Jump to content

Samsung Galaxy S21+


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα τελικά το spigen tempered glass στην οθόνη, ξαναπέρασα το δακτυλικό και μια χαρά δουλεύει.

Σχεδόν όπως την μανήσια μεμβράνη,

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κι εγώ Με spigen και διπλό πέρασμα fingerprint δουλεύει άψογα κι έχει εξαιρετική αίσθηση αφής.

www.guessthescore.gr
Link to comment
Share on other sites

Πάντως διαβάζοντας τα θέματα που έχουν προκύψει στο S22 Ultra (και μάλιστα η αδερφή μου έχει αλλάξει δύο συσκευές λόγω ελεεινόυ σήματος του κινητού! ) το S21 Ultra είναι μια ασφαλής επιλογή! 

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη συσκευή εδώ και μια εβδομάδα. Έχω δύο θέματα. Το δακτυλικό δεν μου το πιάνει πάντα και υπάρχουν και φορές που αποτυγχάνει 3 και 4 φορές συνεχόμενα. Φοράω τη μαμά μεμβράνη και εννοείται ότι πατάω κανονικά και καλά το δάχτυλο πάνω στην οθόνη και φυσικά είναι στεγνό ..
Επίσης, το άλλο θέμα είναι και πιο εκνευρισρικο και θα ήθελα να δω αν το αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος. Κατεβάζω τη μπάρα κάτω και ανοίγω τα δεδομένα αλλά αυτά ανοίγουν μετά από ένα λεπτό ή και δυο-τρια κάθε φορά... Το κάνει συνέχεια όπου και να είμαι, είτε έχω σήμα φουλ είτε όχι. Για το 3g μιλάω πάντα γιατι εδώ στα Ιωάννινα το 4g και το 5g ειναι απλά αστεία..
Όταν συνδεθεί, αν κλεισω τα δεδομένα και τα ξανανοιξω τότε συνδέεται κανονικά δλδ σε λίγα δευτερόλεπτα.Ειναι κάτι που δεν έχω ξανασυναντήσει ποτέ σε καμία συσκευή που είχα. Είναι εκνευριστικο να ανοίγω τα δεδομένα και να περιμένω τόσο κάθε φορά να μπω στο ίντερνετ.

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, kek said:

Πάντως διαβάζοντας τα θέματα που έχουν προκύψει στο S22 Ultra (και μάλιστα η αδερφή μου έχει αλλάξει δύο συσκευές λόγω ελεεινόυ σήματος του κινητού! ) το S21 Ultra είναι μια ασφαλής επιλογή! 

Πωρε στραπάτσο αν είναι δυνατόν... βιάστηκαν στην Σάμμυ αυτή την φορά. Σίγουρα το 21u παραμένει ασφαλής επιλογή το καλύτερο με διαφορά από τα περσινά μοντέλα. Και το s21 fe παίζει πολύ πια σε τιμές πολύ προσιτές είτε στα 128 είτε στα 256. Σημαντικό προσόν του οι κόμπακτ διαστάσεις του και η υποστήριξη Samsung από κάθε άποψη. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχω τη συσκευή εδώ και μια εβδομάδα. Έχω δύο θέματα. Το δακτυλικό δεν μου το πιάνει πάντα και υπάρχουν και φορές που αποτυγχάνει 3 και 4 φορές συνεχόμενα. Φοράω τη μαμά μεμβράνη και εννοείται ότι πατάω κανονικά και καλά το δάχτυλο πάνω στην οθόνη και φυσικά είναι στεγνό ..
Επίσης, το άλλο θέμα είναι και πιο εκνευρισρικο και θα ήθελα να δω αν το αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος. Κατεβάζω τη μπάρα κάτω και ανοίγω τα δεδομένα αλλά αυτά ανοίγουν μετά από ένα λεπτό ή και δυο-τρια κάθε φορά... Το κάνει συνέχεια όπου και να είμαι, είτε έχω σήμα φουλ είτε όχι. Για το 3g μιλάω πάντα γιατι εδώ στα Ιωάννινα το 4g και το 5g ειναι απλά αστεία..
Όταν συνδεθεί, αν κλεισω τα δεδομένα και τα ξανανοιξω τότε συνδέεται κανονικά δλδ σε λίγα δευτερόλεπτα.Ειναι κάτι που δεν έχω ξανασυναντήσει ποτέ σε καμία συσκευή που είχα. Είναι εκνευριστικο να ανοίγω τα δεδομένα και να περιμένω τόσο κάθε φορά να μπω στο ίντερνετ.

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Το δακτυλικό ιδανικά θέλει πέρασμα ξανά μετά από μεγάλα updates. Δεν συμβαίνει πάντα αλλά έχει παρατηρηθεί πως βοηθάει.
Προσωπικά έχω 100% επιτυχία στο πρώτο άγγιγμα.

Σχετικά με τα data επίσης δεν μου έχει τύχει. Ίσως να δοκιμάσεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν επιμένουν τα θέματα να το πας στο service.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 1/4/2022 at 9:49 ΠΜ, seat2062 said:

 

Καταχώρησε τρεις φορές το δακτυλικό στο κινητό και πάνε στις ρυθμίσεις>Βιομετρικά δεδ. και ασφάλεια>Περισσότερες ρυθμίσεις βιομετρικών δεδ. και απενεργοποίησε τα εφέ δακτυλικού.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, makouin said:

Καταχώρησε τρεις φορές το δακτυλικό στο κινητό και πάνε στις ρυθμίσεις>Βιομετρικά δεδ. και ασφάλεια>Περισσότερες ρυθμίσεις βιομετρικών δεδ. και απενεργοποίησε τα εφέ δακτυλικού.

Το έκανα μόλις... Θα δω πως θα πάει και θα ποστάρω...  Ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερα τώρα το δακτυλικό. Πιάνει σχεδόν πάντα με τη μία ... Ευχαριστώ φίλος...
Παιδιά το aod notify το χρησιμοποιειτε?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Στις πληροφορίες μπαταρίας στις ρυθμίσεις αναφέρει 4800 (τυπική).

Σε εφαρμογες σχετικά με μπαταρία όμως ακόμη και του phone info την αναφέρει 4660ma και δεν αναφερει πουθενά 4800 εστω και σαν τυπική.

Σε εσας τι βγάζει ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2022 at 2:30 ΜΜ, gvardal said:

Τελικά την εγκατέστησα ξανά στον Secure folder, αφού η κατανάλωση ήταν πάνω από 13%. Περιμένω να δω πως θα λειτουργήσει εκεί, αν και δεν θα μπορώ να κάνω NFC payments. Εν αναμονή της Πειραιώς να υιοθετήσει το Google Pay...

 

Αυτά που μου προτείνεις τα έχω κάνει, χωρίς αποτέλεσμα.

 

Για όσους ενδιαφέρονται:

Μετά από περίπου ένα μήνα επικοινωνίας με το support της Πειραιώς, μου απάντησαν ότι το Winbank Pay δεν μπορεί να λειτουργήσει εαν η εφαρμογή της Πειραιώς είναι εγκατεστημένη στον Secure Folder. Όσο για το θέμα της κατανάλωσης μπαταρίας από την εφαρμογή - εκτός Secure Folder - μου απάντησαν ότι θα το ελέγξουν περαιτέρω...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε μεγάλο δίλημμα…

Είμαι αναμεσά στο S21 FE 8/256 στα 507 ευρώ και στο S21+ 8/256  στα 505 ευρώ.

Τι μου προτείνετε όσοι έχετε δει και τα δυο…;;;

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον θες μεγαλύτερη οθόνη και μπαταρία s21+. Πιο μαζεμένες διαστάσεις και ελαφρύτερη συσκευή με μια ακόμη περισσότερη κύρια αναβάθμιση s21 Fe. 

Εγώ δεν κάνω ιδιαίτερη χρήση βίντεο και φωτογραφίες οπότε το 6/128 με υπέρ καλύπτει όπως με υπέρ κάλυπτε και το αντίστοιχο s20 Fe 5g. Υπάρχει και η ραμ πλας απ'την Σάμμυ πουθενά εμένα προσωπικά δεν μου έλειψε ποτέ ραμ το κυριότερο,ο αποθηκευτικός χώρος είναι ανάλογα τις απαιτήσεις του χρήστη.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις περάστηκε και το τελευταίο update, όλα καλά καμία διαφορά σε απόδοση κλπ.

Συνεχίζει να είναι πυραυλάκι η συσκευή!

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Μόλις περάστηκε και το τελευταίο update, όλα καλά καμία διαφορά σε απόδοση κλπ.

Συνεχίζει να είναι πυραυλάκι η συσκευή!

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

Μετα τα τελευταια updates το κινητο ειναι εξαιρετικο...αυτην την στιγμη ειναι η καλυτερη επιλογη σε σχεση με τα προβληματικα s22.. ειναι μια ισορροπημενη συσκευη χωρις προβληματα  και σε πολυ καλο κοστος αγορας...

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, bromiaris said:

Είμαι σε μεγάλο δίλημμα…

Είμαι αναμεσά στο S21 FE 8/256 στα 507 ευρώ και στο S21+ 8/256  στα 505 ευρώ.

Τι μου προτείνετε όσοι έχετε δει και τα δυο…;;;

To S21+ 8/256 αν επιτρέπετε που το βρήκες 505 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, makouin said:

To S21+ 8/256 αν επιτρέπετε που το βρήκες 505 ευρώ;

Έχω βρει δυο S21+ 8/256 στα 500 ευρώ από αγγελίες και πρέπει μέχρι αύριο πρωί να αποφασίσω, γιατί έμεινα με ένα παλιό J3 16, μιας και πούλησα το Huawei Nova 5T!!!!!

Βρήκα ένα σφραγισμένο που το κέρδισε σε διαγωνισμό, αγορασμένο από κατάστημα cosmote (τσεκαρισμένο), αλλά δεν έχει απόδειξη γιατί δεν του έδωσαν ποτέ…

Και ένα ανοιγμένο 15 ημερών, αγορασμένο από γνωστή αλυσίδα, αλλά το παιδί τελικά αγόρασε και το ultra…

Το S21 FE θα βγει πάλι στα 500 ευρώ, με τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ

Edited by bromiaris
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, bromiaris said:

Έχω βρει δυο S21+ 8/256 στα 500 ευρώ από αγγελίες και πρέπει μέχρι αύριο πρωί να αποφασίσω, γιατί έμεινα με ένα παλιό J3 16, μιας και πούλησα το Huawei Nova 5T!!!!!

Βρήκα ένα σφραγισμένο που το κέρδισε σε διαγωνισμό, αγορασμένο από κατάστημα cosmote (τσεκαρισμένο), αλλά δεν έχει απόδειξη γιατί δεν του έδωσαν ποτέ…

Και ένα ανοιγμένο 15 ημερών, αγορασμένο από γνωστή αλυσίδα, αλλά το παιδί τελικά αγόρασε και το ultra…

Το S21 FE θα βγει πάλι στα 500 ευρώ, με τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ

Χωρίς απόδειξη πως θα έχεις την εγγύηση?

Σε κάθε περίπτωση όμως το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό.

Πάρε το αγορασμένο προ 15ημερου που έχει απόδειξη αφού πρώτα το πας σε ένα κατάστημα samsung για ένα δωρεάν έλεγχο

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, bromiaris said:

Βρήκα ένα σφραγισμένο που το κέρδισε σε διαγωνισμό, αγορασμένο από κατάστημα cosmote (τσεκαρισμένο), αλλά δεν έχει απόδειξη γιατί δεν του έδωσαν ποτέ…

Και ένα ανοιγμένο 15 ημερών, αγορασμένο από γνωστή αλυσίδα

Εάν είναι αγορασμένο από Cosmote τότε είναι Ελληνικής εισαγωγής οπότε έχει εγγύηση με imei ή SN. 
Το ερώτημα είναι πότε έγινε η εισαγωγή.
Πάρε SN από τον κάτοχο, έλεγξέ το μέσω Samsung ότι είναι όντως Ελληνικής εισαγωγής και είσαι καλυμμένος.
Η Samsung θα σου πεί και πότε ακριβώς έγινε η εισαγωγή οπότε η 2ετή εγγύηση θα ξεκινάει αντίστροφα από εκείνη την ημέρα.


Το άλλο που έχει απόδειξη, οκ, ξέρεις ότι η 2ετία ξεκινάει την ημέρα που εκδόθηκε η απόδειξη.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites


Βρήκα ένα σφραγισμένο που το κέρδισε σε διαγωνισμό, αγορασμένο από κατάστημα cosmote (τσεκαρισμένο), αλλά δεν έχει απόδειξη γιατί δεν του έδωσαν ποτέ…

Άκου πως έχει η κατάσταση γιατί μίλησα με τη Samsung.
Πριν κάμποσα χρόνια που είχε χρειαστεί να πάω στο service, μου είχαν πει ότι σε μοντέλα που είναι σχετικά φρέσκα, το imei είναι αρκετό.
Αν δηλαδή είχες ένα κινητό που λανσαρίστηκε τον Αύγουστο του 21, στο κάλυπταν και χωρίς απόδειξη με τη λογική ότι έχει μόνο έναν χρόνο που κυκλοφόρησε, συνεπώς είναι εντός εγγύησης.
Αυτό όμως έπαψε να ισχύει και θέλουν οπωσδήποτε απόδειξη, αφενός γιατί αυτή είναι η πολιτική της εταιρείας κι αφετέρου γιατί θέλουν να ξέρουν ότι το κινητό ήρθε στα χέρια σου με νόμιμο τρόπο.
Δεν είναι όπως τα iphone δηλαδή που η εγγύησή τους ξεκινά από τη στιγμή της ενεργοποίησης. Η Samung δεν έχει αυτή τη δυνατότητα.
Προσωπικά όταν βλέπω αγγελία που λέει χωρίς απόδειξη, δεν προχωράω.
Από κει και πέρα, εσύ αποφασίζεις.

Sent from my Pixel 6 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, petros46 said:

Χωρίς απόδειξη πως θα έχεις την εγγύηση?

Σε κάθε περίπτωση όμως το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό.

Πάρε το αγορασμένο προ 15ημερου που έχει απόδειξη αφού πρώτα το πας σε ένα κατάστημα samsung για ένα δωρεάν έλεγχο

 

1 ώρα πριν, pavlidisc said:

Εάν είναι αγορασμένο από Cosmote τότε είναι Ελληνικής εισαγωγής οπότε έχει εγγύηση με imei ή SN. 
Το ερώτημα είναι πότε έγινε η εισαγωγή.
Πάρε SN από τον κάτοχο, έλεγξέ το μέσω Samsung ότι είναι όντως Ελληνικής εισαγωγής και είσαι καλυμμένος.
Η Samsung θα σου πεί και πότε ακριβώς έγινε η εισαγωγή οπότε η 2ετή εγγύηση θα ξεκινάει αντίστροφα από εκείνη την ημέρα.


Το άλλο που έχει απόδειξη, οκ, ξέρεις ότι η 2ετία ξεκινάει την ημέρα που εκδόθηκε η απόδειξη.

 

1 hour ago, jimteo said:


Άκου πως έχει η κατάσταση γιατί μίλησα με τη Samsung.
Πριν κάμποσα χρόνια που είχε χρειαστεί να πάω στο service, μου είχαν πει ότι σε μοντέλα που είναι σχετικά φρέσκα, το imei είναι αρκετό.
Αν δηλαδή είχες ένα κινητό που λανσαρίστηκε τον Αύγουστο του 21, στο κάλυπταν και χωρίς απόδειξη με τη λογική ότι έχει μόνο έναν χρόνο που κυκλοφόρησε, συνεπώς είναι εντός εγγύησης.
Αυτό όμως έπαψε να ισχύει και θέλουν οπωσδήποτε απόδειξη, αφενός γιατί αυτή είναι η πολιτική της εταιρείας κι αφετέρου γιατί θέλουν να ξέρουν ότι το κινητό ήρθε στα χέρια σου με νόμιμο τρόπο.
Δεν είναι όπως τα iphone δηλαδή που η εγγύησή τους ξεκινά από τη στιγμή της ενεργοποίησης. Η Samung δεν έχει αυτή τη δυνατότητα.
Προσωπικά όταν βλέπω αγγελία που λέει χωρίς απόδειξη, δεν προχωράω.
Από κει και πέρα, εσύ αποφασίζεις.

Sent from my Pixel 6 Pro
 

Εκεί ήταν ο προβληματισμός μου.

Οπότε εχτές προχώρησα σε συμφωνία με τον κάτοχο του κινητού με την απόδειξη από το you.gr 

Σίγουρα η χαρά του να ανοίγεις πρώτος την συσκευή δεν συγκρίνεται, αλλά σε αυτά τα χρήματα κάνεις εκπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 

Μια ερώτηση σχετικά με το λειτουργικό. Ξέρουμε αν υπάρχει η δυνατότητα όταν έρχεται ένα OTP από τα τραπεζικά app αυτό να συμπληρώνεται αυτόματα στην οθόνη του app και να μην χρειάζεται να ανοίξεις πχ το viber για να δεις τον κωδικό; 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ το νέο μου S21 plus 8/256.

Μεταχειρισμένο 15 ημερών (ο παλιός του κάτοχος τελικά αγόρασε το ultra).

Αψεγάδιαστο. Τελική τιμή 500 ευρώ (και 5 ευρώ μεταφορικά), μαζί με αυθεντικό φορτιστή 25 watt, 2 αυθεντικές θήκες Samsung (μια σιλικόνης μαύρη και μια Clear View Cover μαύρη), 1 θήκη σιλικόνης Spigen, 2 σφραγισμένα Spigen tempered glass και 2 σφραγισμένα Spigen tempered glass για την κάμερα.

Ακόμα το σετάρω και προσπαθώ να προσαρμοστώ στο Samsung περιβάλλον και να ξεχάσω όσα ήξερα από Huawei μεριά.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, bromiaris said:

Σήμερα παρέλαβα και εγώ το νέο μου S21 plus 8/256.

Μεταχειρισμένο 15 ημερών (ο παλιός του κάτοχος τελικά αγόρασε το ultra).

Αψεγάδιαστο. Τελική τιμή 500 ευρώ (και 5 ευρώ μεταφορικά), μαζί με αυθεντικό φορτιστή 25 watt, 2 αυθεντικές θήκες Samsung (μια σιλικόνης μαύρη και μια Clear View Cover μαύρη), 1 θήκη σιλικόνης Spigen, 2 σφραγισμένα Spigen tempered glass και 2 σφραγισμένα Spigen tempered glass για την κάμερα.

Ακόμα το σετάρω και προσπαθώ να προσαρμοστώ στο Samsung περιβάλλον και να ξεχάσω όσα ήξερα από Huawei μεριά.

Να το χαρεις φιλε...πολυ καλα εκανες.με τετοια τιμη πετυχες χρυσο που λενε..το χω ενα χρονο περιπου.αυτην την στιγμη ειναι στα καλυτερα της η συσκευη....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...