το s21 fe. Απόλυτα ικανοποιημένος ειδικά από το αστραπιαίο του δαχτυλικό αποτύπωμα. 

Το μικρόβιο της αλλαγής με έφερε στο s21 plus το οποίο ελπίζω αύριο να έχω στα χέρια μου 

Link to comment
Share on other sites

Όλη η σειρά η περσινή είχε.  Εμένα μου άρεσε αρκετά κ δεν την έβγαλα ένα χρόνο περίπου που κράτησα το s20 Fe.  Από φέτος με s21 fe & s22 series δεν έχουν τοποθετημένη ζελατίνα. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις...με το τελευταίο update πρόσφατα προχθές το  Fe 21 τρομερή βελτίωση και η οθόνη του μου φάνηκε ακόμα πιο φωτεινή και ζωντανή...το κινητάκι σπέρνει ας ρουφάει την μπαταρία του δεν με νοιάζει αρκεί να παραμείνει έτσι πυραυλοκίνητο. Ελπίζω να χαρείς το νέο σου κινητό. Από αυτά που έχω δει πρέπει να σε καλύψει πλήρως πιστεύω...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, patrik said:

Μόλις παρέλαβα. 

Ερώτηση 

Εχει προστατευτικη ζελατίνα; 

Ετσι κατάλαβα 

Έχει, άλλωστε μπορείς να τη δεις

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Λεβέντες πως διαλέγουμε ήχο συστήματος;  επίσης γιατί ότι ειδοποίηση έχω στην sim1 να έχει και το Facebook;  πως αλλάζει;  Ότι ήχος ειδοποίησης υπάρχει στην sim1 την μεταφέρει στο σύστημα αλλά και στο Facebook,  παράξενο

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις ήχου και θα σου βγάλει επιλογές για κάθε κάρτα sim κλπ

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μη σε φαίνεται παράξενο,  για τον ήχο του Facebook αναφέρομαι,  έρχονται ειδοποιήσεις με τον ήχο που έχει η sim 1, τώρα κάποια ρύθμιση υπάρχει αλλά....

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σε eurobank mobile app δεν μου ερχονται τα notifications..εχει παρατηρησει κανεις κατι?
Λογικά με κάποιο update θα φτιάξει, έχω την εφαρμογή αλλά δεν χρησιμοποιώ την κάρτα. Αν θες να κάνω κάποια δοκιμή με web banking μου λες, δες επίσης μήπως την έχεις βάλει σε deep sleep ή σε αντίστοιχη ρύθμιση.

Συνεχίζει να είναι εκπληκτική η συσκευή εντωμεταξύ, περισσότερο μπαίνω στα νήματα του S22 να χαζέψω πάρα στα δικό μας, τι έγινε τόσοι λίγοι μείναμε ή τόσο καλή είναι η συσκευή

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

μερικές παρατηρήσεις και απορίες. Ευπρόσδεχτη η οποιαδήποτε βοήθεια. 🙂

  1. Όταν είμαι σε κλήση και ενωμένος με το bluetooth του αυτοκινήτου οι συνομιλητές μου ακούνε πολύ θόρυβο. Με το προηγούμενο κινητό δεν είχα θέμα. Λογικά το bluetooth του αυτοκινήτου έχει έκδοση 4.1 ή 4.2 (δεν βρήκα κάπου να γράφει ακριβώς την έκδοση). Μπορώ να ρυθμίσω codecs στις ρυθμίσεις bluetooth σε developer mode μπας και βελτιωθεί η κατάσταση; Αν ναι, τι να αλλάξω; Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι...
  2. Έχω ενωμένο μόνιμα έξυπνο ρολόι με bluetooth στο κινητό. Όταν ενωθεί το κινητό με το bluetooth στο αμάξι και έρθει εισερχόμενη κλήση, ο ήχος πάει στο ρολόι και όχι στο ηχοσύστημα του αυτοκινήτου. Μπορώ με κάποια ρύθμιση να θέσω προτεραιότητα;
  3. Όταν προσπαθώ να αυξομειώσω τον ήχο στο αυτοκίνητο (πάλι ενωμένος με bluetooth) με τα πλαϊνά πλήκτρα ήχου δεν μου το επιτρέπει. Εμφανίζει την μπάρα ήχου με το σήμα bluetooth και δεν κουνιέται, φαίνεται γκριζαρισμένη. Με άλλα κινητά μ'αφήνει να ρυθμίσω την ένταση.
  4. Όταν είμαι σε κλήση και χτυπάει δεύτερη γραμμή (ενωμένος με ακουστικα bluetooth) και απαντήσω ο ήχος δεν έρχεται στα ακουστικά αλλά στο κινητό και μόνο αν το βάλω manual πάει στα ακουστικά.

Απολογούμαι αν έγραψα πολλά, αλλά ψιλοαπογοητεύτηκα γιατί χρησιμοποιώ αρκετά το bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

1. Η αλήθεια είναι πως και εγώ έχω πολλά παράσιτα,  με το s10 δεν είχα καθόλου,  δεν νομίζω να βρεθεί κάποιος τρόπος 

3. Εγώ αυξομειωνω την ένταση με τα χειριστήρια του οχήματος (+-)

Link to comment
Share on other sites

On 17/8/2022 at 12:33 ΠΜ, Jimmys83 said:

 

  1. Όταν είμαι σε κλήση και χτυπάει δεύτερη γραμμή (ενωμένος με ακουστικα bluetooth) και απαντήσω ο ήχος δεν έρχεται στα ακουστικά αλλά στο κινητό και μόνο αν το βάλω manual πάει στα ακουστικά.

 

το πρόβλημα αυτό το ειχα σε ολα τα κινητά samsung που είχα. είσαι σε κλήση με bluetooth και στην δεύτερη κλήση τσουπ και πρέπει να το βάλεις μονος σου. Δεν βρήκα κάποια λύση αν υπάρχει θα ήθελα και εγω να την μαθω.

Edited by Iaponezos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...