Jump to content

ΔΕΗ myhome enter


GREGORYMO
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχει κάνει κανείς ?

Θέλω να ρωτήσω για την ένδειξη στους έναντι λογαριασμους.

 

Ναι το έχω και έχω λάβει και τον δεύτερο λογαριασμό.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω και έχω λάβει και τον δεύτερο λογαριασμό.

 

Τώρα, θα έρχονται 3 ΕΝΑΝΤΙ λογαριασμοι.

Μπορείς να δίνεις την ένδειξη σε ΚΑΘΕ έναντι η μόνο 1 φορά το 4μηνο ?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα, θα έρχονται 3 ΕΝΑΝΤΙ λογαριασμοι.

Μπορείς να δίνεις την ένδειξη σε ΚΑΘΕ έναντι η μόνο 1 φορά το 4μηνο ?

 

Δεν καταλαβαίνω το ερώτημα σου. Πάνω σε κάθε έναντι θα το γράφει και ο 4ος λογαριασμός θα γράφει εκκαθαριστικός. Αν εννοείς τις κιλοβατώρες θα γράφει σε κάθε έναντι ένα τυχαίο αριθμό σύμφωνα με την περσινή περίοδο που κατανάλωσες και στον εκκαθαριστικό θα γράφει τι έκαψες πραγματικά και θα γίνει η εκκαθάριση.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω το ερώτημα σου. Πάνω σε κάθε έναντι θα το γράφει και ο 4ος λογαριασμός θα γράφει εκκαθαριστικός. Αν εννοείς τις κιλοβατώρες θα γράφει σε κάθε έναντι ένα τυχαίο αριθμό σύμφωνα με την περσινή περίοδο που κατανάλωσες και στον εκκαθαριστικό θα γράφει τι έκαψες πραγματικά και θα γίνει η εκκαθάριση.

 

Λες ΘΑ το γράφει.

Στο λογαριασμό που έλαβες, τι γράφει ?

Link to comment
Share on other sites

Λες ΘΑ το γράφει.

Στο λογαριασμό που έλαβες, τι γράφει ?

 

Λέω θα διότι δεν τον έχεις λάβει ακόμη. Γράφει στον έναντι 361kw το οποίο είναι νούμερο σύμφωνα με την περσινή κατανάλωση για τον μήνα Δεκέμβριο. Σε κάθε έναντι αυτό θα γίνεται και στον εκκαθαριστικό θα βλέπεις αυτές που έκαψες στο 4μηνο και θα γίνεται η εκκαθάριση.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Λέω θα διότι δεν τον έχεις λάβει ακόμη. Γράφει στον έναντι 361kw το οποίο είναι νούμερο σύμφωνα με την περσινή κατανάλωση για τον μήνα Δεκέμβριο. Σε κάθε έναντι αυτό θα γίνεται και στον εκκαθαριστικό θα βλέπεις αυτές που έκαψες στο 4μηνο και θα γίνεται η εκκαθάριση.

 

Ίσως, δεν ήμουνα σαφής: εγώ μέχρι τώρα έδινα την ένδειξη κάθε 2μηνο και το επόμενο 2μηνο, ερχόταν ο εκκαθαριστικός.

ΤΩΡΑ, θα δίνω ένδειξη ΚΑΘΕ μήνα, δηλαδή 3 φορές και την 4' θα έρχεται ο εκκαθαριστικός η θα έρχονται ναι μεν 3 ΕΝΑΝΤΙ αλλά ΜΟΝΟ στο 1 από αυτούς θα μπορώ να δίνω ένδειξη ?

Link to comment
Share on other sites

Ίσως, δεν ήμουνα σαφής: εγώ μέχρι τώρα έδινα την ένδειξη κάθε 2μηνο και το επόμενο 2μηνο, ερχόταν ο εκκαθαριστικός.

ΤΩΡΑ, θα δίνω ένδειξη ΚΑΘΕ μήνα, δηλαδή 3 φορές και την 4' θα έρχεται ο εκκαθαριστικός η θα έρχονται ναι μεν 3 ΕΝΑΝΤΙ αλλά ΜΟΝΟ στο 1 από αυτούς θα μπορώ να δίνω ένδειξη ?

 

Εγώ δεν έδωσα ποτέ καμία ένδειξη. Έρχονται από την δεδδηε και μετράνε αυτοί όταν είναι να βγεί ο εκκαθαριστικός. Δεν ξέρω να σου απαντήσω. Καλό θα είναι να μιλήσεις με την εξυπηρέτηση αν θες να δίνεις εσύ την ένδειξη ώστε να σου πουν κάθε πότε χρειάζεται.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ίσως, δεν ήμουνα σαφής: εγώ μέχρι τώρα έδινα την ένδειξη κάθε 2μηνο και το επόμενο 2μηνο, ερχόταν ο εκκαθαριστικός.

ΤΩΡΑ, θα δίνω ένδειξη ΚΑΘΕ μήνα, δηλαδή 3 φορές και την 4' θα έρχεται ο εκκαθαριστικός η θα έρχονται ναι μεν 3 ΕΝΑΝΤΙ αλλά ΜΟΝΟ στο 1 από αυτούς θα μπορώ να δίνω ένδειξη ?

 

Ακριβώς και εγω αυτήν την απορία εχω, μιας και εγω μια φορα το τετράμηνο ε ενημέρωνα το σύστημα.

Edited by lefkaditis
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς και εγω αυτήν την απορία εχω, μιας και εγω μια φορα το τετράμηνο ε ενημέρωνα το σύστημα.

 

Η μία φορά το 4μηνο είναι δεδομένη.

Για τις 2 άλλες λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Η μία φορά το 4μηνο είναι δεδομένη.

Για τις 2 άλλες λέμε.

 

Αυτές εννοώ και εγώ ,μια μέτρηση απο ΔΕΔΔΗΕ και μια ,απο την καταγραφή-καταχώρηση του χρήστη, τις αλλες δυο ψάχνω και εγώ να δω πως θα κοστολογούνται?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να επικοινωνήσεις με την ίδια τη ΔΕΗ για απορίες,δεν μπορούμε να τα ξέρουμε όλα από εδώ και με υποθέσεις του καθενώς δεν λύνεται κάτι.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η μία φορά το 4μηνο είναι δεδομένη.

Για τις 2 άλλες λέμε.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΔΕΗ ΚΑΙ ΑΔΜΗΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 7 ΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΔΗΛ ΕΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΕΣΤΩ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΙΑΙΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΙΑΙΟ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ. ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟΙ ΥΠΑΛΗΛΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΟΧΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΑΠΟΒΑΛΕΙ ΤΟ ENTER ΤΗΛ ΔΕΗ 8009001000. ΤΕΛΙΚΑ ΕΣΥ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ? ΤΗ ΔΕΧΤΗΚΕ ΤΟ ENTER? Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΙΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΑΝΩ..... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΔΕΗ ΚΑΙ ΑΔΜΗΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 7 ΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΔΗΛ ΕΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΕΣΤΩ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΙΑΙΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΙΑΙΟ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ. ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟΙ ΥΠΑΛΗΛΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΟΧΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΑΠΟΒΑΛΕΙ ΤΟ ENTER ΤΗΛ ΔΕΗ 8009001000. ΤΕΛΙΚΑ ΕΣΥ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ? ΤΗ ΔΕΧΤΗΚΕ ΤΟ ENTER? Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΙΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΑΝΩ..... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Στους 2 επιπλέον λογαριασμους που είναι έναντι ΔΕΝ θα μπορείς να δίνεις ένδειξη.

Σου έρθει λογαριασμος ΜΕΤΑ που έκανες το myhome enter ?

Αν έχει έρθει, θα δεις ότι γράφει πότε δίνεις την ένδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Στους 2 επιπλέον λογαριασμους που είναι έναντι ΔΕΝ θα μπορείς να δίνεις ένδειξη.

Σου έρθει λογαριασμος ΜΕΤΑ που έκανες το myhome enter ?

Αν έχει έρθει, θα δεις ότι γράφει πότε δίνεις την ένδειξη.

ΗΡΘΕ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΠΤΩΣΗ ΤΩΝ 100 ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗΣ. ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ? ΕΣΥ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕΣ??

Link to comment
Share on other sites

ΗΡΘΕ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΠΤΩΣΗ ΤΩΝ 100 ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗΣ. ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ? ΕΣΥ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕΣ??

 

Βεβαίως. Αν το έκανες στο παλιό πρόγραμμα και σε βολεύει, θα το συνεχίσεις κανονικά.

Απλά, θα δώσεις ένδειξη τώρα και σε 4 μήνες ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως. Αν το έκανες στο παλιό πρόγραμμα και σε βολεύει, θα το συνεχίσεις κανονικά.

Απλά, θα δώσεις ένδειξη τώρα και σε 4 μήνες ξανά.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα σε παρακαλέσω να μην γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σαν να φωνάζεις και προκαλείς αναστάτωση στα μάτια μου.

Σε ευχαριστώ για την κατανόηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...