Jump to content

Samsung Galaxy S21+


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 ώρες πριν, athanaso77 said:

Αν δοκιμάσεις να περάσεις εκ νέου το δακτυλικό με αυτό το τζαμάκι φορεμένο; 

Τίποτα. Το δοκίμασα.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις και ενεργοποιημενη την ευαισθησια αφης στις ρυθμισεις ?

Link to comment
Share on other sites

On 17/10/2021 at 12:38 ΜΜ, mobster21 said:

Καλησπέρα σε όλους! Κάτοχος από τον Ιούλιο έχω να πω ότι το κινητό είναι εξαιρετικό. Και σε εμπειρία χρήσης και σε φωτογραφίες και σε μπαταρία που διαρκεί άνετα μία ημέρα, τουλάχιστον με την χρήση που κάνω εγώ.

Άλλαξα τζαμάκι στη αρχή γιατί είχε μια γρατζουνιά και με αυτό που έβαλα δεν έχω την δυνατότητα για να ξεκλειδώνω με fingerprint. Υπάρχει κάποιο που να μου δίνει αυτή την δυνατότητα ξανά ή πρέπει να περάσω από την αντιπροσωπεία για τα μαμά?

Και εγώ κάτοχος λίγων εβδομάδων, έχω να πώ ότι είναι εξαιρετικό. Αν και ήρθα από s10 plus (κορυφαίο video, photo) και το S21 δεν πάει πίσω. 

Μήπως το τζαμάκι έχει θέμα??

Έχω δοκιμάσει με μεμβράνη και δεν είχα θέμα!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, s_wind said:

Εχεις και ενεργοποιημενη την ευαισθησια αφης στις ρυθμισεις ?

Πόσο δίκιο έχεις! Σε ευχαριστώ ΠΟΛΥ! Ενεργοποίησα την ευαισθησία αφής και δούλεψε κανονικά το fingerprint. Thanx!

Link to comment
Share on other sites

Με ενεργη την ευαισθησια αφης Κανε διαγραφη τα δακτυλικα   και ξαναπερνα και τα 2 δαχτυλα αριστερο και δεξι εναλλαξ.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. 

Για πείτε από θήκες τι κάνουμε!! 

Τι του έχετε βάλει??

Εφαρμογή, εμφάνιση κλπ. 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Spigen θηκες να παρεις.ανθεκτικες κουμπωνουν τελεια και δεν δινουν πολυ ογκο....

On 17/10/2021 at 2:43 ΜΜ, Vzoun said:

Απο μπαταρια εχει το κλασικο 6ωρο SOT ή βλεπουμε κατι καλυτερο?

Ναι φιλε καπου εκει.δυστυχως..η αληθεια περιμενα λιγο πιο πανω....με exynos δεν γινονται και θαυματα..

Link to comment
Share on other sites

Μετά και τα τελευταία security updates, γνωρίζει κάποιος πως μπαίνει η συσκευή σε recovery mode;

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

S21 plus ή S20 Ultra? Ποιο από τα δύο είναι καλύτερο και γιατί; τα είχε κανείς ποτέ να συγκρίνει;

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2021 at 11:15 ΜΜ, Sofos_5 said:

Μετά και τα τελευταία security updates, γνωρίζει κάποιος πως μπαίνει η συσκευή σε recovery mode;

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όπως και παλαιότερα.

1ος τρόπος. Συνδέεις το κινητό με to καλώδιο του στο laptop, το κλείνεις και μετά πατάς συγχρόνως και κρατάς τα κουμπιά power button και volume up button ή

2oς τρόπος δεν χρησιμοποιείς το καλώδιο, το κλείνεις και μετά πατάς συγχρόνως και κρατάς τα κουμπιά power button και volume down button

Edited by petros46
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Όπως και παλαιότερα.
1ος τρόπος. Συνδέεις το κινητό με to καλώδιο του στο laptop, το κλείνεις και μετά πατάς συγχρόνως και κρατάς τα κουμπιά power button και volume down button ή
2oς τρόπος δεν χρησιμοποιείς το καλώδιο, το κλείνεις και μετά πατάς συγχρόνως και κρατάς τα κουμπιά power button και volume up button
Ευχαριστώ για την απάντηση!
Αυτά η αλήθεια είναι τα γνωρίζω, τα δοκίμασα αλλά δεν τα κατάφερα και είπα μήπως έχει αλλάξει κάτι μετά τα τελευταία security updates. Πιο παλιά δεν είχα ποτέ θέμα γι'αυτό ρωτάω αν έτυχε ή αν όντως έχει αλλάξει κάτι.

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Ευχαριστώ για την απάντηση!
Αυτά η αλήθεια είναι τα γνωρίζω, τα δοκίμασα αλλά δεν τα κατάφερα και είπα μήπως έχει αλλάξει κάτι μετά τα τελευταία security updates. Πιο παλιά δεν είχα ποτέ θέμα γι'αυτό ρωτάω αν έτυχε ή αν όντως έχει αλλάξει κάτι.

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δοκίμασε πάλι, ίσως δεν κάνεις κάτι καλά. Ειδικά με το καλώδιο όσες φορές και αν το έκανα έπιασε με τη πρώτη. Μόλις εμφανιστεί το σήμα της samsung αφήνεις τα κουμπιά. Αν συνεχίσεις να τα κρατάς πατημένα δεν πρόκειται να το πετύχεις. Έχω το S21+ με τη τελευταία αναβάθμιση 10/21

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κατεβάζω κι εγώ! Σκέφτομαι να πάω σε καθαρή εγκατάσταση ή να την περάσω από πάνω...

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athanaso77 said:

Black Friday... το 8/256 στα 799 ευρώ και το 8/128 στα 749 ευρώ στα γνωστά καταστήματα.

Συμπαθητικες τιμές για ναυαρχίδα…έφυγε η παραγγελία…

Δεν βρίσκω κάπου άλλου αξία σε αυτή την κατηγορία τιμής αυτή τη στιγμή.

Με 'γεια μου!

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Συμπαθητικες τιμές για ναυαρχίδα…έφυγε η παραγγελία…
Δεν βρίσκω κάπου άλλου αξία σε αυτή την κατηγορία τιμής αυτή τη στιγμή.
Με 'γεια μου!
Εξαιρετική συσκευή, δυνατή μπαταρία, μηδέν κολλήματα.
Θα μου πεις τόσα χρήματα έχει αυτό έλειπε, κι όμως τόσα χρήματα είχαν και οι προηγούμενες ναυαρχίδες της S σειράς και κατά την προσωπική μου άποψη είναι η πρώτη πραγματικά ολοκληρωμένη συσκευή.

Με γεια σου, θα την χαρείς!

PS. Πέρασα και το τελευταίο update μετά από επαναφορά και όλα δουλεύουν ρολόι.

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Εδώ και 2 μέρες έχω και εγώ πλέον το 21+ και μπορώ να πω (παρά τους ενδοιασμούς μου) ότι είμαι απολυτέ ευχαριστημένος, μπαταρία (που ήταν και το θέμα μου με το OnePlus 7 pro που είχα) είναι παραπάνω από καλή με περίπου 7 ώρες SOT  σε περίπου 25 ώρες και όλα ανοιχτά και 5g.

έχω όμως 2 ερωτήσεις.

ένα πράγμα που με (ψιλό)ενοχλεί είναι οι ειδοποιήσεις που βγάζει στο κάτω μέρος της οθόνης για παράδειγμα όταν μια εφαρμογή έχει απεγκατασταθεί ή το πιέστε άλλη μια φορά το back για να βγείτε από την εφαρμογή, δεν ξέρω γτ και αν άλλαξα κάτι χωρίς να το καταλάβω αλλά κρατάει πολύ ώρα η εμφάνιση, Ίσως και μισό λεπτό. Αυτό αλλάζει κάπως; Γιατί έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι και θα σκάσω, δεν μπορεί να είναι έτσι ρυθμισμένο. Εντελώς πληροφοριακά το κινητό είναι με αντροιντ 12.

Η δεύτερη  ερώτηση αφορά την προστασία οθόνης. προς το παρόν έχω τη μαμά ζελατίνα που είχε και θέλω να βάλω Τζαμάκι αλλά είχα ακούσει ότι ο αισθητήρας μετά δεν δουλεύει σωστά. Κανένα ΤΙΡ;

 

Άκυρη η πρώτη ερώτηση, ήταν μια ρύθμιση κρυμμένη στο μενού προσβασημοτα και την άλλαξα εγώ, οπότε όλα ΟΚ

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, alfa said:

Καλησπέρα στην παρέα.

Εδώ και 2 μέρες έχω και εγώ πλέον το 21+ και μπορώ να πω (παρά τους ενδοιασμούς μου) ότι είμαι απολυτέ ευχαριστημένος, μπαταρία (που ήταν και το θέμα μου με το OnePlus 7 pro που είχα) είναι παραπάνω από καλή με περίπου 7 ώρες SOT  σε περίπου 25 ώρες και όλα ανοιχτά και 5g.

έχω όμως 2 ερωτήσεις.

ένα πράγμα που με (ψιλό)ενοχλεί είναι οι ειδοποιήσεις που βγάζει στο κάτω μέρος της οθόνης για παράδειγμα όταν μια εφαρμογή έχει απεγκατασταθεί ή το πιέστε άλλη μια φορά το back για να βγείτε από την εφαρμογή, δεν ξέρω γτ και αν άλλαξα κάτι χωρίς να το καταλάβω αλλά κρατάει πολύ ώρα η εμφάνιση, Ίσως και μισό λεπτό. Αυτό αλλάζει κάπως; Γιατί έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι και θα σκάσω, δεν μπορεί να είναι έτσι ρυθμισμένο. Εντελώς πληροφοριακά το κινητό είναι με αντροιντ 12.

Η δεύτερη  ερώτηση αφορά την προστασία οθόνης. προς το παρόν έχω τη μαμά ζελατίνα που είχε και θέλω να βάλω Τζαμάκι αλλά είχα ακούσει ότι ο αισθητήρας μετά δεν δουλεύει σωστά. Κανένα ΤΙΡ;

 

Άκυρη η πρώτη ερώτηση, ήταν μια ρύθμιση κρυμμένη στο μενού προσβασημοτα και την άλλαξα εγώ, οπότε όλα ΟΚ

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Για να βάλεις τζαμάκι πρέπει να βγει η ζελατίνα. Αν πας σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα samsung έχουν συμβατά τζαμάκια με τα οποία δουλεύει ο αισθητήρας του δακτυλικού αποτυπώματος. Προσωπικά θα σου συνιστούσα να κρατήσεις τη ζελατίνα για όσο καιρό αυτή αντέξει και μετά να κάνεις τη μετάβαση σου σε τζαμάκι

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Για να βάλεις τζαμάκι πρέπει να βγει η ζελατίνα. Αν πας σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα samsung έχουν συμβατά τζαμάκια με τα οποία δουλεύει ο αισθητήρας του δακτυλικού αποτυπώματος. Προσωπικά θα σου συνιστούσα να κρατήσεις τη ζελατίνα για όσο καιρό αυτή αντέξει και μετά να κάνεις τη μετάβαση σου σε τζαμάκι
Θα συμφωνήσω, προσωπικά ενώ αγόρασα τζαμάκι τελικά πήγα Public και πέρασα τη δική τους ζελατίνα (15€), επίσης ευχαριστημένος και χωρίς θέματα. Να πω πως κράτησα την εργοστασιακή ζελατίνα κοντά ένα χρόνο!...
Βέβαια αν πέσει για να σπάσει σαφέστατα δεν προστατεύει.

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Θα συμφωνήσω, προσωπικά ενώ αγόρασα τζαμάκι τελικά πήγα Public και πέρασα τη δική τους ζελατίνα (15€), επίσης ευχαριστημένος και χωρίς θέματα. Να πω πως κράτησα την εργοστασιακή ζελατίνα κοντά ένα χρόνο!...
Βέβαια αν πέσει για να σπάσει σαφέστατα δεν προστατεύει.

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Υπάρχει επίσης η λύση της θήκης πορτοφόλι που προστατεύει την οθόνη καθώς και η ασφάλεια οθόνης από επώνυμα καταστήματα αγοράς του κινητού και για 2 χρόνια έχεις το κεφάλι σου ήσυχο αν σου πέσει κάτω το κινητό

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Για θήκη πορτοφόλι ούτε καν λόγος, δε θυμάμαι πόσα χρόνια έχω να χρησιμοποιήσω...

Έχω 3 Spigen που και αυτές χοντρές μου φαίνονται οπότε το έχω με την Καρμπον της Kalibri.

Θα κρατούσα τη ζελατίνα όπως προτείνατε, αν δεν την είχα βγάλει για να βάλω το τζαμακι της Spigen EZ glasstr που υποτίθεται από εκεί που το αγόρασα έγραφε ότι δεν έχει πρόβλημα με τον αισθητήρα, αλλά τελικά δεν δουλεύει, έχω και το δεύτερο της συσκευασίας και θα το δοκιμάσω και αυτό αν και δεν νομίζω.

Οπότε είμαστε στην αρχή, υπάρχει τζαμακι που ο αισθητήρας να δουλεύει; ή την πάτησα; ΓΤ ζελατίνα δεν θέλω να βάλω αφού η μόνη προστασία αφορά τις γρατζουνιές, αλλά μάλλον θα αναγκαστώ στο τέλος.

 

ΥΓ. τελικά πέρασα το δεύτερο πριν λίγο και δουλεύει κανονικά, ακόμα και η αναγνώριση προσώπου δουλεύει κανονικά από τη στιγμή που έβγαλα τη ζελατίνα :).

 

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 5 χρόνια (παρά έναν μήνα) έκανα την μετάβαση από S7 σε S21+. Η αλήθεια είναι οτι είχε ζουμί ακόμα το S7 αλλά ενιωσα καλή την τιμή από κατάστημα με επωνυμία που ξεκινάει από Γ. Ωστόσο έχω δει πράγματα που με ξενίζουν.

-Ελλειψη λεντ ειδοποιήσεων για εφαρμογές και φόρτιση
-Ελλειψη καλωδίου σύνδεσης σε πισί
-Έλλειψη φορτιστή (δεν το γνώριζα).
-Θα έπρεπε αντί για 2η σιμ, να παίρνει SD, για να μην μεταφέρεις αποδω και απο κει τις φωτό παλιών κινητών.

Σαν χρήση, θα αποφύγω να βάλω παιχνίδια, καθώς λόγω αυτών έκανα screen burning στο s7. Η ταχύτητα πάντως δεν περιγράφεται, ειδικά για εμένα που ήμουν 5 γενιές πίσω.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, spiros91 said:

Μετά από 5 χρόνια (παρά έναν μήνα) έκανα την μετάβαση από S7 σε S21+. Η αλήθεια είναι οτι είχε ζουμί ακόμα το S7 αλλά ενιωσα καλή την τιμή από κατάστημα με επωνυμία που ξεκινάει από Γ. Ωστόσο έχω δει πράγματα που με ξενίζουν.

-Ελλειψη λεντ ειδοποιήσεων για εφαρμογές και φόρτιση
-Ελλειψη καλωδίου σύνδεσης σε πισί
-Έλλειψη φορτιστή (δεν το γνώριζα).
-Θα έπρεπε αντί για 2η σιμ, να παίρνει SD, για να μην μεταφέρεις αποδω και απο κει τις φωτό παλιών κινητών.

Σαν χρήση, θα αποφύγω να βάλω παιχνίδια, καθώς λόγω αυτών έκανα screen burning στο s7. Η ταχύτητα πάντως δεν περιγράφεται, ειδικά για εμένα που ήμουν 5 γενιές πίσω.

Πρόσθεσε και την έλλειψη θύρας ακουστικών and welcome to the future!

 

Μπράβο πάντως, είναι ένα παράδειγμα του γιατί αξίζει να επενδύσει κάποιος σε ακριβή, καλή συσκευή. Έχει άλλη αντοχή στο χρόνο από άποψη εμπειρίας χρήσης, σε σχέση με μια midrange και κάτω.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...