Jump to content

Xiaomi Mi 11 / 11i


stoni90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 ώρες πριν, fanatikos said:

Καλά ζήτημα ημερών είναι. Ούτε σε μένα έχει έρθει που είμαι με 11ι και EU.
Κρίμα όμως εάν έχουν χαλάσει και εδώ το auto brightness. Ήταν εκνευριστικο πράγμα.

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ας ελπίσουμε ότι δεν θα αλλάξει, το κινητό με το τελευταίο update με patches Νοεμβρίου σκοτώνει... 🔫

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η αυτόματη φωτεινότητα δεν βλέπω να έχει αλλάξει. Μέχρι τώρα όλα καλά με το  update.

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η αυτόματη φωτεινότητα δεν βλέπω να έχει αλλάξει. Μέχρι τώρα όλα καλά με το  update.
Μακάρι! Ήταν εκνευριστικό πράγμα. Λίγο υπομονή, θα το δούμε κι εμείς από μέρα σε μέρα.

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πρωί πρωί έφτασε.
Ακόμη δεν μπόρεσα να δω εάν χάλασε το κάτω κατώφλι της φωτεινότητας, αυτό που είδα είναι ότι εξαφανίστηκαν κάποιοι ήχοι που έκανε κατά την κλήση (διάρκεια ή και τερματισμό). Ειδικά εάν μιλάς με hf ήταν ιδιαίτερα χρήσιμοι γιατί για παράδειγμα ήσουν σίγουρος πότε έκλινε μια κλήση.
Τώρα δεν κάνει τίποτα και θα πρέπει να ρίξεις μια ματιά για να είσαι σίγουρος ότι έκλεισε η σύνδεση.
Είπαμε, ένα βήμα εμπρός.... Ε και κάνα δύο προς τα πίσω.

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω χωρίς, εγώ (global).

Χώρα έχετε Ελλάδα ή Ελβετία ξέρω γω, που κάναμε και παλιότερα?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ την ενημέρωση.. δυστυχώς δεν έχει τα features τις κινεζικής έκδοσης oxi widgets super icon κτλ.. ενώ υπήρχαν φήμες ότι θα τις περιλάβει αυτές τις αλλαγές 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ψάχνοντας το λίγο περισσότερο είδα ότι τον ήχο τερματισμού της ενεργής κλήσης συνεχίζει να τον κάνει το τηλέφωνο αλλά για κάποιον λόγο δεν τον περνάει στο BTHF. Όταν έχεις ενεργό το ΒΤ και μιλάς μέσω αυτού, όταν τερματίζει η ενεργή κλήση κάνει έναν κουτσουρεμένο ήχο τερματισμού (όχι αυτόν που κάνει όταν δεν είναι ενεργό το ΒΤ) τον οποίο ούτε και αυτόν περνάει στο HF.

Η αυτόματη φωτηνότητα φαίνεται όντως να μην έχει πηραχθεί. Συνεχίζει να συμπεριφέρεται σωστά.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. 

MIUI 14 κι εδώ, Mi11i. 

Χωρίς επαναφορά, όλα καλά μέχρι στιγμής. 

Παρατήρησα μικρότερη διαθέσιμη μνήμη πλέον σε σχέση με το προηγούμενο update 13.0.9 (4.0 από 4.3), ενώ υποσχόταν ότι το νέο "MIUI uses less memory now......" 

Επίσης όμοια με τον fanatikos, παρατήρησα το ίδιο πρόβλημα με τον ήχο "ένδειξης" απάντησης και τερματισμού κλήσης μέσω bluetooth headset.

Καλύτερο firmware κατ εμέ το προηγούμενο 13.0.9 που του ταίριαξε γάντι.

Edited by nikolasGG
Link to comment
Share on other sites

Χαζό πινελιές δεν είναι και τίποτα το εξαιρετικό...σαν να έγινε ακόμη πιο ελαφρύ βέβαια,πυραυλοκίνητο...το μόνο που με χάλασε το  iOS them που είχα τόσο καιρό δεν το υποστηρίζει, κατά τα άλλα δείχνει να έχει πατήσει μια χαρά το miui 14... Κάτι τέτοια χαζά στην γραφή του αποθηκευτικού χώρου είδα εξ αρχής, του έκανα κάνα δυο reboot όμως εκεί του αρέσει στριμωγμένα 😁

Screenshot_2023-03-02-00-06-02-491_com.android.settings.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με τα widgets βρήκατε καμία άκρη; Δεν έχει αλλαγές σε αυτό..μας έχουν σε δεύτερη μοίρα

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@konakis, γιατί γελάτε κύριε, που θα έλεγε και μια (μαύρη) ψυχή? 😛

Ακόμα τίποτα, σημειώνω.

Η 13.0.9 που έχω είναι η SKKEUVF.

Λέει σε κάποιον κάτι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

@konakis, γιατί γελάτε κύριε, που θα έλεγε και μια (μαύρη) ψυχή?
Ακόμα τίποτα, σημειώνω.
Η 13.0.9 που έχω είναι η SKKEUVF.
Λέει σε κάποιον κάτι αυτό?
Από μόνο του λέει δεν το βλέπεις;
Ευρωπαϊκή ρομ Vodafone έχεις γι'αυτό και αργούν οι αναβαθμίσεις.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, chios said:

Από μόνο του λέει δεν το βλέπεις;
Ευρωπαϊκή ρομ Vodafone έχεις γι'αυτό και αργούν οι αναβαθμίσεις.

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά γιατί να το ξέρω?

Το ΧΜ, δηλαδή, που έχει παραπάνω άλλος χρήστης, τί σημαίνει αντίστοιχα?

Επιπλέον, αν βρω offline την παραπάνω ΧΜ θα λειτουργήσει σε εμένα ή θα μου δημιουργήσει θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Έχει bug η ρομ, κατά την προσφιλή τους συνήθεια.
Το Bluetooth συνεχίζει να κάνει τα δικά του με το car kit και βέβαια το να δω ονόματα που με καλούν, στο ταμπλό του αυτοκινήτου είναι σαν να ζητάω να λύσουν εξισώσεις κβαντικής φυσικής!
Με την καμία δηλαδή! Απορώ πως το είχαν καταφέρει στην τελευταία αναβάθμιση που είχαν δώσει στο mi10. Τι έφτιαξαν εκεί και δούλεψε και εδώ τίποτα?
Μην πω βέβαια ότι εάν δεν ενεργοποιήσω τον ήχο πολυμέσων συνεχίζει να κάνει disconnect και connect στο car kit ανά 5-6 sec.
Τίποτα, φρου φρου μόνον και ουσία καμία!
Κουράστηκα!

Στάλθηκε από τα χεράκια μου χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιό μου.









Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Dekaohtoura said:

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά γιατί να το ξέρω?

Το ΧΜ, δηλαδή, που έχει παραπάνω άλλος χρήστης, τί σημαίνει αντίστοιχα?

Επιπλέον, αν βρω offline την παραπάνω ΧΜ θα λειτουργήσει σε εμένα ή θα μου δημιουργήσει θέμα?

Δεν μπορεις να βαλεις αλλη ρομ αν δεν ξεκλειδωσεις...δυστυχως. Αν ξερεις να το κανεις εκει καλως οποτε προχωρας. Αν οχι κατσε οπως εισαι κ θα ερθει κ σε εσενα η ενημερωση

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά γιατί να το ξέρω?
Το ΧΜ, δηλαδή, που έχει παραπάνω άλλος χρήστης, τί σημαίνει αντίστοιχα?
Επιπλέον, αν βρω offline την παραπάνω ΧΜ θα λειτουργήσει σε εμένα ή θα μου δημιουργήσει θέμα?
Αλλάζει η ρομ αλλά θέλει ξεκλείδωμα bootloader και fastboot rom αν δεν ξέρεις μην το επιχειρήσεις, το XM είναι η ρομ που βγάζει η Xiaomi.

the sixth and seventh letter of the MIUI version shows us the origin or developer of a specific ROM. For example, this can not only be Xiaomi, it can also be an operator that has installed a customized version on the terminal. Known clones are:

XM : Xiaomi
VF : Vodafone
TM : T-Mobile

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, chrisnikgr said:

Δεν μπορεις να βαλεις αλλη ρομ αν δεν ξεκλειδωσεις...δυστυχως. Αν ξερεις να το κανεις εκει καλως οποτε προχωρας. Αν οχι κατσε οπως εισαι κ θα ερθει κ σε εσενα η ενημερωση

 

3 minutes ago, chios said:

Αλλάζει η ρομ αλλά θέλει ξεκλείδωμα bootloader και fastboot rom αν δεν ξέρεις μην το επιχειρήσεις, το XM είναι η ρομ που βγάζει η Xiaomi.

the sixth and seventh letter of the MIUI version shows us the origin or developer of a specific ROM. For example, this can not only be Xiaomi, it can also be an operator that has installed a customized version on the terminal. Known clones are:

XM : Xiaomi
VF : Vodafone
TM : T-Mobile

Δεν μπαίνω καν στη διαδικασία, εκτός κι αν κέρδιζα κάτι παραπάνω με μη VF rom.

Link to comment
Share on other sites

@nikolasGG όντως δεσμεύει περισσότερη μνήμη (το 8/256 έχω) συνήθως είχα με τις ίδιες διεργασίες και εφαρμογές περίπου πάνω κάτω 3μιση γιγα ελευθέρα ενώ τώρα παίζει μόνιμα κάτω από τα 2. Η συσκευή παραμένει αρκετά γρήγορη κρατάει η ραμ περισσότερα παράθυρα ανοιχτά δίχως  reload 🔃 όμως έχω την αίσθηση κι εγώ ότι το προηγούμενο firmware ήταν το καλύτερο! Ευτυχώς αυτόματη φωτεινότητα δουλεύει άψογα κι εδώ κι ευτυχώς βρήκα ένα επίσης όμορφο iOS them που χρησιμοποιούσα παλιότερα κι έστρωσε και σε εμφάνιση στα μάτια μου. Έρχεται στα μέτρα μου και πάλι σιγά σιγά...

Screenshot_2023-03-03-11-40-33-108_com.cpuid.cpu_z.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχει θεματακια η ρομ. Χρειάζεται ένα update για να στρώσει.

Στάλθηκε από τα χεράκια μου χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιό μου.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη αλλαγή, το μήνυμα στην οθόνη κλειδώματος είναι πλέον αχνό, πολύ αχνό, ενώ της ώρας και ημερομηνίας κανονικό. Πιθανόν να θέλουνε να ξεχωρίζουν αυτά τα 2.

Κρίμα να μην μας δίνεται η δυνατότητα να ρυθμίσουμε τη φωτεινοτητα και το χρώμα του. 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τσουλάει απίστευτα σμουθ όλες οι εναλλαγές γίνονται τόσο ομαλά και γρήγορα, είναι απολαυστικό το άτιμο...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Περάστηκε και η ενημέρωση του Google play , Φεβρουαρίου. Άψογη η συσκευούλα, πραγματικά τέτοια σταθερότητα ομαλότητα και σπιρταδα ταυτόχρονα δεν έχω ξανά συναντήσει. Σε αυτό το τηλέφωνο δεν ξέρω τι σημαίνει λαγκ σπάσιμο κόμπιασμα ότι του ζητάς γρήγορα ομαλά δίχως το παραμικρό...

Και καταπληκτική οθόνη... πειράζω τα φιλαράκια μου με τα iPhone 😁 με το iPhone them που έχω...

Screenshot_2023-03-07-16-44-48-919_com.miui.home.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να την κάνω για άλλα λιμάνια.
Δεν ξέρω, με έχει κουράσει όλο αυτό το περίμενε το επόμενο update μπας και φτιάξουν αυτά που με ενοχλούν και βέβαια να μην φτιάχνονται ποτέ.

Αν ενδιαφέρεται κανείς, θα το βάλω σε αγγελία στο site, σε καλή τιμή.
Είναι Ελληνικό, από quest και βέβαια έχει 1 χρόνο εγγύηση ακόμη.
Εννοείται είναι απείραχτο και σαν να βγήκε από το κουτί. Θήκες, τζαμάκι, κλπ κλπ. Όλα τα συνοδά του στο κουτί του είναι εντελώς αχρησιμοποίητα, με τις ζελατίνες.
Είναι 11i με 256MB.

Αν κάποιον τον ενδιαφέρει πμ.

Στάλθηκε από τα χεράκια μου χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιό μου.





Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...