Jump to content

Samsung Galaxy S21+


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγα στο S21+ εν τέλη, ελπίζω να βγεί καλός αντικαταστάτης του note 9!

 

Εαν έχετε να προτείνετε κάτι σε αξεσουάρ, παρεκλόμενα ή εφαρμογές για το s21 πείτε μου. έχω καιρό να ασχοληθώ με το άθλημα.

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, haris013 said:

Πήγα στο S21+ εν τέλη, ελπίζω να βγεί καλός αντικαταστάτης του note 9!

 

Εαν έχετε να προτείνετε κάτι σε αξεσουάρ, παρεκλόμενα ή εφαρμογές για το s21 πείτε μου. έχω καιρό να ασχοληθώ με το άθλημα.

Καλοριζικο φιλε.πολυ καλη επιλογη..για θηκες θα σου προτεινα spigen εχει αρκετες για να διαλεξεις καθονται τελεια και εφαρμοζουν τελεια....μεμβρανη ασε αυτη που εχει.μην βαλεις γυαλι θα χεις θεμα με θηκες.θα στο  πεταξει...αν θες πιο ποιοτικη μεμβρανη πηγαινε στα media markt να σου βαλουν μια με 20 ευρω και εγγυηση 1 χρονο.εγω αυτη φοραω..πολυ καλη και ειναι case friendly καθως στην φτιαχνουν με τις ακρες πιο μεσα λιγο για να μην βρισκουν οι θηκες ολων των τυπων...οσο για εφαρμογες θα σου προτεινα το aod notify για να εχεις led ειδοποιηση που θα ειναι γυρω απο την εγκοπη καμερας...βαλε αυτοματη εξοικονομηση ενεργειας στις ρυθμισεις μπαταριας και αν βαλεις την ομαλη κινηση στον βασικο(60hz) θα δεις καλυτερη αυτονομια....οτι απορια εχεις εδω ειμαστε..

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, haris013 said:

μου ήρθε update για one ui 4 και android 12, το κάνουμε; έχει αναβαθμίσει κανείς;

Πάντα κάνουμε όλες τις αναβαθμίσεις είτε αφορούν τις μηνιαίες ασφαλείας είτε αφορούν το λειτουργικό

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, haris013 said:

μου ήρθε update για one ui 4 και android 12, το κάνουμε; έχει αναβαθμίσει κανείς;

Η συγκεκριμενη αναβαθμιση εχει ερθει εδω και 1 μηνα περιπου..χτες μου ηρθε η ενημερωση ασφαλειας δεκεμβριου..οπως και να χει καλλιο αργα παρα ποτε...φυσικα θα την κανεις.ειναι μεγαλη αναβαθμιση και θα δεις αρκετα νεα πραγματα..

Link to comment
Share on other sites

Μια συντομη ερωτηση...

Μετα το τελευταιο update, 01-01, εχει ενεργοποιηθει μια λειτουργια HD+ στις κλησεις. Το αποτελεσμα ειναι να ακουω αλλα και να με ακουνε πολυ πιο καθαρα και με περισδοτερη λεπτομερεια. 

Ειναι καποια λειτουργια που προστεθηκε ή το ενεργοποιησα εγω χωρις να το καταλαβω?

Νομιζα οτι υπηρχε ηδη, αλλα δεν ειχα ασχοληθει, και ενεργοποιηθηκε μονο του μετα το update...

Edited by scorpion8283
Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Μηπως τωρα λειτουργει "πραγματικα" το  voLTE και ενω πριν οχι και ας το ειχες ενεργοποιημενο?

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

To HD+ είναι από ίδιο σε ίδιο παροχο με παρόμοια κινητά. Τι θέλω να πω.. HD+ έχω από S9+ και μετά σε όλη τη σειρά S της Samsung αρκεί να έχουν Cosmote και οι δύο. Από Vodafone σε Cosmote ότι κινητό και να έχεις δείχνει σκέτο HD.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήραμε ίδια μέρα με την αδερφή μου το σ21+ εγω, το α52ς αυτή και όντως τις τελευταίες μέρες βλέπω το HD όταν μιλάμε μαζί (έχουμε και οι 2 βόντα). Έχω όμως πολύ καιρό που έκανα Update στο κιν. Και είμαι σίγουρος ότι δεν άλλαξα κάποια ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, DjTony said:

To HD+ είναι από ίδιο σε ίδιο παροχο με παρόμοια κινητά. Τι θέλω να πω.. HD+ έχω από S9+ και μετά σε όλη τη σειρά S της Samsung αρκεί να έχουν Cosmote και οι δύο. Από Vodafone σε Cosmote ότι κινητό και να έχεις δείχνει σκέτο HD.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Σωστα εχει να κανει με τον παροχο και δεν νομιζω οτι εχει να κανει με την αναβαθμιση...και μενα με cosmote βγαζει συνηθως hd....μακαρι μια επομενη αναβαθμιση να βοηθησει την αυτονομια της συσκευης....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους και χρόνια πολλά. Θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει 2-3 επιλογές για ακουστικά Bluetooth για το κινητό?

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
27 minutes ago, seat2062 said:

Καλημερα σε όλους και χρόνια πολλά. Θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει 2-3 επιλογές για ακουστικά Bluetooth για το κινητό?

Για τη συσκευή σου καλύτερα να κοιτάξεις προς τη σειρά Galaxy buds να δεις ποιο ταιριάζει περισσότερα στα δικά σου δεδομένα, τόσο οικονομικά όσο και από άποψη χρήσης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για τη συσκευή σου καλύτερα να κοιτάξεις προς τη σειρά Galaxy buds να δεις ποιο ταιριάζει περισσότερα στα δικά σου δεδομένα, τόσο οικονομικά όσο και από άποψη χρήσης.
Αυτά είναι η πρώτη επιλογή ναι απλά ήθελα να δω αν έχει κάποιος σε κάτι πιο οικονομικό... Πχ ένα ζευγάρι της Huawei με τιμή κάπου στα 22 ευρώ για παράδειγμα που μου άρεσαν...

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, seat2062 said:

Καλημερα σε όλους και χρόνια πολλά. Θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει 2-3 επιλογές για ακουστικά Bluetooth για το κινητό?

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Galaxy buds live...πολυ καλα σε ποιοτητα αυτονομια....αυτα εχω με  το s21 plus...επισης εχουν πολυ καλη εφαρμογη σε σχεση με τα  απλα buds και plus..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Kanellos1978 said:

Galaxy buds live...πολυ καλα σε ποιοτητα αυτονομια....αυτα εχω με  το s21 plus...επισης εχουν πολυ καλη εφαρμογη σε σχεση με τα  απλα buds και plus..

Έχω διαβάσει, ακούσει, δει, ότι δεν ταιριάζουν σε όλους τους τύπους αυτιών και αυτό με προβλημάτισε.

Επίσης, λόγω του σχεδιασμού δεν κόβουν πολύ καλά τους εξωτερικούς ήχους. Νομίζω ότι τα νέα BUDS2 είναι καλύτερη επιλογή και φυσικά τα PRO είναι τα καλύτερα. Αυτά τα γράφω χωρίς να τα δοκιμάσω, απλά βλέποντας και διαβάζοντας review γιατί και εγώ στο ψάξιμο είμαι.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, alfa said:

Έχω διαβάσει, ακούσει, δει, ότι δεν ταιριάζουν σε όλους τους τύπους αυτιών και αυτό με προβλημάτισε.

Επίσης, λόγω του σχεδιασμού δεν κόβουν πολύ καλά τους εξωτερικούς ήχους. Νομίζω ότι τα νέα BUDS2 είναι καλύτερη επιλογή και φυσικά τα PRO είναι τα καλύτερα. Αυτά τα γράφω χωρίς να τα δοκιμάσω, απλά βλέποντας και διαβάζοντας review γιατί και εγώ στο ψάξιμο είμαι.

Τα live σε μενα προσωπικα κουμπωνουν αψογα στα αυτια και ειναι πολυ καλα σε ολα.κλησεις με εξαλειψη θορυβου και αρκετα καλος ηχος...για τα νεα buds 2  δεν εχω αποψη.προφανως θα ναι πιο βελτιωμενα οποτε δες προς τα κει..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 19/1/2022 at 9:39 ΜΜ, Kanellos1978 said:

Νεα αναβαθμιση με βελτιωση εφαρμογων και  επιδιορθωση ασφαλειας ιανουαριου...

Δεν μου ήρθε κάτι ακόμα, το δικό μου είναι από Γερμανό/Cosmote και συνήθως έρχονται οι αναβαθμίσεις άμεσα, περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Και με την τελευταία αναβάθμιση δουλεύει υποδειγματικά και η μπαταρία σταθερή.

Οριακά σκέφτομαι από εδώ και στο εξής να κλείσω τις αναβαθμίσεις

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2022 at 6:41 ΜΜ, Sofos_5 said:

Και με την τελευταία αναβάθμιση δουλεύει υποδειγματικά και η μπαταρία σταθερή.

Οριακά σκέφτομαι από εδώ και στο εξής 

 

Ναι μια χαρα δουλευει το κινητο.αψογες φωτο γρηγορο σε ολα και η μπαταρια σταθερη.τουλαχιστον δεν την εκαναν χειροτερη οπως σε αλλες αναβαθμισεις .

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια. Που μπορω να παω να μου βαλουνε μια μεμβρανη στην οθονη; Δε θελω τζαμακι γιατι με οσα εχω δοκιμασει εχει προβλημα το δαχτυλικο

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, pilotos_18 said:

Kαλησπερα παιδια. Που μπορω να παω να μου βαλουνε μια μεμβρανη στην οθονη; Δε θελω τζαμακι γιατι με οσα εχω δοκιμασει εχει προβλημα το δαχτυλικο

smartec χαιδαρι με 9,90 παρε ομως ενα τηλεφωνο πριν για διαθεσιμοτητα για σιγουρια.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, boymanos said:

smartec χαιδαρι με 9,90 παρε ομως ενα τηλεφωνο πριν για διαθεσιμοτητα για σιγουρια.

ευχαριστω πολυ φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, pilotos_18 said:

Kαλησπερα παιδια. Που μπορω να παω να μου βαλουνε μια μεμβρανη στην οθονη; Δε θελω τζαμακι γιατι με οσα εχω δοκιμασει εχει προβλημα το δαχτυλικο

Smartec χαιδαρι για την απλη των 10 ευρω αν θες πιο ενισχυμενη τοτε πας στα media με 20 ευρω 1 χρονο εγγυηση για αλλαγη.εγω εχω βαλει απο τα media και ειμαι ευχαριστημενος  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...