Jump to content

Samsung Galaxy S21


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άστα άστα, με το ζόρι κρατιέμαι.... Εξακολουθώ να θεωρώ ότι πάνω από 550 (580 το πολύ) για το 256άρι,  δεν αξίζει με τους όποιους περιορισμούς έχει σαν συσκευή, άλλα ευελπιστώ ότι γύρω στο Πάσχα, να είμαστε καλά, που σκέφτομαι να κάνω την αλλαγή, η τιμή του να έχει φτάσει σε ανεκτά επίπεδα. 
Αν ισχύει το άρθρο, βουρ για το S21.
Πολλά τα λεφτά.....
https://techmaniacs.gr/aytes-einai-oi-eyropaikes-times-olis-tis-seiras-samsung-galaxy-s22/

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jimteo said:

Αν ισχύει το άρθρο, βουρ για το S21.emoji16.png
Πολλά τα λεφτά.....
https://techmaniacs.gr/aytes-einai-oi-eyropaikes-times-olis-tis-seiras-samsung-galaxy-s22/

Εστάλη από το Google Pixel 6
 

Ναι το φανταστικά... Εντωμεταξύ και το s21fe που μου αρέσει αρκετά και δεν ξεφεύγει σε μέγεθος, δυστυχώς από τιμή στο Θεό και αυτό. Μονόδρομος το s21, αν και παραμένει ακριβό, ή μετά αν θέλει κανείς αξιοπρεπές Samsung πάει σε a52s... 

1 minute ago, Rayden1 said:

 

 

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και με το παραπάνω.

Το S21FE το είδα κι εγώ αλλά μεγάλο για τα γούστα μου και ακριβό όπως προείπες. Με τις 6,2" του S21 κάνω μια μικρή υποχώρηση. Μακάρι να ήταν 6". 

Εκτός αυτού θεωρώ ότι, έστω και οριακά, το S21 πρέπει να βγάζει ποιοτικότερες φωτό.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
21 minutes ago, jimteo said:

Εκτός αυτού θεωρώ ότι, έστω και οριακά, το S21 πρέπει να βγάζει ποιοτικότερες φωτό.

Ισχύει...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οπως είπε και ο MKBHD στο review του για το S21 FE. Αργησε να βγει και πλέον έχει ανταγωνισμό στην τιμή από το S21.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό. Όντως άργησε.
Ακόμα και στις ίδιες ιντσες να έβγαινε παντως, νομίζω πως πάλι το S21 θα επέλεγα κι ας έχει τον exynos.
Έχει υποχωρήσει αρκετα η τιμή του.
Προχθές το έκλεισα στα €597 και σήμερα λέω να πάω να το πάρω.

Εστάλη από το Google Pixel 6



Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

597 που? Γιατί σκρουτζ βλέπω 711.

Και μία χιλιοαπαντημένη ερώτηση, σχωρατεμε, γιατί ευρώπη φέρνουν μόνο το σαπάκι exynos και ΗΠΑ Qualcomm?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το είχε βάλει για λίγο το Arena77.
Τώρα το ξαναγύρισε στα €614.
Σιγά τη διαφορά θα μου πεις αλλά λέμε τώρα.
Αναφέρομαι στο 128αρι.

Εστάλη από το Google Pixel 6



Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλό να το πάρετε και άλλοι να έχουμε και εμείς που περιμένουμε μια καλύτερη εικόνα από τις κριτικές σας 😋

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πάω μάλλον στο s22. Σε 1 μήνα βγαίνει φρέσκο φρέσκο.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jimteo said:




 

Δεν νομίζω ότι αποτελεί πλεονέκτημα ο 888 από τον 2100 εκτός αν θέλεις το κινητό για βαρύ gaming. Παλιότερα ναι υπήρχε μεγάλη διαφορά. Τώρα για τον 2200 vs 898 δεν ξέρουμε ακόμα αλλά φαίνεται ότι θα μειωθεί η διαφορά τους και στα γραφικά. Μένει να φανεί βέβαια στην πράξη. blockquote widgelockquote widget

Edited by Rayden1
Λάθος παράθεση έκανα συγνώμη

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπερτερεί σε αυτό το μοντέλο επειδή έχει θέματα ο 888. Γενικά όμως οι QSD είναι καλύτεροι των Εxynos.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, elteo said:

Εγώ θα πάω μάλλον στο s22. Σε 1 μήνα βγαίνει φρέσκο φρέσκο.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ακούστηκε ότι θα ξεκινά με 899 € το απλό s22 για αρχή,  αν ισχύει αυτή η τιμή καλύτερα να περιμένεις κανα 4μηνο (από Πάσχα και μετά)

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, elteo said:

Εγώ θα πάω μάλλον στο s22. Σε 1 μήνα βγαίνει φρέσκο φρέσκο.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

https://www.notebookcheck.net/The-Exynos-2200-Snapdragon-8-Gen-1-and-MediaTek-Dimensity-9000-may-all-run-hot.589466.0.html

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, boymanos said:

Εμπρός πίσω που έλεγε και ο Πόποτας. LOL Το πολύ πολύ να χτυπήσω κανα S21 Ultra στη yolo φάση που βρίσκομαι.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Από χθες κάτοχος του S21.
Σε σχέση με το Pixel 6 που μόλις άφησα, πολύ κομψό, ελαφρύ, λεπτό. Ιδανικό μέγεθος με λίγα λόγια.
Μεγάλη αναβάθμιση σε ότι αφορά την ποιότητα των κλήσεων. Πολιτισμικό σοκ θα έλεγα. Μαθημενος από το Pixel 5 με το οχι και τοσο καλο ακουστικό κι εν συνεχεια με το 6 που δεν μπορούσα να σταυρωσω κλήση πουθενά λόγω του αποτυχημένου update, με το S21 πραγματικά εντυπωσιάστηκα.

Ωστόσο στην κάμερα ένιωσα ότι έπεσα αρκετά, κυρίως σε ότι αφορά εσωτερικούς χώρους. Έβγαλα καποιες συγκριτικες εντός σπιτιου και ειδα παρά πολύ κιτρινίλα από το S21.


Εστάλη από το Samsung S21

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Για παράδειγμα.....
Η πρώτη με το S21, η δεύτερη με το Pixel 6.
Συγχωρέστε μου την ακαταστασία.

40f6ce8281a5da60b0aecd2330cbb878.jpg

8daf1be86bce5fd12369d5958ccceddf.jpg

Εστάλη από το Samsung S21



Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο περιμένουμε περισσότερες εντυπώσεις σε όλους τους τομείς! 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, jimteo said:

Από χθες κάτοχος του S21.
Σε σχέση με το Pixel 6 που μόλις άφησα, πολύ κομψό, ελαφρύ, λεπτό. Ιδανικό μέγεθος με λίγα λόγια.
Μεγάλη αναβάθμιση σε ότι αφορά την ποιότητα των κλήσεων. Πολιτισμικό σοκ θα έλεγα. Μαθημενος από το Pixel 5 με το οχι και τοσο καλο ακουστικό κι εν συνεχεια με το 6 που δεν μπορούσα να σταυρωσω κλήση πουθενά λόγω του αποτυχημένου update, με το S21 πραγματικά εντυπωσιάστηκα.

Ωστόσο στην κάμερα ένιωσα ότι έπεσα αρκετά, κυρίως σε ότι αφορά εσωτερικούς χώρους. Έβγαλα καποιες συγκριτικες εντός σπιτιου και ειδα παρά πολύ κιτρινίλα από το S21.


Εστάλη από το Samsung S21
 

Με γεια ! 
Αν μπορείς γράψε εντυπώσεις και από την μπαταρία μετά από λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

@jimteo Καλορίζικο και από μένα.

Μου κάνει τρομερή εντύπωση η κιτρινίλα. Πολύ περίεργο.

Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

@jimteo Καλορίζικο και από μένα.
Μου κάνει τρομερή εντύπωση η κιτρινίλα. Πολύ περίεργο.
Κι εμένα το ίδιο. Βασικά με ξενέρωσε.
Και οι δύο φωτο είναι τραβηγμένες με night mode, την ίδια ακριβώς στιγμή.
Μάλιστα με το Samsung έβγαλα δύο τρεις απανωτες, με την ελπίδα ότι κάτι μπορεί να άλλαζε. Βγήκαν όμως και οι τρεις ακριβώς ίδιες.

Εστάλη από το Samsung S21

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πω πω η διαφορά είναι τεράστια. Η πραγματικότητα χρωματικά ποια είναι; Να υποθέσω του pixel. Όταν βλέπεις στο viewfinder την απόχρωση να είναι ότι να 'ναι, μπαίνε στο pro και πείραζε το white balance, από το να βγάζεις 2-3 φωτογραφίες, τον ίδιο χρόνο τρως. Γενικά με το S9+ τρεισίμισι χρόνια τώρα πάντα βγάζω με το white balance προς λευκό για τις νυχτερινές και ένα κλικ μειωμένη έκθεση για τις ημερήσιες.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Η πραγματικότητα είναι αυτή που απεικονίζει το P6.
Με το Samsung είναι λες κι έχει να βαφτεί το σπίτι 80 χρόνια.
Θα το κοιτάξω αυτό που μου είπες.
Και χθες πάντως που πήγα στο κπισν κι έβγαλα αρκετές φωτό, δεν μπορώ να πω ότι ξετρελαθηκα κιόλας. Γενικά το περίμενα πιο κοντά στο Ρ6.
Βέβαια ακόμα αρχη είναι. Το μαθαίνω.

Εστάλη από το Samsung S21

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...