Jump to content

Samsung Galaxy S21


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν γνωρίζω τι συμβαίνει στην αγορά της Κύπρου. Όμως είναι ξεκάθαρο ότι η συσκευή σου προορίζεται για την αγορά της Ουγγαρίας κι αυτά είναι προγράμματα κάποιου παρόχου της συγκεκριμένης χώρας, τα οποία είχε προεγκατεστημένα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω τι συμβαίνει στην αγορά της Κύπρου. Όμως είναι ξεκάθαρο ότι η συσκευή σου προορίζεται για την αγορά της Ουγγαρίας κι αυτά είναι προγράμματα κάποιου παρόχου της συγκεκριμένης χώρας, τα οποία είχε προεγκατεστημένα.

 

Μαλιστα και τι προτεινεις να κανω ;

Επισης πρωτη φορα βλεπω σε Samsung συσκευη στην εφαρμογη τηλεφωνο αυτα τα δυο πραγματα εδω:

 

200940615-4047977868657272-2055845367782645107-n.jpg

200897646-4047978001990592-3790472541511774005-n.jpg

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα επέστρεφα τη συσκευή και θα απαιτούσα πίσω τα χρήματά μου.

Επικοινώνησε και με την Samsung, να δεις ποια είναι η επίσημη τους τοποθέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα επέστρεφα τη συσκευή και θα απαιτούσα πίσω τα χρήματά μου.

Επικοινώνησε και με την Samsung, να δεις ποια είναι η επίσημη τους τοποθέτηση.

 

Ηταν σφαρισμενο στο κουτι του παντως κλειστο.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ από καταστήματα Vodafone κι όχι μόνο πουλήθηκαν ιδιαίτερα στην σειρά s21 ultra αρκετές συσκευές όπως ανέφεραν μέλη που ήταν για Αργεντινή!!!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ από καταστήματα Vodafone κι όχι μόνο πουλήθηκαν ιδιαίτερα στην σειρά s21 ultra αρκετές συσκευές όπως ανέφεραν μέλη που ήταν για Αργεντινή!!!

 

Καλησπερα μα πως γινεται αυτο ; Μπας και δεν τις αγοραζουν απο τις επισημες αντιπροσωπιες της Samsung αλλα απο αλλες μεσολαβητικες εταιριες για να τις περνουν πιο φτηνα την ποσοτητα τους ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Δες αν ολα αυτά βρίσκονται στις εφαρμογές κι απλά διέγραψε τα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έρχομαι από s10 και έχω διαπιστώσει ότι το s21 δεν έχει τόσο καλό σήμα σε σχέση με το προηγούμενο τηλέφωνο. Μιλάω πάντα για ίδια τηλεφωνική εταιρεία και στα ίδια μέρη επίσης. Επιπλέον έχω διαπιστώσει, ότι μόλις με καλούν ή καλώ εγώ κάποιον, οι ¨μπάρες¨του σήματος, από εκεί που είναι μία στον αριθμό, ανεβαίνουν στο full και μόλις σταματήσω την κλήση, ξαναπέφτουν. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον αυτό; Και γενικότερα πως είναι η εμπειρία σας με το σήμα της συσκευής;
Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα κλήσεων εφόσον είναι άριστη νομίζω πως δεν τίθεται κάποιο θέμα. Διαφορετικά μια επίσκεψη από Smartec θα ξεδιαλύνει τα πράγματα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα εκανα φιλε μου, απλως ειμαι επαρχια και θα ηθελα να δω αν κανενας αλλος ειχε αναλογη εμπειρια. Ευχαριστω παντως για τον κοπο σου να απαντησεις. Θα το παρακολουθω και αν δω οτι εχω θέμα, τοτε αναγκαστικα θα το στείλω για service. Ευχαριστω και παλι!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Έρχομαι από s10 και έχω διαπιστώσει ότι το s21 δεν έχει τόσο καλό σήμα σε σχέση με το προηγούμενο τηλέφωνο. Μιλάω πάντα για ίδια τηλεφωνική εταιρεία και στα ίδια μέρη επίσης. Επιπλέον έχω διαπιστώσει, ότι μόλις με καλούν ή καλώ εγώ κάποιον, οι ¨μπάρες¨του σήματος, από εκεί που είναι μία στον αριθμό, ανεβαίνουν στο full και μόλις σταματήσω την κλήση, ξαναπέφτουν. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον αυτό; Και γενικότερα πως είναι η εμπειρία σας με το σήμα της συσκευής;

 

Ψιλολογικό ακούγεται ειδικά αν εκεί που είσαι το 3g έχει καλύτερη κάλυψη σε σχέση με το 4g. Οι κλήσεις εξυπηρετούνται (για μερικούς μήνες ακόμη) από τα δίκτυα 3g, οπότε μόλις καλέσεις ή σε καλέσουν, από το 4g που το έχεις προτιμώμενο, το γυρίζει μόνο του σε 3g.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Αααα, καταλαβα. Παντως με το s21 εχω χειροτερο σημα απο το s10. Τελος παντων, ισως το κανουν και λογω sar , ετσι λεγεται νομιζω, για να ειναι χαμηλοτερο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους! Πριν λίγες ημέρες πήρα κι εγώ το s21+. Ψάχνω να βρω πώς θα κλειδώσω εφαρμογές. Αυτή η λύση με το secure folder δεν με ενθουσιάζει. Υπάρχει κάποιος που έχει λύση να την μοιραστεί μαζί μου?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, προσανατολίζομαι στην αγορά του S21 (με τις τωρινές εκπτώσεις + επιδότηση θα μου κοστίσει λίγο πάνω από 450€).

 

Η τωρινή μου συσκευή είναι το Huawei P20 Pro (δεν έχω κανένα παράπονο, παρά μόνο με τις ενημερώσεις λογισμικού/ασφαλείας) και σκοπός είναι να αναβαθμιστώ σε όλους τους τομείς.

 

Αυτά που με ενδιαφέρουν κατά κύριο λόγο είναι η φωτογραφική μηχανή, και η αυτονομία. Θεωρείτε ότι αξίζει και θα δω διαφορά σε αυτούς τους τομείς; Σε όλα τα υπόλοιπα (λογισμικό, επιδόσεις κλπ) σίγουρα υπερτερεί το S21.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Από αύριο (με το καλό) κάτοχος και εγω΄του κινητού.Κοιτάζω για θήκες και μου αρέσει η

Spigen Liquid Air Armor Case η οποία αγκαλίαζει πολύ ωραία το κινητό(τουλάχιστον το προηγούμενο που έχω).Δεν γνωρίζω βέβαια την προστασία που προσφερεί.

Από τζαμάκι θεωρείτε ότι πρέπει να πάρω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Από αύριο (με το καλό) κάτοχος και εγω΄του κινητού.Κοιτάζω για θήκες και μου αρέσει η

Spigen Liquid Air Armor Case η οποία αγκαλίαζει πολύ ωραία το κινητό(τουλάχιστον το προηγούμενο που έχω).Δεν γνωρίζω βέβαια την προστασία που προσφερεί.

Από τζαμάκι θεωρείτε ότι πρέπει να πάρω?

 

Θήκη προτείνω την Nillkin Camshield Pro. Ποιότητα υλικού αντίστοιχη της Spigen με το έξτρα πλεονέκτημα της κάλυψης του module της κάμερας.

Για τζαμάκι υπάρχει διχογνωμία. Προσωπικά έχω Mocolo Nano Optics UV Liquid και μετά από προσεκτική τοποθέτηση δεν βλέπω διαφορά από όταν χρησιμοποιούσα ζελατίνα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Δυστυχώς βιάστικα και πηρα μια θήκη γνήσια samsung στα 24€.

Πηρα ενα φορτιστη ασύρματο και το φορτιζω καθε βραδυ όλη νυχτα .το πρωι που το εβγαλα ,ηταν ζεστο.Καλό ειναι που το φορτίζω έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Δυστυχώς βιάστικα και πηρα μια θήκη γνήσια samsung στα 24€.

Πηρα ενα φορτιστη ασύρματο και το φορτιζω καθε βραδυ όλη νυχτα .το πρωι που το εβγαλα ,ηταν ζεστο.Καλό ειναι που το φορτίζω έτσι;

 

Δεν πειράζει που ζεσταίνεται, αλλά καλύτερα να μην το αφήνεις όλο το βράδυ να φορτίζει, μακροπρόθεσμα η μπαταρία θα κουραστεί.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Αλλη μια ερωτηση.Εχω μια εφαρμογη διαχειρισης καμερας και συνεχεια την βαζει σε sleep ,με αποτέλεσμα να μην παιρνω ειδοποιησεις .Απο που το ρυθμίζω;

Link to comment
Share on other sites

με τις μπαντες 5g τι γινειται σε αυτο το μοντελο για ελλαδα?

 

υποστηριζει και τις mm?

 

https://i.postimg.cc/s2mzGfmF/Screenshot-20210725-165914.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αφού έμεινα για 1η φορά για σχεδόν 2 χρόνια με ένα κινητό (samsung note 10) ,είπα να κάνω την αλλαγή σε S21+.Όμως το βάρος του κι ο όγκος του με έκαναν να το δώσω άμεσα και να προχωρήσω σε αγορά S21.

Φοβερό κινητό το μικρό ,αλλά νομίζω έχω κορεστεί με samsung και δεν μπορώ να το εκτιμήσω...

Λόγω του ότι έχω το ρολόι samsung active 2 και λόγο της πολύ καλής δουλειάς της Samsung σε υλικολογισμικό,ενώ ήθελα να αλλάξω εταιρία,τελικά δεν το έκανα.

Ελπίζω η Huawei κάποια στιγμή να επανέλθει στην google για να αλλάξω λίγο παραστάσεις.

Με xiaomi που προσπάθησα με Mi8, απήυδησα με τα bugs, και δίστασα να ξαναπάω.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Μπορείτε να μου προτείνετε φορτιστη και καλωδιο για το κινητο"

Θελω για βραδινη φόρτιση και να έχω έναν μαζί μου να φορτίζω κατα την διάρκεια της ημέρας απο 230v ή και αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα παιδιά. Και εγώ περιμένω το S21 σήμερα και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε ποιός είναι ο καλύτερος ασύρματος φορτιστής για το συγκεκριμένο. Από ότι είδα ο επίσημος της Samsung είναι ο πιο γρήγορος αλλά θα ήθελα να έχω και κάποια εναλλακτική από τρίτη εταιρία όπως Belkin, Anker κλπ κλπ. Υπάρχει κάποιος αντίστοιχος που να διαθέτει Fast Wireless Charging 2.0 ή μόνο της Samsung το έχει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...