Jump to content

Samsung Galaxy S21


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 22/9/2021 at 3:24 ΠΜ, ταξιδιωτης22 said:

Για όσους θέλουν όμως,Νομίζω ότι τα tempered glass της panzer είναι πολύ καλά και δεν έχουν θέμα με το αποτύπωμά.

Χίλια ευχαριστώ για την πρόταση, να 'σαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Από ήχο πώς τα πάει το κινητό; Ακούγεται δυνατά;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δυα

On 26/9/2021 at 1:58 ΜΜ, panosfx said:

Ναι μια χαρά είναι. Όπως όλα τα Samsung.

Δυνατά ακούγεται ναι, αλλά σε σχέση με το S20 Ultra που είχα πριν, και απο τα ηχεία και με ακουστικά, είναι λίγο τενεκές! 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, koulalexis said:

Δυα

Δυνατά ακούγεται ναι, αλλά σε σχέση με το S20 Ultra που είχα πριν, και απο τα ηχεία και με ακουστικά, είναι λίγο τενεκές! 

το s20 εχει πολυ καλυτερο ηχο γενικα:                                                                                                                                                  

samsung-galaxy-s21-5g-r.jpgSamsung
Galaxy S21 5G
-26.4 LUFSGOODLOUDNESS SCORE
samsung-galaxy-s20-ultra-.jpgSamsung
Galaxy S20 Ultra 5G
-23.2 LUFSVERY GOODLOUDNESS SCORE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά είναι το s21 στο θέμα ήχου.
Δυνατό και ποιοτικό.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για να δούμε και το stable Android 12 One UI 4.0 🧐,

υπομονή, ένας μήνας έμεινε

Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βρε πήρα το κινητό αλλά η οθόνη του μου φαίνεται αρκετά κατώτερη από το note 9 που επισης έχω. Ειδικά στο μαύρο είναι έντονη η διαφορά. 

Παίζει να έχει θέμα η οθόνη μου ή έτσι είναι γενικά; 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έτσι είναι. Κι εμένα σε σχέση με τη ταμπλέτα μου φαίνεται κάπως. Ίσως γιατί δεν είναι ίδιας ανάλυσης. Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι κακή.

Link to comment
Share on other sites

Πω πω μιλάμε για downgrade όχι αστεία. Αν το είχα δει εξαρχής δεν θα το έπαιρνα για να πω την αλήθεια. 

Με βολεύει απίστευτα όμως το μέγεθος του και το βάρος. 

Link to comment
Share on other sites

Πω πω μιλάμε για downgrade όχι αστεία. Αν το είχα δει εξαρχής δεν θα το έπαιρνα για να πω την αλήθεια. 
Με βολεύει απίστευτα όμως το μέγεθος του και το βάρος. 
Το είπες μόνος στη τελευταία πρόταση. Αν έβγαινε και μικρότερο... Με έχουν κουράσει πολύ τα "με το ζόρι μεγάλα" κινητά. Κι ακόμη περισσότερο τη τσέπη μου. Έδωσα το flip και πήρα αυτό και μου φαίνεται τούβλο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.
Μεταξύ S21+ και S21 υπάρχει κάποια άλλη διαφορά εκτός από αυτές της πλάτης, της μπαταρίας και του μεγέθους φυσικά;
Εννοώ διαφορά που να έχει να κάνει με απόδοση καμερών, επεξεργαστή κ.τ.λ.

Εστάλη από το Pixel 4a (5G)



Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, jimteo said:

Καλημέρα.
Μεταξύ S21+ και S21 υπάρχει κάποια άλλη διαφορά εκτός από αυτές της πλάτης, της μπαταρίας και του μεγέθους φυσικά;
Εννοώ διαφορά που να έχει να κάνει με απόδοση καμερών, επεξεργαστή κ.τ.λ.

Εστάλη από το Pixel 4a (5G)


 

Loudspeaker S21: -26.4 LUFS (Good) S21+: -25.8 LUFS (Very good)

Κατά τα άλλα: όλα ίδια

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.
Μεταξύ S21+ και S21 υπάρχει κάποια άλλη διαφορά εκτός από αυτές της πλάτης, της μπαταρίας και του μεγέθους φυσικά;
Εννοώ διαφορά που να έχει να κάνει με απόδοση καμερών, επεξεργαστή κ.τ.λ.

Εστάλη από το Pixel 4a (5G)




Ουσιαστικά θα πρέπει να αποφασίσεις ποιο μέγεθος σε βολεύει. Και ποια τιμή βολεύει το πορτοφόλι σου.
Link to comment
Share on other sites

Σωστό αυτό που λες.

Για το μέγεθος είμαι ήδη κατασταλαγμένος. Είμαι των 6" εγώ. Άντε να κάνω μια μικρή υπέρβαση και να πάω στις 6,2".

Έχω ήδη πάρει το S21 για τη σύζυγο και άρχισα να το σκέφτομαι και για την αφεντιά μου, γι αυτό ήθελα να μάθω αν υστερεί σε κάτι ουσιαστικό έναντι του S21+.

Απλά είμαι διστακτικός γιατί αυτή τη στιγμή είμαι με ένα Pixel 4a 5G και θα πρέπει να αποδεχθώ την, έστω και μικρή, υποβάθμιση στο θέμα των φωτογραφιών και δη των βραδινών. Όχι πως το S21 δεν είναι δυνατό στον συγκεκριμένο τομέα αλλά όπως και να το κάνουμε τα Pixel δεν παίζονται εκεί.

Από την άλλη θα κερδίσω σε 5G και volte/vowifi.

Τεσπα, ευχαριστώ και πάλι.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το έχει η σύζυγος είσαι σε καλή θέση για να κρίνεις αν σου κάνει. Η γνώμη μου είναι ότι έχεις μια καλή συσκευή και δεν είναι άμεση η ανάγκη σου για αλλαγή της. Στη θέση σου θα περίμενα να δω το s22, που θα είναι ακόμη μικρότερο σε μέγεθος (6.02), αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς πολύ σωστά και θα συμφωνήσω. Όχι μόνο δεν τίθεται θέμα αντικατάστασης αλλά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το pixelάκι. 

Απλά με έπιασε το μικρόβιο της αντικατάστασης. Αυτό είναι όλο.

Χρήσιμο το tip για το S22 και τις μόλις 6". Δεν το γνώριζα. Ευχαριστώ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό! Σταμάτησε το battery drain από τα Google services.
Εδώ και κάποιες μέρες πήρα την original θήκη που παίζει με το aod στο πλάι. Clearview νομίζω. Κάπως έτσι. Και με έχει ρημάξει στην κατανάλωση το aod

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα. Εκ πρώτης όψεως βλέπω τη συσκευή λίγο πιο γρήγορη και πολύ πιο smooth. Ίσως είναι ιδέα μου κι έχουν απλώς βελτιώσει, σε καλό βαθμό, τα animations. Ίσως όχι.
Δεν έχει περάσει βέβαια αρκετή ώρα αλλά αυτό που δεν μου αρέσει καθόλου είναι ότι είναι μικρότερες οι γραμματοσειρές σχεδόν παντού. Από ειδοποιήσεις, έως το μενού της κάμερας. Για κάποιους ίσως δεν είναι σημαντικό και φανεί όμορφο αισθητικά. Όμως εμένα, με την πρεσβυωπία, με δυσκολεύει.
Κάτι άλλο. Εγώ χρησιμοποιώ ακόμη τα κουμπιά για πλοήγηση κι όχι τη σάρωση. Πατώντας 2 φορές, γρήγορα, το κουμπί των εφαρμογών, γίνεται εναλλαγή μεταξύ των 2 πρόσφατων ανοιχτών εφαρμογών. Αυτό γινόταν αστραπιαία. Όχι πια.

Link to comment
Share on other sites

Ομοιοπαθή χεχεχε οι γραμματοσειρές αλλάζουν, μεγαλώνουν και αλλάζει και το πληκτρολόγιο πιο ...χτυπητο για τους έχοντες πρόβλημα . Κατά τα άλλα και σε ultra είναι τέλεια η αναβάθμιση.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γνωρίζω ότι αλλάζουν. Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι σωστό ή με ικανοποιεί. Γιατί στην επόμενη σκάλα είναι πολύ μεγάλα. Το χάλασαν πώς να το κάνουμε τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...