Jump to content

Samsung Galaxy S21


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτόν ακριβώς έχω κι εγώ.
Πολυ πρακτικός και βολικος καθώς είναι μια σταλιτσα και με μακρυ καλώδιο (1,8m).
Θεωρώ μια χαρά τα 20W που προσφέρει.
Προσωπικά δε χρειάζομαι κάτι ταχύτερο στις φορτίσεις μου.

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στην περιγραφή πως δεν περιλαμβάνει καλώδιο. Βγαίνει και με καλώδιο;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο
Το είχα πάρει ξεχωριστά. Τώρα το θυμήθηκα.
https://www.skroutz.gr/s/24391246/Anker-Powerline-III-Regular-USB-2-0-Cable-USB-C-male-USB-C-male-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-1-8m-A8853H21.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2022 at 1:13 ΜΜ, dante_100 said:

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω το S21 και δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις στο Messenger, Facebook κλπ. Δοκίμασα να κάνω επανεκκίνηση, εκ νέου εγκατάσταση των εφαρμογών αλλά συνεχίζει. Τα έχω βάλει να εξαιρούνται από το battery saving.

Το έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος ? Υπάρχει κάποια λύση ?

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα σε S21+, δεν έχω βρει λύση ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

  

On 16/9/2021 at 4:48 ΜΜ, metalmike said:

Καλησπέρα σε όλους. Σαν πιθανός μελλοντικός κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Υπάρχουν tempered glasses που να δουλεύουν με τον screen fingerprint scanner ή να τα ξεχάσω με το συγκεκριμένο κινητό; Και αν ναι, μπορείτε να μου προτεινετε 1-2 που έχετε δοκιμάσει;

Για όποιον ενδιαφέρεται, μιας κι εγώ έψαχνα κάποιο...μόλις εγκατέστησα αυτό το flexible tempered glass --> https://www.skroutz.gr/s/26746185/3MK-Flexible-Glass-Tempered-Glass-Galaxy-S21.html ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες από εδώ --> https://www.youtube.com/watch?v=vHvdepT1qfs 

Σε μικρό χώρο, χωρίς πολύ σκόνη, με καλό φως και πολλή προσοχή εγκαταστάθηκε άψογα χωρίς τη παραμικρή σκόνη από κάτω, ούτε η εργοστασιακή δεν ήταν τοσο ίσια εγκατεστημένη, ισως η καλυτερη εγκατάσταση tempered glass που έχω κάνει. Το δαχτυλικο λειτουργει κανονικα οπως πριν με την εργοστασιακη ζελατινα, δε χρειάστηκε καν να το ξαναπερασω απο την αρχη ούτε να ενεργοποιήσω το αυξημένο touch sensitivity. Σίγουρα δεν ειναι σκληρό άκαμπτο γυαλί (έχει όμως την αίσθηση γυαλιού στην αφή) αλλά φαίνεται καλής ποιότητας και σιγουρα προστατεύει περισσότερο από μια ζελατίνα. Με μια Spigen Thin Fit που το έχω, αμα μπει καλά, δεν έχει φόβο να ανασηκωθεί από τη θήκη.

Edited by metalmike
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 10/2/2022 at 2:52 ΜΜ, Marios1903 said:

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα σε S21+, δεν έχω βρει λύση ακόμα.

 

On 8/2/2022 at 1:13 ΜΜ, dante_100 said:

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω το S21 και δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις στο Messenger, Facebook κλπ. Δοκίμασα να κάνω επανεκκίνηση, εκ νέου εγκατάσταση των εφαρμογών αλλά συνεχίζει. Τα έχω βάλει να εξαιρούνται από το battery saving.

Το έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος ? Υπάρχει κάποια λύση ?

Έχω παρατηρήσει παρόμοια συμπεριφορά στα Samsung Mail & Gmail , τελικά έκλεισα εντελώς το "Τοποθέτηση μη χρησιμοποιούμενων εφαρμογών σε αδράνεια" από την Φροντίδα Συσκευής->Μπαταρία->"Όριο χρήσης στο παρασκήνιο" και το πρόβλημα σχεδόν εξαφανίστηκε - πλήρης επίλυση έχω όταν αφήνω στο background τις επίμαχες εφαρμογές (ενεργές ή μη δεν έχει σημασία).

Κάθε άλλη ρύθμιση στην περίπτωση μου δεν απέδωσε τα αναμενόμενα.

Edited by Directx

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Ηθελα να ρωτήσω εαν το συγκεκριμένο μοντέλο έχει δυνατότητα καταγραφής κλήσεων. Με ενδιαφέρει λόγω επαγγέλματος (δημοσιογραφικά). Και μία 2η ερώτηση: εχω τώρα το xiaomi mi 10T pro. Aξιζει η αλλαγή; Βασικά με ενδιαφέρει η κάμερα του σε φωτό και βίντεο; Ευχαριστώ.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 26/2/2022 at 2:19 ΜΜ, giorgos1966 said:

Καλησπέρα σας. Ηθελα να ρωτήσω εαν το συγκεκριμένο μοντέλο έχει δυνατότητα καταγραφής κλήσεων. Με ενδιαφέρει λόγω επαγγέλματος (δημοσιογραφικά). Και μία 2η ερώτηση: εχω τώρα το xiaomi mi 10T pro. Aξιζει η αλλαγή; Βασικά με ενδιαφέρει η κάμερα του σε φωτό και βίντεο; Ευχαριστώ.

Απ'οσο ξέρω, χωρίς κάποιο app, από μόνο του δεν έχει κάποια επιλογή για καταγραφή κλήσεων. Από θέμα κάμερας αρκετά καλύτερο το S21.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιον τον ενδιαφέρει s21 σε κατάσταση καινούριου ας δει στις αγγελίες μου.
Καιρός να δω κι εγώ για κάτι αλλο.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Δυστυχώς έγινε μια μεγάλη γρατζουνιά στην εργοστασιακή προστασία που είχε το κινητό. Υπάρχει περίπτωση να έχει περάσει και από κάτω στη Θεσσαλονίκη οθόνη. 

Αν την αφαιρέσω θα είναι πρόβλημα; 

Γνωρίζετε αν η Smartec κάνει αντικατάσταση της συγκεκριμένης προστασίας; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Δυστυχώς έγινε μια μεγάλη γρατζουνιά στην εργοστασιακή προστασία που είχε το κινητό. Υπάρχει περίπτωση να έχει περάσει και από κάτω στη Θεσσαλονίκη οθόνη. 
Αν την αφαιρέσω θα είναι πρόβλημα; 
Γνωρίζετε αν η Smartec κάνει αντικατάσταση της συγκεκριμένης προστασίας; 
Την αλλάζει η smartec με κόστος 10 ευρώ

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 16/3/2022 at 12:30 ΜΜ, jabaman said:

Καλησπέρα παιδιά. Δυστυχώς έγινε μια μεγάλη γρατζουνιά στην εργοστασιακή προστασία που είχε το κινητό. Υπάρχει περίπτωση να έχει περάσει και από κάτω στη Θεσσαλονίκη οθόνη. 

Αν την αφαιρέσω θα είναι πρόβλημα; 

Γνωρίζετε αν η Smartec κάνει αντικατάσταση της συγκεκριμένης προστασίας; 

Αν το πας smartek τελικά ενημέρωσε για το αποτέλεσμα. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

On 16/3/2022 at 12:30 ΜΜ, jabaman said:

Καλησπέρα παιδιά. Δυστυχώς έγινε μια μεγάλη γρατζουνιά στην εργοστασιακή προστασία που είχε το κινητό.

Ποια εργοστασιακή προστασία εννοείς;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, seranata said:

Ποια εργοστασιακή προστασία εννοείς;

Το κινητό όταν το παίρνεις καινούργιο έχει εγκατεστημένη μια μεμβράνη προστασίας στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Τη ζελατίνα λες;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2022 at 4:00 ΜΜ, seranata said:

Τη ζελατίνα λες;

Ναι, αυτή που έχει στην οθόνη σαν προστασία. Αυτη εννοει ο φίλος, όχι αυτές που βγάζουμε απο το πισω μερος κλπ.

Edited by metalmike
Link to comment
Share on other sites

One UI 4.1. Για να δούμε...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Ήθελα να κάνω ένα Battery Calibration στο Galaxy S21 5G και παρακάτω έχω τις μετρήσεις από 100% μπαταρίας μέχρι 5%.

Το κινητό είναι 5 μηνών.

Ο χρόνος λειτουργίας οθόνης  είναι 11 ώρες και 56 λεπτά (πάντα σε wifi) & 40 λεπτά streaming μουσικής σε 4g.

Νομίζω αυτός ο χρόνος λειτουργίας  οθόνης είναι καταπληκτικός.

Χρησιμοποίησα κάτι tricks από εδω:

https://forum.xda-developers.com/t/no-root-samsung-oneui-optimization-guide-settings-fixes-debloat-and-adb-features.4376755/?fr=operanews

και η οθόνη ήταν μόνιμα σε 48Hz μέσω Galaxy Max.

Η επίδοση ήταν μια χαρά.

Φανταστείτε όταν με 48Hz έχουμε αυτό,  τι μπαταρία μπορεί να έχει κάποιος με ενα Galaxy Ultra στα 10Hz.

Screen greek.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! Εξαιρετικές τιμές πράγματι. Όμως ποιος αγοράζει Ferrari, Porsche Audi Quattro κλπ με γνώμονα την οικονομία. Εκεί υπάρχουν άλλες επιλογές... που θέλω να καταλήξω οτιδήποτε δουλεύω κάτω από 120hz μου φαίνεται σαν χαλασμένο... συνεπώς πρωτίστως δίνω βάση στην βελούδινη αίσθηση του one Ui 4.1 σε συνδυασμό με τα 120hz να απολαμβάνω εμπειρία χρήσης.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, konakis said:

Μπράβο! Εξαιρετικές τιμές πράγματι. Όμως ποιος αγοράζει Ferrari, Porsche Audi Quattro κλπ με γνώμονα την οικονομία. Εκεί υπάρχουν άλλες επιλογές... που θέλω να καταλήξω οτιδήποτε δουλεύω κάτω από 120hz μου φαίνεται σαν χαλασμένο... συνεπώς πρωτίστως δίνω βάση στην βελούδινη αίσθηση του one Ui 4.1 σε συνδυασμό με τα 120hz να απολαμβάνω εμπειρία χρήσης.

Ανάλογα με τις προτεραιότητες του καθενός.

Και η μπαταρία είναι για μένα σημαντική.

Εμένα τα 120Hz δε μου λένε τίποτα.

Δε βλέπω μεγάλη διαφορά. Το S21 το πήρα κυρίως λόγω Dex.

Αλλιώς υπάρχουν οικονομικοτερες επιλογές με Amoled και 5G.

Πάντως οπότε θέλω όμως το γκαζώνω μόνιμα στα 120Hz.

Link to comment
Share on other sites

On 25/3/2022 at 12:14 ΜΜ, Rayden1 said:

One UI 4.1. Για να δούμε...

Η ενημέρωση περιλαμβάνει RAM Plus (έως + 8Gb virtual) μαζί με βελτιώσεις στη σταθερότητα της κάμερας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...