Jump to content

Samsung Galaxy S21


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισχύει αυτό που λες για την πεισματική άρνηση κάποιων να παραδεχτούν τα κακώς κείμενα της συσκευής τους.
Δε βαριέσαι. Μέσα στο πρόγραμμα είναι κι αυτά.
Καλά κάνεις και το ψάχνεις γιατί τα χρήματα σίγουρα δεν είναι λίγα.
Λυπάμαι που δεν μπορώ να σε βοηθήσω περαιτέρω αλλά η σύζυγός κάνει πολύ περιορισμένη χρήση του κινητού, συνεπως δεν μπορώ να σου πω αν αντέχει και πόσο.
Η ίδια βγάζει πάντως μια μέρα και βάλε.
Από ότι διαβάζω και ακούω πάντως από αρκετούς, η μπαταρία δείχνει να συμπεριφέρεται πολύ καλά για exynos.

Sent from my Pixel 5

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Γενικα φαιεται οτι πλεον και μετα απο 9 μηνες update, τουλαχιστον οσο αφορα το s21, exynos=snapdragon... Εξαλλου μην ξεχναμε οτι η διαφορα τους ουσιαστικα ειναι η gpu, που ειναι διαφορετικη.

Καλες αγορες παιδια @jimteo @stark

Edited by scorpion8283
Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Για τους έχοντες κάρτα Eurobank υπάρχει 15% επιστροφή σε Cosmote-Γερμανό.

Είμαι κι εγώ σε παρόμοιο δίλημμα (τωρινή συσκευή Huawei P20 Pro), για το αν είναι καλή ευκαιρία τα S21 αυτή τη στιγμή, ή να περιμένω S21 FE και S22.

Αυτό που με χαλάει είναι ότι οι κάμερες ουσιαστικά είναι της σειράς S20 και δεν αναβαθμίστηκαν από πλευράς hardware, κάτι που θα γίνει φέτος απ'ότι φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

P20 Pro;;; Αμ εσύ τα λιώνεις τα κινητά. Ρισπέκτ.

Για τις κάμερες έχεις δίκιο αλλά είναι ελαφρώς αναβαθμισμένες στο S21. Ελαφρώς! Το τονίζω. Έχουν κάπως καλύτερα αποτελέσματα από το S20 FE.

Κι εγώ σκέφτηκα να περιμένω το S22 από Φλεβάρη γιατί θα είναι στην ιδανική διάσταση για εμένα (6"), αλλά διαβάζω για €810 και μου πέφτουν πολλά.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, stark said:

Σ' ευχαριστώ για το feedback.

Το Asus Zenfone 8 στα χαρτιά είναι το ιδανικό κινητό. Το είχα κι εγώ στη λίστα μου. Αλλά στην πράξη μιλάνε πολλοί για κακή μπαταρία, για το χοντρό Ramdump issue, και διάφορα άλλα. Πέραν του ότι είναι όντως ακριβό. 

Για να επανέλθω στο S21, το θέμα της μπαταρίας μου δημιουργεί μεγάλη ανησυχία. Όχι μόνο λόγω της εμπειρίας μου με το S7 αλλά και με όσα είχαν γίνει και με το επίσης εξαιρετικό (και ιδανικό σε μέγεθος για μένα) S10e. Κανένα 6μηνο μετά την κυκλοφορία του πολλοί άρχισαν να παραδέχονται πόσο "κακή" μπαταρία έχει, ενώ την ίδια στιγμή διάφοροι τύποι έλεγαν ότι όλα είναι ΟΚ και η μπαταρία του είναι σούπερ. Μια ματιά στο σχετικό topic εδώ στο myphone.gr δείχνει την πραγματική εικόνα. Για να μη πω για τα reviews στο skroutz. Γενικά προσπαθώ να βρω αντικειμενικές απόψεις, αλλά δεν είναι και τόσο εύκολο. Πολύς κόσμος δημιουργεί ένα περίεργο δέσιμο με τις συσκευές του και κάποιοι είναι και σε άρνηση, ίσως επειδή δυσκολεύονται να παραδεχτούν ότι έκαναν λάθος επιλογή. 

Εντωμεταξύ στην περίπτωσή μου η απόφαση ειναι ακόμα πιο ...δύσκολη, αφού σκέφτομαι το S21 8/256, που αυτή τη στιγμή είναι κοντά στα 700 ευρώ. Και στα 600 να πέσει, δεν είναι λίγα χρήματα. Το P30 6/128 - σχεδόν ναυαρχίδα της εποχής, όταν κυκλοφόρησε - το είχα πάρει 390 ευρώ (ένα χρόνο μετά). Να δώσω αρκετά περισσότερα, αλλά αν κάνω την κίνηση και η μπαταρία φανεί "λίγη", η απογοήτευση θα είναι τεράστια.

Η μπαταρία σε γενικές γραμμές είναι λίγη.Μερα βγάζει δύσκολα να ξέρεις αν δεν κόψεις δυνατότητες.

Με όλα ανοιχτά ούτε με σφαίρες δεν βγάζει ακόμα κι αν το έχεις απλά να υπάρχει.Δηλαδη 5g,gps,AOD,120hz κτλ καλουδια είναι μπαταριοφαγοι.

Βέβαια ο καθένας κάνει διαφορετική χρήση οπότε ότι και να σου πούμε εμείς δεν έχει νόημα.Π.χ. εγώ είμαι την μισή μέρα με δεδομένα κι εσύ να είσαι όλη μέρα με wifi.Προφανως εγώ θα ξεμείνω πιο γρήγορα από σένα αφού κι η φωτεινότητα της οθόνης θα είναι πιο δυνατή αφού θα είμαι έξω.

Ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, panosfx said:

Η μπαταρία σε γενικές γραμμές είναι λίγη.Μερα βγάζει δύσκολα να ξέρεις αν δεν κόψεις δυνατότητες.

Με όλα ανοιχτά ούτε με σφαίρες δεν βγάζει ακόμα κι αν το έχεις απλά να υπάρχει.Δηλαδη 5g,gps,AOD,120hz κτλ καλουδια είναι μπαταριοφαγοι.

Βέβαια ο καθένας κάνει διαφορετική χρήση οπότε ότι και να σου πούμε εμείς δεν έχει νόημα.Π.χ. εγώ είμαι την μισή μέρα με δεδομένα κι εσύ να είσαι όλη μέρα με wifi.Προφανως εγώ θα ξεμείνω πιο γρήγορα από σένα αφού κι η φωτεινότητα της οθόνης θα είναι πιο δυνατή αφού θα είμαι έξω.

Ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ...

Thanks για το feedback και δη για την ειλικρίνεια !
Με τη συσκευή που είμαι τώρα είμαι μόνιμα με ανοιχτά Wi-Fi, Δεδομένα, Bluetooth, NFC, AOD, GPS.
Οπότε φαντάζομαι ούτε να το σκέφτομαι για S21 ε; 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, stark said:

Thanks για το feedback και δη για την ειλικρίνεια !
Με τη συσκευή που είμαι τώρα είμαι μόνιμα με ανοιχτά Wi-Fi, Δεδομένα, Bluetooth, NFC, AOD, GPS.
Οπότε φαντάζομαι ούτε να το σκέφτομαι για S21 ε; 

Όπως σου είπα ο καθένας μας κάνει διαφορετική χρήση.

Δεν μπορώ να σου πω ούτε να το πάρεις αλλά ούτε και να μην το πάρεις.

Φορτίζει γρήγορα οπότε μπορείς να το φορτίσεις ενδιάμεσα στην μέρα αν δεν βγάζει μέρα.Εγω πάντως θα το άλλαζα.

Το κακό είναι ότι τα κινητά κοντά στις 6" λιγοστεύουν κι οι επιλογές είναι λίγες.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, θα ηθελα να ρωτησω κατι αν μπορει καποιος φιλος να με διαφωτησει: στο android 11 ειχα καποιες εφαρμογες π.χ yahoo με ειδοποιηση που οταν ερχονταν εβγαιναν στην οθονη του κινητου που ηταν κλειστο και εβλεπα τι αφορουσε η ειδοποιηση, εχει αλλαξει στο android 12 ή εγω δεν το βρισκω? ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, θα ηθελα να ρωτησω κατι αν μπορει καποιος φιλος να με διαφωτησει: στο android 11 ειχα καποιες εφαρμογες π.χ yahoo με ειδοποιηση που οταν ερχονταν εβγαιναν στην οθονη του κινητου που ηταν κλειστο και εβλεπα τι αφορουσε η ειδοποιηση, εχει αλλαξει στο android 12 ή εγω δεν το βρισκω? ευχαριστω.
Ρυθμίσεις - Ειδοποιήσεις - επιλέγουμε Σύντομες, επέλεξε τις εφαρμογές που θέλεις - ρύθμιση σύντομης αναδυόμενης προβολής - εμφάνιση και με σβηστή οθόνη.

Ready!

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Sofos_5 said:

Ρυθμίσεις - Ειδοποιήσεις - επιλέγουμε Σύντομες, επέλεξε τις εφαρμογές που θέλεις - ρύθμιση σύντομης αναδυόμενης προβολής - εμφάνιση και με σβηστή οθόνη.

Ready!

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευχαριστω πολυ, μηπως ειναι ευκολο να μου πεις και πως επιλεγουμε και τους ηχους για καθε εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ, μηπως ειναι ευκολο να μου πεις και πως επιλεγουμε και τους ηχους για καθε εφαρμογη?
Είτε μέσα από τις ρυθμίσεις της εκάστοτε εφαρμογής, είτε πηγαίνοντας στις πληροφορίες της εκάστοτε εφαρμογής (πχ. Ρυθμίσεις - Εφαρμογές, επιλέγεις εφαρμογή - Ειδοποιήσεις και κατηγορίες ειδοποιήσεων).

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω το s21 από την αρχή της κυκλοφορίας του.
Το plus δεν μου άρεσε καθόλου.
Το ultra από την άλλη,βαρύ.
Προτίμησα λοιπόν το μικρό της παρέας.
Στο θέμα βέβαια της εμφάνισης η σειρά s21 δεν μου αρέσει σχεδόν καθόλου.
Δεν μου άρεσε πού έβαλαν flat οθόνη.
Το s20 στα δικά μου μάτια,είναι ομορφότερο και βγάζει μία πολυτέλεια πού τα 21 δεν έχουν.
Γιατί το πήρα;γιατί καλύπτει τις ανάγκες μου.
Ασύρματη φόρτιση.
Καλή οθόνη.
Καλή κάμερα έστω κι αν στις νυχτερινές χωλαίνει κάπως.
Πολύ καλα ηχεία.
Καλή κατασκευή.
Κι επίσης πιστεύω ότι αυτή την στιγμή έχει και το καλύτερό ui.
Εχω αλλάξει πάμπολλες συσκευές τα τελευταία χρόνια,όμως πάντα,σε samsung γυρνούσα,έστω κι αν ο exynos ήταν κάπως κατώτερός από τον snapdragon και κυρίως στο θέμα μπαταρίας.
Φέτος όμως η samsung με τον 2100,έκανε πολύ καλή δουλειά σε αντίθεση με τον 888 πού βγήκε ολίγον ζεματιστος.
Πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας με φυσιολογικές θερμοκρασίες και φυσικά ταχύτατος.
Στα της μπαταρίας τώρα.
Εγώ δηλώνω ικανοποιημένος.
Για email χρησιμοποιώ το mymail με 9 λογαριασμούς email.
Bluetooth με 3 συσκευές μόνιμα συνδεδεμένες,wifi,δεδομένα πάντα ανοιχτά.
Το GPS δεν το χρειάζομαι.
Συγχρονισμός κλειστός,καθώς τα email τα λαμβάνω από την εφαρμογή πού ανέφερα και γενικά μία φορά τον μήνα,αντε 2,τον ανοίγω για συγχρονισμό άλλων στοιχείων.
Η οθόνη στις προσαρμόσιμη ρύθμισή.
Κάποιες εφαρμογές και ρυθμίσεις,κρυφές και μη,τις εχω ανενεργές μίας και δεν τις χρειάζομαι.
Aod επίσης δεν χρειάζομαι.
Καμία άλλη εξοικονόμηση ενέργειας στη συσκευή.

Και τέλος,προσεκτικές φορτίσεις.
2 φορτίσεις την βδομάδα μέχρι 85% απαραίτητα και φυσικά οχι με ταχεία φόρτιση.βασικό αυτό για μένα.
Κι εννοείται οχι ολη νύχτα στον ασύρματο φορτιστή πού χρησιμοποιώ.
Την μέρα θα την βγάλει με μικτή χρήση.
Δε θα με χαλούσε και το κάτι παραπάνω φυσικά,όμως δεν δυσανασχετώ κι από την απόδοσή πού έχει τώρα.
Γενικά τίμια πρόταση.
Αν τώρα το άλλαζα,πιθανόν να πήγαινα στο sony mk3 με παραπλήσια αυτονομία,κατώτερη κάμερα και σίγουρα πολύ κατώτερη μεταπώληση πού είναι και ενας βασικός παράγοντάς για μένα.
για καινούριο δε θα το συζητούσα.μεγάλο χάσιμο χρημάτων σε περίπτωσή μεταπώλησης.ζήτηση 0.
Φυσικά θα κάτσω στα αυγά μου και θα περιμένω τα s22,καθώς δε λέει να πάρω ένα κινητό πού θα αλλάξω σε 3 μήνες και πού ισως να μην με καλύψει κιόλας.

Pixel θα κοιτούσα μόνο αν τα έφερναν επίσημα κι εδώ.
Νομίζω ότι θα άξιζε.

Τα 9ώρα πάντως του mate 20pro με την μόλις 4100 η 4200 μπαταρία,δεν τα εχω δει σε άλλη συσκευή μου.το μόνο κινητό της huawei και γενικά άλλης εταιρείας εκτός samsung,πού είχα αγαπήσει,έστω κι αν είχε μέτριο λογισμικό.
Σε όλα τα υπόλοιπα σάρωνε και φυσικά και στην εμφάνιση.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

On 23/11/2021 at 11:45 ΠΜ, stark said:

Παιδιά καλημέρα !
Θα ήθελα τη γνώμη σας για το S21.

Αυτή τη στιγμή είμαι με Huawei P30, και πέραν του ότι είναι ένα πολύ ικανό κινητό, έχει για μένα και το ιδανικό μέγεθος. Δεν την παλεύω με μεγάλα κινητά. Το όριό μου είναι οι 6.1 με 6.2 ίντσες. 6.1 είναι το P30. Με όλα αυτά που γίνονται, το ότι δεν παίρνει αναβαθμίσεις στο λειτουργικό (έχει κολλήσει στο 10 και ακόμα και τα security patches δεν μπορούν να γίνουν certified), κλπ, έχω αρχίσει να σκέφτομαι σιγά - σιγά την αγορά του S21. Είτε σε κάποια τιμή - ευκαιρία, είτε μετά την κυκλοφορία του S22, με την ελπίδα να έχει πέσει η τιμή του.

Η μεγαλύτερη επιφύλαξή μου είναι στο θέμα της μπαταρίας. Με το Huawei P30 (που δεν έχει και καμιά σοβαρά μεγάλη μπαταρία, αλλά το UI κάνει γενικά καλή διαχείριση) τη βγάζω άνετα μια μέρα με μέτρια προς κανονική χρήση. Το βράδυ το κινητό με κανονική χρήση δύσκολα πέφτει κάτω από 25-35% και το βάζω σε airplane mode. Το πρωί το φορτίζω (με super fast charge) και είμαι ΟΚ. Δεν έχω αξιώσεις για μπαταρία 2 ημερών. Να με βγάζει μια μέρα με ενδιαφέρει, από τις 5.30 το πρωί που ξυπνώ μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθώ.

Πριν το P30 είχα το S7 το οποίο ήταν για μένα ένα εξαιρετικό τηλέφωνο, με εξαίρεση την μπαταρία του. Με είχε αγχώσει και αφήσει σε στιγμές που το χρειαζόμουν, ακόμα και με αλλαγή μπαταρίας (λίγες μέρες πριν τη λήξη του 1ου χρόνου εγγύησης, στην Smartec). 

Υπάρχει κανένας που είχε στο παρελθόν το S7 και τώρα έχει το S21; 
Γενικότερα, υπάρχει θέμα με την μπαταρία του S21; 
Ο 2100 παλεύεται ; Κάπου είχα διαβάσει ότι είναι πολύ καλύτερος από παλαιότερους Exynos, και πλέον πλησιάζει (σε επιδόσεις & κατανάλωση) τους αντίστοιχους Snapdragon. Ισχύει αυτό; 

p.s. Παιχνίδια δεν παίζω, YouTube δεν μπαίνω σχεδόν καθόλου από το κινητό. Η χρήση είναι κλήσεις, Web Browsing, Feedly, Viber, Email, Spotify, Garmin Connect στο παρασκήνιο, Google Maps ενίοτε, κλπ.

Καλημέρα και απο μένα. Εχω το s21 και πριν απο αυτό είχα το s10. To s21, για εμένα, ειναι πολύ καλύτερο απο το s10. Όλη την ημέρα έχω ανοιχτά, είτε δεδομένα, είτε wifi. Συνεχώς gps και bluetooth συνδεδεμένο με smartwatch. Δεν παιζω παιχνίδια, απλως fb, ειδήσεις και λίγο tik tok.Η μπαταρία μου μου κρατάει σχεδόν μια μέρα και στο τέλος της βραδιάς, εχω περίπου 20%. Το φορτιζω έχοντας τη ρύθμιση που μπορείς να φορτισεις εως 85%, δε σε αφήνει παραπάνω. Νομίζω ότι η προηγούμενη έκδοση android δεν είχε αυτή τη ρύθμιση. Μπορεί να κάνω και λάθος. Δεν είμαι σίγουρος.Εχω προσαρμόσιμη οθόνη και είμαι πολυ ευχαριστημένος απο το τηλέφωνο. Δε ζεσταίνεται, δεν παιζω παιχνίδια όμως, αν έπαιζα δεν ξέρω τι θα γινότανε. Απλως το λέω σε σχέση με το s10 που έκαιγε η πλάτη του. Είναι πολύ smooth το κινητό και για μένα το κατάλληλο μέγεθος. Υπερ ευχαριστημένος. Αυτά απο μένα.  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από περιέργεια και μόνο θα ήθελα να μου πείτε εάν έχετε δει ποτέ τη συσκευή να φορτίζει σε "εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση".
Edit: Μόλις τώρα κατάλαβα, μετά από ψάξιμο. Και οι 2 φορτιστές που έχω είναι adaptive κι όχι fast charging. Άρα φορτίζω μονίμως σε 15w Γι αυτό και δεν βλέπω σοβαρή διαφορά, σε χρόνους, με την ασύρματη φόρτιση. Συνεπώς πάω για" τουβλάκι".

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα και γω να κάνω την κλασική ερώτηση για την αυτονομία, αλλά προφανώς τον ίδιο προβληματισμό έχουν και οι περισσότεροι υποψήφιοι αγοραστές. Οι απαντήσεις με κάλυψαν. Θα μου άρεσε η συσκευή αυτή κυρίως λόγο μεγέθους γιατί με έχουν κουρασει τα μεγάλα. Μου αρέσει πολύ και σε εμφάνιση. Θεωρώ όμως ότι δεν αξίζει πάνω από 550-580 το 256αρι γιατί έχει και άλλα μειονέκτηματα πέραν της μπαταρίας.  Αν πέσει σε αυτά τα χρήματα το πρώτο 4μηνο του 22, μετά και την κυκλοφορία του s22 θα το σκεφτόμουν. Στα 700 είναι εντελώς άκυρο κατά την γνώμη μου. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ποια άλλα μειονεκτήματα έχει πέρα από την αυτονομία;
Ναι κανένα κινητό της Samsung δεν είναι φτηνό σε σχέση με τον ανταγωνισμό,αλλά μιλάμε για την σειρά που είναι οι ναυαρχίδες της.
Σχεδόν όλοι καταλήξαμε στο απλό S21 γιατί θέλαμε ναυαρχίδα σε πιο μικρό μέγεθος.Και στις 6,2" οι επιλογές είναι 2-3.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, panosfx said:

Ποια άλλα μειονεκτήματα έχει πέρα από την αυτονομία;
Ναι κανένα κινητό της Samsung δεν είναι φτηνό σε σχέση με τον ανταγωνισμό,αλλά μιλάμε για την σειρά που είναι οι ναυαρχίδες της.
Σχεδόν όλοι καταλήξαμε στο απλό S21 γιατί θέλαμε ναυαρχίδα σε πιο μικρό μέγεθος.Και στις 6,2" οι επιλογές είναι 2-3.

Καταλαβαίνω πως το εννοείς, και ναι δυστυχώς σε αυτό το μέγεθος υπάρχει ελάχιστος ανταγωνισμός. Απλά ο καθένας έχει διαφορετικές προτεραιότητες. Πχ εγώ δίνω λιγότερη έμφαση στην φωτογραφία οπότε θεωρώ ότι πχ το a52s είναι πολύ πιο vfm στα χρήματα του. Οκ άλλη κατηγορία βέβαια, αλλά Samsung και τα δύο. Αν υπολογίσουμε την έλλειψη φορτιστή στην συσκευασία και το 3.5 Jack αρχίζουν και μαζεύονται πολλά. Βλέπω μια κάπως πτωτική τάση στην τιμή του όμως οπότε είμαι σε σκέψη. Προσοχή δεν λέω να πάει στα 400 αλλά τώρα παραείναι ψηλά. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panosfx said:

Ποια άλλα μειονεκτήματα έχει πέρα από την αυτονομία;
Ναι κανένα κινητό της Samsung δεν είναι φτηνό σε σχέση με τον ανταγωνισμό,αλλά μιλάμε για την σειρά που είναι οι ναυαρχίδες της.
Σχεδόν όλοι καταλήξαμε στο απλό S21 γιατί θέλαμε ναυαρχίδα σε πιο μικρό μέγεθος.Και στις 6,2" οι επιλογές είναι 2-3.

σε ενα κινητο δεν παιζει μονο ρολο η αυτονομια. επειδη ετυχε να περασει απο το χερι μου το s20 5g με τον snapdragon 865, μπορω να πω οτι ειχε καλυτερο σημα απο το s21,  πολυ καλυτερη ακουστικοτητα απο το s21,και φυσικα καλυτερη αυτονομια. τι να κανω ενα κινητο 800 ευρω οταν δεν εχω καλο σημα και με μια γραμμη δεν μπορω να κανω ενα τηλεφωνο? ( μου ετυχε πριν λιγες ημερες με το s21 σε κεντρικο σημειο της πολης που μενω, με μια γραμμη σημα ( περιεργο ) να μην μπορω να παρω ενα τηλεφωνο που ηθελα, την επομενη ημερα αγγελια για πουλημα και πηρα το A52S, στο ιδιο σημειο παλι ειχα φουλ σημα. ). τωρα το τι εφταιγε δεν ξερω ( αλλα δεν θα γινω πειραματοζωο του exynos ), σημασια εχει οτι με τα μισα λεφτα εχω ενα τηλεφωνο καλο και μπορω να κανω την δουλεια μου. ( ενημερωτικα 500 ευρω πηρα το s21 σφραγισμενο, και 250 ευρω το Α52S μεταχειρισμενο 10 ημερων  και εχω τηλεφωνο).

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites



σε ενα κινητο δεν παιζει μονο ρολο η αυτονομια. επειδη ετυχε να περασει απο το χερι μου το s20 5g με τον snapdragon 865, μπορω να πω οτι ειχε καλυτερο σημα απο το s21,  πολυ καλυτερη ακουστικοτητα απο το s21,και φυσικα καλυτερη αυτονομια. τι να κανω ενα κινητο 800 ευρω οταν δεν εχω καλο σημα και με μια γραμμη δεν μπορω να κανω ενα τηλεφωνο? ( μου ετυχε πριν λιγες ημερες με το s21 σε κεντρικο σημειο της πολης που μενω, με μια γραμμη σημα ( περιεργο ) να μην μπορω να παρω ενα τηλεφωνο που ηθελα, την επομενη ημερα αγγελια για πουλημα και πηρα το A52S, στο ιδιο σημειο παλι ειχα φουλ σημα. ). τωρα το τι εφταιγε δεν ξερω ( αλλα δεν θα γινω πειραματοζωο του exynos ), σημασια εχει οτι με τα μισα λεφτα εχω ενα τηλεφωνο καλο και μπορω να κανω την δουλεια μου. ( ενημερωτικα 500 ευρω πηρα το s21 σφραγισμενο, και 250 ευρω το Α52S μεταχειρισμενο 10 ημερων  και εχω τηλεφωνο).


Εγώ πάντως δεν έχω κανένα θέμα.Απο αυτονομία ότι περίμενα,και τώρα με την 12 ακόμα καλύτερα,αλλά κι από σήμα μια χαρά.
Το έχω δικαρτο με cosmote και Vodafone και δεν έχω κανένα θέμα με τις κλήσεις.
Ναι θα ήθελα καλύτερα μπαταρία αλλά ούτε θα ρισκάρω να αγοράσω Samsung εκτός Ευρώπης για να έχω snapdragon(κυριολεκτικά ούτε που με νοιάζει) ,ούτε θα πάρω Xiaomi ή κάποιον άλλο Κινέζο (το χω ξανακάνει με Xiaomi mi8 και ένα Lenovo) να ψάχνω τα bugs του κάθε κατασκευαστη.

Ελπίζω να βρεις τι φταίει με το S21 σου γιατί θεωρώ πως το αδικείς.Ειδικα φέτος ο exynos είναι φανταστικός κι ίσως και καλύτερος από τον 888.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι καθόλου ανθεκτική; Την χρησιμοποιεί κανείς χωρίς θήκη /tampered glass; Τουλάχιστον το πλαστικό δεν σπάει αλλά από σημάδια και γρατσουνιές πως τα πάει; 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, Rayden1 said:

Η συσκευή είναι καθόλου ανθεκτική; Την χρησιμοποιεί κανείς χωρίς θήκη /tampered glass; Τουλάχιστον το πλαστικό δεν σπάει αλλά από σημάδια και γρατσουνιές πως τα πάει; 

Ένα tempered glass πάντα χρειάζεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 22/12/2021 at 7:50 ΠΜ, ppkmoby said:

Παιδιά μήπως γνωρίζετε πόση RAM plus δίνει η Samsung για το S21 μας;

Καλησπέρα, χρόνια πολλά σε όλους!

Αν και δεν είμαι κάτοχος της συσκευής, διάβασα ότι προφέρει επιπλέον 4gb.  Μία ερώτηση που έχω είναι: πόσο ελεύθερο αποθηκευτικό χώρο έχει η έκδοση 128gb;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει κάποιος αν θα είναι ανώτερο τουλάχιστον σε χαρακτηριστικά, π.χ. μπαταρία, το S22; Ρωτώ γιατί έχει πέσει στα 699€ τώρα η συσκευή και την καλοβλέπω.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
14 minutes ago, seranata said:

Καλησπέρα. Γνωρίζει κάποιος αν θα είναι ανώτερο τουλάχιστον σε χαρακτηριστικά, π.χ. μπαταρία, το S22; Ρωτώ γιατί έχει πέσει στα 699€ τώρα η συσκευή και την καλοβλέπω.

Σε λίγες ημέρες ανακοινώνεται, ίσως αξίζει να περιμένεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...