Jump to content

Samsung Galaxy S21+


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 ώρες πριν, Kanellos1978 said:

Να το χαρεις φιλε...πολυ καλα εκανες.με τετοια τιμη πετυχες χρυσο που λενε..το χω ενα χρονο περιπου.αυτην την στιγμη ειναι στα καλυτερα της η συσκευη....

Καλημέρα και σε ευχαριστώ.

Ήταν από αυτές τις ευκαιρίες που δεν τις χάνεις για καμία περίπτωση…

Ακόμα και αν το Huawei Nova 5T (6/128) που έχεις σε καλύπτει κανονικά. Το οποίο πούλησα στα 2 χρόνια για 140 ευρώ, με υπόλοιπο εγγύησης 6 ακόμα μήνες.

Ναι είχε 2,5 χρόνια εγγύηση Ελληνικής αντιπροσωπίας!

Οπότε και με την είσπραξη των 140 ευρώ, το καθαρό κόστος βγήκε στα 360 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 
Μια ερώτηση σχετικά με το λειτουργικό. Ξέρουμε αν υπάρχει η δυνατότητα όταν έρχεται ένα OTP από τα τραπεζικά app αυτό να συμπληρώνεται αυτόματα στην οθόνη του app και να μην χρειάζεται να ανοίξεις πχ το viber για να δεις τον κωδικό; 
Αυτό εξαρτάται από την εφαρμογή της εκάστοτε Τράπεζας και πιστεύω για λόγους ασφαλείας δεν θα δοθεί ποτέ τέτοια επιλογή από τις Τράπεζες.
Ίσως μόνο σε περίπτωση που το OTP έρθει σε push notification μέσω των ίδιων των εφαρμογών τους (πχ. προς τα εκεί το πηγαίνει η NBG).
Σήμερα παρέλαβα και εγώ το νέο μου S21 plus 8/256.
Μεταχειρισμένο 15 ημερών (ο παλιός του κάτοχος τελικά αγόρασε το ultra).
Αψεγάδιαστο. Τελική τιμή 500 ευρώ (και 5 ευρώ μεταφορικά), μαζί με αυθεντικό φορτιστή 25 watt, 2 αυθεντικές θήκες Samsung (μια σιλικόνης μαύρη και μια Clear View Cover μαύρη), 1 θήκη σιλικόνης Spigen, 2 σφραγισμένα Spigen tempered glass και 2 σφραγισμένα Spigen tempered glass για την κάμερα.
Ακόμα το σετάρω και προσπαθώ να προσαρμοστώ στο Samsung περιβάλλον και να ξεχάσω όσα ήξερα από Huawei μεριά.
Να το χαρείς, η συσκευή είναι απροβλημάτιστη και όπως ήδη αναφέρθηκε στα καλύτερά της!

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, τι sot σας βγαζει η συσκευή? Με 120hz την οθόνη

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, suspect21 said:

Να κάνω μια ερώτηση, τι sot σας βγαζει η συσκευή? Με 120hz την οθόνη

Αναλογα την χρηση που κανει ο καθενας...εμενα μεσο ορο με 120  hz μου βγαζει 5 με 5.30 ωρες ανοικτης οθονης.εχει φτασει μεχρι και 6 ανα διαστηματα

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τη χρήση, πχ. σήμερα που ήμουν εκτός λόγω δουλειάς, data only, άλλαξα πολλές φορές δίκτυο, ήλιος δυνατός άρα φωτεινότητα πολλές φορές στα τέρματα και αρκετή χρήση GPS, είμαι στο 16% με 3 μισή ώρες SOT.

Σε μια κλασική μέρα κι εγώ είμαι μεταξύ 4:30 και 5:30 ώρες.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 21/4/2022 at 11:19 ΜΜ, Kanellos1978 said:

Να το χαρεις φιλε...πολυ καλα εκανες.με τετοια τιμη πετυχες χρυσο που λενε..το χω ενα χρονο περιπου.αυτην την στιγμη ειναι στα καλυτερα της η συσκευη....

 

On 22/4/2022 at 4:01 ΜΜ, Sofos_5 said:

Αυτό εξαρτάται από την εφαρμογή της εκάστοτε Τράπεζας και πιστεύω για λόγους ασφαλείας δεν θα δοθεί ποτέ τέτοια επιλογή από τις Τράπεζες.
Ίσως μόνο σε περίπτωση που το OTP έρθει σε push notification μέσω των ίδιων των εφαρμογών τους (πχ. προς τα εκεί το πηγαίνει η NBG).Να το χαρείς, η συσκευή είναι απροβλημάτιστη και όπως ήδη αναφέρθηκε στα καλύτερά της!

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

Καλησπέρα σας.

Ερώτηση…

Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε για να ακούτε μουσική;

Δεν υπάρχει κάποιο εγκατεστημένο της Samsung (νομίζω ότι έχει το Samsung Music);

Μόνο το “YouTube Music” βρισκω !!!!

Επίσης λείπουν τα Samsung Health και Samsung Internet Browser.

Υπήρχαν σε εσάς στην αρχή όταν αγοράσατε την συσκευή ή όχι;;;

Γιατί αν σε εσάς υπήρχαν, τότε εποπτεύομε ότι σε εμένα πιθανόν να τα είχε απεγκαταστήσει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης και όταν έγινε επαναφορά (όταν αγόρασα την συσκευή) να ήταν σβησμένα και να θέλουν τώρα χειροκίνητο κατέβασμα…;

Edited by bromiaris
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, bromiaris said:

 

Καλησπέρα σας.

Ερώτηση…

Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε για να ακούτε μουσική;

Δεν υπάρχει κάποιο εγκατεστημένο της Samsung (νομίζω ότι έχει το Samsung Music);

Μόνο το “YouTube Music” βρισκω !!!!

Επίσης λείπουν τα Samsung Health και Samsung Internet Browser.

Υπήρχαν σε εσάς στην αρχή όταν αγοράσατε την συσκευή ή όχι;;;

Γιατί αν σε εσάς υπήρχαν, τότε εποπτεύομε ότι σε εμένα πιθανόν να τα είχε απεγκαταστήσει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης και όταν έγινε επαναφορά (όταν αγόρασα την συσκευή) να ήταν σβησμένα και να θέλουν τώρα χειροκίνητο κατέβασμα…;

δεν θυμαμαι το λογο αλλα τους υποχρεωσαν να μην εχουν προεγκατεστημενες τις δικες τους εφαρμογες . υπαρχουν κανονικα και μπορεις να τις κατεβασεις . και σε εμενα ελειπαν στην αρχη

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, stelioz78 said:

δεν θυμαμαι το λογο αλλα τους υποχρεωσαν να μην εχουν προεγκατεστημενες τις δικες τους εφαρμογες . υπαρχουν κανονικα και μπορεις να τις κατεβασεις . και σε εμενα ελειπαν στην αρχη

Μου έκανε απλά εντύπωση…

Μια χαρά. Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά. Μπήκα σημερα να πληρώσω τον λογαριασμό του συμβολαίου μου (Vodafone) και ειδα οτι εχω χρεωθεί ενα MMS. Το αστειο ειναι οτι έστειλα απλό κειμενο σε εναν αριθμο γνωστού, με τον οποίο όμως δεν μιλάμε ποτέ με μνμτα. Έρχομαι και ρωτάω λοιπόν. Πως γίνεται να απενεργοποιήσω πλήρως τα MMS μιας και ειναι αχρείαστα πλεον?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Νέος κάτοχος του κινητού και μου φαίνεται πολύ αδύναμο στην φωτογραφία (το προηγούμενο μου mi  mix 2s ήταν σαφώς καλύτερο). Έχει κάποιος άλλος την ίδια άποψη, ή να το στείλω για service;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, akisbel said:

Καλησπέρα,

Νέος κάτοχος του κινητού και μου φαίνεται πολύ αδύναμο στην φωτογραφία (το προηγούμενο μου mi  mix 2s ήταν σαφώς καλύτερο). Έχει κάποιος άλλος την ίδια άποψη, ή να το στείλω για service;

Κανε τις σωστες ρυθμισεις σε φωτο καλιμπραρε τα χρωματα οθονης και δες αν εχει διαφορα.εμενα το δικο μου ειναι μια χαρα και οι φωτο πολυ καλες....οπως και να χει πηγαινε μια βολτα να το τσεκαρουν.επισης κοιτα αν εχει μεμβρανες αυτοκολλητες πισω στις καμερες απο την συσκευασια...

On 16/5/2022 at 12:36 ΜΜ, spiros91 said:

Καλησπέρα παιδιά. Μπήκα σημερα να πληρώσω τον λογαριασμό του συμβολαίου μου (Vodafone) και ειδα οτι εχω χρεωθεί ενα MMS. Το αστειο ειναι οτι έστειλα απλό κειμενο σε εναν αριθμο γνωστού, με τον οποίο όμως δεν μιλάμε ποτέ με μνμτα. Έρχομαι και ρωτάω λοιπόν. Πως γίνεται να απενεργοποιήσω πλήρως τα MMS μιας και ειναι αχρείαστα πλεον?

Πας στις ρυθμισεις στα μηνυματα και μετα στο μενου συνθετες ρυθμισεις και απενεργοποιεις οτι εχει σχεση με τα mms....

Link to comment
Share on other sites

@Kanellos1978

Πάω μηνύματα/ρυθμίσεις αλλά το μονο σχετικό που βλέπω είναι το "Εάν η συνομιλία δεν παραδοθεί"¨το οποίο έχω αποστολή ξανά ως μηνυμα κειμένου ή πολυμέσων".

Στις "περισσότερες ρυθμίσεις" στα ΜΜΣ δεν έχει τπτ για απαγόρευση αποστολής, έχει για λήψη και πληροφορίες για το αν διαβάστηκε/παραδόθηκε.

Link to comment
Share on other sites

@Kanellos1978

Πάω μηνύματα/ρυθμίσεις αλλά το μονο σχετικό που βλέπω είναι το "Εάν η συνομιλία δεν παραδοθεί"¨το οποίο έχω αποστολή ξανά ως μηνυμα κειμένου ή πολυμέσων".

Στις "περισσότερες ρυθμίσεις" στα ΜΜΣ δεν έχει τπτ για απαγόρευση αποστολής, έχει για λήψη και πληροφορίες για το αν διαβάστηκε/παραδόθηκε.
Το "αποστολή ξανά ως μηνυμα πολυμέσων" είναι αν δεν κάνω λάθος.
Πρακτικά αν δεν παραδοθεί ως RCS μήνυμα (και άρα δωρεάν), γίνεται εναλλαγή σε MMS σε περίπτωση που εκτός από text έχει σταλεί και κάποια φωτογραφία, μεγαλύτερο κείμενο κλπ.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επανειλλημμένα όμως δεν αποστέλλεται κάποιο μνμα, πρόβλημα που αντιμετωπίζω στο S21 και δεν αντιμέτωπιζα στο S7. Για αυτο είχα κάνει την ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

On 22/5/2022 at 5:56 ΜΜ, spiros91 said:

Επανειλλημμένα όμως δεν αποστέλλεται κάποιο μνμα, πρόβλημα που αντιμετωπίζω στο S21 και δεν αντιμέτωπιζα στο S7. Για αυτο είχα κάνει την ρύθμιση.

 

On 20/5/2022 at 11:03 ΠΜ, spiros91 said:

@Kanellos1978

Πάω μηνύματα/ρυθμίσεις αλλά το μονο σχετικό που βλέπω είναι το "Εάν η συνομιλία δεν παραδοθεί"¨το οποίο έχω αποστολή ξανά ως μηνυμα κειμένου ή πολυμέσων".

Στις "περισσότερες ρυθμίσεις" στα ΜΜΣ δεν έχει τπτ για απαγόρευση αποστολής, έχει για λήψη και πληροφορίες για το αν διαβάστηκε/παραδόθηκε.

Αν πας στις συνθετες ρυθμισεις θα δεις που γραφει αυτοματη ληψη mms.αν το απενεργοποιησεις τοτε δεν θα λαμβανεις mms

Screenshot_20220526-021632_Messages.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημά μου δεν είναι στην λήψη αλλά στην αποστολή MMS. Έστειλα MMS χωρίς να το καταλάβω για το οποίο χρεώθηκα και δεν θέλω να ξαναγίνει, μιας και έχω συμβόλαιο και μπορεί το κόστος να ανέβει στον θεό.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο χρόνια με το s10 ήρθε και το s21+, επιτέλους μια χορταστική οθόνη,  πρώτες εντυπώσεις θετικές,  μια απορία,  εκεί που μπαίνει η sim έχει δύο μικρές τρύπες,  η δεύτερη για τι δουλειά είναι; πας να βάλεις την sim και σε μπερδεύει 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο χρόνια με το s10 ήρθε και το s21+, επιτέλους μια χορταστική οθόνη,  πρώτες εντυπώσεις θετικές,  μια απορία,  εκεί που μπαίνει η sim έχει δύο μικρές τρύπες,  η δεύτερη για τι δουλειά είναι; πας να βάλεις την sim και σε μπερδεύει 
Για δεύτερη SIM ίδιου ή διαφορετικού δικτύου. Με γεια να το χαρείς, είναι εκπληκτική "στημένη" συσκευή.

Επίσης επειδή είχα έρθει κι εγώ από S10, θα δεις σίγουρα διαφορά στο smoothness με τα 120hz και στην μπαταρία.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω φιλε, αισθητη διαφορα εννοειτε προς το καλυτερο , με αυτο που ρωτησα μαλλον δεν καταλαβες , εχει δυο μικρες τρυπες ,την μια βαζουμε το σιδερακι για να βγει ο ανταπτορας για τις sim, η αλλη προς τα δεξια γιατι υπαρχει;

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω φιλε, αισθητη διαφορα εννοειτε προς το καλυτερο , με αυτο που ρωτησα μαλλον δεν καταλαβες , εχει δυο μικρες τρυπες ,την μια βαζουμε το σιδερακι για να βγει ο ανταπτορας για τις sim, η αλλη προς τα δεξια γιατι υπαρχει;
Ωπ ναι, είναι το μικρόφωνο!
Προσοχή γιατί ανά καιρούς πολλοί το έχουν καταστρέψει! Θα το καταευχαριστηθείς~

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λεβέντες απορία,  που βρίσκεται η ρύθμιση όταν έρχεται μήνυμα viber να ανάβει η οθόνη edge;  στο messenger ανάβει 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, dimtz said:

Λεβέντες απορία,  που βρίσκεται η ρύθμιση όταν έρχεται μήνυμα viber να ανάβει η οθόνη edge;  στο messenger ανάβει 

Αλήθεια,  στο s10 μπορούσα να ρυθμίσω έως και τι χρώμα θα είχε περιμετρικά κατά την ειδοποίηση,  εδώ δεν υπάρχει; 

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια,  στο s10 μπορούσα να ρυθμίσω έως και τι χρώμα θα είχε περιμετρικά κατά την ειδοποίηση,  εδώ δεν υπάρχει; 
Settings - Notifications - pop-up style Brief - Brief pop-up settings - Edge lighting style.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 26/5/2022 at 8:30 ΜΜ, spiros91 said:

Το πρόβλημά μου δεν είναι στην λήψη αλλά στην αποστολή MMS. Έστειλα MMS χωρίς να το καταλάβω για το οποίο χρεώθηκα και δεν θέλω να ξαναγίνει, μιας και έχω συμβόλαιο και μπορεί το κόστος να ανέβει στον θεό.

Καλο ειναι να μην γραφεις μεγαλο κειμενο η να το στελνεις σε 2 μερη...μετα απο καποιο οριο γραμματων οντως στο μετατρεπει σε mms.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...