Jump to content

Samsung Galaxy S21+


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάρτο είναι ιδανικό σε μέγεθος ( αν και θα προτιμούσα το s20 plus σε διαστάσεις και λόγω edge οθόνης που είναι πιο εντυπωσιακή όχι όμως και πιο λειτουργική). Επίσης μέχρι να συνηθίσει το μάτι στην μικρότερη ανάλυση θα σου φαίνεται ελάχιστα (όμως θα φαίνεται στο έμπειρο εξοικειωμένο μάτι) μια πιο "θολή" απεικόνιση εικόνας. Αν βέβαια δούλευες το s9 plus σε ζουμ ( μεγαλύτερο μέγεθος γραμματοσειρά ή στις σελίδες του ίντερνετ κατά το browsing) δεν θα έχεις ουσιαστικά κανένα θέμα ανάγνωσης και θέασης.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

βρήκα ένα πορτογαλικό 256gb με βάση του IMEI απ'οτι μου είπε η smartec,θα χούμε πρόβλημα με τα updates και δεύτερον μόλις του βάλω την sim θα γυρίσει σε ελληνικό ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Πάρτο είναι ιδανικό σε μέγεθος ( αν και θα προτιμούσα το s20 plus σε διαστάσεις και λόγω edge οθόνης που είναι πιο εντυπωσιακή όχι όμως και πιο λειτουργική). Επίσης μέχρι να συνηθίσει το μάτι στην μικρότερη ανάλυση θα σου φαίνεται ελάχιστα (όμως θα φαίνεται στο έμπειρο εξοικειωμένο μάτι) μια πιο "θολή" απεικόνιση εικόνας. Αν βέβαια δούλευες το s9 plus σε ζουμ ( μεγαλύτερο μέγεθος γραμματοσειρά ή στις σελίδες του ίντερνετ κατά το browsing) δεν θα έχεις ουσιαστικά κανένα θέμα ανάγνωσης και θέασης.

Νομίζω πως στο S9+ με κούρασε λίγο η edge οθόνη και σίγουρα την πλευρική μπάρα δεν την χρησιμοποιούσα, οπότε όντως δεν την θεωρώ τόσο λειτουργική καθώς πατιούνται κάπου κάπου τυχαία πράγματα. Άρα αυτό είναι ένα συν. Στο τωρινό, όχι δεν έχω μεγάλη γραμματοσειρά, για την ακρίβεια 1 μεγαλύτερη από την πιο μικρή, ωστόσο ψάχνοντας πρόσφατα που έχω την ανάλυση είδα ότι έχω στη μεσαία FHD και όχι στην WQHD για εξοικονόμηση μπαταρίας (με βάση συμβουλές του s_wind νομίζω στο αρχικό σετάρισμα) και βάζοντάς το προσωρινά στο WQHD δεν πρόσεξα κάποια ιδιαίτερη διαφορά στη χρήση. Πιστεύω τα 120Hz θα δώσουν το κάτι παραπάνω στην εμπειρία χρήσης. Από κει και πέρα, έχω διαβάσει ότι στο κατάστημα με την προσφορά της Επιστροφής επικρατεί αλαλούμ στο αν συνδυάζονται οι προσφορές. Εδώ στο φόρουμ διάβασα ότι ισχύει κανονικά και του περάστηκε η Επιστροφή, τι ισχύει? Γνωρίζει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Τα 120 hz έχουν όντως φοβερή αίσθηση... τελείως σμούθ. Για την προσφορά για διάβασε καλύτερα στο νήμα του s21 ultra που έχει περισσότερη κίνηση και συμμετοχή. Εγώ είμαι κομπλέ από συσκευές ( βασικό μου καθημερινό κινητό έχω το s20 Fe 5g) οπότε δεν έχω ασχοληθεί με τις προσφορές, είχα και κουπόνια από προηγούμενες προωθητικές αλλά δεν με ενδιέφεραν .
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα. Μικρή συμμετοχή βλέπω στο νήμα και αυτό είναι παράξενο. Δεν έχει πουλήσει πολυ το s21 + ;

Πάντως ειναι μια συσκευή που αρχίζει να με ενδιαφέρει.δεν είχα ποτέ συσκευή με exynos, θα ήθελα βέβαια να έχει snapdragon αλλά...

700 ευρώ παίζει στο μπεστ πραισ

Αυτη τη στιγμή έχω το huawei p30 pro αξίζει η μετάβαση στο s21 + ;

Ευχαριστώ

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μικρή συμμετοχή βλέπω στο νήμα και αυτό είναι παράξενο. Δεν έχει πουλήσει πολυ το s21 + ;

Πάντως ειναι μια συσκευή που αρχίζει να με ενδιαφέρει.δεν είχα ποτέ συσκευή με exynos, θα ήθελα βέβαια να έχει snapdragon αλλά...

700 ευρώ παίζει στο μπεστ πραισ

Αυτη τη στιγμή έχω το huawei p30 pro αξίζει η μετάβαση στο s21 + ;

Ευχαριστώ

 

Είχα το P30 pro και είναι από τα καλύτερα τηλέφωνα. Όμως το s21+ είναι καλύτερο και πιο πρόσφατο μοντέλο (βλέπε αναβαθμήσεις). Πάρε το s21+ χωρίς δεύτερη σκέψη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ήρθε μόλις update με security patch Ιουνίου και βελτιώσεις της λειτουργίας της κάμερας, χωρίς ωστόσο να αναφέρει συγκεκριμένα πράγματα.

597d3a8e013cbae0709d5b97413fd7fe.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν δεν σε ενοχλεί το Miui θα πήγαινα έτσι για την αλλαγή σε Xiaomi. Εγώ έχω ως καθημερινή συσκευή το Fe 5g (sd865) και ως δεύτερη το Mi 10 T (8/128). Με το Miui 12.5 το κινητό είναι απίθανο σε όλα του. Το Mi 11 είναι μια πραγματική αναβάθμιση στην θέση του s9 plus. Πιο μεγάλη πλούσια οθόνη διατηρώντας την edge κυρτότητα της υπέρ φωτεινή ( 1500 Νιτς) το κινητό είναι πύραυλος!!!

Το fe 5g θα το χαρακτήριζα εξαιρετικό επίσης. Έχει ακόμη και σήμερα εξαιρετικό επεξεργαστή καλές κάμερες ( θα έχεις και υπέρ ευρυγώνιο που λείπει από το s9 plus).Αν δεν έχεις θέμα με το λογισμικό του Xiaomi συνολικά με την μετάβαση στο Μi11 πιστεύω ότι θα πεις Wow.!! Ενώ πηγαίνοντας στο Fe θα είναι μια πιο ισορροπημένη μετάβαση κι όχι κάτι το εντυπωσιακό. Προσωπικά πάντοτε μιλάω...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο θέμα ειδικά είναι αρκετά ήσυχο...

 

Σε άλλα νέα, νέο update σήμερα.e7b59c79cb2c5b39ea66efe303fd01b1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες

 

 

 

σε αλλαγη κινητου απο το s9+, θα δωθει 280.... παμε σε s21+ αξιζει η αναβαθμιση?

 

αλλα τηλ? xiaomi mi11? Samsung Galaxy S20 FE 5G?

Πρώην κάτοχος S9, μετά S10 και πλέον S21+, άρα ίσως όχι και τόσο αντικειμενική κριτική μιας και με βολεύει το οικοσύστημα της Samsung.

 

Γενικά ευχαριστημένος και από τις προηγούμενες συσκευές στο σύνολό τους, ωστόσο είχα ένα μόνιμο θέμα με τη μπαταρία, ειδικά σε προ Covid εποχές και ταξίδια, κατέληγα πριν το απόγευμα με power bank ή με κλειστό κινητό. Επίσης με την κάμερα δεν ήμουν ενθουσιασμένος αλλά πολύ πιθανόν να έφταιγα κι εγώ σε αυτό.

 

Με το S21+ πλέον δεν υπάρχει θέμα μπαταρίας, τα 120hz είναι απόλαυση και το κινητό κλασικά εργαλείο. Για την κάμερα κι αυτή δυνατή με όμορφα αποτελέσματα, ωστόσο σίγουρα έχει μέλλον σε σχέση με άλλες συσκευές του ανταγωνισμού.

 

Xiaomi έχει ο πατέρας μου το Mi Note 10 lite, εξίσου ευχαριστημένος από τη σταθερότητα και τη γενικότερη λειτουργία της συσκευής.

 

Στο ποιοτικό επίπεδο που έχουν φτάσει πλέον οι περισσότερες συσκευές και τα αντίστοιχα λειτουργικά τους πιστεύω είναι θέμα προσωπικού γούστου και αναγκών, παρά χαρακτηριστικών. Άλλωστε στην καθημερινή χρήση λίγες διάφορες πιστεύω θα δει κάποιος.

 

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είναι τόσο χάλια οι νυχτερινές στο κινητό η έχει κάνα πρόβλημα το δικο μου; είναι φουλ στο θόρυβο . σε σχέση με το p30 είναι χάλια. θα βγει κανά update;
adok13
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Τι ειναι αυτο EUX/EUX/EUX/EUX/VGR ξερει καποιος κατι,τα φωτα σας.Το μονο που μπορω να καταλαβω οτι ειναι Vodafon-Ελλαδα
:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, προσανατολίζομαι στην αγορά του S21+ (με τις τωρινές εκπτώσεις + επιδότηση θα μου κοστίσει ~600€).

 

Η τωρινή μου συσκευή είναι το Huawei P20 Pro (δεν έχω κανένα παράπονο, παρά μόνο με τις ενημερώσεις λογισμικού/ασφαλείας) και σκοπός είναι να αναβαθμιστώ σε όλους τους τομείς.

 

Αυτά που με ενδιαφέρουν κατά κύριο λόγο είναι η φωτογραφική μηχανή, και η αυτονομία. Θεωρείτε ότι αξίζει και θα δω διαφορά σε αυτούς τους τομείς; Σε όλα τα υπόλοιπα (λογισμικό, επιδόσεις κλπ) σίγουρα υπερτερεί το S21+.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ πλέον του συγκεκριμένου κινητού. Δεν είχα δουλέψει με Samsung, φαίνεται πολύ ποιοτική κατασκευή. Χθες που το φόρτισα για 1η φορά(μεταχειρισμένο 2 μηνών) μου φάνηκε ανέβασε θερμοκρασία. Ελπίζω να μην έχω θέμα σε παραλία κλπ γιατί γενικά από ότι διαβάζω έχει θέματα ο 888 αλλά είναι κ ανάλογα την εταιρεία.

Το δαχτυλικό στην οθόνη δεν πιάνει και πολύ γρήγορα, με το 1+5Τ μου στην πλάτη έπιανε κατευθείαν. Τεσπα, θα το βρω, ίσως πρέπει να το ξαναπεράσω από την αρχή(αν γίνεται) γιατί δεν έχω διαβάσει παράπονα.

Προστασία στις κάμερες βάζουμε ή το καλύπτει η θήκη? Περιμένω μια spigen

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάτοχος και εγώ πλέον του συγκεκριμένου κινητού. Δεν είχα δουλέψει με Samsung, φαίνεται πολύ ποιοτική κατασκευή. Χθες που το φόρτισα για 1η φορά(μεταχειρισμένο 2 μηνών) μου φάνηκε ανέβασε θερμοκρασία. Ελπίζω να μην έχω θέμα σε παραλία κλπ γιατί γενικά από ότι διαβάζω έχει θέματα ο 888 αλλά είναι κ ανάλογα την εταιρεία.

Το δαχτυλικό στην οθόνη δεν πιάνει και πολύ γρήγορα, με το 1+5Τ μου στην πλάτη έπιανε κατευθείαν. Τεσπα, θα το βρω, ίσως πρέπει να το ξαναπεράσω από την αρχή(αν γίνεται) γιατί δεν έχω διαβάσει παράπονα.

Προστασία στις κάμερες βάζουμε ή το καλύπτει η θήκη? Περιμένω μια spigen

Συγγνώμη, όταν λες 888 τι εννοείς? έχεις το μοντέλο με Snapdragon? γιατί από ότι ξέρω το S21 + φοράει Exynos.

Αν έχεις με τον 888 από που το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Ναι συγγνώμη έχεις δίκιο, με exynos είναι.

Παρουσιάζει και αυτός θέματα υπερθέρμανσης;

Όσα έχουν Exynos είναι πιο ευαίσθητα σε θερμοκρασίες ούτως ή άλλως. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα.κατοχος s21 plus απο τον μαρτιο..μια αρκετα καλη συσκευη που ομως θα ηταν κορυφαια με τον snapdragon επεξεργαστη καθως το κινητο ειδικα το καλοκαιρι εχει συχνες υπερθερμανσεις..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

ειμαι πιστός της σειράς με S7 edge , S8 plus , S10 plus το οποίο έσπασα μετά απο 2 χρονια χρήσης.

Σκέφτομαι να πάω σε S21 plus 

με προβληματιζει η μπαταρία (θα εχω 3 ωρες οθόνη και 1,5 ωρα ομιλια ,data always on και Buds + συνδεδεμένα ) 

 

θα βγάζει απο το πρωί μεχρι το βράδυ;

με τη μπαταρία ειστε ικανοποιημένοι;

Με τη κάμερα vs Iphone 12 pro; 

Ευχαριστώ

Ν

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, poseidon2004 said:

Καλησπέρα σε όλους

 

ειμαι πιστός της σειράς με S7 edge , S8 plus , S10 plus το οποίο έσπασα μετά απο 2 χρονια χρήσης.

Σκέφτομαι να πάω σε S21 plus 

με προβληματιζει η μπαταρία (θα εχω 3 ωρες οθόνη και 1,5 ωρα ομιλια ,data always on και Buds + συνδεδεμένα ) 

 

θα βγάζει απο το πρωί μεχρι το βράδυ;

με τη μπαταρία ειστε ικανοποιημένοι;

Με τη κάμερα vs Iphone 12 pro; 

Ευχαριστώ

Ν

Έχει καλή μπαταρία αλλά ο καθένας με την χρήση που κάνει είναι δύσκολο να πεις.Εμενα με αρκετό παιχνίδι με δυσκολία έβγαζε μέρα.

Όμως είναι καλή η μπαταρία σε γενικές γραμμές 

Αν πρέπει να κάνω σύγκριση καμερών μπορώ να σου πω για iphone 12 αλλά όχι το pro.

Το iphone 12 έχει χειρότερη κάμερα σε όλες τις συνθήκες που δοκιμάσαμε με την γυναίκα μου και σελφι έχει χαλιά το iphone.

Για να καταλάβεις η γυναίκα μου πήρε iphone 12 για τις κάμερες του και τελικά το κράτησε μια βδομάδα και πήρε S21 και τώρα είναι ευτυχισμένη.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια στα s21 ειναι καλυτερη απο την σειρα s20..μην περιμενεις μεγαλη αυτονομια ομως...θα ελεγα μια αξιοπρεπης μπαταρια...με την καμερα θα μεινεις ικανοποιημενος μερα και νυχτα...ειναι αρκετα καλη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους! Κάτοχος από τον Ιούλιο έχω να πω ότι το κινητό είναι εξαιρετικό. Και σε εμπειρία χρήσης και σε φωτογραφίες και σε μπαταρία που διαρκεί άνετα μία ημέρα, τουλάχιστον με την χρήση που κάνω εγώ.

Άλλαξα τζαμάκι στη αρχή γιατί είχε μια γρατζουνιά και με αυτό που έβαλα δεν έχω την δυνατότητα για να ξεκλειδώνω με fingerprint. Υπάρχει κάποιο που να μου δίνει αυτή την δυνατότητα ξανά ή πρέπει να περάσω από την αντιπροσωπεία για τα μαμά?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 minutes ago, mobster21 said:

Καλησπέρα σε όλους! Κάτοχος από τον Ιούλιο έχω να πω ότι το κινητό είναι εξαιρετικό. Και σε εμπειρία χρήσης και σε φωτογραφίες και σε μπαταρία που διαρκεί άνετα μία ημέρα, τουλάχιστον με την χρήση που κάνω εγώ.

Άλλαξα τζαμάκι στη αρχή γιατί είχε μια γρατζουνιά και με αυτό που έβαλα δεν έχω την δυνατότητα για να ξεκλειδώνω με fingerprint. Υπάρχει κάποιο που να μου δίνει αυτή την δυνατότητα ξανά ή πρέπει να περάσω από την αντιπροσωπεία για τα μαμά?

Αν δοκιμάσεις να περάσεις εκ νέου το δακτυλικό με αυτό το τζαμάκι φορεμένο; 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...